מבזקים

EA הודיעה באופן רשמי שבהשקת המשחק NBA LIVE 14, Kyroe Irving  האגדי יהיה האתלט שיופיע בשערי אריזות והמודעות. המשחק שעתיד לצאת לאור בסתיו הקרוב לשתי הקונסולות: אקסבוקס והפלייסטישן אמור להיות משודרג במערכת גרפיקה מתקדמת ו-Irving שהתחיל כשחקן ספסל בגרסת 2011, מעיד שהדמות שלו עברה שיפור משמעותי, הן מבחינת משחקיות והן מבחינת גרפיקה.

 

powered_by.png, 1 kB
NFSUC: Need For Speed: Under Cover הדפס דואל
הערכת משתמש: / 7
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Friday, 16 January 2009

הקדמה
מאז שחר האנושות האדם רצה לנוע מנקודה א' ל-ב' במהירות שיא. קחו למשל הפלינסטונס, שעם מכונית מאבן קרעו את רחובות העיר (מעניין אם קראו למכונית rolling stone) ולמרות שהיא לא הייתה כל כך פרקטית היא עשתה את העבודה. מאז הספיק האדם לפתח את טכנולוגית הרכב וליצור מכוניות המבוססות על מנוע בנזין ( שהחליף את מנוע הרגל).                                                                        

התשוקה למהירות נשארה אך האמצעים להשיג מטרה זו הלכו והשתפרו, המשחק Need for speed: undercover מביא את שיא הטכנולוגיה הישר אליכם הביתה עם המכוניות החדישות, היפות ומגניבות ביותר שיש ועם כל השיפורים שרק אפשר לחשוב עליהם.
Image

 

 על המשחק
סדרת משחקי Need For Speed היא סדרת משחקים שיצרה לעצמה שם בעל סטטוס גבוה בעולם משחקי מירוצי הרחוב, את תחילת דרכה היא עשתה ב-1997 עם משחקים מצליחים ביותר שהקהל אהב ונהנה לשחק בהם שעות על גבי שעות - מבלי לחשוב אפילו על לקום מהכיסא. אך בשנים האחרונות משחקי NFS  הידרדרו מאוד ברמת המשחקיות שלהם ויש האומרים שמשחק זה הוא נקודת שפל לסידרה. אחרי שראיתי את הכישלון של NFS: Pro Street החלטתי שאת האמרה הזו אני אצטרך לבדוק בעצמי.

המשחק מתחיל עם רעיון נחמד לסיפור אבל רק נחמד, חבל שהוא לא מתפתח כל כך בהמשך, אבל משהו שלמדתי מהמשחקים הקודמים בסידרה הוא שהעלילה היא יותר דרך לעביר את הזמן בסירטונים מאשר לתת קו עלילתי למשחק. אין לי כל כך מושג למה תחום העלילה מוזנח כל כך, כנראה זה מכיוון שכל המשחק עוסק בעיקר במרוצים בלי הרבה תוכן ועלילה שעומדת מאחוריהם (תיסעו מהר ותנצחו). כך שכל מי שתלה תקוות שהפעם נזכה לחוות עלילה מרתקת יוכל להבין מהר מאוד שתקוותיו התבדו מהר מאוד ומכיוון העלילה לא תבוא הישועה.

Image

סאונד
הסאונד במשחק הוא לא ... טוב לא רק שהאיכות לא הכי טובה אלא גם שהמוזיקה שיש במשחק לא כל כך ראויה לשמיעה על ידי האוזן האנושית ורק מידי פעם קופץ לו איזה שיר נחמד. אבל אל חשש, ברגע  שתתחילו להנות טיפה מהרדיו תבוא המשטרה ועם הסירנות הצווחניות שלה פשוט יהרסו לכם את השיר. הדבר ששמעתי הכי טוב במשחק זה את הסירנות וחבל שכך כי זה דיי גרם לי לנזקים באוזן, זה נכון שאני לא הייתי צדיק תמים ויש סיבות לכך שהשוטרים רדפו אחרי, אבל תנו לסגור את החלון ולהתעלם מהסירנות טיפה. כל אותם אלו שקיוו שמתחום הישועה תבוא הישועה – נו טוב, גם הם התבדו ואולי נראה הצלחות גדולות יותר במשחק הבא...

גרפיקה
המנוע הגרפי של המשחק איטי וכבד, זאת אומרת שקצב ריענון המסך הוא נמוך (הייתי מעריך אותו כ-20 FPS). זה ממש מקשה על השליטה במשחק, פוגע בתחושת הרציפות ובהנאה. אם מסתכלים על רמת הפירוט הגרפית, אני אוכל להגיד לכם שהמכוניות במשחק נראות דיי טוב,  כלומר שהן גם נראות טוב בתור מכוניות וגם נראות טוב בתור מכוניות במשחק לסוני בגרסת ה-PS2.

Image

פעם, שהכל היה חדש - נורא אהבתי את הגרפיקה של הסידרה. אבל נראה לי שהמפתחים אהבו אותה יותר מידי והחליטו להישאר עם המנוע הגרפי הישן, יכול להיות שניסו להכניס כמה שיפורים למנוע הגרפי, לדעתי הזיקו לו טיפה כי במשחק יש תופעה מוזרה של צללים שמופעים ונעלמים מידי פעם וזה מציק בעין ומעצבן באופן כללי. שאני מסתכל על כל מה שאני מקבל מהגרפיקה באופן כללי כחבילה כוללת, אני יכול להגיד עליה שתוצאה לא כל כך טובה ואני בעיקר לא מבין מדוע יש בעיות בפרטים הקטנים כמו בצללים. כל אלו מצטרפים לתחושה של פספוס ובעיקר בעקבות הצפייה הפרטית שלי לראות שיפורים משמעותיים בתחום הגרפי.

המשחק
את עלילת המשחק הבסיסית אנחנו כבר מכירים מהמשחקים הקודמים לנצח את הפושעים במרוצי רחוב מחתרתיים, להתקדם בשלבים, להרויח כבוד וכסף שיעזרו לכם לקנות את המכונית הכי שוות ולהשיג את הבחורות הכי שוות. המשחק החדש לא שונה מבחינת העלילה הבסיסית, אבל גם ישנה את סיפור העלילה היחודי למשחק זה. העלילה מתנהלת כך: אתם משחקים שוטר שמנסה לתפוס עבריינים מבריחים ולנקות טיפה את רחובות העיר. לשם כך אתם מתחזים לנהג מרוצים לא חוקיים וכך אתם מקווים להתקרב למבריחים, לאסוף ראיות ולבסוף לעצור את כל הקרימינלים מגדול ועד קטן. למרות שלדעתי העלילה לא מקורית בכלל, יש לה פוטנציאל והיא היתה יכולה להיות די מעניינת – אילו היו עורכים אותה כמו שצריך. 
אני מצטער להגיד שלא ערכו את העלילה כמו שצריך ובגלל זה קטעים מסוימים במשחק היו נראים די טיפשים. למשל כאשר השוטרים רודפים אחריכם אתם יכולים להפיל עליהם איזה בנין שירחיק אותם ולא נראה לי ששוטר יעשה את זה לחברו, לא משנה עד כמה הוא במסווה. המרדפים הם הדבר הכי מעליב ויבש שיש במשחק, לרוב המרדף נגמר לאחר חמש דקות וזה אם סתם בא לכם לשחק עם השוטרים ולא באמת לברוח. פעם מתי שרדפו אחריכם זה היה מעצבן, מטיש, ארוך וקשה לברוח אבל בזה היה כל הכיף.  עכשיו אחרי חמש דקות השוטרים פשוט עוזבים אתכם כאילו לא קרה כלום, מה קרה? אחרי חמש דקות הפכתם לאזרחים שומרי חוק? או שפשוט נמאס להם מההשפלה?

Image

 

 במשחקים הקודמים החלק המרכזי במשחק היה העיר שבה הייתם חושפים מקומות חדשים, מרוצים חדשים, מקבלים כסף שמשום מה היה ברחוב ומחכה רק לכם שתבאו ותיקחו אותו, כמובן שהיו גם מרוצים עם נהגים אחרים על כסף.
במשחק הזה העיר ריקה, אין בונסים בקושי, יש נהגים נוספים וגם הם עוברים לידכם כאילו כלום לא קרה ולמרוצים אפשר פשוט ללחוץ על החץ שמצביע למטה ופשוט לקפוץ למרוץ הקרוב ביותר כך שפה יוצרי המשחק לקחו משהו טוב שכולנו נהנינו ממנו והוציאו אותו והסיבה לכך לא ברורה או הגיונית וזה מזכיר את הטעות הקטלנית שיוצרי המשחק עשו ב-NFS: ProS.

ברגע שתגיעו למירוץ תגלו את הפאק הגדול של המשחק: הקלות הבילתי נסבלת שבה תנצחו, כלומר שכבר עם המכונית הראשונה שלכם וללא שיפורים כל שהם תוכלו לנצח בלי כל בעיות אפילו את  המתחרים האכזרים ביותר. לדעתי זה משהו שלא אמור לקרות כי המשחק אמור להחזיק אתכם מרותקים שעות ולא חצי שנייה שאחריה פשוט תהיו כמו בוטים שרק לוחצים על הגז. דוגמא לניצחון הכי קשה שלי היתה שבאמצע המרוץ נכנסתי בקיר מה שבמשחקים הקודמים היה גורם לי לגמור את המרוץ מקסימום שלישי ופה פשוט לחצתי על הגז ולפני ששמתי לב חזרתי להיות הראשון מה גם שהמשטרה שיש במרוצים לא עושה לכם חיים קשים במיוחד.

 

Image

כמו בכל משחק מרוצים החלק הכפי היה לשדרג את המכונית, אבל פה לא רק שלאורך שלבים רבים השידרוגים לא נחוצים בגלל קלות המשחק אלא גם שהתפריט מסובך וקשה מאוד להבין את היחס עלות – תועלת של כל שדרוג, כך למשל רכיבים ושדרוגים שעולים הרבה כסף משפרים מעט את הרכב. מבחינתי התועלת העיקרית בשדרוג היא השיפור במראה המכונית ולא יותר.

השליטה במשחק מתבססת על כפתור אחד – הגז, יותר מהכפתור הזה וימינה-שמאלה אתם ממש לא צריכים כלום בשביל לנצח. זה ממש עצוב, בעבר הרחוק מי שלא ידע לשלוט בבלם היד, בברקסים, להיעזר בחברים ולעשות פעלולים עם הרכב – לא יכל לגמור חצי מהמשחק, כאן המשחק לא מציג רמת קושי מספקת ונגמר לפני שתשימו לב.

Image

דבר אחרון, אתם משחקים שוטר! לא משנה איך המשחק מסתיים ולצד מי אתם. אתם משחקים שוטר! אני יודע שבמהיר ועצבני בסיפור המקורי גם יש שוטר בהסוואה, אבל כאן אתם משחקים שוטר! אם תלכו לגן ילדים ותשאלו אותם "ילדים מי רוצה להיות שוטר" כולם יגידו "אני". אבל אנחנו מזמן סיימנו את גן הילדים והדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות זה לשחק בתפקיד שוטר משת"פ שהולך להשתנקר על חברים שלו.

 

לסיכום
סדרת המשחקים  Need For Speed היתה סידרה טובה ואולי הכי טובה בז'אנר המשחקים הזה לפני מספר שנים, בשנים האחרונות הסדרה פשוט איבדה את הצפון, אולי למפתחים כבר לא אכפת ואין להם כח לפתח משהו שיחזיר את ימי התהילה של הסידרה, יכול להיות גם שיש להם קלף מנצח שהם לא חשפו עדיין (מחכים ל-2009?).  כך או כך כפי שאמרתי על שאר המרכיבים במשחק, מהמשחק הזה לא תבוא התשועה לעולם הגיימינג, אולי המשחק הבא בסידרה היה זה שיחזיר את הכבוד האבוד של סדרת משחקי NFS ואולי הוא יהיה כל כך גרוע שיגרום לנו לחשוב שהמשחק הזה לא כל כך נורא... בכל מקרה המשחק הנוכחי אכזב אותי ואכן הייתי צריך להסכים עם עמיתי המבקרים שמדובר באחת הגרסאות הפחות טובות לסדרת משחקי NFS.  

 

האם המשחק שווה את הכסף ?
לא כל כך, לדעתי המשחק לא שווה את הכסף בעיקר בגלל שאם אתם רוצים משחק מרוצים טוב הייתי ממליץ לכם לקנות את אחד המשחקים הישנים של הסדרה (עד לקרבון) שגם עולים כיום הרבה פחות, מה גם שמובטח לכם שתהנו הרבה יותר עם משחק מסדרת המשחקים הישנה  מאשר עם המשחק הנוכחי

ציונים

גרפיקה-5

סאונד- 6

משחקיות- 5

משך משחק- 5

כיף- 5

ציון כולל- 5.8

 

 

Image

Image

עידכון אחרון ( Friday, 16 January 2009 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker