מבזקים
המשחק GTA 4 מגיע ל-PC: חברת רוקסטאר הודיעה שהמשחק עתיד לצאת למחשב האישי בסוף נובמר. החברה הודיעה שאחרי שהמשחק יצא לסוני 3 ו-X-Box 360 הוא יצאה גם למחשב האישי, וזה לאחר שרצו מספר שמועות שהוא לא יכנס לתחום זה. כך שמה שנותר לנו בעלי המחשב זה לחכות עד לסוף נובמבר...
 

powered_by.png, 1 kB
DragonBall Z infinite world הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי אסף   
Monday, 29 December 2008

הקדמה:
למי שכבר קרא את הביקורת שלי על המשחק "נארטו" יודע שבילדותי צפיתי הרבה בסדרות טלויזיה מצוירות, ולפני מספר שנים לא רב הסדרה שכולם ראו הייתה דרגון בול. אני זוכר שביסודי אני וחברים שלי שהינו מעריצים שרופים של הסדרה כל הזמן ציירנו ציורים של הדמויות, הינו משחקים בפוגים של הסדרה, והינו מחקים את הסדרה: מה שהינו עושים זה לקחת דף נייר לצבוע אותו בכחול לגלגל אותו לכדור ולזרוק אחד על השני תוך כדי שאנחנו צורחים "קה-מאה-מאההההה". ויחידים שהיו סובלים מזה אלו הם התורנים. אך מאז כיתה ח' כבר הפסקתי לראות את הסדרה כך שמחתי שקיבלתי את המשחק לביקורת, אני אולי עדיין צעיר אבל אפשר להגיד שעלו בי נוסטלגיות מאותם ימים עליזים. להפתעתי גיליתי גם שעולם הקומיקס לא קפא על שמריו ושיש מספר דמויות שאני לא מכיר, כך שצפויים לי הרבה חידושים ועידכונים במשחק הזה.

 Image

גרפיקה:
הגרפיקה היא טובה ומזכירה את הגרפיקה מהסדרה הטלוויזיונית: זה אומר שיש שילוב בין התחושה של הסביבה המצויירת לבין הטאצ' הראליסטי. כמו שאמרתי המשחק נראה כמו הסדרה כך שכל הדמויות המופיעות נראות בדיוק אותו דבר כמו בטלוויזיה. זה שימח אותי כי קודם כל היה לי הרבה יותר קל להשתלב במשחק ולהיכנס לסביבה מוכרת. אני שמח גם כי ישנם משחקים בהם משנים את הדמויות ואני מעדיף תמיד לשחק בתפקיד הדמויות המקוריות, במילים אחרות: כשאנחנו קונים משחק מהסוג הזה תמיד יש ציפייה שיתנו לנו להילחם עם הדמויות שאנחנו מכירים ואהובים ולא סתם עם איזה חיקוי. כך שפה אני אומר למפתחים "תודה".

 Image

סאונד:
צלילי הרקע קצביים ומבטיחים להכניס אתכם לרוח הקרב המתאימה למשחק וכמובן שיש את הסאונד היותר דומיננטי: הקולות והאפקטים של הדמויות כגון קולות של מכות וצעקות למניהן שאותם שומעים עד השמיים כך שבניגוד למשחקים אחרים לא צריך להגביר את עוצמת הקול של הטלוויזיה בשביל לשמוע את המשחק כמו שצריך. האיזון העדין והמדוייק בין המוזיקה לאפקטים יוצר סביבת משחק שכיף לשחק בה לאורך זמן מבלי שתרגישו "חפירות" (לקשישים שבין הקוראים, הכוונה לכאבי ראש ממוזיקה מעצבנת שלא מפסיקה לרגע).

 Image

על המשחק:
המשחק " DragonBall Z infinite world" הוא משחק שמשלב שני אלמנטים בתוכו: האחד - פעולה בצורת מכות עד זוב דם סטייל טקן. הפן השני מציג לנו משחק הרפתקאות סביבו בנוייה ומשתלבת עלילת המשחק. דבר נוסף שעלי לומר על עלילת המשחק, הוא שהעלילה תואמת את עלילת הסדרה, כלומר שמתחילים מסאגת הסיאנים וממשיכים אם סאגת פריז, סל, בוו וכוו' אך חוץ מגיבורי הסדרה (או בעצם נבלי הסדרה), יש גם נבל מסרטי הדרגון בול שגם קופץ לביקור של מכות מטורפות ואני מתכוון לסופר סאיין האגדי: ברולי.

 Image

במשחק אתם תשחקו בתור שתי הדמויות המרכזיות של הסדרה שהם סון גוקו וגוהן בנו, שהם פחות או יותר הדמויות הכי חזקות שיש. המשחק מתחלק להרבה שלבים - משחקים קטנים בתוכו אך המשחקים האלו נשארים צמודים לעלילה המקורית. בשל השמירה על האוטנטיות של הסדרה המקורית המעריצים יוכלו לזהות את הכוכבים המוצגים במשחק ואת הדמויות השטוחות (אלו שחשובים פחות מהגיבורים).

 Image

סגנונות הקרבות והלוחמה במשחק מגוונים ועשירים למדי, למשל יש את המכות הישנות והטובות שכולנו מכירים, אבל להן יש את תוספות הדרגון בול, שהן התקפות מיוחדות שאותן ניתן לקנות בחנות הוירטואלית של המשחק. בחנות ניתן לקנות דמויות זירות והתקפות, אל תחשבו שהכל כל כך פשוט, כדי לפתוח את היכולת להשתמש בהתקפה מיוחדת צריך רמת "ציי" מסוימת, כך שלפני שתקנו את ההתקפה בה אתם חפצים, הייתי ממליץ לכם לברר לא רק איך להפעיל את ההתקפה, אלה גם מתי ניתן להפעיל אותה.

Image 

כמובן שבחנות גם ניתן לקנות שינויי צורה שהם גורם דיי חשוב בסדרה, דוגמאות לשינויי צורה הן הסופר סאייה וצורותיהן השונות של היריבים. במשחק זה תיתמודדו עם דמויות מכל הזמנים כמו פריז, סל, בוו, ברולי ורבים אחרים ולמרות שהיה ניתן להסתפק רק במאפיינים הללו של המשחק,  יש עוד סגנונות משחק כמו למשל אימונים וגם סוג של משחק מיומנות בו עליכם לעבור דרך דיסקיות מעופפות בזמן כדי לעבור שלב.

 Image

אני אהבתי את זה שהמשחק הולך בעקבות הסידרה, אולי תגידו שאני מדבר על הסדרה המקורית יותר מידי, אבל בשבילי זה נורא חשוב, כי לא פעם ולא פעמיים קרה שקניתי משחק שבוסס על סרט\סדרה וברגע ששחקתי בו פשוט לא מצאתי שום קשר בין המשחק למקור. אתם יכולים לשער כמה התאכזבתי ששחקתי במשחקים "לא תואמי מקור" לכן חשוב לי להבטיח שבמשחק הזה שהצרכנים יקבלו את התמורה לכספם או לפחות משחק שנאמן למקורות שלו.

 Image

לסיכום:
DragonBall Z infinite world הוא משחק אקשן מקפיץ שכיף לשחק בו, המשחק מספק מספר רב של שעות של משחק איכותיות. אותי המשחק הצליח ממש לאתגר והיה לי ממש כיף לעשות את הביקורת למשחק הזה (את זה שהוא עוקב אחרי עלילת הסידרה כבר אמרתי?).

 

האם המשחק שווה את הכסף?
התשובה הפשוטה היא כן, המשחק הוא משחק מושקע וכיפי המשחק יספק למעריצים עוד הצצה חביבה על גיבורים ועולם שהם אוהבים לראות. למי שלא מכליל את עצמו בין המעריצים דבר ראשון שיתביש לו ושנית, לא נורא: תמיד יש הזדמנות לתקן ולהכיר את הסדרה שהטריפה את העולם, אם לא דרך הסדרה עצמה אז לפחות דרך המשחק הזה.

 

ציונים

גרפיקה-9

סאונד-8

משחקיות-9

משך משחק-10

כיף-10

 

ציון סופי- 9.2

 

ביקורת מאת: אסף קחטן

עידכון אחרון ( Monday, 29 December 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker