מבזקים

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת FOOTBALL MANAGER 2009 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 25 December 2008

הקדמה
"מסי. . . שחק יותר על הקן מימין, ותחתוך למרכז. . " . אטו. . תחליף מקומות עם הנרי מדי פעם. שים לב שהמגן השמאלי שלהם עולה להתקפות. . תנצלו את זה. . ".
מי לא היה רוצה להיות בקאמפ נואו. . נותן הוראות לרקדני הכדורגל המופלאים הללו(טוב. חוץ מאוהדי ריאל כמובן). כאן. במשחק זה, תגשימו כל משאלה חבויה שלכם בניהול קבוצתכם. תוכלו להשתמש בכל טקטיקה ואסטרטגיה שאתם מאמינים בה ולא משנה איך הקבוצה משחקת במציאות, כי הרי אתם יודעים הכי טוב. אתם ה-מנג'ר !

Image

דרישות המערכת
מערכת הפעלה : חלונות ויסטה /
XP
מעבד :
VISTA 2. 0 GHZ / XP 1. 4 GHZ
זיכרון: VISTA 1 GB / XP 512 MB RAM .
מקום פנוי בכונן הקשיח –
GB 2
כרטיס תצוגה:נדרש מינימום של
128 MB ושמסתכלים על כרטיסי המסך שמוגדרים כמינימום מבינים שמדובר בדרישות מערכת נמוכות ביותר: NVIDIA FX 5900 ULTRA  ATI RADON 9600; intel 82915G/82910GL


Image

המשחק והשליטה במשחק
מטרת המשחק היא כמובן להיות ה-מנג'ר. איך עושים זאת? רק אתם יודעים. רק אתם מבינים באמת איך לשחק ועם אילו שחקנים. בתחילת המשחק תתבקשו לבחור קבוצה אחת לפחות שאותה תנהלו בתור מנג'ר. יש שיבחרו קבוצה מוכרת וטובה. יש שיבחרו את הקבוצה אותה הם אוהדים מגיל 5, ויש שיבחרו קבוצה מליגה נמוכה במתכוון ע"מ לאתגר את עצמם עוד יותר ולנסות לעלות איתה ליגות וכדו'. ישנם כמה מפעלים בכל ליגה ובכל מדינה. יש ליגה. יש גביע ועוד ועוד. מטרתכם היא להצליח עם קבוצתכם. מה זאת הצלחה?תלוי בעיני המתבונן. יש שיבחרו קבוצת תחתית ומבחינתם הצלחה היא לא לרדת ליגה בסוף העונה. יש שיראו זאת ככישלון מכיוון שמבחינתם הצלחה, משמעה זכייה במפעל כלשהו ולא משנה איזה.


Image

אוקי. אז דבר ראשון, בוחרים את הקבוצה ואת האזרחות שלכם (גם לזה יש חשיבות קטנה מסוימת. אם לדוגמא בחרתם לעצמכם אזרחות אנגלית לקבוצה אנגלית, תקבלו ככל הנראה יותר קרדיט מבעלי הקבוצה מאשר אם הייתם עם אזרחות של זימבבואה {בלי לפגוע בעם הזימבבואי}, מכיוון שיש נטייה של בעלי הקבוצות לתת יותר קרדיט וזמן להצליח עם הקבוצה למנג'רים מאותה המדינה שלהם עצמם, או מנג'רים שהגיעו ממדינות שנחשבות למעצמות בתחום הכדורגל).


Image

לאחר שסיימתם זאת, התמניתם למנג'ר הקבוצה ע"י הבעלים בברכות ואיחולי הצלחה, לצד האיחולים מופיעות גם הצפיות של הבעלים (כבר כאן מתחילים להרגיש קצת את העול על הכתפיים). המצב ההתחלתי הוא, מצב הפתיחה האמיתי במציאות בפתיחת עונת הכדורגל 2008/2009. השחקנים של קבוצתכם הם אכן השחקנים שאכן פתחו את העונה לפני מס' חודשים במציאות באותה הקבוצה. מכאן ואילך, הכל בידיים שלכם. מכירת וקניית שחקנים בהתאם לתקציב אמיתי וריאלי. קביעת ההרכב. קביעת סגנון המשחק, באיזו טקטיקה ואיזו אסטרטגיה, שיטות אימונים ועוד ועוד.


Image

המשחק עתיר במידע ועתיר זאת מילה עדינה. יאמר לזכותם של כל משחקי המנג'רים למיניהם, הם לא התקמצנו במידע ולא חיפפו. כל פרט שתרצו ושלא תרצו נמצא כאן, ונראה שעם כל שנה, מתרחב מאגר המידע גם באופן כללי וגם באופן פרטני. באופן כללי – מידע הרלוונטי על קבוצה למשל או מדינה. ההיסטוריה שלה. מה עשתה בעבר(זכיות וכדו') איך תפקדה במשחקים האחרונים, סטטיסטיקות עליה וכדומה. המידע פרטני כולל, מידע עשיר על כל שחקן ושחקן, החל מציונים על כל מיני פרמטרים שלו וכלה בסקאוטינג מדוקדק על יכולותיו, אימוניו וכדו' עם האפשרות כמובן לקבל את המידע הזה בכל שלב במשחק.  


Image


במשחק המנג'ר אתם עושים הכל מלבד לשחק בפועל. לאחר שקניתם, מכרתם, חשבתם, קבעתם וכו' - יגיע גם יום המשחק, או אז תדעו אם אתם אכן טקטיקנים בחסד...  או רק פלספנים בגרוש. לפני כל משחק (באם הוא ידידות או ממהלך העונה) תקבעו כמובן את ההרכב, שיטת המשחק וכו'. לאחר שתסיימו, יתחיל המשחק לרוץ לבד, כאשר ישנם כמה מסכים בהם ניתן לצפות במהלך המשחק שרץ לו. ניתן לראות את המשחק עצמו (או יותר נכון, אירועים חשובים שהמחשב מראה לנו, כגון – גולים או ניסיונות הבקעה מסוכנים וכדו') או לחילופין לצפות במהלך המשחק במסך הסטטיסטיקה של נתוני המשחק (בעיטות לשער, פאולים, קרנות, אחוז החזקה בכדור וכן הלאה)


Image

לחליפין ניתן לצפות במסך עם ציוני השחקנים וכך לעקוב במהלך המשחק במצב השחקנים שלכם בעיקר בתחום הפיזי כגון האם הם מתעייפים, איך הם משחקים וכן הלאה. מסך זה נותן לרוב תמונת מצב על השחקנים ועוזר לכם להחליט האם להשאיר שחקן מסויים, או שמא לעשות חילוף, או אולי בכלל יש צורך בשינוי טקטי מהותי בכל אסטרטגיית המשחק. המידע יציף אתכם במהלך המשחק. אבל אל חשש, תמיד ניתן לעשות "פאוז"(עצור) על המשחק. להתבונן,לחשוב., ואז לבצע מה שרוצים. לאט לאט תבינו ותתפסו את העניין.


Image

אוקי. אז מה בעצם שונה מהמשחק של שנה שעברה?
נתחיל במשהו לא חיובי הדומה לשנה שעברה. כאשר עושים
CONTINUE במשחק ע"מ להריץ הלאה. לקח למשחק בד"כ לחשוב לא מעט. הדבר בא לידי ביטוי בטעינות של התחלת המשחק עצמו, ברגע שתבחרו מספר ליגות המענינות אתכם (ניתן לבחור עד 3 ליגות), יקח למחשב שעות לטען את המשחק. דבר זה לא השתפר כל כך מהשנה שעברה וקצת מציק כאשר אנחנו בשוונג ורוצים להגיע כבר אל המשחק הבא, אבל המשחק תקוע והמחשב חושב וחושב.


Image

אני אישית כאשר התמניתי למנג'ר ברצלונה, רשמתי ובחרתי שהמשחק יראה לי גם את הליגות האנגלית והישראלית ניתן לאמר שמאוד הצטערתי על כך. מכייון שבחרתי 3 ליגות, למחשב יש הרבה יותר מידע לעבד כל פעם, בעיקר בגלל שהוא צריך לפרוס בפניי גם תוצאות מהליגות הנוספות ולחשב את המשחקים שלהן. דבר זה מעכב את ההרצה הלאה וחבל.


Image


לא היו עוד דברים שהשפיעו לרעה על המשחק. דברים שהתווספו השנה הם:
1. מסיבות עיתונאים. גם בכניסתכם לתפקיד, וגם לפני ואחרי משחקים חשובים, תקראו למסיבות עיתונאים. ניתן יהיה לשלוח במקומכם את עוזרכם, אך קחו בחשבון שזה עלול להתפרש כזלזול מצידכם בקבוצות היריבות או בחשיבות המשחקים. במהלך מסיבות העיתונאים תהיו חייבים להישאל לפחות 3 שאלות (לאחר מכן ניתן להפסיקה ביוזמתכם אם נמאס לכם). השאלות יעסקו לפעמים על יכולותיכם בתור מנג'ר,על שחקנים ספציפיים בקבוצתכם או מקבוצת היריב, ועוד נושאים כאלו ואחרים.


2. תצוגת המשחק עצמו בתלת מימד. כמו שציינתי לעייל, במהלך המשחק ניתן לצפות במהלך המשחק. גם בצפייה עצמה, ישנם כמה מצבי מצלמה. אחד ממצבי המצלמה הוא התלת מימד. אין ספק שזויות הצילום הללו מוסיפים רבות למשחק ומוסיפים להרגשה מציאותית (עד כמה שניתן) למהלך המשחק. ניתן לראות בבירור כיצד משחקת קבוצתכם. בהחלט תוסף חיובי.

Image

3. שיפור הסקאוטינג. וואו. לא ייאמן כמה סקאוטינג יש במשחק הזה. סקאוטינג סקאוטינג וסקאוטינג. הדבר בא לידי ביטוי לדוגמא ביום לפני המשחק, פורסים לפניכם סקאוטינג מפורט על הקבוצה היריבה. מה היו ההחתמות האחרונות שלה, מה סגנון משחקה. ניתן לראות משחקים קודמים שלה ועוד ועוד מידע.


עוד נדבך מרכזי בסקאוטינג, זה הסקאוטינג הפרטני יותר אחר השחקנים. ניתן לשלוח סקאוטים שיעקבו אחרי שחקנים בהם אתם מעונינים לדעת אם הם טובים ומוכשרים לקבוצתכם. ניתן לשלוח סקאוט למדינה או יבשת ע"מ שינסה למצוא שחקנים מתאימים. ניתן לתת הוראות לסקאוט מה לחפש וכדו'. הסקאוטינג בהחלט נדבך מרכזי במשחק וכאן מוצגת לנו הגרסה הכי טובה של סקאוטינג שרק יכולתי לחשוב עליה.

Image

4. הליגה הישראלית. יש לא מעט מאיתנו כמובן שלא משנה איך הרמה של הליגה שלנו, תמיד ירצו להיות המנג'ר של מכבי חיפה או בני יהודה. סוף כל סוף, הליגה הישראלית מעודכנת כמו שצריך, וניתן להיות מנג'ר של קבוצה ישראלית! אם בעבר הורגלנו להמצאת שמות של שחקנים לליגה הישראלית ולקבוצות הישראליות, הרי שהשנה הכל מעודכן בדיוק מירבי. בהחלט היה נחמד לשחק גם קבוצה ישראלית. אכן תוספת נחמדה.

 

לסיכום:
המשחק
Football Manager 2009  הוא משחק ניהול איכותי וכיוון שמדובר בז'אנר שכזה אין טעם להתייחס לסאונד וגרפיקה מכיוון שהם פחות רלוונטים למשחק עצמו. לגבי השליטה במשחק, אני יכול להבטיח למנג'רים החדשים שבינכם, שייקח לכם אולי קצת זמן להתמצא במסכים השונים, בעיקר באלו שמלאים באופציות, אך לאחר שתשבו על המשחק כמה שעות, השליטה כבר יחסית תזרום.
אוהבי הז'אנר כרגיל ייתענגו על המשחק. חוץ מהבעיה הקטנה שהזכרתי לעייל (זמני טעינה), המשחק מהנה ביותר, מאתגר וכייפי.

האם המשחק שווה את הכסף
מבחינתי אני מוכן לקנות את המשחק, כל עוד השנה היא 2009 :).

שליטה במשחק: 8.5
מהלך המשחק: 8.5
הנאה: 9
אורך חיי מדף: 9


ציון סופי : 9

 

ביקורת מאת מוטי לב.

 

תמונות מסך נוספות: הקליקו כאן

 

עידכון אחרון ( Thursday, 25 December 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker