מבזקים

יוביסופט סגרה היום עסקה עם חברת Black Been, לפיה יוביסופט תפיץ את משחקי החברה במהלך השנים 2011-2012. חברת BB מתמחה במשחקים כמו מוטור-בייק וראלי, לפיכך יוביסופט רואים בעסקה זו הגדלה משמעותית בנתח השוק שאינו מיוצג כל כך טוב במשחקיה האחרים. הנהנים הגדולים מהעסקה יהיו האירופאים שיזכו להנות מהפריסה המוגברת של שלוחות יוביסופט באירופה.

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת spiderman-web of shadow לקונסולת PS2 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי עידן אקוס   
Tuesday, 02 December 2008
 

הקדמה
ברגע שמשהו מתחיל להשתלט על  ניו יורק יש רק אדם אחד שיכול להציל אותה: ספיידר מן (כל שאר הגיבורים יצאו לפנסיה). בעיקרון הכל היה אמור לעבוד חלק, ספיידר מן בא, מכסח לרעים את הצורה, קופץ לו מבניין או שניים ונעלם לו.

אבל אם זה באמת היה ככה אז היה לנו קצת משעמם לא? לכן בא מהחלל החיצון איזה מן "משהו" שמשתלט על ניו יורק ועל ספיידר מן. כל מי שמכיר את העלילה של הסרטים וסדרות הקומיקס לא צריך אפילו לנחש על מה אני מדבר ובעצם, מי לא מכיר את ספיידרמן?


Image

גרפיקה
קיבלתי לביקורת  את המשחק Spider-Man Web of shadows AMAZING allies addition בנוגע ל-AMAZING בדרך כלל  יש לי ספקות רבות, בעיקר שמוציאים גירסא מיוחדת לכל דבר, כשהשאלה העיקרית שעולה היא - זה אמור להיות טוב יותר לא? בגרסא הזו של המשחק, שמיועדת לפליסטיישן 2, המשחק הוא לא שיא הטכנולוגיה. את ספיידרמן תוכלו לראות רק בדו מימד,למעשה על מסך הטלויזיה יתרוצץ לנגד עיניכם המשתאות "פלקט" ספיידרמן ימין וספיידרמן שמאל - בהתאם לכיוון אליו הוא הולך.

 אני אישית לא יודע מה גרם למפתחים לעשות את המשחק  דו-מימדי ובכך בעצם, להרוס את הגרפיקה ואת חוויית המשחק שכולם כל כך ציפו לו ודיברו עליו.

Image

כל האובייקטים על המסך נראים די מיושנים, כאילו המפתחים ניקו את המחסן שלהם וזרקו את הזבל שיש שם ישר עלינו. יכול להיות שהאדמין של האתר הזה - עם כמה שהוא עתיק עוד היה יכול להתלהב מכזו גרפיקה, אני לעומת זאת רק בן 18 ולפיכך אני מצפה שהמשחקים החדשים שאני מקבל גם יראו "חדשים".

עיקר האכזבה שלי מתחום הגרפיקה נובעת ככל הנראה מכך, שאחרי ששמעתי כל כך הרבה על המשחק  ציפיתי ממנו ליותר: עולם פתוח, אש שאשכרה נראית כמו אש ולא כמו משהו צהוב שזז לכל כיוון אפשרי.

כמו שאמרתי, אני לא רואה פה שום דבר "מדהים" בגירסא ה"מדהימה" של המשחק. אתם יכולים להאשים את הקונסולה PS2 שלא יודעת לתת גרפיקה איכותית. זה נכון, אבל לא ברמות כאלו, "ספיידרמן קורי האופל" הוא לא המשחק הראשון שמגיע אלי לביקורת ב-PS2 וראיתי משחקים שהוציאו מהקונסולה שלי הרבה יותר.

 Image

 משחקיות
לעומת כל מה שאמרתי וכן לעומת הרושם הראשוני המתקבל מהמשחק שזה משחק שממש לא כיף לשחק בו. יוצא שמדובר באחלה של משחק עם משחקיות מעולה, המשחק הזה הוא בין המשחקים שיותר נהניתי לשחק בו ותאמינו לי, שיחקתי בהרבה משחקים.

 אמנם הגראפיקה מיושנת, אבל בואו נשים את זה בצד ונסתכל על יכולות הלחימה של ספיידרמן:  ברור ששיפרו את יכולות הלחימה שלו וכן של שאר האוייבים במשחק. מה גם, שהוסיפו פה  אפשרות חדשה: ברגע שהדבר המוזר והשחור הזה (החייזר-ונום) שכולנו מכירים מסדרת הקומיקס, הטלויזיה והסרטים, משתלט על ספיידר מן, תוכלו לבחור אם לשחק את המשחק הזה בצורה טובה כמו שספיידר מן יודע או לשחק את זה בגירסא קצת פחות נחמדה ועדינה, בתור ספיידרמן השחור.


Image

 גם יכולות הקרב והתנועה שונות בין השניים, בעוד שספיידרמן הרגיל הוא אתלטי יותר והמכות שלו קצת פחות חזקות אבל יותר מהירות, ספיידרמן השחור הוא איטי יותר, חזק יותר וקטלני הרבה יותר. רוצים לכסח את האוייבים? אין בעייה ליבשו את דמותו של קטל, רוצים לקפץ בעליזות? ספיידרמן האדום הוא הבחור בשבילכם (או אולי גם לאון).

  בגרסא הזו הוסיפו לנו גם סקילים, הסקילים הם בעצם משותפים לשתי הצורות, ותוכלו לשנות אותם בכל שלב שאתם עוברים. את הסקילים תשיגו על ידי כך שתאספו אותם ממקומות מסויימים במפה ואז בסוף השלב תיראו את כל הסקילים שכבר אספתם במסך מיוחד שמרכז את כל הסקילים ביחד.

אך יש פה מילכוד, אם השתמשתם בסקיל מסויים, לא תוכלו להשתמש בו שוב עד שלא תאספו אותו שוב.

ויש גם את הסקילים של ה"זימון" בהתחלה תקבלו שלושה כאלה, למשל תוכלו לזמן את תזמנו את איש החול מהסרט השלישי והפרופסור. כשתזמנו את אחד מהעוזרים, תוכלו פשוט לראות איך הוא עובר לכם על פני המסך ושהאוייבים שלכם נופילם אחד אחרי השני. לדעתי זה קטע די מעפן בהתחשב בעובדה שאנחנו מדברים על גירסא "מדהימה(!!)" אותי האפקט הזה לא הפיל מהכיסא.

 


Image

כמעט מיותר לציין שכאשר תשתמשו בזימון, לא תוכלו להשתמש בו יותר במהלך כל המשחק. אבל כאשר תביסו אוייבים הם יוכלו להצטרף אליכם. הבחירה שלכם בין מי אתם רוצים להיות – רעים או טובים באה לידי ביטוי לא רק במראה החיצוני שלכם, אלא גם בבני הברית שתבחרו לקחת איתכם, וולברין למשל נחשב לבעל ברית "מהטובים" בעוד אשת החתול שייכת לצד של "הרעים".

 אפשרות נוספת היא כמובן לקנות "שיפורים" של כוח, מהירות העלאת חיים והגנה. הנקודות שתקבלו יתחלקו בין ספיידרמן השחור לבין ספיידרמן הרגיל.  אז איך החישוב מתבצע? -ע"י נקודות שתצברו לפי ההתחשבות שלכם בתושבי ניו יורק וכן לפי תשובות שתענו בשיחות עם אוייבים ואנשים שמעוניינים בשירותכם.

 בקיצור, אחד האלמנטים שנותנים הכי הרבה חיים למשחק זו דווקא האפשרות שלכם לבחור לאיזה צד אתם משתייכים, החיזוק החיובי מתקבל מהדינמיקה הנוצרת במשחק ומהתגמולים לפי הפעולות הטובות והרעות שלכם.


Image

 

 

סאונד
טוב אז כנראה שהגראפיקה היא לא הדבר הכי גרוע במשחק הזה. אז ככה, הסאונד הוא הדבר הכי גרוע במשחק הזה! אני לא יודע מה נסגר עם מי שיצר את המשחק, אני נוטה לחשוב שהוא חירש, מכיוון שרק חירש לא ישמע את קפיצות הסאונד שיש במשחק. היו לא מעט קטעים במשחק ששיחקתי על ווליום סבבה ופתאום קפצתי מבהלה כאשר עוצמת הקול קפצה בפתאומיות בקטעים הכי לא קשורים שיש.

תגידו לי שאני פחדן (ואללה צודקים), תגידו שאחי מנסה לשגע אותי עם השלט של הטלויזיה (שוב צודקים!), אבל בקשר לקפיצות הקול אתם לא יכולים להגיד שמכשיר הפליסטיישן שלי דפוק כי זו לא בעיה בפליסטיישן זו בעיה במשחק. או כמו שאומרים במחוזותינו "באג עצבני בסאונד".

 


Image

מה גם, שהאפקטים וקולות הרקע גרועים ביותר: כל דמות שתבקש מכם לעשות קווסט, תישמע בדיוק כמו הדמות הקודמת שביקשה שתעשו קווסט! האש, נשמעת כמו שקית ניילון שילד קטן משחק איתה בחוסר סבלנות בעודו מחכה בתחנה לאוטובוס, אם מזכירים תחבורה, אז הכי מצחיק זה שרכבות ומכוניות ישמעו אותו הדבר בדיוק! בקיצור, בתחום של הסאונד אני לא ראיתי פה טיפת השקעה, ושוב נחזור ונחפור, זה לא הסאונד שאמור להיות בגירסא כל כך "מדהימה".

      מי שיתקשה במשחק יוכל תמיד לקבל עזרה מהטוטוריאל: לכל שלב ולכל דבר חדש במשחק אתם יכולים לבחור לראות את ההדרכה, שתסביר בקווים כללים איך בדיוק אתם אמורים להתגבר על המכשול. כך למשל כשיש קיר שחוסם את דרככם, המדריך יסביר לכם שאתם צריכים לצבור מספיק מהירות ולהתנגש בקיר בעוצמה. הוא לא ידגים לכם ולא יגדיר בדיוק על איזה מקשים אתם צריכים ללחוץ כדי להפיק את התוצאה הרצויה.

 

לסיכום
spiderman-web of shadow הוא משחק בגרסא מדהימה, שמה שמדהים בה זה איך היוצרים יכלו להרוס כל דבר אפשרי, ועדיין לתת משחקיות מעולה. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני ראיתי את הטריילרים שיצאו למשחק בגרסת המחשב וה-PS3 וזה ממש לא זה. הבדל של שמיים וארץ, אם יש סיבה לשקול למה לקנות PS3 ולוותר על ה-PS2 הישן והעתיק שלי זו הסיבה – ההבדל העצום בגרפיקה (ובסאונד) שכל אחת מהקונסולות מציעות.

 

האם המשחק שווה את הכסף
שאלת המליון דולר, אם יש לכם PS2 ואתם ממש חייבים משחק חדש, אז ספיידרמן יהיה משחק שממש סבבה לשחק. עם זאת יש לי תחושה שהקונסולה שלי שייכת לעשור הקודם, אז שאתם קונים את המשחק קחו בחשבון שאתם מקבלים המון משחקיות ומעט מאוד גרפיקה.

 

ציונים
גרפיקה-5
סאונד-5
משחקיות-9
שליטה במשחק-8
הנאה-7

 ציון סופי: 67

 

ביקורת מאת עידן אקוס

תמונות מסך נוספות11

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
{mosimage

 

עידכון אחרון ( Thursday, 04 December 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker