מבזקים

חלק מתמונות המסך במשחק VIKINGS כל כך רוויות בדם שאנחנו לא ממליצים לבעלי קיבה רגישה ולילדים קטנים להסתכל עליהן, אז תקראו לנו מגזימנים ותגידו שזה משחק שנועד לבני נוער, אז מה. אנחנו פה ב-NGO לא מבחינים בין דם לדם. התמונות באיכות רקע לשולחן העבודה ובעיקר התמונה הזו שלמטה.

לצפייה בתמונות המסך

 

 

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Star wars the force unleashed ל-PS2 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי אסף   
Sunday, 30 November 2008

 הקדמה
" אסטה לויסטה ביבי", " אני אחזור", "י יפי קיי יי מדר @^%", " אני זקן מידי בשביל החרא הזה" ו"דווווו" הם משפטים שכל אחד מאיתנו מכיר מסרטי הקולנוע הישנים וכולנו השתמשנו בהם מידי פעם אפילו לי יצאו כמה דוווווים, אבל המשפט ששום חנון לא שלם בלעדו הוא " לוק, אני אבא שלך" שנאמר על ידי לא אחר מאשר לורד דארת ווידר ומאז לא יצא מהתודעה האנושית. כיום מסתובבים בעולם אלפי ילדים שקוראים להם לוק רק בגלל שאבא שלהם רצה לומר את המשפט הזה. ישנן עוד אלפי דוגמאות לצורה בה שינו סרטי מלחמת הכוכבים את חייהם של אין ספור אנשים, אותם אלה שלכל כנס באים לבושים כדמותם האהובה: טובה או רעה. כך שלא ניתן להכחיש את הצלחתה של סדרת הסרטים אבל הצלחה נוספת שיכת לסדרת המשחקים של מלחמת הכוכבים ועל אחד המשחקים בסדרה זו נדבר עכשיו.

 

כפי שאמרתי אנשים מתחפשים גם לדמויות טובות וגם לרעות, אלה שמרגישים את הצד האפל מפעפע בהם יכולים לקנות את המשחק הזה (וגם אלה שלא) כי פה תשחקו בתפקיד חניכו של דארת ווידר ותצאו למשימות שישרתו את הצד האפל של הכוח אבל ביחוד ישרתו את האדון שלכם.

Image

רקע למשחק
את סדרת הסרטים "מלחמת הכוכבים (שש במספר) יצר הבמאי ג'ורג' לוקאס, הסרט הראשון בסדרה הוסרט בשנת 1977 והאחרון ב- 2005 ( אם לא מחשיבים את הסרט המצויר החדש או ספין-אופים שהיו לסרטים). הסרטים היו מצליחים מאוד ויצרו סביבם מחנות מעריצים שונים ומשונים, ו"זכו" לשני סרטי פראודיה ("שיגעון בחלל" ו"אוסטין פוארס 2") וזה לא כולל את כל אין ספור הסרטים שצחקו על המשפט "לוק, אני אבא שלך". שהגיע גם לסרטי ילדים כמו "צעצוע של סיפור 2".

אז על מה מסופר?

-בגלקסיה רחוקה מכאן חייזרים ובני אדם מכוכבים שונים הקימו רפובליקה ומגיניה היו מסדר הג'דיי שהקדישו את חייהם להגנה על הטוב והצדק, לצורך העניין הם משתמשים בצד הטוב של הכוח. מולם מתיצבים אויביהם "מסדר הסית'" שמשתמשים בצד האפל של הכוח. לורד דארת ווידר (בעבר איניקן סקייווקר), נחשב למקום 2 במסדר הרשע, אבל כמו כל מקום שני הוא רוצה לעמוד בראש המסדר. הסיפור שלנו מתרחש בין עלילות הסרטים והוא למעשה הרחבה למאבקי הכח שהתחוללו בצד האפל של הכח – מסדר הסית'.

Image

 

גרפיקה
הגרפיקה טובה ולמרות שיש תנועה מהירה מאוד של הדמויות במשחק עדיין ניתן לראות אותן בבירור וזה דבר נורא חשוב בהתחשב בדבר שבמשחק תצטרכו לרוץ לקפץ ולתקוף במהירות, לעומת זאת תנועת המצלמה מאוד איטית וזה מקשה על משחק רציף. בסרטונים ניתן לראות גם דיי בבירור את תווי הפנים של הדמויות, כל כך טוב עד שהדמות הראשית שם מזכירה לי שחקן (שלא הופיע במלחמת הכוכבים) שאת שמו אינני זוכר. בבדיקת ריצוד של המסך: הקצב המהיר של המשחק ביחס ל-FPS נמוך גורם למשחק לרצד על המרקע, עין בלתי מזויינת תתקשה להבחין בזה, אבל זהו אלמנט המשפיע על רמת עייפות העין הנגרמת כתוצאה ממשחק ממושך. למרות זאת אני נהנתי מהגרפיקה האיכותית יחסית למה שהקונסולה PS2 יכולה לתת.

 

Image

 

סאונד
הסאונד הוא דיי "חלש" ואנמי, למרות זאת ניתן להרגיש בתרומת המוזיקה לתחושה ה"אפלה", עם מוזיקה "אפלה" כזו שעוזרת לנו השחקנים להיכנס טיפה יותר לנעליו של הדמות שלנו. הסאונד החזק ביותר הוא זה של חרב האור, הסאונד כל כך דומיננטי שהוא משתלט על שאר הקולות וקשה להרגיש בהשפעתם בזמן שמכים בחרב (מרבית הזמן במשחק).

 

 

 

Image

 

על המשחק
המשחק " "Star wars the force unleashedהוא משחק פעולה שמספר את המתרחש בין הסרט השלישי בסדרת מלחמת הכוכבים - שבסופו רואים את החיילים המשובטים מתחילים להרוג ולהרוס את מסדר הג'דיי לבין הפרק הרביעי בסדרה, אתם תשחקו את שולייתו של לורד דארת ווידר שגייס אתכם לאחר שרצח את אביכם בתחילת המשחק מול העיניים שלכם (אך מכיוון שהייתם צעירים מידי הדבר נשכח מזכרונכם). משימתו של דארת ווידר היא לכאורה להרוג את אחרוני הג'דיים ששרדו את ההתקפה. אבל כפי שהזכרנו קודם, ללורד יש שאיפות להפוך למנהיג הבלתי מעורער של מסדר הסית'. מה שמסביר למה דווקא הוא, כמי ששולח אתכם למשימות ואמור לשרת את כלל אימפריית האופל, מורה לכם לחסל מספר של לורדים סית'יים - שהם בעצם שיכיים לצד האפל של הכוח (כלומר בצד שלכם).

בשלב מסויים אתםםם תגלו שכול צייד הג'דיים והסית'ים המטורף הזה היה בעצם הכנה לקרב הגדול שלכם עם ה"ג'דיי האמיתי" שהוא הגנרל ראם קוטא (Rahm Kuta): הג'דיי החזק ביותר שחושבים שחיי באותם זמנים אך מכיוון שאתם ה"חניך הסודי" ואסור שאף אחד ידע על קיומכם אתם תצתרכו להרוג את כל האנשים שתראו בדרך ובין השאר גם  חיילים משובטים ויצורים מוזרים מכוכבים שונים.

 

 

Image

 

 

את המשחק תתחילו בתור דארת ווידר שתוקף את כוכב הבית של הווקים. המעריצים נורא יאהבו את זה שהם יכולים לשחק בתור ה"לורד דארת ווידר" אחת הדמיות הגדולות ביותר בסדרה ובקולנוע. דבר נוסף שהמעריצים יאהבו הוא שאת היכולות של הג'דיים ניתן ליישם במשחק, למשל: החניקה של דארת ווידר איתה הוא מחסל אנשים בלי לגעת בהם, הברקים המוזרים שיוצאים לסית'יים מהידיים, ושליטה על חפצים בעזרת ה"כוח." אחת הדוגמאות לשליטה בחפצים היא שליטה ברובה מלווה אתכם יורה בכל מי מתקרב אליכם.

בנוסף לכוחות המוכרים יש גם כוחות חדשים שאותם גם תוכלו לשפר עלי ידי כך שתקנו אותם או לחליפין תקבלו אותם ברגע שתנצחו דמות ראשית (בוס). עם הכח המיוחד תקבלו גם הדרכה מיוחדת שתראה לכם איך לישם את אותו, כח ספציפי בשדה הקרב שאני דיי אהבתי הוא כדור אנרגיה שמקיף אתכם ומתפוצץ, הדבר טוב למקרים בהם מספר גדול של אויבים מקיף אתכם.

 

Image

 

טיפ: תמיד כדאי לשים לב לסביבה שלכם כי במשחק ניתן לאסוף דברים כמו קריסטלים שבעזרתם תוכלו לשנות את צבע חרב האור שלכם לכל הצבעים האפשרים כמו אדום (לרעים) ירוק או כחול (לטובים) סגול (למי שאהב את הדמות של סמואל ל ג'קסון), ורוד (למי שאוהב גברים) וצבעים שונים ומשונים אם סתם בא לכם להתפרע, אך יתרה מזאת ברחבי המפות מפוזרות גם חרבות, כך שתוכלו להחליף את החרב ותוכלו ליצור לעצמכם חרב ג'דיי בהזמנה אישית. את השינוים ניתן ליישם בספינה שלכם בה תהיו בין משימה למשימה.

 

Image

 

השליטה במשחק
השליטה הבסיסית במשחק היא קלה ונתפסת מהר מאוד, אך את ההתקפות המיוחדות יקח טיפה זמן ללמוד, אבל אל תבינו אותי לא נכון: גם אותן ניתן ללמוד וליישם בסופו של דבר – כל אחד בקצב שלו, אני באופן אישי ממליץ לכם לשחק טיפה עם הכפתורים כדי לגלות כמה מהלכי תקיפה טובים.

לפעמים ברגע שתתקפו בחרב מספר פעמים ברציפות, תאבדו במידה כלשהי את השליטה על הדמות שתתן רצף תגובות אוטומטי. בנוסף, בקרבות נגד הבוסים בחלק מהקרב יוצגו רצפי כפתורים ואתם תצתרכו ללחוץ עליהם – לפי הרצף המוצג כמובן וכמה שיותר מהר וטוב, מה שיוביל לתקיפה מהירה, חזקה ומגניבה.

יש דברים בשליטה במשחק שיעשו את החיים ליותר קלים למי שיש טיפה ניסיון עם משחקי מחשב וקונסולות , למשל אני יכולתי לנחש שכדאי לי להכות באוויר עם החרב בזמן קפיצה אם אני רוצה לרחף למרחק גדול יותר מזה שהקפיצה הרגילה תאפשר לי לקפוץ.

 

Image

 

 

לסיכום
Star wars: the force unleashed הוא משחק פעולה חביב שכיף וטוב לעביר איתו את הזמן, המשחק מציג גרפיקה טובה סיפור מעניין וכמובן יש בו את דארת ווידר כך שרע יותר מזה לא יכול להיות... המשחק כבר מההתחלה נותן לנו אקשן ותקיפות חסרות פשרות על כוכבים שלמים. גם ההמשך של המשחק מספק את הסחורה ומתגלה כמעניין וזאת בניגוד למשחקים אחרים שאחרי שלב מסויים אתם פשוט מאבדים את העיניין בהם ומרגישים שהמשחק לא מספק את הסחורה כראוי. למזלי, במשחק Star wars: the force unleashed זה לא קורה.

 

האם המשחק שווה את הכסף?
המשחק הוא משחק טוב, מהנה ומעניין. כפי שכבר אמרתי קודם - טוב וכיף לעביר איתו את הזמן, כך שאני חושב שלדעתי המשחק אכן שווה את הכסף.

 

ציונים
גרפיקה-8
מוזיקה-4
אפקטי קול-7
עלילה-10
משחקיות-9
שליטה במשחק-8

ציון סופי-7.6 

 

ביקורת מאת: אסף קחטן

 

תמונות מסך נוספות:

Image

Image

Image

 

Image

Image

עידכון אחרון ( Sunday, 30 November 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker