מבזקים

לא כל יום יוצא לנו שמבקר ברמה של ישי ריבלין מצטרף לצוות ודוחף קדימה לכתיבת ביקורות. את הביקורת למשחק Psychonauts כתב ישי כ"סיפתח" המציג את רמת הכתיבה שלו ומעבר לכל הסיפורים שמאחורי הצטרפות ישי לצוות, יש גם ביקורת על משחק חביב בשם פסיכונאוטס.

לקריאת הביקורת

תגובה בפורומים על הביקורת ופידבק למבקר

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת Brothers in arm: Hell's Highway: הדפס דואל
הערכת משתמש: / 2
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי עידן אקוס   
Monday, 17 November 2008

 

הקדמה
במלחמות הכל עניין של פרספקטיבה, קחו למשל את הסיפור על שני ההונגרים שנפגשו מידי יום בזמן שבישראל התחוללה מלחמת ששת הימים. ביום הראשון למלחמה בא דובוש לחבר שלו פרנץ כשהוא קורן מאושר, מה קרה שאל פרנץ? – הישראלים הפילו שישה מיגים רוסים. ביום השני ראה פרנץ את דובוש מרקד ומקפץ מאושר, מה קרה שאל פרנץ? – הישראלים הפילו היום שמונה מיגים רוסים ענה דובוש. ביום השלישי ראה פרנץ את דובוש שפניו נפולות. מה קרה שאל פרנץ, הישראלים לא הפילו היום מיגים? – הפילו עשרה ענה דובוש בעצב. אז למה אתה לא שמח? שאל פרנץ. – כי גיליתי שהישראלים הם יהודים.

 

Image

 

על המשחק
Hell's highway  מביא לנו משחקיות מצויינת ושליטה טובה יותר מהמשחקים הקודמים בסדרת Brothers in arms. בניגוד למה שקרה לי במשחקים הקודמים, הפעם הפלוגות עליהם תשלטו באמת יקשיבו לכם ויעשו כל מה שתגידו להם.

מאט בייקר, אותו אתם תשחקו, יכול לפקד במשחק על 3 כיתות, זה נכון שמרבית  הזמן תפקדו רק על שתי כיתות ולא יצא לכם לשחק הרבה עם שלושתן ביחד, אבל גם שתי כיתות זה כמובן עושה את העבודה.

תשאלו אותי "למה אנחנו צריכים עזרה מעוד חיילים, ובכן מכיוון שהמשחק הוא פעולה טקטית, כמעט ולא תוכלו להשלים את המשימות העומדות לפניכם ללא עזרה. למשל, תקבלו כיתת חיילים נושאי בזוקה, שתוכל לעזור לכם נגד טנקים, צלפים שמסתתרים בבתים וכן הלאה. כמו כן תקבלו פלוגת MG, שתרתק את האויב ותמנע ממנו להשיב אש או תחפה אחריכם בזמן שתנסו לעבור ממחסה למחסה. כמובן שיש גם את פלוגת הסער, שהם  בסופו של דבר אלה שבאמת יהרגו את האויב.

 אל תחשבו שהיתרון שלכם הוא בנשקים ושהאוייבים שלכם יהיו מצויידים רק באקדחים יד שנייה. אז זהו, שגם לאוייבים יש פלוגות של בזוקה, MG וסער. למרות שהם יותר טיפשים (נו טוב, גרמנים) והם ינסו לרתק אתכם לאותו מחסה ולהתסער עליכם, לא יהיה קשה להדוף אותם והם ימותו בכמויות, מה שיעשה את המשחק להרבה יותר מהנה.

 Image

 

BIAHH מביא לנו (שוב) מגוון נשקים ממלחמת העולם שנייה, אך לצערכם (או שלא ממש) לא יצא לכם להשתמש בהרבה נשקים שונים. אני אישית  סיימתי את המשחק תוך כדי שימוש בשלושה נשקים שונים בלבד, מה גם שרוב הזמן פירקתי לנאצים את הצורה עם אותו הנשק.

מה שמאכזב אותי זה שראיתי רובה צלפים רק פעם אחת במשחק וכמובן שהשתמשתי בו רק פעם אחת, כמובן שבסוף השלב, המשחק החליט שהשתמשתי בנשק שונה לחלוטין והסרטון הראה שאני נמצא על הגג עם מכונת יריה =/.

 

שיא ההנאה בשביל רוב האנשים שלא אוהבים פעולה טקטית וכמובן  גם עבור מי שכן, יגיע כאשר תשלטו בטנק. השליטה נוחה וקלה ומספקת הנאה מובטחת. במשימות הטנק בדרך כלל תצטרכו לנקות את הדרך בשביל החיילים שלכם, מה שאומר להרוס מקומות מסתור של אוייבים, לפוצץ נ"מ-מים ולפוצץ טנקים שנשארים בדרך ויכולים לפרק לכם את הצורה. אבל מה שחשוב הוא שאתם בראש "שרשרת המזון", אתם קורעים לכולם את הצורה וכולם מפחדים מכם.

 

Image

 

דרישות המערכת
מעבד: Intel® Pentium® D processor, AMD Athlon™ FX-55 processor 2.6GHz
מערכת הפעלה: Windows XP, Windows Vista
זיכרון פנימי: 1GB RAM
כרטיס מסך:NVIDIA GeForce 6800+ / ATI RADEON X1600+

כונן קשיח: לפחות 8 ג'יגה פנויים.

 

גרפיקה
המשחק מציג לנו גרפיקה הרבה הרבה יותר טובה מהגרסאות הקודמות, מה שגורם לתחושה אמיתית שאתם נמצאים ברחובות הבוערים של אירופה. אני הצלחתי להפיק הנאה מרובה מהסירטונים שיש בכל שלב ובין כל שלב לשלב. את חלק מהסירטונים אי אפשר להעביר אבל הם עשויים בצורה כל כך טובה, שאפילו שהם "כפויים" אפשר להנות מהם.

אני נהנתי מהמנוע הגרפי האיכותי של המשחק (Unreal 3) שנתן ביצועים טובים ולא נתקע אפילו פעם אחת, הטקסטורה והגימור של הגרפיקה הצליחו לגרום לי להתפעל בכמה שלבים. עם זאת, אפשרויות הגראפיקה במשחק דלות מאוד, חוץ מבחירת הרזולוציה תוכלו לשלוט רק באיכות הטקסטורה, באיכות הצללים וברמת הפירוט של הצללים.


Image

 

למרות שיש לכם רק שלוש אפשרויות לשליטה באיכות הגרפיקה, יש הבדל גדול בין האיכות של הגרפיקה על הרמה הנמוכה, לבין האיכות כששלושת האפשרויות הגרפיות הן על האיכות הגבוהה ביותר. מבחינת אפקטים: כמובן שלא חסכו פה בכלום, הפיצוצים נראים פשוט מצויינים, היריות אמיתיות ופני השטח מעוצבים בקפידה.

עוד משהו קטנטן שקשור טיפה למשחקיות: כשתירו לאויב בראש המשחק יעצר, ומצלמה בהילוך איטי תעקוב אחרי הכדור ותראה לכם איך הראש של האויב מתפוצץ, שמבחינתי זה חידוש נחמד וגם מגניב אבל אחרי כמה פעמים שתירו לאנשים בראש זה נמאס ואפשר להגיד שהרעיון מיצה את עצמו.

המשחק תומך גם ב-DirectX 9 וגם ב-DirectX 10.

 

Image

 

סאונד
הסאונד במשחק ממש ממש מצויין, תישמעו את קולות הכדורים חולפים סנטימטרים ספורים מעל ראשיכם, תישמעו קללות וקריאות של האויבים שלכם, תישמעו את החיילים שלכם מקטרים או מדברים ביניהם תוך כדי הקרבות, פשוט סאונד מצויין שמשתלב טוב עם הגראפיקה החדשה של המשחק.

בקטעי המעבר, מי שלא ממש מבין אנגלית יכול להוסיף כתוביות (באנגלית כמובן) אבל בזכות הסאונד המשובח לא יהיה קשה להבין מה הדמויות אומרות.


Image

 

 

לסיכום
BIAHH נותן לנו את התחושה הראליסטית שאנחנו ממש מפקדים באמצע שדה הקרב וגורם לנו להתחבר לדמויות בסירטוני המעבר שנעשו מצויין. אתםתשחקו עם מספר נשקים לא קטן (לפחות זה מה שהם אומרים) וכמובן, מה שנותן לכולנו את ההנאה הכי גדולה שאפשר,הורגים נאצים.

אומנם את המשחק ניתן לגמור תוך 10 שעות משחק אבל הן יהיו שוות את זה, וכמובן בסוף המשחק מובטח שהמשך יגיע, אז למה שלא נחכה... בינתיים יש לכם את המולטי.

 

BiaHH מספק לנו את התחושה המציאוית שכולנו חלמנו עליה במשחקי המחשב שלנו. הרי מי לא חלם פעם באמת להרגיש כמו מישהו שמושפע מהקבוצה ויכול לשלוט בקבוצה? ולמה? -כי לכולנו נמאס מידי פעם להסתער עם AK , לרוץ ולירות בכל מה שזז.

BIAHH מספק לנו את תחושת המציאותיות הזו. המשחק שמגיע אלינו עם גרפיקה מחודשת ומספק הנאה גם לאלו שלא כל כך אוהבים משחקי פעולה טקטיים, הקטע המבאס הוא שבדיוק ברגע שהמשחק מתחיל להיות באמת מהנה ונותן תחושת גיהנום אמיתית, בדיוק באותו רגע - הוא נגמר.

ותאמינו לא, אף פעם לא הייתי כ"כ מסוקרן מצירוף המילים to be continue

 

 

ציונים:

גראפיקה: 8

סאונד:9

משחקיות:8

גיוון:6

הנאה:9

 ציון סופי: 8.5

 

כתב את הביקורת: עידן אקוס

 

לצפייה בתמונות המסך

עידכון אחרון ( Monday, 17 November 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker