מבזקים
המבקר Falcon חזר לשורותנו וכמנחה קטנה הוא מביא איתו ביקורת חדשה למשחק Jericho מבית קלייב ברקר, שימו לב שהוספנו גם כמה תמונות ברזולוציה גבוהה ביותר על מנת שתוכלו להשתמש בהן כרקע לשולחן העבודה.

לקריאת הביקורת
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק יאקוזה 2 - Yakuza 2 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 07 October 2008
מפתח מאמר
ביקורת למשחק יאקוזה 2 - Yakuza 2
עמוד 2
עמוד 3

 

 

 

ביקורת מאת: עידן אקוס

 

הקדמה
כל משפט שתיקחו ותכניסו אליו יאקוזה ישמע טוב. קחו למשל "שמע, החברה האלה חושבים שהם אנשי יאקוזה". גם שהתקשר אלי האדמין ואמר לי "יש לי משחק טוב להביא לך, קוראים לו יאקוזה.. משהו" זה נשמע לי ממש טוב ושמחתי על ההזדמנות לשחק במשחק עם שם כזה מגניב.

הרגשתי שאני מקבל אלי לידיים את אחת המאפיות הגדולות בעולם, כך שאוכל לעשות איתה כל מה שבראש שלי, כמובן שאמרתי לאדמין "סבבה תביא את המשחק" בשיא הקוליות, אבל אני בטוח שאפשר היה להרגיש טיפת ההתרגשות בקול שלי.

 

הסיפור
קודם כל אני יגיד שלא ממש תשחקו כמאפיונר ביאקוזה, אל תדמיינו את עצמכם בתור יפני חמוד עם עוזי וחגורה שחורה בקונג פו, אתם גם לא תהיו איזה גנגסטר שמסתובב ומשליט סדר ברחובות.

בגדול, משהו השתבש בסיפור המאפיה הקלאסית שלנו (או שבעצם לא כל כך). הגיבור, קזומה קיריו  Kazuma Kiryu מסתמן כיו"ר הבא של היאקוזה, אבל באופן מפתיע מחליט לפרוש מהארגון. מסתבר שלאנשי היאקוזה לא כל כך אכפת מטובתו האישית של קיריו, כי, הוא בכל זאת נבחר כיורש של הארגון לאחר שארגון אחר (אומי) מחליט להתנקש בראש היאקוזה הנוכחי.

קזומה יוצא למסע עקוב מדם ומגדיר את זה כמה שהוא רואה "כהצתת אש המלחמה בין המאפיות היפניות". כך מתחילה דרכו הארוכה שבסופה הוא מייחל להפוך את היאקוזה למנהיגה הרשמית של עולם הפשע היפני.

 

 

גרפיקה
הגרפיקה במשחק היא סעיף מאוד מבלבל, בעיקר בגלל שהשקעה בגרפיקה אולי יש, אבל הצלחה - לא ממש. הגרפיקה לא מיוחדת בשום דבר, אפשר לומר אפילו מיושנת,  האנימציות לא הכי מתוחכמות שיש וזו לא המגרעה היחידה של המשחק.

סעיף שדי הרגיז אותי הוא משך הזמן הקצר שאלמנטים נשמרים במפה: בקרבות רבים הרבה אנשים ידממו, תרסקו ראשים על חלונות ודם יעוף מהראש הפתוח של האיש השרוע על הרצפה. ושוב, המפתחים אולי לא חשבו על זה עד הסוף, אבל לפי מה שאני יודע, כאשר יורד למישהו דם, הוא לא פשוט מתנדף באוויר הפתוח.

היוצרים של המשחק כניראה חשבו שככה יהיה יותר נוח למנקי הרחוב לאחר הקרב ההמוני אבל זה ממש מפריע לגיימר הממוצע שיושב בבית ומצפה מהמשחק שלו להיות כמה שיותר אמיתי.. אני יודע שזה מקובל במשחקים שאלמנטים נעלמים אחרי פרק זמן מסויים, אבל כאן כל עקבות הדם נעלמו מהר מידי. עוד משהו שהמפתחים עדיין לא הצליחו לתפעל כמו שצריך הוא האנטיאלייזינג: המנוע הגרפי ככל הנראה לא תומך באנטיאלייזינג ולכן הדמויות נראות די מרובעות.

הדבר היחידים בגרפיקה שהצליחו באמת למצוא חן בעיני, היא רמת ההשקעה: לכל פינה שתלכו ובכל מקום שתהיו יש מה לראות, הרושם שמתקבל הוא שהמפתחים רצו שנרגיש שאנחנו מסתובבים בעולם אמיתי ככל האפשר עם כמות הפריטים הגבוהה ביותר.

 

סאונד
מה אני יכול להגיד לכם על הסאונד? כמעט כלום!ולמה זה? כי פשוט אין מה להגיד על הסאונד, עוד טעות קלאסית, לכל האנשים שמדברים איתך כמעט יש את אותו קול, שאתה מכניס למישהו מכות הוא צורח באותו אפקט, כשמשהו מתפוצץ זה נישמע כאילו אחי הדליק נפץ טייגר במרפסת ובכל הפעמים יש ארסנל מוגבל מאוד של קולות שחוזר על עצמו. בקיצור יש מה לשפר בסאונד, למרות שאם מורידים את הקול ושמים שירים ברקע....

 

 


עידכון אחרון ( Tuesday, 07 October 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker