מבזקים

שרשור הליקנים המצחיקים של נובי הוא שרשור ההודעות הותיק, המושקע והנקרא ביותר בפורומים. השרשור יחגוג בעוד כשבוע שנה מאז החל נובי נאמנה להכניס מידי שבוע ולפעמים מידי יום וכיום הוא מכיל 5 דפים של ליקנים איכותיים בעיקר לסרטונים מצחיקים ומשעשעים.
מאחר שגם נובי הגיש את מועמדותו לקבלת הגיים-פאד נוסטרומו n52, החלטנו שיהיה זה מן הראוי שחבר שמשקיע כל כך הרבה יזכה בפרס כזה מגניב.
מזל-טוב נובי ובהצלחה בהמשך בניית השרשור המצחיק שלך, אנו נהנים מכל לינק שבו.

לכניסה לשרשור הלינקים המצחיקים של נובי  

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק נארוטו3 : Naruto 3 Ultimate Ninja הדפס דואל
הערכת משתמש: / 2
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 23 September 2008

אני זוכר שכשהייתי ילד בן שמונה, התוכניות היפניות שלטו בערוצי הילדים. תוכניות כמו פוקימון, דיג'מון ועוד נכנסו לכל בית בישראל אם זה דרך הטלוויזיה ואם דרך קלפים ומשחקי מחשב. בזמנו אני הייתי פנאטיק של פיקאצ'ו, הייתי אוסף כל בובה, תמונה או מדבקה שלו ומידי פעם גם נפלטה לי בקול דק הקריאה המפורסמת "פיקאצ'ו". בניגוד לאותה תקופה, כיום אני כמעט ולא צופה יותר בטלוויזיה ועד שיוצא לי לשבת מול המרקע – אני מעדיף לצפות בזמן המוגבל שיש לי בתוכניות בידור קומיות. זה מסביר מדוע שכשקיבלתי לביקורת את המשחק החדש נארוטו לא כל-כך ידעתי למה לצפות. נכון שראיתי כמה קדימונים שכללו חלקים מעלילות נארוטו, אבל אני יכול להגיד לכם עם היד על הלב,  במהלך הביקורת שאגלול לפניכם, יצא לי להתוודע לעולם האנימה מחדש.

 

 

Image

רקע למשחק
"נארוטו" היא אנימציה יאפנית מצליחה שעלתה לאוויר ביפן בשנת 1999 וב-2002 הפכה מסדרת מאנגה (ככה נקרא הקומיקס היפני). לסדרת אנימה ששידרה כבר יותר מ-250 פרקים. כמו כן ישנה גם סידרת סרטים חמישית במספר על האנימה הזו. גם תעשית משחקי הקונסולות אימצה את נארוטו ומספר רב של משחקים יצא לסדרה*. ובקשר לגרסה הספציפית של המשחק הזה: אני כבר אציג בפניכם את המשחק העדכני ביותר בסדרת נארוטו, כל מה שאתם צריכים לעשות כדי להחכים זה רק להמשיך לקרוא...

 

Image

דרישות מערכת
המשחק יצא לפלטפורמת ה-PS2, לא ידוע לי על פלטפורמות נוספות. אך כרגיל, אם הגרסה הנוכחית של המשחק תצליח, סביר להניח שנראה אותה בעוד פלטפורמות. כמובן שאם אתם מעוניינים לשחק את המשחק בזוגות, תזדקקו לשני שלטים.

  

Image

גרפיקה וסאונד
הגרפיקה במשחק דומה יותר לאנימה לא מושקעת וקשה לי להגיד שהתלהבית ממנה ואפילו הסירטונים לא היו מושקעים. נכון שהפלטפורמה שביקרתי איתה את המשחק היא ישנה יחסית, אבל עדיין זכיתי לראות משחקים ישנים יותר נותנים ביצועים טובים יותר מאשר נארוטו. הרזולוציה של המשחק לא הייתה גבוהה מספיק כאילו לא נלקח בחשבון שלאנשים יכולים להיות מסכי 42" בבית.

 

Image

המוזיקה במשחק ניתנת במשורה, או במילים אחרות: כמעט ואין מוזיקה, אם כבר יש מוזיקה אז זה לפרקים תכופים ביותר במהלך הקרבות. אבל לרוב הקולות הדומיננטים יהיו קולות האפקטים כגון הסאונד של המכות וקריאות המלחמה. ובתפריט הראשי יש מוזיקה יפנית, הקטע המצחיק הוא שברגע שתבחרו משהו מהתפריט אז תשמעו מישהו צועק (יוווווווווו). אולי ביפנית זה אומר משהו, אבל בעברית זה נשמע כאילו יש בתוך הקונסולה שוקיסט שמתלהב מכל מה שזז. לדעתי שדי חבל כי שאין השקעה במוזיקה, כי היא תמיד מוסיפה לחוויה של המשחק. אז יוווווווווווו איזה פיספוס שלא הוסיפו פה יותר מוזיקה, כי בדרך כלל באנמציות יש די הרבה מוזיקת רקע ולא היה מזיק אם היו משאילים מוזיקה מהתוכנית המקורית למשחק.

 Image

על המשחק
לפני שנים רבות ביפן העתיקה, שגשג לו כפר נינוח ושלו בשם "כפר העלה". אבל יום אחד הוא הותקף באכזריות על ידי שועל ענק בעל 9 זנבות. ככל הנראה בהשראת הסיפור על הילד ההולנדי והחור בסכר, מנהל אקדמיית הנינג'ה מחליט לבלום את ההתקפה הנוראית ע"י הקרבת ילד קטן. הילד שימש כדי ללכוד בתוכו את השד הנורא לעולמי עד. לא קשה לנחש ששמו של הילד הוא נארוטו - הוא גיבור הסידרה והמשחק הנוכחי. שתיים עשרה שנים מאוחר יותר, נארטו הוא נער נורמאלי כמעט לחלוטין, הלומד באקדמיה לנינג'ות ושואף להיות הנינג'ה הטובה ביותר. אך הסוד האפל מעברו לא מרפה ולו לרגע קטן, בכפרו של נארוטו כולם מסתכלים על ילד-השועל בעין עקומה ומתלחששים מאחורי גבו.

 

Image

המשחק שלנו מתחיל שבמרכזו טוניר המתקיים בכפר העלה, שהמנצח בטורניר יקבע חוק אחד שכול תושבי הכפר היו חיבים לפעול לפיו (איזה חוק אתם הייתם מחוקקים?). כמובן שנארוטו רוצה את ה"פרס" הזה לעצמו לסיבה די אנוכית כמובן. כמו בכל סיפור טוב, גם כאן ישנם מספר מתחרים בטורניר מהכפר היריב,  שמטרתם לחוקק חוקים שיזיקו לתושבי כפר העלה. כמובן שאתם כנארוטו לא יכולים לתת להם להזיק לתושבי הכפר שלכם ואתם חייבים לעצור אותם. למרות שהדמות הראשית היא נארוטו אתם גם לפרקים תשחקו בתור חברים שלו ואף המורה שלו באקדמיה (אתם בטח הייתם רוצים לשלוט על המורים שלכם, אהה).

 

Image

 מלבד מהמשחק המרכזי תוכלו גם לשחק במצב שנקרא "The warrior history": באפשרות זו תוכלו להילחם נגד יריבים מעברו של נארוטו ושל כפר העלה. גם פה תוחלו לבחור בדמויות נוספות מלבד נארוטו שייצגו אתכם בקרב. מצב משחק נוסף הוא מצב שבו אין עלילה ויש רק קרבות (בדיוק כמו שאני אוהב) במצב הזה תוכלו לבחור אם אתם רוצים להיות גם טובים או רעים. אבל, כדי לקבל את כל הדמויות תצטרכו לנצח בקרבות של המשחק המרכזי ושל "The warrior history" ורק אז תוכלו לשחק בתור כל הדמיות שיש למשחק להציעה.

היו מספר דברים שלא הסתדרו לי במשחק למשל הטעינות הארוכות שבאות במקומות הכי מעצבנים שאפשר וגם זה אחרי שיחות נפש של שעות שהיו בין הלוחמים שהיו בסרטון שלפני (כלומר אתם רוצים להילחם תילחמו אבל אל תבלבלו את השכל).

 

Image

 

השליטה במשחק: בקרבות לרוב אין הרבה תחכום,  מספיק להשתמש רק בעיגול בשביל לתקוף כדי לנצח קרב שלם, הצמצום הזה במקשים נותן גם תחושה של מספר מוגבל של התקפות. אבל אל תתפתו, במשחקים מהז'אנר הזה בדרך כלל מנסים להכניס כמה שיותר סוגי התקפות, כדי לאתגר את השחקן. מידי פעם יופיע לכם על המסך "טריילר": הדגמה של הלחצנים עליהם אתם צריכים ללחוץ כדי להגיע לקומבו שיעניק לדמות שלכם כוחות מיוחדים \ יוביל להתקפת מחץ קטלנית ביותר.  לי הטריילר הזה די עזר להיכנס למשחק ואפילו לעשות דברים מגניבים על הפעם הראשונה ששיחקתי.

אם מדברים על קטעים מגניבים: כל פעם שאתם מצליחים לעשות קומבו מיוחד (שמוביל לשינוי צורה, התקפת שיכפולי צללים וכן הלאה). הקרב נפסק ויש סירטון מצוייר, באופן כללי אפשר להגיד שמי שהדמות שלו מתפרשת על כל המסך במהלך האנימציה הצליח להפעיל את הקומבו המיוחד שלו. לעומת זאת מי שהדמות שלו לא מופיעה בגדול על רקע של המסך – אכל אותה.

 

Image

התחום של הזירה במשחק הוא לא תחום מוגדר, אתם יכולים להתחיל את הקרב שלכם בזירת קרבות תקנית וכמה שניות לאחר תחילת הקרב למצוא את עצמכם מתנדנדים על צמרת עץ או מקפצים בין הגגות. כמובן שגם לזירה הפתוחה הזו יש גבולות, אבל הם גבולות בלתי נראים שנותנים תחושה של קרבות פראיים בסגנון ג'קי צ'אן וג'ט לי.

  משהו שהרגיז אותי הוא הכפר של נארוטו, שבו צריך להסתובבב שעות בשביל למצוא את מה שאתם מחפשים קשה לנווט בכפר ואין יותר מידי סימני דרך מסייעים, הכפר גם עמוס בהרבה מאוד פריטים מסיחי דעת שלא נראים כל כך קשורים למשחק. מסיחי הדעת הללו רק הופכים את הניווט בכפר לקשה יותר, אבל אחרי כמה ימים רצופים של משחק אתם מתחילים להכיר את הכפר בעל-פה. אם כבר אני נסחף  לתלונות, אני רוצה שתסבירו לי פעם אחת ולתמיד: איך זה יכול להיות שנארוטו הגיבור יכול לטפס על קירות וחומות של עשרות מטרים (במרכז המפה). אבל לא יכול לקפוץ מעל גדר של ארבעים סנטימטר (קצה המפה).

 

Image

 

לסיכום
נארוטו הוא משחק זירת קרבות בסגנון האנימה, אני מצאתי אותו חביב למדי ולמרות כל החסרונות שבו: רזולוציה נמוכה, קושי בניווט וזמני טעינה ארוכים,  עדין ניתן לעביר איתו שעות על גבי שעות ( חצי מהזמן זה בטעינות...) לאנשים שרק יתחילו לשחק את המשחק, המשחק יראה משעמם למדי. אני יכול להמליץ לכם לחכות טיפה, ללמוד את המקשים ואת כל הקומבואים, אתם תוכלו לעשות דברים מגניבים לחלוטין . זירת המשחק הדינמית תפתיע אתכם ותמנע ממכם לאבד את העניין במשחק לאורך זמן ומי שמכיר יותר טוב ממני את הסיפור של נארוטו, או אולי אפילו מעריץ אותו, יוכל להפיק רווח נוסף מלשחק במשחק הזה.

 

Image

 

האם המשחק שווה את הכסף
המשחק נארוטו הוא משחק טוב. וכפי שכבר ציינתי, אני די מחבב את המשחק. אם היו  נותנים לי לבחור בין כל המשחקים שהגיעו אלי בתקופה האחרונה לסוני, הייתי בוחר לשמור דווקא את נארוטו, כמובן שכמו בכל סדרת משחקים\סרט יש את עניין המעריצים, שלגביהם ההמלצה שלי לא כל כך משנה – הם יקנו בכל מקרה. בפלייסטיישן המשחקים יקרים, אבל כאן התחושה היא שיש לי רווח כפול: גם משחק עם עלילה וגם משחק זירה. לדעתי אם כך, המשחק כן שווה את הכסף.

ציונים
גרפיקה: 6 
מוזיקה: 5
סאונד: 8
עלילה: 9
משחקיות: 8
שליטה במשחק: 10

ציון סופי: 77 

 

את הביקורת כתב אסף קחטן

 

 

 

 

 

*בכתיבת הערך נעשה שימוש במידע מאתר ויקיפדיה.

 תמונות נוספות:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker