מבזקים

יצא עדכון לרשימת המשחקים הכי חמים ובינהם  , Annas Ice Cream v1.01, Avatar The Last Airbender The Path Of Zuko, Between the Worlds v1.0.61.306 
שיצאו לפני כמה ימים

לרשימת המשחקים המלאה


 

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק בייג'ין 2008 (Beijing 2008) הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Friday, 29 August 2008

הקדמה
חופשת הקיץ החזירה אותי לתחביבים ישנים כמו דיג, השעה היתה שעת לילה מאוחרת והים היה פלטה. בסירה ישבנו בדממה-שלושה דייגים: איציק הדייג הוותיק, רוי הנכלולי ואנוכי - הצעיר מבין החבורה. לא סתם שתקנו, דיבורים מבריחים את הדגים ומלבד רחש הגלים על דפנות הסירה ומידי פעם משקולת שפוגשת את המים לא נשמע דבר.

אני ורוי ישבנו כרגיל עם סיגריה ביד, מביטים באיציק שבלס עוד בורקס. "לאיש יש קיבת ברזל", חשבתי לעצמי, כשלפתע צלצול קולני הפר את הדממה, היה זה הנייד שלי ואני מיהרתי לענות תוך שליחת מבטי התנצלות לאיציק ורוי הזועמים.

בצד השני של הטלפון היה כמובן האדמין ומרגע שהחלה השיחה, החלה ההמולה:

אדמין: ,מה המצב, אתה ער?"

אני: "עכשיו לילה, ברור שאני ער".

רוי: (נדחף לשיחה) "כל הזמן הוא מפריע, מה הוא רוצה עכשיו".

איציק: (בצעקות שמחה) "יש תפיסה, יש תפיסה".

אדמין: "מה הולך שם?"

איציק: (עדיין צועק בהתלהבות) "תביא את הרשת זה אחד גדול!"

אני: (בבהלה) "שיט, רוי תראה איך החכה שלך התעקמה".

רוי: "וואי וואי נראה לי שזה דג מפלצתי".

איציק: "הוא לא מתעייף, איזה כח יש לדג הזה".  

אדמין: "להתקשר מאוחר יותר?"

אני:(מסתכל לחכה שלי ומגלה שעוד שנייה נגמר החוט על הרולר) "לא יכול לדבר עכשיו..." ובום - נפל לי הנייד למים.

סיכום אירוע: ישבנו בסך הכל שלוש שעות בשקט, בחמש דקות של המולה תפסנו שלושה לוקוסים ענקיים, ואני איבדתי מכשיר טלפון אחד. יום אחרי האדמין העביר אלי לביקורת את המשחק "בייג'ין 2008".

 

Image

 

על המשחק
למי שעזב את כדור הארץ בעשר השנים האחרונות, אני יכול להגיד שעוד לפני שהסינים קיבלו את האישור על אירוח המשחקים האולימפיים, הם התחילו בהכנות. במשחק אולימפיאדת בייג'ין יש 36 תחרויות ספורט שונות ולמעשה זהו יריד הספורט הגדול ביותר שמטרתו מלבד הספורט היא השכנת שלום עולמי.

המשחק בייג'ין 2008 מביא לנו הצופים הפשוטים את האולימפיאדה לבית ונותן לכל אחד מאיתנו את ההזדמנות לקחת חלק במשחקים האולימפיים. אפשר להגיד שהמשחק הוא העתק מושלם של המשחקים האולימפיים. המשחק עצמו נועד במקור לקונסולת ה-PS3 ועבר המרה למחשב האישי, לפרט ה"קטנטן" הזה יש השלכות רבות על המשחק עצמו כפי שנראה בהמשך הביקורת.

נראה לי שעליתי על משהו: הענפים היחידים החסרים במשחק האולימפיאדה הם ענפי ספורט שסגה מוציאה להם גרסאות משחק עצמאיות, אז ככל הנראה הענפים הללו "הוצאו" מהמשחק, כדי למנוע תחרות עם מוצרים אחרים של סגה.

 

Image

 

דרישות מערכת

ווינדוס XP/Vista

מעבד 2.4GHz

זיכרון 1Gb

כונן קשיח: 4Gb

כרטיס מסך:GeForce 8800  או Readon X1650 ומעלה.

דרישות המערכת סבירות ביותר, מלבד הכרטיס מסך: דרישה זו גבוה במיוחד – ככל הנראה בגלל שהמנוע הגרפי של המשחק מצריך תמיכה ב-Pixel shader 3.0  ומעלה. למחשב איתו שיחקתי יש מפרט דומה מאוד למפרט הנדרש והמשחק רץ פשוט נפלא, בלי לאגים ובלי בעיות כלשהן.

Image

 

גרפיקה
האפשרויות הגרפיות העומדות בפניכם הן לא מגוונות במיוחד, הדבר נובע בעיקר מהעובדה שהמשחק נועד במקור לקונסולה בה איכות הגרפיקה משתנה רק בהתאם למסך המחובר. מאחר והמשחק נועד לקונסולה מהדור השלישי, איכות הגרפיקה שלו גבוהה יחסית ואתם תוכלו להבחין בפרטים הכי קטנים על המסך. הפרטים בהם תוכלו לשלוט יהיו: רזולוציה עד לרמה של 1280X1024, רמת הפירוט הגרפי וסוג המסך המחובר. לא יותר מידי אפשרויות ובכל זאת אין לי שום טענות, אני יצאתי מרוצה מהגרפיקה. 

 

סאונד
זוכרים שהמשחק הומר מהקונסולות? אז זהו שגם באגף הסאונד אין לכם יותר מידי אפשרויות לבחירה, המערכת עושה את העבודה בעצמה ומתלבשת על ערכת הסאונד הטובה ביותר שיש לכם במחשב באופן אוטומטי, לכם נשאר רק לשלוט בעוצמת הקולות ובעוצמת המוזיקה. יותר מזה אני יכול לספר לכם שהמוזיקה של המשחק באמת נחמדה, קולות הרקע של הקהל, הקריין והאפקטים עושים את העבודה ומצליחים לגרום לי מידי פעם לדמיין שאני באמת נמצא בבייג'ין (חסר רק הריח).

 

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
במשחק בייג'ין 2008 (Beijing 2008 ) אתם תוכלו לבחור מדינה אחת מתוך 32 מדינות שמשתתפות באולימפיאדה. אני זוכר שאיך שקיבלתי את המשחק ליד הכרזתי בקול "אני הולך להביא מדליית זהב לישראל". אבל מה לעשות, ישראל כמו מדינות רבות וטובות (לא בספורט) לא נכללת במשחק.

 

אחרי שתבחרו קבוצה, יעמדו לרשותכם שתי אפשרויות: או שתבחרו לשחק עם הקבוצות שהמחשב  נותן לכם כברירת מחדל, או שתקבעו בכוחות עצמכם מי יהיו הספורטאים שיככבו אצלכם בנבחרת. בהתחלה לקחתי את האפשרות הראשונה, שיצאה סבירה לחלוטין ורק אחרי שצברתי טיפה ניסיון במשחק התחלתי לשחק עם האפשרויות המתקדמות.

 

אפשרויות המשחק העומדות בפניכם הן: אימונים, תחרויות, השתתפות ביום אולימפי משחק מרובה משתתפים (LAN) ומשחק ברשת. אני אישית ממליץ לכם לעבוד קשה על שלב האימונים, בשלב הזה תרכשו את מרבית השליטה שלכם במשחק וככל שתשקיעו יותר באימונים כך תקטפו יותר מדליות זהב באולימפיאדה \ נצחונות ברשת.   

 

Image

 עוד פרס ששחקנים מצטיינים עתידים לקבל הוא נקודות ניסיון, איתן ניתן לשפר את הדמויות שלכם ולחזק את הנבחרת. הגישה הזו מעודדת את השחקנים למצויינות, שכן אחרי כמה ימים של תחרויות יהיו הפרשים אדירים בין שחקן מצטיין לשחקן ממוצע.

 בסגה עשו הכל כדי להפוך את חווית המשחק שלכם למשהו הרבה יותר אמיתי ולהתרחק מהתחושה שמדובר בסימולטור למשחקי ספורט, אפשר להגיד שהכל מתחיל כבר בטקס הפתיחה של האולימפיאדה שנועד לפאר עוד טיפה את המשחק, וממשיך עם ההקדמות לפני כל אירוע, חלונות ביניים שנפתחים, תגובות אנושיות של הספורטאים, תשואות הקהל, הצגת המתחרים ממספר זוויות צילום, השמעת ההמנון לאחר זכייה בזהב וכן הלאה. בכלל מי שאוהב ספורט יתענג כל כל רגע, תשכחו מסתם עוד משחק שבו יש תחרויות וזהו, כאן יש דגש על הטקסיות, הצגת הספורטאים לפני כל תחרות ועל הגאווה הלאומית.

 

עכשיו כששיחקתי במשחק קרה לי משהו מאוד, אבל מאוד מוזר: זה התחיל כתחושה לא כל כך נעימה שמישהו מתגנב אליך מאחור וככל ששיחקתי יותר התחושה הלכה והתגברה. סובבתי את הראש ואת מי אני רואה? חברתי האהובה יושבת וצופה בי משחק, רק שתבינו: חברה שלי שונאת, אבל ש-ו-נ-א-ת משחקי מחשב (בעיקר בגלל שאני משחק בהם). "מה את עושה" שאלתי, "סתם, כלום" היא השיבה. מסתבר שהמשחק שלי ריתק אותה לא פחות מהמשחקים האולימפיים בטלוויזיה (היא פנאטיק של אולימפיאדות). וכך בנוסף לעשרות אלפי האוהדים ביציע, הייתה לי גם אוהדת מספר אחד בבית.

 

Image

 

השליטה במשחק זה דבר ממש לא טריוויאלי: מרבית התקלות קורות בגלל שהמשחק הומר מ-PS3 למחשב הביתי, משמעו שההנחיות אותן אתם תקבלו במהלך המשחק ובהדגמה, יתייחסו לכפתורים של שלט משחק. לי במקלדת למשל אין כפתור אותו אני יכול לסובב והכפתורים ממש לא צבועים בצבעים, מה גם שלשחק את המשחק עם מקלדת כפי שהגדירו בברירת המחדל זה דבר כמעט בלתי אפשרי.

 

אני בטוח שנערים ונערות מספיק סובלניים ימצאו את הדרך שלהם להצטיין במשחק עם מקלדת פשוטה, אבל הייתי שמח לנצל את הבמה ולקרוא ללוגיטק \ מיקרוסופט \ חברת ג'ויסטיקים אנונימית, להרים את הכפפה ולשלוח לנו לביקורת שלט המתאים למחשב.  

 

רמאויות: כמובן שאם יש תחרות ברשת ולי אין שלט אז יש לי את כל הלגיטימציה לרמות, אני לא מדבר על צ'יטים חס וחלילה. אני בסך הכל תיכנתתי את הגיים-פד נוסטרומו שלי כך שלחיצה על כפתור אחד תיתן 100 לחיצות לסרוגין על ימין ושמאל עם הפרש זמנים של 0.01 שנייה בין לחיצה, כך שברשת בתחרויות הריצה השארתי את שאר המשתתפים רחוק מאחור.  מה אתם אומרים, חוקי?

 

Image

הכניסה למשחק הרשת מצריכה הרשמה ושימוש במערכת של גיים-ספיי. אתם כבר יודעים מה אנחנו חושבים על עיסקת התיווך הזו וכמה היא טובה לשחקנים...

כדי להתחיל משחק רשת המערכת מחפשת עבורכם את השחקנים לפי הגדרות הענפים המועדפים עליכם, השיטה הזו טובה במיוחד במצבים בהם אין הרבה שחקנים \ בתחרויות. אני נכנסתי לשרתים ובד"כ מצאתי מהר מאוד שותפים למשחק.

החיסרון ברנדומאליות הזו היא שאתם לא יכולים לסמן לעצמכם שרת טוב, הנה מה שיכול להוביל לסוגים שונים של עוגמות נפש: למשל, נכנסתי לשרת עם עוד שבעה אנשים בתחרות ריצה וכל מי שראה שאני עוקף אותו (גם בלי הגיים-פד) ברח מהמשחק. חיסרון נוסף הוא שכל האנשים פחדנים ומתחרים רק בענפי ספורט שקל לתפעל עם מקלדת מה שמקטין משמעותית את האתגריות. על זה קשה לי להתלונן שכן ענף הספורט הפופולארי ביותר הוא ריצת 100 מטר, אבל כמה מדליות זהב אפשר לקחת ביום? רחמנות, זהב זה דבר ממש כבד.

 

 

Image

 

סיכום
אני עדיין זוכר שפעם היה משחק בשחור לבן, בו הקהל היה נקודות עגולות בתוך ריבוע וקולות הרקע נשמעו כמו "געגע", במשחק היו חמש מקצועות בהם יכולתם להתחרות וכמה היינו חוגגים עליו.

מאז ועד היום עברנו דרך ארוכה, אני אתן עוד הפעם קרדיט למשחק על האותנטיות שלו הן מבחינת גרפיקה, סאונד ומשחקיות.

חמש שנים אחרי אולימפיאדת החורף 86 עדיין שיחקתי עם חברים במשחק שיצא במיוחד לכבוד האולימפיאדה והאיכות שלו ביחס למשחק הזה היתה זבל. אני מניח שדווקא המשחק "בייג'ין 2008" בגלל האופי התחרותי והידידותי שלו יוכל להוות אטרקציה לכל המשפחה ולאפשר זמן איכות בין הורים, ילדים ואחים במשחקי טורניר.

החיסרון הגדול של המשחק הוא השליטה במקשים, אבל אתם לא חייבים להתענות עם המקלדת, תמיד אפשר לקנות שלט תואם PC (עולה בין 200-400 ש"ח), השלט יוכל לשמש אתכם לא רק למשחק זה אלא גם למשחקים אחרים, בעיקר לאור האופנה של "המרת משחקים למחשב ביתי מקונסולות" ולא להיפך.

המשחק בייג'ין 2008 תומך בכמה סביבות משחק שונות, שהחשובה מכל היא סביבת משחקי הרשת. אני הופתעתי לטובה מהמהירות שיצא לי למצוא מתחרים ברשת, צריך עכשיו לקוות שהמערכת תשים מולי גם אנשים רציניים שיתנו "פייט" רציני ולא רק מול ילדים קטנים ומפוחדים.

 

Image

 

 

האם המשחק שווה את הכסף
לדעתי המשחק כן שווה את הכסף, זה נכון שקשה לשלוט בו ואולי חלק מכם יאלצו לקנות שלט בנוסף. אבל המשחק הזה הצליח לעשות מה שמשחקים רבים לפניו לא הצליחו לעשות: הוא גרם לחברה שלי ולי לשבת ולשחק ביחד במחשב. משהו שלא עשינו ביחד כבר עשר שנים. אם יש לכם מערכת PS3 הייתי ממליץ לחסוך את הכאב ראש ולקנות את המשחק ישירות ל-PS3 שאליה הוא נועד, אולי זה יהיה יקר יותר אבל השליטה במשחק תהיה הרבה יותר טריוויאלית.

 

ציונים
אני חושב שהאגף הזה יהיה הכי שנוי במחלוקת, בעיקר בגלל שכל מי שינסה לשחק במחשב הביתי בלי שלט ימצא את עצמו לא פעם מתוסכל...

גרפיקה: 9

סאונד: 10

שליטה במשחק: 4

אתגר (הבדלים בין רמות קושי): 9

משחקיות (האתגרים עצמם): 8

משחק רשת: 5

 

ציון כולל: 74

 

 הביקורת נכתבה ע"י Falcon

לצפייה בתמונות מסך


 

 

 

עידכון אחרון ( Friday, 29 August 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker