מבזקים
Titanfall הוא משחק יריות מגוף ראשון, שלדעתי לא נראה כמותו עד כה. Titanfall שפותח על ידי Respawn Enterteubnebt והושק על ידי EA, הוא מהמשחקים לו חיכו לא מעט אנשים. זהו משחק יריות בגוף ראשון עם רובוטים אדירים בשם טיטנים, עליהם אפשר לרכב ולפצח אוייבים כמו גרעינים במשחק כדורגל.

האם כל משחקי היריות שאתם משחקים משעממים אתכם? קול-אוף-דיוטי, שאגב חלק מהמפתחים שלו עבדו על Titanfall נכנס פחות או יותר באותה קטגוריה מוכרת יחד עם בטלפליד והיילו, ולכן המשחק Titanfall הוא שחקן חדש שנכנס לקטגוריית משחקי היריות ומאפשר לנו לשחק בצורה טקטית טיפה שונה מהמשחקים שכבר התרגלנו אליהם מזמן.

לקריאת הביקורת
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Sims castaway stories הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 04 August 2008

הקדמה
אחרי מספר גדול של משחקים בסדרת הסימס, שעל האחרונים מבינהם נשמעה ביקורת קשה לגבי המשחקיות והחזרתיות של העלילה. יצאה סדרת משחקי ה-Sims Stories שבראשה עמד Sims Life Stories במטרה לשנות את המגמה של "משחקים חסרי תוכן". בסדרה זו יוצא אלינו משחק נוסף שמתיימר להיות עם סיפור עלילתי עצמאי, אז האם אנחנו באמת צריכים אותו או שזה עוד המשך לא הכרחי שניתן ורצוי לוותר עליו. לשם כך יצאתי לבדוק את Sims Castaway Stories, במשחק הזה אתם תינטשו על אי בודד לאחר שהספינה שבה שטתם טבעה ואתם הניצולים היחידים (עצוב אה?). לפני שתבכו תנו לי לספר לכם שאתם מגיעים לאי יפיפה שבו תיבנו רפסודה, תקימו מחנה, תחקרו אותו ותלכו מכות עם קופים בשביל לגנוב פסלים שמשום מה מונחים באמצע היער...אבל רגע, רגע, על הכל אני אספר לכם בביקורת.  

 

Image


גרפיקה
הגרפיקה במשחק בנויה על מנוע גרפי ישן שעבר שיפורים מאסיבים, אני אישית די אהבתי את הגרפיקה של המשחק ובעיקר את איך שהג'ונגלים נראו, אולי בגלל שציפיתי לתוצאות פחות טובות מהמנוע הגרפי. האפשרויות הגרפיות העומדות לרשותכם הן: שליטה באיכות הצללים, עוצמת התאורה, רמת האפקטים הגרפים, רמת הפירוט של העצמים, ברמת הטקטורה, בהשתקפות, ברזולוציה, בקצב רענון המסך ובמידת הגימור של קצוות האוביקטים.

 Image


סאונד
המוזיקה והקולות במשחק מעצבנים, אפשר להגיד שלאחר חמש דקות של משחק אני העדפתי להשתיק אותם ולשמוע שירים מרשימת השירים שלי במחשב. אפשריות הסאונד העומדות לפניכם הן:שליטה בעוצמת הקולות, האפקטים, המוזיקה והעוצמה הכללית של הסאונד. כמו כן תוכלו לשלוט גם באיכות הקול, המשחק גם תומך בסראונד עד 5.1.

המשחק מאפשר לכם גם להאזין לפסי הקול שיש בו שזה לדעתי מיותר, כי גם ככה המוזיקה של המשחק לא מעניינת וכמו ששמתם לב אני העדפתי להשתיק אותה.

 

דרישות מערכת מינימאליות
CPU: 1.8 GHz

RAM: 512 MB

Disc drive: 8x DVD drive

כונן קשיח: 2.9Gb פנויים

כרטיס מסך: מינימום 32Mb, תואם DirectX 9.0

כרטיס קול: , תואם DirectX 9.0

 Image


על המשחק
המשחק Sims Castaway Stories הוא משחק נוסף בסדרת ה- sims stories שיצאה לשוק, אני מזכיר לכם שמשחק זה אינו משחק הרחבה לסימס 2. במשחק זה משימתכם תהיה לשרוד על אי בודד שמאוכלס על ידי ילידי המקום וקופים שפשוט רוצים מכות.

חשוב להיות ברורים: המשחק הוא לא חבילת הרחבה, אלא שהמשחק עומד בפני עצמו כלומר, בעוד שבסימס רגיל בשביל "חויית החיים האמיתית" צריך לקנות "סימס עבודה","סימס נישואים" ו"סימס אבטלה", שמוביל ל"סימס גירושים" או ל"סימס בגידות" פה המשחק עומד בפני עצמו ומדמה חויית חיים אמיתית על אי בודד ללא צורך בחבילות הרחבה מוזרות או בקניית משחק הבסיס.

 

למשחק יש שני מסלולים שביניהן אפשר לבחור: הראשון הוא "המסלול הפתוח", בו אתם משחקים אישה וזוג של ילידי המקום החיים יחד בביקתה שלה. כמובן שאתם יכולים לשחק גם אותם (פשוט לוחצים על התמונה של הדמות שרוצים). מצב זה הוא די חופשי ותוכלו לעשות בו מה שאתם רוצים שזה כולל לסייר באי ולחקור אותו בלי שיגדו לכם מה לעשות.  בין השאר תוכלו גם לבלות עם שאר ילידי האי, שאחד התחביבים שלהם הוא לעשן בועות סבון בנרגילה - מה שנראה לי לא רק מוזר אלה גם לא ראוי לקהל היעד של המשחק שהוא ברובו ילדים ובני נוער.

הבעיה עם אפשרות זו, היא שאחרי כמה זמן זה מתחיל להיות משעמם, חקרתם הכול ונמאס לכם ואתם תתחילו לרצות משמעות בחיים(של הסימס). אז במקום שסימס יוציאו משחק בשם "סימס חיפוש עצמי בהודו" תיכנסו לאפשרות השנייה שהיא עם יותר עיניין ובה תהייה לכם מטרה יותר גדולה מסתם להסטלבט עם המקומים.

Image


האפשרות השנייה היא הסיפור העלילתי: בה הסיפור יותר מורכב, במצב זה תיצתרכו לדאוג לסימס שלכם לאוכל שתייה וכו', תחקרו את האי ותשלימו משימות כמו לבנות מחסה, להכין אוכל ולבנות רפסודה. אחת המשימות שהכי זכורות לי היא משימה שבה הייתי צריך להביא פסל לחוף בו אני נמצא ובני לבין הפסל עמד קוף. ברור לכם שהסימס שלי והקוף הלכו מכות רצח בגלל הפסל עד שלבסוף שיחדתי אותו בבננה והוא נתן לי את הפסל (אבל אני אומר לכם מזל שתפסו אותי למה היתי פותח אותו במכות שחבל לו על הזמן). מה שבאמת עיצבן אותי - שאחרי כול העבודה הזו בסוף הפסל הרעיל אותי ונשלחתי ליער למצוא תרופה ופה הענינים החלו להסתבך: זה התחיל בכך שמצאתי בקתה באמצע הגונגל שאף אחד לא שהה בה, קצת מזכיר את אבודים לא?!(או אולי את "זהבה ושלושת הדובים") אז לפני ש"בן" יבוא לשאול מי הזיז את האי שלי לקחתי את התרופה.

מה שנראה לי תמוה בשני המצבים זה שלא יכולתי לעצב את הסימס שלי, כלומר הבחירה היחידה שהיתה לי היא אם אני רוצה לבחור בבן או בת, מה שנורא איכזב אותי, כי אני רציתי לעצב את הדמות שתראה כמו שאני רוצה ולא איך שמתכנתי המשחק רוצים. כלומר הייתי שמח לעצב את הדמות במשחק כך שהיא  תיראה כמותי, וקשה לי להבין למה אני לא יכול לעשות את זה ולמה הבחירה כל כך דלה.

Image

אולי אתם חושבים שאני עושה עיניין מכלום אבל בשבילי זה הרבה ואני באמת רצתי לראות את עצמי במקום הדמות המקורית: רב עם קופים ומקים קומונה של סטלנים שהתמכרו לבועות סבון.

השליטה במשחק קלה ומובנת והיא מסתכמת בעכבר ובמקשים w,a,s,d בשביל להזיז את המצלמה, העכבר משמש כדי להקליק על חפצים, לבחור בין האפשריות המופיעות ולסמן מה אתם רוצים לעשות עם אותו החפץ. הממשק של המשחק פשוט ואפילו לאנשים שעולם הסימס חדש להם, לא יהיה קשה מידי לתפעל את המשחק.

 Image

 

לסיכום:
המשחק Sims Castaway Stories הוא שיפור אדיר יחסית לסדרת משחקי ה-Sims הישנה, עם זאת אני מוצא את עצמי כל פעם מופתע מחדש ברגע שאני שומע על עוד משחק נוסף בסדרת משחקי Sims. הגרפיקה של המשחק עברה כמה שיפורים, אבל זה ממש לא זה ואני מצפה מסימס 3 (בתקווה שיגיע לשולחני לביקורת) שתהייה בו גרפיקה ומנוע גרפי שיצדיקו את העלות הגבוהה של הכרטיס מסך החדש שקניתי.

את המוזיקה של המשחק הייתי מסכם במילה אחת – זוועה, אבל יכול להיות שיהיו אנשים שממש יאהבו את המוזיקה, אחרי הכל על טעם ועל ריח אין להתווכח. העלילה של המשחק הצליחה לרתק אותי רק בשלבים הראשונים, אבל ככל ששיחקתי יותר במשחק, כך התחשק לי לסיים את הביקורת מהר יותר.

 

האם המשחק שווה את הכסף:
אלי אישית המשחק לא דיבר ולא הייתי קונה את המשחק. לעומת זאת, יש לי חבר שהוא חולה על משחקי סימס. לו אני הייתי ממליץ לחכות טיפה על שהמחיר של המשחק ירד ורק אז לקנות אותו, החישוב עצמו הוא פשוט: בזמן שהוא מחכה שהמחיר של המשחק ירד הוא יכול לשחק בכל אחד מעשרת משחקי הסימס האחרים שיש לו.. אז בגדול אני ממליץ על המשחק רק למי שמכיר ואוהב את הסימס.

 

 

ציונים

גרפיקה-7

סאונד-4

שליטה-6

עיניין-7

ציון סופי:6.5 

 

לתמונות מסך נוספות 

הביקורת נכתבה ע"י אסף קחטן.

 


עידכון אחרון ( Monday, 04 August 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker