מבזקים
עדכון דחוף- חטיבת המחשבים האישיים תישאר חלק מחברת HP כך הודיעה לפני מספר דקות מג וויטמן מנכ"ל HP לעובדי החברה
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Need For Speed ProStreet הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 04 March 2008

הקדמה
בתקופת הצבא הגעתי לאבט"ש בבסיס צבאי מרוחק, למרבה ההפתעה האוכל בבסיס היה פשוט מדהים, למרות שהמרכיבים הבסיסיים לאוכל היו קופסאות שימורים ומנות קרב. שלוש שנים מאוחר יותר באזרחות, יצא לי לבקר בבית של סטודנטית למדעי החברה שניסתה להכין ארוחת ערב ממבחר רכיבים איכותיים. מה לעשות סטודנטית לבישול היא לא הייתה ומהרכיבים היקרים ביותר שהיובסופר המקומי היא הצליחה לייצר ארוחת ערב מזעזעת. איזה מזל שלפיצה לקח להגיע רק עשרים דקות... המסקנה מכל הסיפור הזה היא שפחות משנה מה החומרים שיש לך ביד, יותר חשוב מה אתה עושה איתם ואיך זה מתקשר לביקורת? תנחשו..

 

Image

 על המשחק
מה אני יכול לספר לכם על המשחק, אני יכול להגיד לכם מה היה פעם: בעבר הרחוק משחקי Need For Speed היו כמעט משחקים מחתרתיים, שהגיעו כמעט עד לרמה של GTA רק בלי היריות. היו רודפים אחריכם שוטרים, מסוקים, שמים לכם מארבים, מנסים ללכוד אתכם בכל דרך ואם זה לא היה מספיק אז הייתם צריכים גם להילחם בכנופיות רחוב במירוצי רכבים חסרי מעצורים.

המשחק הזה מתחיל בלי יותר מידי עלילה, יכול להיות שיש אחת כזו כי הקריין כל הזמן חופר משהו על זה שאתם חזרתם ובלה בלה בלה, אבל עלילה אמיתית אין, אין שוטרים כי כל המירוצים חוקיים וכל מה שאתם יכולים לעשות זה לעבור מתחרות לתחרות ואם זה לא מספיק מדכא אתכם אני יכול להבטיח לכם מראש: מי שבנה את המשחק לא היה הכי יצירתי כך שהפתעות מיוחדות בסוגי המשימות לא יהיו לכם.. אם לא השתכנעתם כמה המשחק טוב אתם יכולים להמשיך לקרוא את הביקורת... 

Image

סאונד
המוזיקה ממש טובה והסאונד ממש סבבה, באמת נחמד. רק מה שהייתי חונק את הקריין המסריח שהורג אתכם בבילבולי השכל שלו, לא יכול  לשתוק לרגע הבן אדם ואין גם דרך להשתיק אותו, אין לכם מושג כמה הייתי מוכן לתת רק כדי שיהיה אפשרי לדרוס את עמדת הקריין.

גרפיקה
כפי שאני ארחיב בהמשך, מתחילים איתכם בגרפיקה ברמה הכי נמוכה שיש וזה ממש לא מחמיא למשחק. אם אתם שמים את המשחק על שיא האפשרויות הגרפיות אז אתם מקבלים תוצאה די טובה. אבל רגע, כבר ב-Most wanted היתה גרפיקה ברמה הזו, שלא לדבר על הגרפיקה של Carbon. אז מה קרה בדרך? אולי נדפק להם המנוע הגרפי והם לקחו אותו לתיקון בשטחים במוסך של איזה חאפר שמכר להם חלקים לא מקוריים? ככה זה מרגיש, עם תחושה אי אפשר להתווכח.

Image

דרישות מערכת מינימאליות
מערכת הפעלה Windows XP, Vista, 2000.
מעבד במהירות 2.8Ghz או 3.0GHz לבעלי הוויסטה.
זיכרון 512Mb או 1Gb לבעלי הוויסטה.
מקום פנוי בהארד דיסק 8.1Gb.
כרטיס מסך עם לפחות 128Mb ותמיכה בשיידרים.
DVD במהירות X8 לפחות.
חיבור לרשת למשחק המרובה משתתפים.

מה שאני יכול להגיד על דרישות המערכת המינימאליות זה שמדובר ברמאות לא קטנה לדעתי, זה לא שהן לא נכונות: אומנם אתם יכולים לשחק בדרישות המינימאליות, אבל במקרה הזה תקבלו גם גרפיקה ברמה של פקמן. מי שבאמת רוצה לשחק ולהנות מהמשחק ומהגרפיקה יהיה חייב להפעיל אותו עם ישומים שלא יעמדו בדרישות המינימאליות.
מרגיז אותי גם שהמשחק מתחיל ממש על האפשרויות הגרפיות הכי נמוכות, כאילו כדי להגיד לאנשים "תראו זה עובד". אין אופטימיזציה של הגרפיקה למערכת ההפעלה באופן אוטומטי ואני מניח שבאמת לא מצפים ממני לשחק ברמה גרפית שנראית כאילו חזרתי עשר שנים אחורה.

 

 

Image 

המשחק והשליטה במשחק
כמו בדירה של הסטודנטית גם כאן היו את כל החומרים הכי טובים: גרפיקה עם פוטנציאל, שם מותג מעולה, מכוניות, מירוצים, בחורות עם לבוש מינימאלי, נייטרו מוזיקה טובה והרבה אדרנלין. אבל התחושה שלי שמי שחיבר את הרכיבים של המשחק היא אותה סטודנטית "בשלנית" כי התוצאה נראית יותר גרועה ממה שיכלה לייצר פולניה פמיניסטית עם מיגרנה. בואו נתחיל מזה שהממשק ממש לא נוח, על זה אפשר להתווכח. אני אישית לא הסתדרתי עם הממשק לעבור בין מירוצים, לעבור מתחרות אחת לשנייה ולהתמצא במשחק באופן כללי. טוב, על הממשק אפשר לוותר. אבל מה עם זה שכל המשחק הפך להיות למסורס? אפילו במשחק Test Drive יש שוטרים שרודפים אחריכם ומציקים לכם, מה קרה פתאום הכל חוקי? מי שיצר את המשחק הזה לא שמע על הפתגם "מים גנובים ימתקו" אם אני רוצה לנהוג ולהשתגע על הכביש באופן חוקי אני יכול להיות נהג מונית, לפחות ככה אני אעשה מזה כסף ולא אבזבז את הזמן שלי.

נניח שאין שוטרים ושהכל חוקי, מה זה הרכבים הזבל האלה שאתם מביאים לנו? אתם מתחילים את המשחק עם רכבים כל כך עתיקים שלוקח לכם מליון שנה עד שאתם מגיעים לרכבים האמיתיים כמו הדודג' וייפר ואתם יודעים מה? גם בה זה לא כיף לנהוג, אין לרכבים את הפראיות המוגזמת הזו, בשברולט אתם מרגישים כאילו אתם נוהגים בסירה. לא פעם תמצאו את עצמכם מקללים את הרגע בו התחלתם מירוץ ולא בגלל שאתם מקום אחרון, לנצח זו ממש לא בעייה, אבל להנות מהנהיגה זה סיפור אחר.

אם תגידו שאני סולח למפתחים על זה שהם חירבו את הכיף שבנהיגה (ואני ממש לא), אז מה עם הנייטרו? עד לגרסת הקרבון ברגע שהייתם שמים טיפה נייטרו המנורות האחוריות שלכם היו נדלקות וזה היה מגניב, לא אמיתי לחלוטין אבל למי אכפת? חוץ מזה שיכולתם לבחור כמה נייטרו לבזבז. כאן לא רק שלא נדלקות המנורות האחוריות, אתם גם לא יכולים לבחור כמה נייטרו לבזבז וברגע שלחצתם על הכפתור הלך שימוש שלם. אמיתי יותר מידי וממש לא כיף.

Image

נניח שלא הפחדתי אתכם והחלטתם ללכת ולפתוח קריירה, לא ברור של מה אבל עדיין קריירה. ברגע שתיכנסו לסדרת מירוצים אתם תהיו חייבים לסיים אותה או שתאבדו את כל נקודות ה"מוניטין" שצברתם ובלי  מוניטין לא תוכלו לעבור שלבים ולפתוח דברים חדשים.

חושבים שזה קשה לסיים את כל הסדרות מירוצים? לא ולא, להיפך זה קל. אז מה הבעייה? שזה משעמם!! משעמם בטירוף, משעמם עד כדי גירוד קירות, עד כדי תפילה שחברת החשמל שתעשה הפסקה קטנה והמחשב יכבה מעצמו. כל כך משעמם וקל שמצאתי את עצמי עושה חלק מהמירוצים תוך כדי צפייה בעונה הראשונה של הישרדות, שזו סוגייה בפני עצמה.

אז לא הפחדתי אתכם נכון? עובדה, אתם עדיין קוראים את הביקורת. אז שמעו דבר כזה: אין לכם מכונית אחת לטפח, לכל סוג מירוץ יש מכונית משל עצמו, חוץ מהמילה כאב ראש, אני יכול להוסיף גם את יאוש, בזבוז זמן, בלגאן מוחלט וטמטום. למי באמת אכפת באיזה מכונית אני נוהג? איזה מין דבר זה? זכותי לנהוג בכל רכב באיזה מירוץ שבא לי ושכל מי שלא מתאים לו שיקפוץ. אבל לא!!! כאן במשחק הולכים בדיוק לפי החוקים המרתקים של ה-ProStreet וזה אומר שצריכים להיות לי מליון רכבים לבנות ושאני אגיע לוויפר שלי רק עוד מליון שנה. חה חה הצחקתם אותי אני באמת נשאר לשחק..

משחק הרשת:
עוד רגע תגידו לי "הי אדוני אז המשחק לשחקן היחיד זבל, אבל מה עם משחק הרשת?"
אז למרות שהמשחק לא כל כך קודם כאן בישראל, הצלחתי לשים יד על עותק חוקי ולבדוק אותו, משחק הרשת באמת סבבה.  במידה ואתם צ'יטרים עלובים או אוהבים להפסיד לרמאים שעשו האקינג לקונפיג שלהם ומחזיקים רכבים שמגיעים ל-600 קמ"ש. ברשת רצים כאלה רמאים שעוד לפני שמתחילה ההזנקה כבר יש שלושה מנצחים.

אם לא התייאשתם עד כה מהביקורת אני אעזור לכם: משחק מעצבן, חבל על הזמן שלכם והזמן שאני כותב עליו את הביקורת..  

 Image

 

מסקנות
שכן שלי היה אומר "חבל לך על הזמן שלך". אני יכול להגיד את זה לאיש האחרון שעדיין קורא את הביקורת ועדיין לא הפנים שכל שנייה של התעסקות עם Need for Speed ProStreet זה בזבוז זמן משווע. המשחק משעמם, בנוי על הפנים, מרגיז, מעצבן, עם גרפיקה מאכזבת ובלי שמץ עלילה. אם היו אומרים לי שמדובר בסימולטור נהיגה גם אז לא הייתי לוקח משחק שלא נותן לי על ההתחלה את האפשרות של נהיגה חופשית ברחובות.
בניגוד לשאר משחק NFS יש כאן תחושה של זילזול והחמצה, כאילו מישהו ניסה לעשות קופה מהירה על חשבון המוניטין שנצבר ולא יותר מזה. עכשיו שאני מקבל את המשחק דרך חבר אני מבין למה לא נעשה לו קידום דרך היחצ"נים והנציגים בארץ, פשוט הם ידעו מה נכתוב על המשחק והעדיפו להימנע מהביקורת. אתם שואלים אותי האם אני מתכוון לשחק במשחק עוד דקה אחת אחרי שתתפרסם הביקורת? התשובה תהיה ועוד איך שכן! בהנחה שהגעתי לגיהנום והעונש שנתנו לי הוא לגמור את המשחק פעמיים ברציפות.

 

 

האם המשחק שווה את הכסף ?
נו בוודאי, שווה כל שקל, במידה ואין לכם על מה לשים את הכוס תה: הדיסק מעוצב בטוב טעם והוא גם עמיד למדי, אפשר לשים אותו על השולחן עם הפנים כלפי מטה או מעלה. זה לא משנה, במילא לא יהיה אכפת לכם אם הדיסק ישרט..  זה נכון ששמו באתר את הדמו של המשחק להורדה. אבל אני אגיד לכם שלא רק שהמשחק לא שווה את הכסף הוא אפילו לא שווה את ההורדה של הדמו.

 

ציונים
גרפיקה - 6
סאונד- 8
רמת קושי- 7
אינטליגנציית מתחרים – 6
הנאה- 0

ציון כולל 4.7
הציון הנמוך ביותר שמשחק קיבל אי פעם באתר, אני חושב. לא נורא תמיד יש פעם ראשונה.

הביקורת נכתבה ע"י עזרא א.

תמונות מסך נוספות:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker