מבזקים
Call of Duty Black Ops 2  הוכרז, על אף השם שלו, המשחק לא יהיה המשך ישיר ל-COD: Black Ops הראשון, שכן הוא עתיד להתחולל שבעים שנה מאוחר יותר בשנת 2025. מה כל כך מיוחד בשנת 2025? ובכן זהו התאריך שבו מתחוללת בעולם COD מלחמה קרה נוספת, ואתם כחיילי העתיד תוכלו להנות מאותן משימות חשאיות, רק עם ציוד טכנולוגי ונשקים מתקדמים יותר.
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק football manager handheld 2008 PSP הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 08 January 2008
הקדמה
קודם כל עלי לומר כי אני מעדיף משחקי פעולה על פני משחקי אסטרטגיה למרות שמשחקי אסטרטגיה הם משחקים מצלחים ומעניינים אני מעדיף פעולה, כך שהביאו לי את Football Manager Handheld 2008 לא ממש התלהבתי אבל לא היושר העיתונאי שלי לא יניח לי לעולם  ולא יכולתי להתעלם מהשם שהמשחק יצר לעצמו בפלטפורמת ה-PC  כך שהיתי חייב לבדוק אם השם הזה ימשיך איתו לקונסולת הPSP-

 במשחק הזה אין גרפיקה או סאונד המשחק הוא ברובו רק קריאה וארגון של הקבוצה שלך כך שתצטרכו לדעת לקרוא אנגלית ואם אתם לא יודעים אנגלית אז תעזרו בחברים דוברי אנגלית, מילונים וכו'. עובדה זו מכניסה את המשחק לקטגוריה חדשה שהיא קטגוריה לימודית כלומר שמי שלא משהו באנגלית יוכל לשפר את הקריאה והכתיבה באנגלית דרך המשחק ואני לא אתפלא אם יום אחד יהפכו אותו לחלק מתוכנית הלימודים בבתי הספר.

 Image

על המשחק
מטרת המשחק היא להיות מנהל הקבוצה הטוב ביותר בכל הזמנים,  בהתחלה תצטרכו לבחור קבוצה שתייצג אתכם, קחו ממני עצה טובה ואפילו אם יש קבוצה שאתם ממש אוהבים, אבל אין לה הרבה כסף – תוותרו עליה. בפעם הראשונה שאתם משחקים תבחרו קבוצה אמידה וחזקה, כלומר קבוצה עם הרבה מאוד כסף ושחקנים טובים שהוכיחו את עצמם וימשיכו להוכיח שהם הבחירה הטובה לקבוצה.

 

בקבוצה שתבחרו המצב במשחק זהה למצב האמיתי מבחינת שחקנים וכסף כך שפה עדיף לבחור קבוצה מוכרת ובעלת שם בין-לאומי. אני למשל בחרתי בצ'לסי וכך לקחתי את הקבוצה לאברם גרנט,  אז מה זה השתלם לי? אני קיבלתי מיליוני של פאונדים (מטבע אנגלי) כתקציב התחלתי ושחקנים מהסרטים.

 Image

בהתחלה יקרה משהו מפחיד במקצת, אתם תקבלו מסות אדירות של מידע, מה שטיפה יקשה עליכם להבין מה קורה סביבכם, אבל זה קורה רק בהתחלה כי עם הזמן אתם תבינו עד כמה קל להבין את המידע. לכן אני ממליץ לפני שתשחקו בפעם הראשונה ב-FM2008 קחו נשימה עמוקה ורק אז תדליקו את ה-PSP.   אז כמו שהבנתם אתם תצטרכו להיות סבלנים בהתחלה עד שתבינו הכול, וכדי לשחק כמו שצריך נדרש מכם לקרוא על הקבוצה שלכם והטקטיקות האפשריות שהמשחק מציע לכם וכל זה בכדי להיות מאמנים יותר טובים.

 Image

אז אחרי שלב הקריאה שעברנו הבנו את המטרה העיקרית של המשחק שהיא לנצח ובגדול, אתם בטח שואלים את עצמכם אבל איך נעשה את זה ? כיצד נצליח? איך נדע מה אנחנו עושים? האם יש חיים על מאדים ? ומי באמת ירה בקנדי? טוב ,אז על שתי השאלות האחרונות אני לא יודע לענות אבל הנה התשובות לשאר השאלות: אתם תצטרכו לסחור בשחקנים כלומר למכור שחקנים חלשים ולקנות חזקים אך יש לשים לב שהמצב הכלכלי שלכם מאפשר קניות כאלה.

אתם צריכים גם לקבוע את המערכים שלכם במשחק, ואל תתעצלו, תעשו את זה כי לפעמים המערך הקיים לא טוב ויש לשנות אותו.  כדי לנצח יש לזכור לאמן את השחקנים באימונים, אבל לשים לב שכול שחקן נמצא באימון המתאים לו. כלומר ששחקני התקפה נמצאים באימוני התקפה מגנים באימוני הגנה וכו'. במשחק צריך לשים לב גם למצב הרוח הפרטי של כל שחקן ושחקן כי לפעמים המוטיבציה של אחד\חלק מהשחקנים עולה או יורדת בהתאם למצב הקבוצה ולמצב האישי של השחקן (הרחקה, פציעה, נזיפה, קנס, עידוד, בונוס...). מאמן טוב ילמד עם הזמן לראות את הנקודות החזקות והחלשות של השחקן למשל כמו עבודת צוות ,הגנה, התקפה וכו'

 Image

במשחקים אתם תראו את המשחק בתור נתונים שינועו לכם על המסך אתם יכולים לשנות את מהירות התחלופה שלהם לפי בחירתכם אני ממליץ על מהירות בינונית למתחילים,  את הנתונים תקבלו בתחתית המסך.  נתונים אלה יספרו לכם על האירועים המרכזים שקורים במשחק אז חשוב לקרוא.  

 Image

במהלך המשחק הרגיל תקבלו חדשות חשוב מאוד לקרוא אותן כי דרכן תקבלו מידע על מה קורה במשחק למשל אם שחקן שלכם נפצע או קיבלתם הלאה בשכר אך לפעמים גם תקבלו שאלות מהעיתונאות לגבי הקבוצה אז כדאי לענות מידי פעם ולא תמיד לומר אין תגובה, דרך החדשות תקבלו גם מידע על קבוצות יריבות מה"מרגלים" שלכם וכך תדעו איך לערוך את הקבוצה שלכם לקראת המשחק.     

 Image

השליטה במשחק
התפקיד של כל אחד מהכפתורים מפורט במשחק חוץ מהכפתור R  ש יחזיר אתכם למסך הקודם ותאמינו לי אתם תשתמשו בו הרבה..המעבר בין מסכים מתבצע פשוט ע"י לחיצה על כפתור ה-X.

במשחק עצמו כפי שאמרתי אתם תראו נתונים שרצים על המסך ולמרות שיש לכם מידה כל שהיא של השפעה על הקבוצה, במגרש ההשפעה שלכם לא כל כך מורגשת וכל מה שאתם יכולים לעשות זה להחליף שחקנים ולבדוק את מצבם על הדשא כמו עד כמה הם יכולים עוד לתת מעצמם: האם הם הכניסו שערים, מה מצב העיפות שלהם, העם צריך להחליף אותם וציון כולל למשחק של השחקן (משתנה במהלך המשחק).

Image 

בנוגע לשליטה במשחק, היה לי קושי כל שהוא לשלוט במשחק עצמו, הדבר נבע משתי סיבות עיקריות:
א. אין במשחק עכבר וממירי המשחק לא השכילו להפוך את הג'ויסטיק לעכבר, לכן כל מעבר מחלון לחלון לקח לי פי חמש זמן יותר מאשר ב-PC. 

ב. המשחק בשלבי ההתחלה  לא נותן הסבר בסיסי כך שבהתחלה אתם תשחקו עם הכפתורים והאפשרויות, בשיטת הניסוי והטעיה וכך תלמדו להכיר את האופציות הפרוסות לפניכם וזו דרך איטית מאוד ללמוד משחק.

כמו שאמרתי המשחק עצמו לא נותן הרבה אינפורמציה וללמוד לבד זה ממש לא פשוט, לכן ברגע שהייתי צריך לגלות כיצד לשחק להחליף שחקנים להכניס אותם לאימונים וכו' רצתי לשאול חבר שכן מכיר את המשחק והסביר לי מה לעשות, גם אתם מוזמנים לעשות בדיוק אותו הדבר.

אני חייב לומר כי לא תמיד הבנתי בדיוק מה קורה סביבי.  כלומר, פתאום שלחו לי הודעות שלא הבנתי את הקשר שלהם אליי וגם לפעמים כאשר לחצתי על כפתור ההמשך זה נתן לי תוצאות של ליגות אחרות שלא קשורות אלי וממש נחשבות למידע עודף עבורי. עם זאת כדי לעזור לכם המציאו את אפשרות הסקאוט שבמצב הזה אתם שולחים "מרגלים" שלכם אחר שחקנים שנראים לכם מתאימים והם יתנו לכם אינפורמציה על אותם שחקנים והביצועים שלהם, כך שתדעו אם באמת כדאי לכם לקנות אותם.   

 

לסיכום
המשחק Football Manager 2008 לפלטפורמת ה-PC הוא משחק טוב שאכן ראוי לשמו הטוב בקטגוריית משחקי המנג'ר. שקיבלתי את המשחק ל-PSP קיוויתי שאני אוכל ליהנות מהמשחק לפחות כמו המבקר של ה-PC, אבל תקוותי התבדו, בעיקר בגלל השליטה המסורבלת במשחק: זה שאין עכבר הופך את המשחק לכל כך קשה ואיטי שזה מתחיל להיות סיוט אמיתי לשחק בו. אני כן מצליח להבין למה המירו את המשחק ל-PSP, אבל אני לא מצליח להבין למה ויתרו על דבר כל כך חשוב כמו עכבר, בעיקר שיש את הג'ויסטיק שיכול למלא את התפקיד. אז המשחק ב-PC מוצלח ב-PSP ממש לא, מה לעשות לפעמים משהו מצליח פה ולא מצליח שם ככה זה בחיים.

המשחק גם לא מצטיין כל כך בידידותיות למשתמש, כנראה שממרים יוצאים מתוך נקודת הנחה נכונה אבל די כואבת שכל מי שמשחק ב- Football Manager  כבר מכיר בעל-פה את הז'אנר ולכן למה להשקיע בהדרכה..

 

האם המשחק שווה את הכסף?                                          
רק אם אתם מכירים את הז'אנר ויש לכם הרבה מאוד סבלנות לעבור בין קטגוריה לקטגוריה בלי עכבר (בעזרת לחצנים וחיצים). אני יודע שזה נשמע כאילו אני עושה עניין גדול מהעדר אפשרות השימוש בעכבר במשחק, אבל רק כדי להבין אותי, תנתקו את העכבר מהמחשב (או שימו אותו בצד) ותנסו לגלוש באינטרנט רק בעזרת המקלדת (זה אפשרי אבל קשה) אחרי שעה של התנסות, אני בטוח שתבינו אותי.

 

ציונים

שליטה במשחק: 4.8

 מהלך המשחק : 8

 הנאה: 4.9

 ציון סופי:6.4

עידכון אחרון ( Tuesday, 08 January 2008 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker