מבזקים

זה ידוע לכולם שהחברה קריטק המפתחת של Farcry  הודיעה על הוצאת משחק נוסף בזאנר: Crysis. ומאז ההודעה חלפו ימים רבים.. היום סוף סוף הצלחנו לעלות על כמה סקרינשוטים של המשחק המיוחל..בואו נשמע מה אתם חושבים עליהם.
לסקרינשוטים Crysis

 

powered_by.png, 1 kB
חבילת ההרחבה Heroes V gold:חלק ראשון Hammers of fate הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 11 December 2007

הקדמה
עבר המון זמן מהפעם האחרונה ששיחקתי ב heroes. בשלב מסוים אמרתי לעצמי "חאלס, הגיע הזמן להמשיך הלאה בחיים, חבל לי על הימים על גבי ימים שאני משקיע במשחק הזה". החל מהנקודה הזאת הספקתי לגמור את dark messiah, גרסת ההמשך בנוסח FPS של heroes (שם לי שדונת מרושעת וחרמנית משלי ואינסוף כח...), הספקתי לשחק בעוד כמה משחקים שהמון זמן לא נגעתי בהם ואפילו הצלחתי לשחזר חלק מהשם המכובד שהיה לי ב ET, החיים יפים.

לפני שבוע אדמין הופיע בדלתי אוחז במעטפה ואמר לי "יש לי את הדבר האידיאלי בשבילך, אתה תאהב את זה" בתוך המעטפה היה אוסף זהב של 5 heroes הכולל את שתי ההרחבות הרשמיות של המשחק ודיסק תוספות.

מיד חשבתי לעצמי "אח, איזה מזל שיש שביתה והסמסטר לא הלך לעזאזל כרגע".

מאחר ובגרסת ההרחבה יש שני משחקים החלטתי יחד עם אדמין לפצל את הביקורת לשתי ביקורות מקצועיות ולבסוף להתייחס לחבילת ההרחבה כקומפלקס, אם כך זאת הביקורת הראשונה מתוך השתיים שתקיף את המשחק Hammers of fate.

Image

הסיפור
הסיפור של המשחק הוא המשך ישיר לספור של 5
heroes המקורי. שם המלכה איזבל נלקחה לגהנום, נאנסה ע"י מלך השדים, ילדה לו את הגיבור של dark messiah וחולצה ע"י משלחת גיבורים מכל הגזעים שכללה את המורה המזדקן שלה גודריק ואת החבר שלה ריילג האלף האפל.

המשחק מתחיל לאחר חזרתה של איזבל לממלכתה. המלכה מתנהגת מוזר ביותר ושולחת את ביתו של גודריק, פריידה חסרת הניסיון, להנהיג צבא לא נאמן כנגד המורדים בצפון הממלכה בניסיון להחזיר את הנסיך הנמלט אנדריי לידיה. בשלב מסוים פריידה מתחילה לקבל תגבורות מוזרות של חיילים שונים מהחיילים האנושיים הרגילים ומשתמשת בהם ע"מ למחוץ את ההתנגדות בצפון ולתפוס את מנהיג המורדים דאנקן. בשלב הזה פריידה כבר בטוחה שמשהו לא בסדר עם המלכה ודואגת להשאיר את דאנקן בחיים, למרות שהוא שלח את הנסיך צפונה לידידיו הגמדים. פריידה הולכת כשליחת האימפריה לבקש את הנסיך אך בזמן שהותה שם האימפריה תוקפת את הגמדים והיא נמלטת על נפשה ומצטרפת למורדים ולדאנקן ולבסוף יוצאת דרך הים לנסות לשחרר את אביה משביה של המלכה, כל זאת תוך כדי עמידה בהטרדות מיניות כגון "הייתי מעדיף להיות לצידך במיטה ולא בשדה הקרב" וכן הלאה.


Image

לבינתיים, החבר הגמד של דאנקן מסתבך בגלל סירובו להסגיר את הנסיך ונרדף בארצו, כל זאת תוך כדי לחימה בכוחות אנושיים פולשים, בגמדים אחרים ובאלפים אפלים שמשום מה החליטו להשתולל קצת. בנוסף על כל זה, מלך הגמדים כורת ברית עם המלכה והגמד נתקע בפינה יחד עם חברו דאנקן שלא התקלח בעשרת השנים האחרונות.

כאן מתחיל הקמפיין של האלפים האפלים שהתפרקו לשבטים מאז שריילג נעלם להם וחלקם כרתו ברית עם השדים ובכך גרמו לדרקונים לעזוב אותם. השחקן יצטרך למצוא את ריילג (שמתפנן לו עם המלכה האמיתית), להחזיר אותו ואת הדרקונים לשירות (מדובר על הגיבור החזק ביותר במשחק! הוא לבד מפרק צבאות שלמים...) ולעזור לצבאות המורדים במלחמתם כנגד המלכה המזויפת.

Image

גרפיקה
הגרפיקה של ההרחבה הראשונה זהה כמעט לחלוטין לגרפיקה של המשחק המקורי. מתוך האזנה לנאקות של כרטיס המסך שלי אני יכול לומר בבירור שהעיצוב הגרפי של העיר הגמדית (יותר נכון, ערי הגמדים) הוא מושקע יותר וכבד יותר מהעיצוב של הערים הקלאסיות.

הדבר המעודד ביותר שיש לומר מבחינת הגרפיקה הוא שיש הרבה יותר סרטונים בהם הדמויות לא נראות כמו בובות על סוס (כלומר, ומזיזות את הפה...) שזה שינוי מבורך לעומת המשחק המקורי שבו יש רק שני סרטונים כאלו.

כמו כן נעשו מספר שינויים קוסמטיים בהודעות שמופיעות בשדה הקרב.

מלבד זאת לא הוספו אופציות גרפיות חדשות למשחק.

Image

סאונד
החבר'ה ב-nival כנראה החליטו לעשות לעצמם חיים קלים וגם כאן אין שום שינוי מרענן. למשחק הוספה נעימה אחת למפה האסטרטגית (בו הדמויות רוכבות) ומנגינה אחת לשדה הקרב (שמאפיינת את הגמדים).
שום דבר מרשים במיוחד.

Image

דרישות המערכת
Windows 2000/NT/XP (XP recommended)
1.5 GHz Pentium IV or AMD Athlon (2.4 GHz recommended)
512 MB RAM
64 MB video card (128 recommended)
4x DVD-ROM drive
2 GB hard disk space


אלו בדיוק דרישות המערכת של הירוז המקורי (אפשר להבין, אחרי הכל – הם לא הוסיפו שום דבר חדש!)

 

Image

המשחק והשליטה בו.
מכיוון שמדובר בחבילת הרחבה, לא נאלצתי ללמוד איך משחקים במשחק מחדש ובעצם, יש רק שינוי אחד בשליטה במשחק: היכולת הגזעית של הגמדים היא "קסם רוניות" – בכל סיבוב יכולה היחידה שבתורה אנחנו עוסקים לבזבז קצת משאבים מסך הכל משאבי המדינה ולהפעיל על עצמה רוניה שהגיבור יודע. זה נעשה מחלון התורות (בו מוצגים היצורים וסדר התורות שלהם) ולא מספר הלחשים של הגיבור – דבר מבלבל מאוד בגלל שהקסמים האלו נמצאים גם בספר הלחשים של הגיבור עצמו.

מספר דברים על הגמדים: מדובר על עם מעפן עם גיבורים תותחים – היחידות הגמדיות איטיות ברובן ואין להם אף יחידה מעופפת (יש להם דרקוני אש ומאגמה אבל גם הם הולכים וגם הם איטיים בטירוף). היצור היחיד אצלם שמסוגל לעבור מכשולים הוא ה warlord\ thane שעושה טלפורט אבל מדובר על היצור החלש ביותר מכל היצורים בדרגה 6 שקיימים במשחק (ראו נזק בתמונה המצורפת).

יחידות הטווח שלהם אבודות לגמרי ללא עגלת תחמושת וליחידות המהירות שלהם יש בערך כמות חיים של סבתא על מעבר חצייה. כמובן שחלק מהבעיות האלו יכול להיפטר ע"י שימוש נכון ברוניות ומדובר גם על העם עם הכי הרבה יחידות שגורמות נזק ליריבים אבל באופן כללי ממש לא התרגשתי מהיצורים שם (חוץ מהיחידות ה"חלשות" ביותר שלהם שהן ממש תותחיות!).

Image

הגיבור הגמדי הוא כבר סיפור שונה לגמרי. מדובר על גיבור כמעט פרוץ לגמרי ששימוש נכון בסקילים שלו יכול להביא ליכולות גבוהות יותר מכל גזע אחר, כגון היכולת לתת ליחידות אינסוף תגובות ותגובות גם ליצורים שבד"כ לא מגיבים אליהם, היכולת לאסוף דברים מהשטח בלי לבזבז זמן או היכולת לגרום לקסמי האש לגרום לנזק מתמשך על היריב או סקיל העל שלהם שמנחס את כל יחידות היריב כל הזמן.

אני מניח ששחקן מיומן יוכל להפוך את הגמד שלו למכונת מוות מטורפת, אבל הרעיון שצריך לבזבז משאבים ע"מ להפוך את היחידות לנורמאליות מעלה לי את הסעיף.

 

Image


מה ההבדל בין המשחק המקורי לבין חבילת ההרחבה הראשונה?
 בחבילת ההרחבה נוספו כמה דברים שחלקם ממש נדרשו במשחק המקורי ונעשו כמה שינויים שלכאורה אמורים לתקן עיוותים בגזעים מסוימים, אך לא בטוח שהם אכן נחוצים.

התוספות:
שיירות – עכשיו כבר לא צריך להחזיק גיבורים "ניגרים" שכל התפקיד שלהם הוא לאסוף יחידות מהבניינים הפזורים במפה או מערים אחרות. אפשר להזמין יחידות ממסך רכישת היחידות והן תגענה בשיירה (נראית כמו עגלה מהמערבונים). שינוי מבורך ביותר.

מספור יחידות – במשחק המקורי היה דבר מרגיז במיוחד לאנשים עם זיכרון קצר (כמוני). הדרך היחידה לבדוק אם בבניין מסוים יש יחידות לרכישה או אין הייתה להיכנס לתוכו ובכך לבזבז זמן. עכשיו, לכל בניין המכיל יחידות יש גם שורה המציגה את מספר היחידות הזמינות בבניין. יתרה על זאת – אם שכחתם להזמין באחד השבועות ועבר שבוע, בשבוע הבא יצטרפו עוד יצורים ויהיו זמינים גם הם לקניה, בניגוד למשחק המקורי שם המספר התאפס מדי שבוע.

יצורים חדשים – למשחק נוספו זאבים (קטנים אבל קשוחים לאללה) וכימרות (מעופפים ורעילים אבל לא כל כך מרשימים).

הסברים לחפצים – במשחק המקורי היה דבר מרגיז מאוד: חלק מחפצי הקסם היו מזוהים רק על פי השם שלהם ולא היה פירוט מה הם עושים. בחבילת ההרחבה הוספו הסברים גם לחפצים אלו.

Image

התיקונים:
אל-מתים – האל-מתים היו העם החזק ביותר במשחק המקורי; הסקיל שנתן להם שלדים קשתים במקום שלדים רגילים והיכולת להפוך כל יצור לאל-מת בדרגה זהה בערים שלהם הפכו אותם לעם בלתי מנוצח בידיים הנכונות. בהרחבה בוטל הסקיל של השלדים הקשתים (החלשה משמעותית) ושונתה השיטה להפיכת יצורים לאל-מתים כך שאי אפשר להמיר אלפי יצורים בו זמנית לאל-מתים.

בני אדם – הוגבל מספר היצורים שאפשר לאמן מדי שבוע ולהעלות את רמתם ל 20 בשבוע (כל העלאה בדרגה היא אימון אחד) כך שאי אפשר לקחת המון איכרים ולהפוך אותם לאבירים מיידית.על פני השטח נראה כאילו מדובר על שינוי מבורך הסוגר פרצה במשחק שלכאורה הפכה את בני האדם לחיות רעות אבל בפועל, כשעולה 6120 זהב להפוך איכר לאביר, למי כבר יש את היכולת ליצור צבאות ענק?

 

Image

מסקנות
כמובן שמדובר רק על החלק הראשון מתוך צמד ביקורות על חבילת הזהב אבל מהחלק הזה לא נפלתי מהכסא. זה לא שהמשחק לא ממכר, מכיוון שידוע שהירוז הוא משחק ממכר עם פוטנציאל שריפת זמן אדיר, המשחק ממכר!

זה לא שהסיפור של הקמפיין לא מרשים ומעניין מכיוון שהעלילה מושקעת מאוד. זה פשוט שאין דברים חדשים שאמורים לגרום לי לפתח עניין מחודש במשחק. תוספת של עם אחד, מספר חפצי קסם ושני יצורים חדשים לא תגרום לי להחליט להשקיע עוד חודשיים מהחיים שלי במשחקי רשת שכל אחד מהם אורך ארבע שעות (מינימום). הכל טוב, הכל עובד היטב, אבל אין חדש תחת השמש. הערכה שלי היא שאחרי שאסיים את הביקורת השנייה אשחק עוד שבוע-שבועיים במשחק ואז אתייאש ממנו (אלא אם כן בתוספת השנייה יש דברים שיעיפו לי את הכובע).

 

ציונים (לHammers of fate בלבד)

גרפיקה: 7                – היו צריכים לחדש קצת יותר בזמן שעבר בין המשחקים.

סאונד: 8    – הסאונד עדיין אפקטיבי, למרות שלא היה מזיק לו עוד קצת רענון.

עלילה: 10                – אין מה להגיד, הסיפור יציב, אמין (כמה שאפשר) ומרתק.

משחק: 9  – זה עדיין אותו המשחק הישן והטוב.

AI : 7                        – (אינטליגנציה מלאכותית) לא יודע למה, אבל המחשב עשה כל כך הרבה שטויות שאפשר היה לחשוב שהוא ממש "נותן לי" לכסח אותו.

משחק רשת: 9

 

ציון כולל למשחק הזה בלבד: 8.6. זה לא שהמשחק לא טוב, זה פשוט שהוא לא מחדש לי מספיק.

האם המשחק שווה את הכסף
על השאלה הזו נעדיף לענות במסגרת ביקורת ההמשך לחבילת ההרחבה..  תתאזרו בסבלנות.

עוד תמונות 

 Image

Image

Image

Image

Image

 

הביקורת נכתבה ע"י רועי א.  

עידכון אחרון ( Tuesday, 11 December 2007 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker