מבזקים
כל שחקני הבטא של Tabula Rasa  קיבלו הודעה חגיגית על סיום  תקופת הבטא ומשמעות הדבר היא שהמשחק אמור לצאת למדפים ממש בקרוב.
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק FIFA 2008 PSP הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 05 November 2007


הקדמה
בואו נתחיל מזה שמגיל צעיר אני ומשחקי כדורגל למחשב לא התחברנו אחד עם השני, למרות ששיחקתי בכמה משחקים שלמדתי לחבב,  אני בניגוד לגיימרים אחרים לא קורא למשחקי הפיפא למיניהם המשחקים של המילניום. עכשיו אתם יכולים למה כשהביאו לי את המשחק FIFA 2008 ל-PSP ידעתי שעלי לחפור עמוק במשחק בשביל למצוא משהו שאני אוהב בו. אז באו נתחיל לחפור!

 Image

גרפיקה וסאונד
בואו נתחיל עם העובדה הפשוטה שגם הגרפיקה וגם הסאונד מוגבלים ע"י מכשיר ה-PSP ולכן כל מה שכתוב על גרפיקה וסאונד זה ביחס לביצועים שהמכשיר יכול לתת.
הסאונד ממש מצוין ממש הרגשתי שאני על המגרש למעשה הוא טוב מידי (ממש חשבתי שכל שנייה עומד לקפוץ עלי אוהד שיכור שיספר לי עד כמה הוא שונא את הקבוצה היריבה). אבל מצד שני יש את הגרפיקה וכאן אני חושב שהמשחק מנצל רק כ-60% מהיכולות של ה-PSP, כי ב-mini games כמו jiggling  ו-wall attack הגרפיקה מעולה ואילו במשחק עצמו הגרפיקה אינה מביאה לנו את מלוא החוויה שלה אני מצפה ממשחק בסדר גודל שכזה, מה גם שאני חושב שבגלל בעיות בגרפיקה ריצת השחקנים נראית מגושמת ומשונה. אם תרצו להתמקד על פרטים קטנים כמו השחקנים, תגלו שהם נראים ממש לא ברורים כאילו הם יצאו ממשחק בשנות ה-90 המאוחרות והמנוע הגרפי אינו תואם את זמננו (בואו נגיד אותו מנוע גרפי של פיפא 98). מהמפיצים של FIFA הייתי מצפה דווקא לקבל את שיא האיכות ואת הגרפיקה שנמצאת בקדמת הטכנולוגיה ופייר, אני מה זה מאוכזב.

Image 

במוזיקה כמו בגרפיקה לא הכל טוב ולא הכל רע,  מה שמיחד את המשחק זה שיש מוזיקה מכל המדינות שמופיעות במשחק שזה רעיון נחמד, אבל אם כבר בחרתם לשים מוזיקה טובה אז למה לא לשים שירים טובים מכל העולם? שזה יכול להיות יותר נחמד. ובמעמד זה אני רוצה לנצל את הבמה (בניגוד לקצב אני מנצל רק במות) ולפנות ליוצרי המשחקים באשר הם ולהגיד להם: "בבקשה תבחרו שירים טובים למשחקים שלכם, אל תהיו קמצנים ותשלמו כמה גרושים על זכויות יוצרים למוזיקה איכותית". 

 Image

 

על המשחק
בפיפא כמו בכל משחק כדור-רגל צריך לחטוף, למסור, להרים ולהבקיע (וכמובן למנוע מהיריבים שלא יעשו לכם את זה!) למשחק יש אפשרות לשחק און-לין כך  שנמאס לכם לשחק לבד תוכלו לכבוש את העולם דרך הסלון בבית וכמו שהזכרתי יש גם mini games  כמו הקפצות ושאלונים בנושא כדור-רגל (עולמי כמובן) שמוסבר בצורת משחק כדור-רגל נחמד ומשעשע ולא כל כך קשה למי שמבין בכדור-רגל ובאנגלית

 Image

MINI GAMES
Wall attack הוא בעצם גרסת FIFA 2008 למשחק "פונג" במשחק זה תצטרכו "להרוס" קוביות שיתנו לכם נקודות לכל שלב יש מספר נקודות קבועה שאילו אתם צריכים להגיע אבל גם יש מגבלת זמן כך שעליכם לשחק כמה שיותר מהר צורת המשחק היא שאתם בוחרים שחקן והוא "ייצג" אתכם אז תבחרו בחוכמה,  כשהמשחק יתחיל הוא יראה קצת כמו אימון שכדורים "יזרקו" אליכם ואתם תצטרכו לכוון ולבעוט, הכיוון נעשה על-ידי הג'ויסטיק ולמרות זאת הוא קל אז אל תדאגו, במשחק אתם צריכים לכוון למשבצות ללא הכרטיס האדום כי אם תפגעו בכרטיס האדום 5 פעמים תיפסלו.

Image

 

 Juggling הוא משחק הקפצות (כן כמו מה שאתם משחקים בשכונה) את המשחק הזה תצטרכו לשחק על הצד ולכל ה"גאונים" זה לא אומר שאתם חייבים לשכב על הצד אלא פשוט לסובב את המכשיר על צידו (לצד עם מקשי החצים) ותצטרכו ללחוץ על המקשים שמורים לכם ללחוץ, יש לכם רק 5 פסילות אז תשחקו טוב!

 

Football IQ בתרגום חופשי זה אומר מבחן בכדור-רגל (לפני שתיכנסו ללחץ, זה בסדר המבחן לא משפיע על הציון בתעודה שלכם). אחרי שנרגעתם ואני מקווה שנרגעתם, אז המבחן הזה יכול להיות כיף.  המשחק עובד ככה: אם אתם מבינים בכדור-רגל ותענו על השאלות שיוצגו לכם, אז אתם תתקרבו לשער של היריב ולבסוף לגול ולהיפך, אז מי שמבין בכדורגל ייהנה מהמשחק הזה ומי שלא...

 Image

כמו בשאר משחקי פיפא תוכלו לשחק עם כל הקבוצות בעולם וכמובן!!! בלי ישראל שאותה פיפא מחשיבה כקבוצה שולית שאין צורך לכלול במשחק אז אולי אם שחקני קבוצות ישראל יתחילו להשקיע במשחק שלהם אז אולי ניראה בפיפא 2009 את ישראל משחקת לצד אנגליה, ספרד ואיטליה. 

המראה של השחקנים די נאמן למקור בהתחשב לגרפיקה שיש למשחק אבל אלא אם כן תשחקו  ב-juggling  או ב-wall attack לא תיראו את פרצופם של השחקנים לא רק בגלל המרחק של המצלמה מהשחקנים אלא גם בגלל איכות הגרפיקה

Image 

במשחק אתם יכולים לשלוט על הקבוצה אבל רק בדברים בסיסים כלומר על מבנה הקבוצה במגרש, אבל להחליף שחקן זו אופציה שלא נתקלתי בה במשחק הרגיל, אבל לחובבי סגנון המנג'ר יש חדשות טובות: המשחק מכיל בתוכו מנג'ר עם סקאוטים ופרמטרים כמו אהדת קהל (לתשומת לב כל המשועממים).

 

אפשרות נוספת שיש לכם במשחק היא החנות הוירטואלית בה אתם יכולים לרכוש, כדורים חדשים ומעוצבים, מדי קבוצה חדשים, מגרשים במצב לילה ועוד אפשרויות מגניבות שנעולות בהתחלה וככל שאתם צוברים יותר נקודות אתם תוכלו לפתוח אותן. את הנקודות אתם משיגים על ידי ניצחונות.

 Image

טיפ- כשאתם רוצים להכניס שער כדאי שתשתמשו בשחקן שאינו עייף מומלץ שחקן התקפה ועוד יותר מומלץ לא לבעוט בסיבוב: כלומר כאשר אתם עם הגב לשער קודם תסתובבו ורק אחר-כך תבעטו, אחרת הכדור סתם יעוף למקום שלא התכוונתם אילו. בנוסף כדאי להתקרב לשער ולמלא מקסימום ממחצית מד הבעיטה.

 

בקשר לתפריט של המשחק אני חייב לומר שהוא מבלבל פשוט כל אופציה שתיכנס איליה תיתן לכם עוד עשרים אחרות שיפנו אותך לעוד עשר אחרות ודבר זה גורם לבלבול רב מידי שאנו כצרכנים לא צרכים לסבול כלומר אחרי שיצאתי ממשהו לא זכרתי איך לחזור אילו וזה עיצבן אותי שבמקום לשחק עלי קודם לחפש.

 Image

מה שעיצבן אותי בקבוצות שלי במשחק הוא שלמרות שאני הוא זה שרק מתחיל לשחק ולא יודע איך זזים, היריב מקבל את קבוצת החלומות ואני מקבל קבוצה בה ההגנה אינה מתפקדת, השוער לא עוצר כדורים בסיסים והשחקנים לא יכולים לחטוף ולקלוט מסירות כך שכל העבודה נופלת עלי, בעוד  שבמשחקים אחרים השחקנים בפיקוד המחשב עוזרים לכם לחטוף את הכדור ורק שהכדור אצלם עוברת אליכם השליטה. 

 Image

השליטה במשחק
  בואו נתחיל מכך שאין לכם איזו הדרכה איכותית על תחילת המשחק, היוצרים פשוט מניחים שאתם אלופי העולם בפיפא, שאתם מכירים את כל המקשים ושזה המשחק העשירי שלכם בסדרת משחקי הפיפא, לכן את המשחק הראשון אתם משחקים בלי שום הנחיות, רוצים לדעת איך מוסרים? תנחשו! רוצים לדעת מאיפה כדאי לכם לבעוט לשער ובאיזה מצבים לא כדאי לעשות גליץ על יריב? תבדקו בעצמכם! זו הגישה של המשחק, אין שום הסבר איכותי והנחת היסוד היא שאם בחרת לשחק במשחק אז אתה יודע לשחק. אני לא אומר שאתם לא יכולים להיכנס לתפריט ולמצוא שם הנחיות מפורטות לגבי המקשים, אני כן אומר שישר זורקים אתכם למים הרותחים במשחק הזה.

התזוזה ניתנת רק עם הג'ויסטיק שזה קצת מקשה על המשחק וחופש התנועה שלכם עם השחקנים, אולי זה עדין לא מקשה יותר מידי וניתן לשחק במשחק בצורה סבירה אבל זה לא בטוח נותן מיצוי מלאה ליכולות השחקן וזה לא מה שאנחנו מחפשים, אני הייתי רוצה יותר משחק שיוציא ממני ומהקונסולה שלי את הטוב ביותר (ובסוף היום כאבה לי הבוהן).  

 Image

 

לסיכום
  פיפא 2008 הוא משחק שטוב להעביר איתו את הזמן, אבל יש הרבה משחקי PSP  שאני אישית הייתי מעדיף לשחק לפני FIFA 2008, בסך הכל מוכרים לכם כאן משחק עם גרפיקה לא הכי איכותית שיש שיכול להיות טיפה מעצבן ( בעיקר שמנצחים אתכם – ראו הרחבה למטה), אם תשאלו אותי "האם המשחק שווה את הכסף" אז אני אגיד ש-319 שקל זה לא שווה, אבל קראתי באתר שטאוור רקורדס הוציאה את המשחק הזה במבצע במחיר של 99 ש"ח וזה כבר מחיר ששווה ביותר לקנות בו את המשחק, אז אם אתם מתכוונים לקנות אותו – קחו ממני טיפ רק בטאוור רקורדס ובמחיר של 99 ש"ח!!

  

 

ציונים
גרפיקה: 7
סאונד:10
מוזיקה:5
שליטה במשחק:7
הנאה:6 

ציון כללי: 7.4

 

פרולוג
איכשהו זה משהו שאני יודע שלא עושים בדרך כלל בביקורות אבל אני חייב לספר לכם על מקרה שלו ציפיתי המון זמן (שזה 2 ימים , 8 שעות , 31 דקות ו-54 שניות) בפעם הראשונה הכנסתי שער!

הנה השחזור המלא:

השעה: 16:00

המקום: הסלון שלי

נוכחים: הם אני ואחי

אני:"תמסור כבר חתיכת *&^@# בן %*@$, תמסור"

אחי:"מה יש לך מהמשחק הזה "

אני:"שקט"

ואז זה קרה

אני:"שער!!!,שער!!!,שער!!!"

אחי:"אסף תירגע"

אני:"שער!!!שער!!!שער!!!"

חושבים שזה מוגזם? תנסו להכניס בעצמכם גול בפעם הראשונה, בלי להכיר את המשחק...

 

 

הביקורת נכתבה ע"י אסף קחטן

נערכה ע"י עזרא א.

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker