מבזקים
יצאה ביקורת למשחק Guild Wars Eye of the North, גרסת ההרחבה לסדרת משחקי ה-RPG עם עשרות תמונות מהממות.
אז אתם מוזמנים לקרוא את הביקורת כאן

ולהגיב בפורומים כאן
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת ל FOOTBALL MANAGER 2008 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 01 November 2007

הקדמה
לאלו שכבר עברו על ביקורות המשחקים באתר, אפשר לראות כי רשמתי את הביקורת על צ'מפיונצ'יפ מנג'ר
2007, ועל גרסת הבטא של המנג'ר 2008 שהייתה ממש בחיתוליה, פה אני מתכוון לתת לכם את הביקורת למשחק המלא Football Manager 2008 בגרסה היותר עדכנית, הודות לכך שקיבלתי את הגרסה המלאה למשחק. הביקורת אמורה להיות דומה לבטא, מלבד השינויים הקטנים שחלו בין שתי הגרסאות למשחק.

 

 

Image

 

על המשחק

אוקי, מטרת המשחק היא להיות ה-מנג'ר העל של כל הזמנים. בהתחילכם את המשחק, תתבקשו לבחור קבוצה מתוך הליגות הקיימות במשחק ובאותו הרגע, התמניתם למנג'ר שלה. מצב הקבוצה מבחינת השחקנים הקיימים בה, הוא המצב האמיתי הקיים היום. לדוגמא טל בן חיים מיודעינו נמצא בצ'לסי (רק חבל שהם לא משתמשים בו במשחק בהרכב כמו שהוא משחק היום במציאות..ההפסד כולו שלהם ).

 

Image

 המשחק פורס בפנינו כמויות עצומות של מידע. אל תתנו לזה להבריח אתכם. המידע לא ארוך וברובו ידידותי. מה שכן, יש צורך בקצת סבלנות בהתחלה בבניית קבוצתכם, וככל שתקראו יותר מידע על הקבוצה, על השחקנים, הטקטיקות, אסטרטגיות, חדשות השייכות לליגה בה קבוצתכם משחקת וכן עוד ועוד, רק תגבירו את היכולת שלכם לשלוט בקבוצה שלכם כמנג'רים הבקיאים בחומר, והתוצאות יבואו על המגרש.

  
Image

 

בגדול עליכם לבנות את הקבוצה על מנת שתתן בראש לשאר הקבוצות בליגה, באליפות ובגביעים השונים. איך? אתם יכולים לקנות/למכור שחקנים (על פי תקציב אמיתי נתון), לקבוע את האסטרטגיות והטקטיקות של קבוצתכם (ואף של כל שחקן באופן אישי) וקצרה היריעה מלהכיל את כל אפשרויות הניהול השונות שיש לכם. עצה שלי אליכם היא פשוט לא להיות אדישים, פשוט תיכנסו לכל מקום אפשרי ותקראו מה שאומרים לכם, מומלץ להשקיע בזה, ואתם תראו שההשקעה משתלמת. לאחר שתסיימו לבנות את קבוצתכם, ולערוך משחקי אימון יתחילו משחקי הליגה (וכמובן גם הגביעים המקומיים, ליגת האלופות, גביע אופ"א וכדו' אם קבוצתכם נמצאת באחד מהמפעלים הללו). המשחק עצמו רץ על המסך - לבד. במנג'ר אתם רק מנהלים את המשחק ולא משחקים. הקבוצה תשחק על פי צורת המשחק והאסטרטגיה שבחרתם, ותוכלו לראות כתובית המראה לכם את האירועים החשובים.

 

Image

 

 באירועים נבחרים, תראו גם את המגרש ועליו נקודות המסמלות את השחקנים ואת האירוע שקרה (שער, עבירה, בעיטה מסוכנת וכדו'). כמו כן, תוכלו לראות במסכים מקבילים המון מידע על המסך: כל מיני סטטיסטיקות על המשחק בזמן אמת. וכמובן שביכולתכם לשנות במהלך המשחק טקטיקה, אסטרטגיה, להחליף שחקן  במהלך המשחק וכן הלאה. אחרי משחק ועוד אחד ועוד, תתחילו לראות אם אתם בכיוון הנכון, או שעליכם ללמוד ולשנות דברים.

 

Image

  

דרישות המערכת

חלונות XP/2000.לא תומך בחלונות 95/98/ME/NT4 ! ראו הוזהרתם.

מעבד פנטיום 3, מהירות 1 GHZ , או  מעבד ALTHON XP תואם.

זיכרון: 256 RAM

גרפיקה:כרטיס DIRECT3D תואם  DIRECTX 9.0, עם 16 MB זיכרון

קול:כרטיס תואם DIRECTX 9.0.

כונן אופטי:כונן תקליטורים.

כונן קשיח:400 MB פנויים.

 

מומלץ:

חלונות 2000/XP

מעבד פנטיום 4 במהירות 2 GHZ או מעבד ATHLON XP/64 תואם.

זיכרון  :256MB RAM

 

 
Image

 

המשחק והשליטה במשחק
השליטה במשחק היא די נוחה. רוב הכפתורים עליהם יש ללחוץ, בולטים, ועל כן אפשר לשוטט די בקלות בין המידע הרב. מבחינת סאונד, לא היה סאונד כלל בגרסת הבטא בה שיחקתי, כך שאיני יודע אם יהיה סאונד במשחק שייצא, ואם כן, אז איך הוא יישמע (אם כי סביר להניח שהסאונד היחידי במידה ויהיה, יהיה אך ורק במהלך שהמשחקים עצמם בין הקבוצות ירוצו)

מבחינת גרפיקה, אני לא רואה צורך להתעכב על הגרפיקה: זהו לא משחק שבו חשובה הגרפיקה, אם כי המשחק נעים לעין ועל כן הגרפיקה יחסית למשחק שאינו דורש דווקא רזולוציות שונות היא בסדר גמור.

מבחינת כפתור האפשרויות שליטה, יש את הדברים הרגילים שמור, טען, ועוד פרטים על המשחק. אני אישית הסתדרתי ממש טוב עם המשחק החדש ולא היו לי בעיות מיוחדות בלתפוס את המקום הראשון בליגה, לא רק בגלל שאני תותח, אלא גם בגלל שהשליטה במשחק ממש נוחה.

 

Image

  

ונעבור לשאלת מליון הדולר: את מי יותר שווה לקנות  Chamoionship או Manager
השוואה לפוטבול מנג'ר
2007 אני לא יכול לעשות מכיוון שלא שיחקתי את הקודמים של החברה הזאת. מה שכן, אני יכול להשוות קצת לצ'מיונצ'יפ מנג'ר 2007 (אם כי בשביל להיות הוגנים, נציין שצ'מיונצ'יפ 2008 עדיין לא יצא, ועל כן אולי יש דברים שלא מופיעים ב 2007 אבל כן ב-2008).

 

Image

 
אז ככה: כשתלחצו על הכפתור "המשך" או כשעושים למשחק
SAVE, לוקח למשחק כמה שניות כדי לעכל מידע ולהריץ מידע חדש. בזמן הזה, הרבה פעמים יופיעו לכם טיפים קטנים מה כדאי לעשות בכל מיני מצבים. אלו טיפים חשובים וכדאי לקרוא ולהתייחס.כנראה שיוצרי המשחק יודעים שיש הרבה מידע ואולי לא עברנו על הכל, אז הם זורקים טיפים במהלך אותם שניות שמפנות אותנו לכל מיני אופציות. דבר זה לא קיים בצ'מפיונצ'יפ 2007. דבר נוסף, יש הרגשה שבפוטבול מנגר יש יותר מידע והתייחסו יותר עד לפרטים הקטנים. לדוגמה יש אפילו מידע על היסטוריה רפואית של השחקן (אם היה מעורב בפציעות וכדומה).

 

Image

  

 ישנם דיווחים שוטפים של עוזרי המאמן שלכם ושל סקאוטים שלכם באופן אוטומטי ללא שתצטרכו להפעיל אותם. דבר זה לא היה קיים בצ'מפיונצ'יפ. וזה בא לידי ביטוי כאשר לפני כל משחק, יש פירוט סקאוטינג על הקבוצה מולה אתם עומדים לשחק. הסקאוטינג כולל בד"כ את טקטית המשחק שלהם (4-4-2 לדוג'), את שחקני המפתח שלהם, איזה שחקנים הם יחסירו בגלל פציעות או היעדרויות אחרות. גם לאחר המשחק, יש ניתוח קצר מאוד של משפט-שני משפטים, על מה היה הגורם שהביא לניצחון/הפסד/תיקו וכו'.

דבר קטן נחמד נוסף שהמשחק מציע הוא יכולת לצפות לאחר המשחק, באירוע שהיה נתון במחלוקת(כגון פסילת שער מנבדל וכדו'. המשחק ייתן לכם את אותו מהלך במשחק של האירוע. דבר זה יכול להשפיע על התגובות שלכם שתבחרו להגיב לשאלות לגבי אותו אירוע של העיתונאים.

  

Image

  
ההרגשה היא שכאן יש יותר מידע וירדו כאן יותר לפרטים. בגדול אין עוד הבדלים משמעותיים. סה"כ
2 המשחקים די דומים, מלבד מה שרשמתי לעייל.

דבר שהיה כדאי לשפר אם זה אפשרי, זה עיבוד מהיר יותר של המידע (וזה לא בגלל שיש לי מחשב חלש..). לפעמים ממתינים זמן רב עד שהמשחק ממשיך וזה הדבר היחידי שקצת פוגם בהנאה.

אחרי התלבטויות ארוכות הגעתי למסקנה איזה משחק יותר טוב, כל מי שרוצה לדעת מוזמן לשאול אותי באופן אישי במייל, את התשובה אני אתן כמובן תמורת סכום סמלי של מליון דולר.

 

 

Image

 

סיכום:
בואו נסכם את העניינים ככה: השליטה במשחק מעולה, מהלך המשחק חלק ואיכותי, אני אישית נהניתי מאוד לשחק במשחק הזה שיכול להיות משחק ממש, אבל ממש ארוך. וכמו שאמרתי בהתחלה, מי שמכור לז'אנר, ימשיך לשרוף שעות על גבי שעות על גבי שעות בלי סוף  גם במשחק הזה. מי שעדיין לא מכיר, מומלץ להתחיל להכיר ובמיידית. מבחינתי שני  המשחקים (הצ'מפיונצ'יפ והפוטבול) די דומים. אני גדלתי על הצ'מפיונצ'יפ, אבל נוכחתי לדעת שגם הפוטבול מצוין, ואולי אף עם יתרון קל על הצ'מפיונצ'יפ.זהו. הייתי אומר לכם לרוץ לקנות. אבל המשחק עדיין לא יצא, עכשיו לשאלה איזה מהם יותר כדאי לקנות צ'מפיונצ'יפ מנג'ר או פוטבול מנג'ר? טוב אז הנה התשובה: זה לא כל כך משנה איזה מבין המשחקים תקנו. העיקר שתיהנו וזה לדעתי יקרה ללא ספק בשני המשחקים..

 
האם המשחק שווה את הכסף?
כן, בתנאי שאתם אוהבים את הז'אנר של המנג'ר. אם אתם לא בנויים למחשבה מאומצת והרבה אנגלית, המשחק לא בשבילכם.

 

ציונים
שליטה במשחק: 9. 5

מהלך המשחק:   9

הנאה:                8. 5

ציון סופי:            9

 

הביקורת נכתבה ע"י מוטי לב.

נערכה ע"י עזרא אלה.

עידכון אחרון ( Friday, 02 November 2007 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker