מבזקים
הנה בשורה משמחת לכל דוברי הרוסית שלא כל כך מסתדרים עם אנגלית: מהיום ניתן יהיה להשיג את הכותרים Guild Wars Factions & Guild Wars Nightfall גם ברוסית, המהלך נובע ככל הנראה מכך שהפצת המשחק באוכלוסיות דוברות רוסית לא הצליחה כמצופה, ובכך מקווים ב-NCsoft לבסס את מעמד המשחק גם בקרב האוכלוסייה הדוברת רוסית.
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת- Reservoir Dogs PS2 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Wednesday, 24 January 2007

הקדמה

 בשביל מישהו שלא יצא לו לראות את הסרט כלבי האשמורת. היה די קשה להכין את הביקורת על משהו שמבוסס על משהו שאין לך מושג לגביו. כל נקודה, כל פסיק שאתה כותב, אתה חושש שהוא לא במקום, ואתה בכלל כותב דברים שלא קשורים בשום צורה שהיא לסרט. אבל בכל זאת, זה מה שנותן לך את הרצון לנסות ולכתוב ביקורת טובה יותר משאר המבקרים שעברו על המשחק.

שווה לראות מה יצא בסוף.

 

 גרפיקה וסאונד
כמו כל משחק
PS2, אין הרבה מה להרחיב על אפשרויות הגרפיקה והסאונד, ניתן רק להגיד שבאופן כללי הסאונד במשחק לא רע בכלל. הדיבורים, האיומים וכל היריות, נשמעים אמיתיים ומדויקים, אני נהניתי מהסאונד.

על נושא הגראפיקה יש לי יותר מה להגיד: אומנם הגרפיקה מיושנת ונראית כאילו המשחק יצא בשנת 2001, ויכולה להיחשב לטובה רק ב-PS1. אבל יש בגראפיקה משהו שהופך אותה לטובה ואפילו מצוינת. אני אישית, אהבתי את הגרפיקה, שום דבר לא הפריעה לי בגרפיקה אלא להיפך: זה שהגרפיקה הייתה טיפה מיושנת עזר לי להתחבר לתקופה שבה מתרחש המשחק (אם אני לא טועה מדובר בשנות השמונים).

 

 

על המשחק
במשחק
Reservoir Dogs (כלבי האשמורת) תשחקו את החבר'ה הרעים. את כל  צמרת העולם התחתון שעושים רק מה שבראש שלהם ולא שמים פס על אף אחד. בכל משימה יצא לכם לשחק דמות אחרת עם סגנון משלה ומהלכים משלה.

בסוף כל משימה ידורגו הביצועים שלכם שינועו בין "קרימינל" לבין "מקצוען" הדירוג יושפע מהביצועים ומהדרך שבא בחרתם לעבור את השלב. בחרתם לקחת בני ערובה ולשחק בליבם של השוטרים? יצאתם תותחי על. ואם תהרגו כל שוטר בלי לפספס אף אחד ועוד תרצחו בדם קר אנשים חפי מפשע, תצאו קרימינאלים שאפילו זאב רוזנשטיין יפחד להתעסק איתם.

 

 

מה שהיה קצת מוזר במשחק (לפחות לטעמי) זה שהמשחק נותן לך 2 אפשרויות של משחק.

חלק אחד זה לקחת בני ערובה ולעבור את השלב בלי הריגות, ואפשרות אחרת זה להרוג כל מה שזז. ומי שבכל זאת יבחר לנסות לצאת מקצוען עם אפס הריגות. יגלה שמדובר בבחירה משעממת למדי ואיטית עד כדי כאב.

 

במשחק עם כל כך הרבה אפשרויות משחק שונות. יש כמובן גם את החידוש שהכי "IN" במשחקי ה-FPS, הלא הוא מד האדרנלין: כל הריגה שתבצעו תעלה לכם את מד האדרנלין.

וכשהמד יהיה מלא, תוכלו לבצע מהלך (עם סרטון הקדמה שונה לכל אחד) שיאט את הזמן "זמן כדור" Bullet Festival, או בתרגום חופשי יותר "חגיגת כדורים" שיגרום לכל מה שמסביבכם  לעצור כמעט לגמרי, ותוכלו לירות בהכול בצורה טובה ומדויקת בהרבה יותר. האופציה הזאת ממש אבל ממש עוזרת לכם כשחקנים. למרות שיש בה משהו לא הוגן כלפי הבוטים של המחשב, שבטח חושבים לעצמם "וואי איזה צ'יטר"

 

 

 

בין קטעי הפעולה במשחק קיימים גם שלבי נהיגה, שבאופן "מפתיע" מהווים את החלק המהנה ביותר של המשחק, למרות שהם די מוגבלים (6 שלבים). האקשן במהלך הקטעים די טוב. חלק מהמשימות כוללות משימות כמו שמירה על מהירות נסיעה מסוימת, או הימנעות מפגיעה מיותרת ברכב וכ'ו.

קטעי הנסיעה הם מהנים ביותר, הרי תודו, אפילו הרוצח הגדול ביותר צריך קצת לצאת ולהירגע בנסיעה "שלווה" בעיר לא?

 

  

לסיום, נדבר על משהו שאני אישית, לא ראיתי באף משחק אחר. וזה לא שאני לא משחק הרבה, אני כן. האפשרות האחרונה שנדבר עליה בסיקור היא האפשרות לקחת בני ערובה, ולהכריח את השוטרים להניח את כלי הנשק שלהם באמצעות איומים על בני הערובה, במידה והטיפשים חשבו שאתה לא רציני, תמיד תוכלו לדפוק את האקדח בראש של הבן ערובה שלך (עד לשלב שהוא מתפגר לכם בידיים ).

מה גם, שתוכלו לכוון את האקדח על מישהו שלא קרוב אליכם בחדר, ולשלוט בו, האפשרות הזו תסייע לכם לפתוח דלתות נעולות שרק קוד פותח אותם, ולהימלט מהשוטרים שבאים מכל עבר (בעצם שיבואו, מה אני מפחד מהם?).

 

 

סיכום
לסיכום, Reservoir Dogs ל-PS2 הוא משחק שניראה כאילו חתכו חתיכה ממקס פיין. וחיברו אותה לחתיכה של ספלינטר סל. התוצאה כמובן יצאה נהדרת, כמו שניכתב בביקורת עצמה. בהחלט ניראה שכל מי שיבחר לקנות את המשחק ייהנה  ממנו מאוד. אני מניח גם  שכל מי שראה את הסרט צפוי ליהנות יותר.

 
Reservoir Dogs
, בהחלט משחק שהייתי מוציא עליו 300 שקל, שווה כל אגורה שתוציאו מהכיס!.

 

ציונים

גרפיקה7
סאונד 7
שליטה במשחק 6.5
סוגי משחק ורמות אתגר 8

 ציון סופי 8

עידכון אחרון ( Wednesday, 24 January 2007 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker