מבזקים
הוספנו 14 משחקי חשיבה חדשים כדי לגרות מחדש את המוחות שנרדמו להם במהלך השביתה, בין המשחקים גם המשחק המפורסם באבלז שמוקדש מכל הלב לליאורה. כדי לצ'פר אתכם בחרנו את המשחקים בהם אתם יכולים לשחק נגד עצמכם או נגד יריב ברשת
למשחקי החשיבה.
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת Football Manager 2007 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Friday, 15 December 2006
הקדמה

אם יש משהו שיכול להיות יותר מעצבן מחוט דנטלי שחלק ממנו נתקע לך בשיניים ומסרב לצאת, זה לקבל שיחת טלפון בדיוק ברגע שזה קורה ואתה תקוע פעור פה מול המראה, חושש שמא תבלע בטעות את החתיכה הסרבנית שבטוח תשתחרר ותיבלע  בו ברגע שתניח לה על מנת לענות לטלפון. אולי  זו הסיבה שבמקום לענות ברוגע יצאה לי צעקה בוטה מה!?!  " אני מניח שתפסתי אותך באמצע משהו" נשמע קולו של אדמין מהצד השני של הקו. "שמע, אני מפטר שני מבקרים שלי" המשיך אדמין בלי לחכות לתגובה. "שניים אחרים בחו"ל, כל השאר עמוסים בביקורות ולמרות שאתה לחוץ אני רוצה שתעשה לי ביקורת אחת קטנה" . אבל יש לי עבודות, תרגילים, מבחנים אמרתי. זה לא אנושי, בלי להזכיר שאת הזמן הפנוי שלי אני מקדיש להתעמקות בנסתרות המשחק האחרון שביקרתי – UFO Afterlight. "תפסיק לשחק ותתחיל לעבוד" אמר לי אדמין. וכמה זמן בדיוק אתה רוצה שאני אקדיש למשחק הזה בשביל לכתוב עליו ביקורת שאלתי? " כרגיל עד שיגמר המשחק" דפקתי את הראש בארון האמבטיה הקרוב שעמד לידי, די!! עם על הכבוד לאדמין, הוא לא מבין כלום בכדורגל ועוד פחות במנג'רים, שהם כעיקרון משחקים אינסופיים. אולי הייתה זו המכה שהכנסתי בארון, או תנועת הבליעה של הרוק. אבל באותו הרגע הרגשתי איך החוט הדנטלי משתחרר מהשן ונבלע.

 

 

Image

 

דרישות מערכת

מערכת הפעלה: Windows XP/Windows 2000

מעבד:   800MHz

זיכרון: 128 MB RAM

כרטיס קול: תואם DirectX 8.1

דיסק קשיח: 650MB Hard Disk Space

כונן תקליטורים X 4

עכשיו שמעו, דרישות המערכת של המשחק הזה הן פשוט שטויות, לא בדיחה. אלא להיפך, תענוג אפשר עם המשחק להריץ עוד עשר תוכנות (אף פעם לא מומלץ באמת) והמחשב רץ בכיף. או במילים אחרות: זהו אחד המשחקים הקלילים יותר והפחות מעמידים שראיתי בשנה האחרונה, וזה משהו שמצא חן בעיניי.

 

Image

 

 

גרפיקה וסאונד

תראו, על הקטע של הגרפיקה והסאונד אין מה להגיד הרבה, ודרישות המערכת המינימאליות יכולות להעיד על כך יותר מכל. המשחק לא בנוי כמשחק גרפי אלא יותר כמשחק טקטי. נכון המסכים מעוצבים ממש יפה, אבל זו לא הגרפיקה שעליה אנחנו מדברים בדרך כלל בסעיף הזה. אותו דבר לגבי הסאונד: אין משהו מיוחד בקולות השחקנים מהמגרש. או במילים אחרות, אפשר היה לראות משחקים עם גרפיקה וסאונד דומים גם לפני עשר שנים, אבל לנו זה לא משנה כי לא בסעיפים האלו עוסק המשחק ומי שציפה להתרשם ממנועים גרפיים – זה לא המשחק עבורו. היתרון הגדול בפשטות הגרפית שהמשחק ירוץ על כל מחשב, (פנטיום 3 ומעלה) בלי לפגום בחווית המשחקיות.

 

Image

 

 

התקנת המשחק

ההתקנה של המשחק עברה ללא בעיות מיוחדות, אם כי אני חייב לציין שהתקנה שאורכת כ 20 דקות למשחק של 650 מגה נראית לי קצת תמוהה.

 

Image

 

המשחק והשליטה במשחק

בתחילת המשחק אתם נדרשים לבחור את כל הפרטים הקיימים באופייכם (כולל קבוצת הכדורגל האהובה עליכם) את המדינה בה אתם רוצים לאמן ואת גודל מסד הנתונים בו אתם רוצים להשתמש.

כאן אני חייב לכם, הקוראים, התנצלות מראש: את המשחק קיבלתי לביקורת תקופה קצרה יחסית לפני מועד ההגשה שלה, דבר שיצא מהחלטת האדמין לערוף ראשים שלא עשו מה שציפו מהם (אחד מהראשים היה אמור לבקר את המנג'ר הזה). כתוצאה מכך לקחתי את מסד הנתונים הקטן ביותר על מנת להאיץ את השימוש במשחק.

כמו כן לא הספקתי לסיים עונה אחת אפילו, כאשר אני מאמן קבוצה שאני לא אוהד (בגלל התקציב השערורייתי שניוקאסל הקצתה לי לרכש, מה זה 35000 דולר?!? אפילו בישראל זה לא מספיק כדי לקנות שחקן!).

עד כאן התנצלויות.

 

Image

אני בטוח שרבים מכם ישמחו לגלות שאפשר לאמן גם בליגה הישראלית, למרות שאם לא תשקיעו במסד הנתונים תמצאו את עצמכם בבית"ר עם טוטו תמוז בלבד... באופן מסורתי, במשחק המנג'ר הזה אתם יכולים לשלוט על כל דבר הנוגע לקבוצה שלכם – אימונים, קנסות , שיחות קבוצתיות, הצהרות לעיתונות וכן הלאה.

אולי אי אפשר לראות את המשחק עצמו כמו את הפיפה מנג'ר וכאשר רואים משהו אז זה כמה כדורים קטנים שרצים אחרי כדור קטן יותר, אבל זה בדיוק הרעיון במנג'ר, שכן לאף אחד לא אכפת איך השחקנים משחקים לרוחב, לכולם אכפת רק מהחלקים החשובים – עבירות, התקפות מסוכנות ושערים.

 

Image

 

כשהצגתי לאדמין את המשחק והסברתי לו בדיוק מה משמעות כל כדור (שחקן)  ומה קורה, מצאתי את עצמי צועק "יו איזה כדור טיפש זה (השחקן בלאמי)! אפילו כדורגלן יותר חכם מזה!" מה שמדגיש את העובדה שבשלב הזה הייתי אחרי שמונה שעות רצופות של משחק, מסטול לחלוטין, רק כדי שתבינו עד כמה המשחק יכול להיות ממכר.

השליטה במשחק, כמו מנג'ר טוב, עצלן ושמן, היא באמצעות העכבר, פשוט חסכו מאיתנו את הצורך להוזיז את היד יותר מדי ואפשרו להריץ את המשחק ע"י לחיצה על רווח – ככה קל יותר לפצח גרעינים תוך כדי. באופן כללי תתקשו למצוא מקש על המקלדת שלכם שלא מהווה קיצור של משהו, אבל כל אלו מיותרים ובקלות ניתן להסתדר בלעדיהם.

 

Image

 

כמויות המידע הקיימות במשחק מעוררות השתאות, ואם תנסו להתמודד איתן בעצמכם תמצאו את עצמכם חסרי אונים. למזלכם הסקאוטרים שלכם (קשה לי לחשוב על מילה בעברית לזה, צייד כשרונות לא מתאים לגמרי כאן) יכולים לתת לכם דו"חות מפורטים לגבי כל שחקן, בנוסף להערכה לגבי מחירו האמיתי וכן השוואה לשחקנים אחרים הקיימים בסגל שלכם בעמדת השחקן.

אחטא למטרה אם אומר לכם שאני יכול להשוות את המנג'ר הזה לקודמיו, כי מעודי לא שיחקתי ב FM- לפני הביקורת הזאת.

לקח לי כ 4 שעות ללמוד איך לשחק במשחק בצורה נאותה, ואני בטוח שלא למדתי את המשחק על כל סודותיו. למרות שלקראת כתיבת הביקורת הגעתי להישגים מרשימים ולשליטה גבוהה במשחק, לדעתי.

 

Image

 

 

סיכום

פעם איש מאוד חכם אמר לי "מה שטוב בשבילך לא בהכרח טוב בשביל אנשים אחרים" היה זה המוכר באוטו גלידה שראה איך אני קובע בשביל אחותי הקטנה איזה סוג גלידה לקחת. אם אתם רוצים, המשפט של מוכר הגלידה תופס גם כאן, למעשה הוא תופס בכל מקום בחיים. אני תותח על באנגלית, יש לי סבלנות לקרא את מה שאומרים הסקאוטים ואת כל החדשות ומעל הכל, אני המנג'ר הכי טוב בארץ. אז בשבילי המשחק הוא משחק שמתלבש עלי כמו כפפה על עטיני פרה – פשוט מתאים לי. המשחק קליט, מאתגר, מעניין, לא מאמץ את המחשב ונוח לשימוש.

 

Image

 

צמפיונשיפ מנג'ר היה הרעל שלי עד לפני כמה שנים, שאז יצאתי מהצבא וזרקתי את המחשב לזבל (פירמטתי קודם כדי שאנשים אחרים לא ימצאו אותו בטעות ויתמכרו גם). וגם במקרה הזה יש לי תחושה שהמשחק הולך להיות לרעל חריף ביותר, למזלי אדמין כבר לוחץ עלי להחזיר לו את המשחק, כך שאולי אפילו אני אזכה לסיים תואר בשנים הקרובות. זאת כמובן בהנחה שאדמין ירד לי מהגב ויפסיק לתת לי משחקים...

(*הערת אדמין אתה יכול להשאיר את המשחק אצלך כמה שאתה רוצה – חופשי*)

 

 

Image

 

 

האם הייתי קונה את המשחק

כאן אני נכנס למלכוד: קודם יש שלושה משחקים בקטגוריית המנגר – צ'מפיונשיפ, פיפא ופוטבול. כולם בעצם מציעים את אותו הדבר – שליטה בקבוצה והובלתה לעידן זהב (או גירוש בבושת פנים אם תכשלו). עם כל הכבוד לאדמין שמבקש ממני לתת המלצה חד משמעית לאחד מהם, אין לי מושג, כי שיחקתי ב CM האחרון שלי בעונת 01/02 ובפיפה מנג'ר בכלל לא שיחקתי אולי בגלל זה קשה לי לענות על הסעיף הזה, אני יכול רק להגיד שאם הייתי משקיע את הכסף של ב-Football Manager 2007 אני הייתי מנצל כל שקל בסדרה אינסופית של משחקים על שהדיסק היה נשרט, וזה משהו שבאמת אפשר לעשות עם המשחק הזה. אבל אם אתם: לא מבינים אנגלית, חסרי סבלנות בסיסית או לא אוהבים כדורגל, אין לכם מה לחפש בז'אנר הזה בכלל.

לדעתי המשחק שווה את הכסף ויש שיטענו שהוא אפילו עולה על ה CM.

 

ציונים

גרפיקה וסאונד: 8

משחק: 9

ציון כולל: 8.5

 

הביקורת נכתבה ע"י רועי א.

נערכה ע"י עזרא א.

עידכון אחרון ( Friday, 15 December 2006 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker