מבזקים
Edios Interactive הודיעה על תאריך יציאה של המשחק Tomb Raider: Legend ל-PSP. אנחנו מחכים שזה יגיע אלינו.
 

powered_by.png, 1 kB
NBA live 2007 ביקורת הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 30 November 2006

מבוא

תנו לי להחזיר אתכם בזמן לכמה רגעים, ל-E3 האחרון, בעת אסיפת העיתונאים השנתית של SONY. נציג EA עולה לבמה, ולאחר פתיח עידוד קצר הוא מציג את סוללת המשחקים שתגיע עוד השנה (כן, בטח) אל ה- Playstation 3. רוב המשחקים לא מעוררים בי סקרנות יתרה: את FIFA כבר מזמן זנחתי לטובת PES, ו-Madden ו-Tiger Woods  מהנים רק בעשר דקות המשחק הראשונות, אבל יש משחק אחד שאני כן מחכה לו: NBA live 2007.

המשחק עדיין נמצא בשלבי פיתוח די מוקדמים, אך השיפורים נראים לעין, "מדובר בפרדיגמה חדשה בכל הקשור לתזוזה והערנות של השחקנים על המגרש!" צורח לו האיש הקטן על הבמה הענקית. הגרפיקה נראית די מרשימה, השחקנים נעים בטבעיות על הפרקט הווירטואלי, ולי רק נשאר לפנטז על איך הכול יראה בסוף, לאו דווקא על הקונסולה שבחיים לא תהיה לי, אלה על "חזי" שלי, המחשב הוותיק והנאמן שלי.

 Image

דרישות מערכת

דרישות המשחק המינימאליות הן די בסיסיות, ומרבית האנשים שחפצים בו יוכלו לעמוד בהן: מעבד 1.3 GHz, 256Mb זיכרון, וכרטיס מסך בעל 64 מגה זיכרון שתומך DirectX 9.0.

כאמור, אני שיחקתי את המשחק על "חזי": מעבד AMD +2600, ג'יגה זיכרון, ו- GForce 6600 GT עם 256Mb זיכרון. על אף היכולות הצנועות שלו, חזי הריץ את המשחק מצוין, כאשר כמעט כל האפשרויות הגרפיות על הרמה הגבוהה ביותר (ולא חסרות אפשרויות), ברזולוציה של 1024x1280.

  Image

גרפיקה וסאונד

המשחק רחוק מלהראות מרשים, בלשון המעטה. אילו שיחקתם בקודמו בסדרה, לא תצליחו להבחין בפרטים חדשים, טקסטורות מרשימות יותר, השתקפויות שלא היו כבר קודם, ואפילו הקהל נראה זהה לחלוטין. בהחלט לא מדובר בחוויה וויזואלית מרשימה, ונותר לי רק לקוות שעל הקונסולות החדשות עליהם אמור לרוץ, המשחק יראה טוב יותר. הבעיה הזו היא לא מהותית אומנם, וכפי שתכף תבינו היא מתגמדת בהשוואה לבעיות האחרות במשחק.

גם הסאונד נשאר ברובו זהה למה שהכרנו כבר, האפקטים והקריינות לא מחדשים כמעט דבר פרט לכמה משפטים מאולצים, שלאחר שעה או שעתיים של משחק יראו חלולים ומחזוריים להפליא. לעומת זאת, פסי הקול תמיד הפתיעו לטובה, לפחות את צרכני המוזיקה השחורה, וגם השנה זה בדיוק מה שתקבלו (יש אפילו שיר של Black Eyed Peas, וגם שיר של Jurassic 5 בשיתוף Dave Matthews, שאהובים עלי במיוחד).

 

Image

סוגי משחק

גם בתחום הזה אין הפתעות, וכנראה שב-EA החליטו לא להחליף סוס מנצח. ניתן לשחק משחק בודד, אחד על אחד, עונה שלמה, פלייאוף, דיינאסטי, סופ"ש אול-סטאר, אתגר פריסטייל, אימון שחקן יחיד, ולבסוף "בית ספר לדאנקים". כל הרשימה הארוכה הזו, זהה אחד לאחד לאותה הרשימה בשנה שעברה.

אחד השינויים היחידים, הוא הפיכת הדיינאסטי למטלה מעיקה ומסורבלת. למי שאיננו מכיר, בדיינאסטי אתה מקבל קבוצה לידיך, ומנהל אותה לאורך מספר רב של עונות. ניתן להתחיל מקבוצה מציאותית, או לבצע Fantasy Draft ולהרכיב קבוצה מההתחלה. השנה, שלא כמו בשנים עברו, תצטרכו לא רק לעקוב אחרי הסקאוטים שלכם כדי לגלות כישרונות לעונה הבאה, אלה גם לוודא שהשחקנים בסגל הנוכחי שלכם מסתדרים אחד עם השני, ולאזן את הלו"ז שלהם מבחינת האימונים, זמני המנוחה ואירועי יחצ"נות שונים.

ישנה גם אופציה לשחק אונליין, אך בד"כ המשחק יהיה איטי ומלא לאגים, ללא כל קשר לתשתית האינטרנט בביתכם, כך שהחוויה בהחלט לא מומלצת.

 Image

מנגנוני משחק והשליטה בהם

בשנה שעברה, הוכנסה למשחק אופציית ה-SuperStar: שחקנים שמצטיינים בקטגוריה מסוימת, נחשבים לסופרסטרים באותה הקטגוריה, וכך שאקיל הוא מטביע הטבעות שאי אפשר לעצור מתחת לסל, ודויין וויד מתעופף לו מעל כל שחקן אחר בדרך לטבעת. בהנחה שלא שנאתם את זה כבר בשנה שעברה, והמשכתם לשחק כרגיל – השנה החליטו להוסיף על האופציה הזו גם סטארים רגילים ושחקני X-Factor. שחקנים שהם Star אבל לא SuperStar עדיין יכולים לעשות דברים יפים, אבל לא כמו שחקני SuperStar (אם אתם חושבים שזה נשמע מפגר, אז אתם לא היחידים), ושחקנים X-Factor הם שחקנים שרק אם תשחקו איתם בזמן המשחק תוכלו "להדליק" אותם, והם יוכלו לשחק יותר טוב, ממש סימולאציה לשחקני קלאצ'. האופציה הזו אולי נשמעת טוב, אבל זה עובד רק בתיאוריה – שחקנים כאלה הם בד"כ די בינוניים, וכדי שיגיעו לרגעי ההכרעה "מודלקים", תהיו חייבים לשחק איתם יותר מידי במהלך המשחק.

 Image

כעת הגענו לנקודה החלשה ביותר של NBA live 2007 – השליטה. דבר ראשון, תשכחו מלשחק במקלדת, זה קרוב לבלתי אפשרי, השנה עוד יותר מבשנים עברו. אתם תהיו חייבים לעבור לג'ויפדים בסגנון הקונסולות, וגם אז, השליטה תהיה ממש מבלבלת יתר על המידה. אם תרצו לבצע מהלך SuperStar, יהיה עליכם ברגע הנכון לבחור אחד מארבע כיוונים בעזרת הסטיק האנלוגי הימני, ויותר מזה – רק כדי לקלוע ישנם כפתורים נפרדים לקליעה רגילה, ליי-אפ או הטבעה. בזמן משחק זה פשוט מטמטם!

 Image

השנה גם מנגנון הקליעה החופשית השתנה, ועל מנת לצלוף מקו העונשין תצטרכו לדמות את תנועת הזריקה, שוב, בעזרת הסטיק האנלוגי הימני. למען האמת, זה לא כל כך גרוע, אבל קודם היה יותר טוב, אז למה לשנות!


סיכום

אין אדם שחיכה למשחק הזה יותר ממני, וכגודל הציפייה גודל האכזבה: NBA live 2007 גרוע מקודמו כמעט בכל פרמטר. כאשר כל כך קל לעדכן את הרוסטרים של NBA live 2006 באינטרנט, אני באמת לא יכול למצוא סיבה טובה לקנות את המשחק הזה. אפילו אם אין לכם את 2006, אני בטוח שניתן יהיה למצוא אותו מוזל, ברגע ש-2007 יגיע לכל החנויות, מה שהופך אותו באמת לאופציה העדיפה. שלא תבינו לא נכון, 2007 הבסיס נשאר אותו בסיס של משחק איכותי, מה שפגם בכל התענוג היא המסורבלות של השליטה במשחק ולכן אם יתנו לי לבחור, אני אעדיף לקנות את 2006.

 

ציונים:

גרפיקה – 7.

סאונד – 8.

שליטה במשחק – 5.

סוגי משחק ורמת האתגר – 7.

 

ציון סופי – 7.

בסופו של דבר, עד כמה שגרפיקה וסאונד זה נחמד, אם השליטה במשחק גרועה אז אין על מה לדבר.

עידכון אחרון ( Monday, 04 December 2006 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker