מבזקים
יצאה ביקורת חדשה לשש - בש באינטרנט
לקריאת הביקורת
 

powered_by.png, 1 kB
Dark Massiah ביקורת הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Wednesday, 22 November 2006

הקדמה

אני רוצה  לשתף אתכם בקטע משיחת טלפון שהייתה לי בשבוע שעבר ביני לבין חברה שלי:

אני: מה את עושה היום

היא: הולכת לקניות

אני: מה תקני לי?

היא: מה זה חשוב, תגיד אתה אוהב אותי?

אני: תלוי מה תקני לי.

היא: אתה אוהב אותי ? (שיחה ממתינה ברקע)

אני: אם תקני לי משהו אני אגיד לך שאני אוהב אותך (שוב ממתינה ברקע)

אני: שמעי יש לי ממתינה אני חייב לענות. בי.

כמו שאתם מנחשים ברקע היה אדמין בכבודו ובעצמו, הנה השיחה בנינו.

אדמין: טוב שאתה עונה.

אני: מה אתה רוצה?

אדמין: קיבלתי משחקים לביקורת, אם אני לא טועה אתה אהבת את הירוז אז אני נותן לך את ההמשך הכרונולוגי, Dark Massiah.

אני: מה זה כרונולוגי? ואני לא רוצה את המשחק הזה אמרו לי שהוא מעצבן איזה עוד משחקים יש?.

אדמין: זה מה יש, קיבלתי גם את בטלפילד וגילד וורז אבל הבטחתי אותם כבר לאנשים.

אני: אני רוצה את בטלפילד.

אדמין: לא הוא הולך אלי

אני: אז את גילד וורז, תגיד לבן אדם שבטעות נתת לי את המשחק ואין מה לעשות.

אדמין: אני לא אוהב לשקר, זה המשחק שלך תהנה וחסר לך שלא תצא ביקורת איכותית.

 

Image

 

הסיפור

במשחק Dark Massiah יש הרבה עלילה, בניגוד למשחקים אחרים שממזמן איבדו את הרצון לספר סיפור. המשחק נבנה סביב עולם ה- Heroes of might and magicושואב ממנו את הדמויות והחוקים. לפי Dark Massiah האגדה מספרת שיום אחד "יוולד ילד שחציו בן אדם וחציו שד והוא ישתמש בשרידי הדרקון השביעי כדי לנתץ את כלא השדים לעולם ועד" נשמע ממש מפחיד לא? אז למי שלא הבין, יש בין עולם השדים לעולם בני האדם מחסום, וברגע שיבוא הילד החביב הוא יסיר את המחסום בין שני העולמות, והדרך לשדים צמאי הדם תיסלל.

בתוך כל הסיפור הזה על המשיח האפל, אתם משחקים את סארת'. קוסם – לוחם צעיר שרק מתחיל את דרכו בעולם האמיתי בקווסט מתמשך אחר גולגולת הצללים. לכאורה בין העלילה המסופרת לעיל לעלילה שלכם אין הרבה קשר, אבל עם התקדמות המשחק מפוזרים עוד ועוד רמזים לגבי הקשר שלכם למשיח האפל. בגדול, קשה לספר עוד פרטים בלי להרוס לכם את כל העלילה אז אני אמנע מעצמי להמשיך, רק תדעו שלדעתי העלילה בנויה ממש יפה.

 

Image

 

 

 

דרישות המערכת

דרישות מינימאליות:

מערכת הפעלה Windows XP

מעבד GHz 2.2 AMD Athlon Processor

זיכרון 512 MB RAM

כרטיס מסך 128

כרטיס קול Sound Blaster compatible sound card

דיסק קשיח 7GB Hard Disk Space

PC DVD-ROMX8

DirectX9

חיבור לאינטרנט

התקנה של Steam

 

Image

 

התקנה
אני לא נהניתי מההתקנה, היא הייתה איטית ומסורבלת. גם לאחר שההתקנה הסתיימה וכמעט שהתקנתי תוכנות שאני לא רוצה על המחשב (שימו לב טוב טוב מה אתם מתקינים). בהרצה הראשונה של המשחק היו באגים רציניים: כל התפריט של ההתחלה היה חסר והיו לאגים מוזרים, גם בתפריט ההתקנה היו באגים ונעלם הטקסט, היו מקומות שבהם פשוט ידעתי מה רוצים ממני בע"פ ולכן ידעתי מה לעשות כדי להמשיך את ההתקנה לפי ההעדפות שלי.

 

Image

 

גרפיקה

כאן אני מסיר את הכובע בפני Arkane, הגרפיקה של המשחק איכותית ומושקעת, היוצרים השקיעו בנופים ובטכנולוגיות שבונות סביבה אמיתית יותר והשקיעו גם בדמויות שבמשחק. בסך הכול המשחק נותן חוויה של סביבה מאוד אמיתית, בעיקר אם אתם משחקים על שיא הגרפיקה עם מחשב על. וכאן הערה: המשחק מתחיל כברירת מחדל עם ההגדרות הגרפיות הכי גבוהות. ואם אין לכם מחשב על, סביר להניח שתסבלו מלא מעט לאגים. לפני שאתם מתחילים לשחק, קחו אחריות ותקבעו לעצמכם את המדדים ע"פ יכולות המחשב שלכם. המדדים בהם אתם יכולים לשלוט הם:  רזולוציה (עד 1280X1024), רמת צללים, אנטי אלייזינג, פילטר טקסטורה, פילטר אנסטרופי ורמת הפירוט של הגופים – כולל מים.

 

Image

 

לכל מפה במשחק לקח יחסית הרבה זמן לטעון את עצמה, אבל זה השתלם: גופות נשארו גם אחרי שיצאתי מהמשחק וחזרתי אליו וכל מפה הייתה יותר מושקעת מקודמתה. ואם הדרך היחידה לתת מפות מושקעות ואיכותיות דורשת זמן טעינה ארוך של המפה אני מוכן לקבל את משך הטעינה באהבה (אפשר להכין כוס תה ולחזור).

 

Image

 

סאונד

גם כאן לא התאכזבתי, הסאונד השתלב טוב עם המשחק. הצלילים היו נקיים ומוזיקת הרקע הכניסה אותי כמו שצריך למשחק. בעיקר כאשר היו שלבים לחוצים של מרדף\מנוסה, אני יכול להגיד לכם שבשלבים אלו המוזיקה הוסיפה לי כמה דפיקות לב.. מלבד מוזיקת הרקע , ניתן לציין לשבח גם האפקטים של הקול, שהוסיפו לרובד של תחושת האמיתי במשחק. אני מאוד נהנתי מכל מה שקשור לסאונד במשחק הזה. רק חבל מאוד שלעיתים רחוקות היו לאגים קטנים בסאונד- מניסיון ככל שמשחקים על הגדרות גרפיות יותר גבוהות יש יותר לאגים במשחק ובסאונד עצמו. 

 

המשחק והשליטה במשחק

בואו נתחיל בזה שבניגוד לכל סדרות ה- Heroes  לדורותיהן, המשחק הזה הוא משחק FPS. ובהתחלה אנו נדבר על המשחק לשחקן היחיד: המשחק עצמו די קולח, לא נתקלתי בדברים מעצבנים כמו מבוך ללא מוצא או דלת סתרים שלא יכולתי למצוא. העלילה קלחה ובמשחק עצמו לא היו בכלל עיכובים מיותרים. יתרה על כן, הרגשתי כל כך בבית במשחק הזה. עד שיכולתי לבחור את הדרך הנכונה, בלי להיכנס למבוי סתום. העיכובים היחידים שהיו לי במשחק היו כאשר התעקשתי להגיע למקומות שנראו לי מקומות סודיים, ואכן יש כאלו במשחק, והפרסים על המציאה שלהם משתלמים בהחלט. כך למשל טיפוס במעלה פיר ענק נתן לי אשפת חצים אינסופית וחסך ממני להרים אשפות עד סוף המשחק.

 

Image

 

היריבים הפשוטים במשחק מפגינים אינטיליגנציה יחסית גבוהה: הם מגיבים לגרויים סביבתיים ומחפשים אחריכם כל הזמן, עדיין, יש מקרים בהם אפשר היה לשפר את האינטיליגנציה של היריבים וללמד אותם לעשות עוד כמה דברים. מבין כל היריבים שהציבו מולי, מצאתי אולי שניים- שלושה סוגים של יריבים שאיתגרו אותי באמת, את כל השאר הרגתי בריצה וכהוכחה לכך תוכלו לראות שלא השתמשתי כמעט לחלוטין בשיקויי ריפוי. הבוסים הגדולים זה כבר עניין אחר. בחיים שלי לא נפגשתי בבוסים כאלה נאבים. את הדרקון לקח לי פחות מעשר שניות להרוג, ואת הציקלופ הרגתי בלי לחטוף נקודת נזק אחת. בכלל הבוסים היו טיפשים וחסרי אתגר וזה פשוט חבל, כי הציקלופ למשל יכל להציב לי אתגר רציני אם הוא היה יודע לרדת במדרגות.

Image 

השליטה במקשים מאוד קלה, יש לכם את המקשים הרגילים של התנועה + הפעלה ב- E ובעיטה ב-F. וזהו אתם יכולים לבחור איזה נשקים ימלאו את החגורה שלכם (מקשים 1-9) ואת השאר אתם משאירים בתיק. המשחק מתחיל בתדרוך קצרצר, שבו אתם לומדים כמעט הכול, את התדרוך יכלו לעשות טוב יותר לדעתי, אבל גם אותו לא הייתי כל כך צריך אז אני לא אתלונן על האורך שלו. אם מדברים על דברים ששימחו אותי במשחק אז אני גם מאוד נהניתי מהעובדה שלא הייתי צריך ללכת כל פעם לקנות לי נשקים חדשים או למכור את כל הנשקים שאספתי בשביל כסף, כמו במרבית משחקי ה-RPG , החופש הזה עזר לדעתי לעלילה לקלוח והיה נחמד לגלות שאפשר להמשיך ולשחק בלי לדאוג לענייני הכיס.  

Image 

משחק הרשת: שמעו, קשה לי להגיד על משחק הרשת דברים טובים, ולמה? כי הייתה לי בעבר גירסת הבטא של Dark Massiah ולקח לה שנה וחצי לעלות לרשת. אני קיוויתי שהעניין הזה יתוקן בגירסה המלאה, אבל ככל הנראה זו לא הבעייה של המשחק עצמו כמו בעייה של השרתים. משך הטעינה של המשחק לקח לי 14 דקות לכל מפה, זה אומר שלפעמים נכנסתי למשחקים שהסתיימו רק כדי לטעון עוד הפעם 14 דקות את המפה הבאה. זה לא היה תענוג גדול. הלכתי עם המשחק לחבר שלו יש מחשב על. אצלו המשחק טען מהר יותר, אבל עדיין נדרשה המתנה ארוכה מאוד, יותר מידי ארוכה בשביל אדם שרוצה לשחק ברשת. הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה אם כך היא חוסר של שרתי משחק קרובים, אני מקווה שבקרוב העניין הזה ישתפר.

Image 

במשחק הרשת, בניגוד למשחק היחיד, אתם יכולים לבחור בין דמויות: קוסם, לוחם, קשת, מתנקש וכוהן. כל דמות ניתנת לבנייה עם קבלת נקודות ניסיון, המלכוד כאן הוא שאתם נכנסים לשחק נגד דמויות שלפעמים כולן בנויות כהלכה והדמות שלכם חלשה יחסית. במשחק הרשת יש את האפשרות לדבר עם הקבוצה דרך המיקרופון, או סתם לצעוק להם הערות מהירות, שרובן נשמעות תלושות מהמציאות בעזרת המקשים z, x, c והספרה המתאימה.

 

 

Image

 

סיכום

המשחק Dark Masiah הוא משחק מעולה לשחקן היחיד, ואני שמח שיצא לי לעשות את הביקורת עליו, למרות שלא יצא לי לראות את המשחקים האחרים שאדמין קיבל. העלילה קולחת ומושכת, סצנה רודפת סצנה וכמעט שלא יכולתי לקום מהכיסא, גם כשהתחיל להיות ממש מאוחר בלילה. הדבר היחיד שהציל אותי זה שהמשחק כבד ולקח לו הרבה זמן לטעון מפות, מה שאפשר לי לעצור להתרעננות. אם הייתם שואלים אותי, רק משחק היחיד מצדיק את ההשקעה שבלקנות משחק, הלוואי שיכולתי להגיד אותו הדבר גם על משחק הרשת. כי אפילו שיש שם התקדמות בדרגות, ואפילו שנשמרת שם רמת גרפיקה גבוהה, עדיין אין במשחק הרשת משהו כל כך מעניין, אם תשאלו אותי מה הייתי מעדיף לשחק ברשת – את אנמי טריטורי או את Dark Masiah, גם אם המשחק היה רץ כמו שצריך, עדיין הייתי מעדיף את אנמי שבו הדינאמיקה של המשחק הרבה יותר מעניינת.

 

 

Image

 

 

ציונים:

גרפיקה: 10

עלילה: 9

מוזיקה: 9

משחק: 9

אינטליגנציה: 8

 

ציון כולל: 9.

הביקורת נכתבה ע"י Falcon

נערכה ע"י רועי א.

 

עידכון אחרון ( Wednesday, 22 November 2006 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker