מבזקים
רק בגלל שאנחנו שונאים את החרא הזה (הפעם מותר להגיד גם מילים כאלו).
קבלו את השיר הכי לוהט ברשת
 

powered_by.png, 1 kB
Battlefield 2142 ביקורת הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 21 November 2006

 הקדמה
יש שבועות שלמים שבהם אתה לא מקבל אפילו משחק אחד לביקורת, ואז כל החברות מחליטות בבום אחד להוציא את המשחקים, ואתה מקבל חבילה עם מליון משחקים שאת כולם אתה צריך לבקר בזמן קצוב, תאמינו לי או לא חבילות כאלה כמה שזה נשמע מטלה קשה, רק מעלות לי את המוראל  יותר ויותר. שבוע שעבר קיבלת חבילה כזו, ומבין כל המשחקים שחילקתי בחרתי לעצמי את המשחק בטלפילד 2142 לביקורת. עכשיו זה לא בגלל שבטלפילד 2142 הוא אחד המשחקים המסוקרים ביותר שיש, וגם לא בגלל שזה נראה לי אחד המשחקים המעניינים יותר שיש. פשוט יש לי חבר גיימר, שקורא לכל שחקן אחר ליימר, והוא אוהב לשחק רק בטלפילד 2. וכשהוא קיבל בטלפילד 2142 חודש לפני ההכרזה הרשמית על המשחק, הוא פשוט הריץ אותו פעם אחת, אמר פחחחחחח... וחזר לשחק בבטלפילד 2. סיקרן אותי לדעת האם זו גרסה באמת כל  כך גרועה, או שזו הייתה תגובה פובית לנטישת הגרסה הישנה. (רמז, כיום החבר משחק בשני המשחקים כאחד). 

 Image

 הסיפור
כאן אני לא חושב שאני מחדש למישהו, אבל בכל זאת: בעקבות התחממות כדור הארץ מגיעה תקופת הקרח והקטבים הולכים ומתפשטים (ההסבר המדעי הוא שהזרם הצפון אטלנטי מפסיק לזרום ולהביא איתו מים חמים לצפון מאזור מקסיקו ולכן הטמפרטורה של הצפון יורדת ב-10 מעלות בממוצע). בתכלס מה שקורה זה ששטחי המחייה של בני האדם מצטמצמים, והאירופאים שעד כה היה להם טוב מאוד באירופה. מתחילים לרדת דרומה ולכבוש שטחי מחייה חדשים. מנגד כל מדינות אסיה לא יושבות בשקט ומחזירות מלחמה שערה בקרב לחיים ולמוות (או עד לספון הבא). שימו טוב טוב לב לתאריך ותארו שלדעת היוצרים זוהי מלחמת העולם השלישית (מזכיר את מלחמת העולם השנייה 1942). ואני חשבתי שאם העולם יתקרר יהיו בישראל יותר תיירים...  

דרישות המערכת
דרישות מינימאליות:מערכת הפעלה Windows XPמעבד 1.7 GHz Pentium 3 / AMD Athlon Processorזיכרון 512 MB RAMכרטיס מסך 128 כרטיס קול Sound Blaster compatible sound cardדיסק קשיח 2.2GB Hard Disk SpacePC DVD-ROMX8DirectX9חיבור לאינטרנט 

 Image

 התקנה
ההתקנה של המשחק עברה כמעט בלי עיכובים מיותרים, בעיקר צריך היה לשים לב שההתקנה לא דוחפת לכם כל מיני יישומים שקשורים בעקיפין למשחק. כחלק מההתקנה יש גם את האפשרות ליצור חשבון ב- EA. אפשרות זו חשובה לכל מי שירצה לשחק ברשת ולא רק במחשב הביתי מול בוטים. עם סיום ההתקנה והעלאת המשחק, המערכת מודיעה על תלאים חדשים שצריך להוריד. אז הורדתי ועד שלא עשיתי ריסטרט למחשב המערכת לא זיהתה את הטלאי. 

Image

 גרפיקה
הגרפיקה של המשחק לא אכזבה, ואם אתם רוצים, בהשוואה לבטלפילד 2 יש לדעתי שיפור כלשהו, למרות שמבחינת המנוע זה אותו מנוע גרפי או במילים אחרות: אותה הגברת בשינוי האדרת, ויש במשפט הזה הרבה מאוד משמעות לגבי כל  המאפיינים של בטלפילד.  

המשחק מאפשר לכם לשלוט בהמון פרמטרים ע"פ רמת ההבנה האישית שלכם: אתם יכולים לבחור בין רמה גבוהה, בינונית או נמוכה של ביצועים גרפיים. אתם יכולים גם לשלוט בעצמכם על כל פרמטר כגון: אור דינאמי, צללים דינאמיים, אנטי אלייזינג, פילטר טקסטורה ורזולוציה בהתאם לקצב הרענון של המסך (עד 1280X960 75Hz).

 Image
 למרות שהרבה מאוד מהפריטים שתראו במשחק הם פריטים דמיוניים לחלוטין, עדיין תקבלו תחושה של משהו אמיתי. אם אתם משחקים על רמת ביצועים גבוהה, תוכלו להישאב לתוך המשחק ולא להאמין שחלק מהפריטים הם ציור ולא יותר. אני בהחלט אהבתי גם את הרמה הגרפית וגם את העיצוב המודרני והמגניב של הפריטים במשחק (בעיקר את הרובוטים והנשקים).

  Image

 סאונד
למי שיש סאונד בלסטר, כך מבטיחים ב- EA תהיה הנאה מוגברת מהמשחק, ויתקבלו אפקטים אמיתיים ברמה שתשאב אתכם למציאות של המשחק. לי הביצועים של לוח האם הספיקו לחלוטין, אני נהניתי מהסאונד של המשחק, הקולות נשמעו לי אמיתיים, שאויב התקרב ידעתי בדיוק מאיפה הוא מגיע וזיהיתי את קולות הרכבים,הפצצות, נשקים, תנועה בהתאם למקור שלהם ברמת דיוק גבוהה. גם בסאונד אפשר להגיד שאין שינויי מהותי בין המשחק בטלפילד 2 למשחק בטלפילד 2142. אולי יש שיפורים שהוכנסו בין הגרסאות. אבל קשה מאוד לדעתי למצוא את ההבדלים בין הגרסאות. בקשר להבטחה של EA, אני בטוח שגם כרטיס קול שהוא לא Sound Blaster ייתן ביצועים מרשימים, ואם זה מה שגרם לכם לרוץ ולקנות את הכרטיס תחשבו פעמיים. למשתמש יש דרך הממשק הפנימי של המערכת את האפשרות לבחור באיזה כרטיס קול להפעיל את המשחק, לקבוע את איכות הקול, את האפשרות ל- EAX, ושליטה ברמת הקול של האפקטים, מוזיקה וקול המנחה (נותן הסברים על המשחק).  

Image

המשחק והשליטה במשחק
אם אתם רוצים השוואה לבטלפילד 2, הייתי יכול להגיד לכם שבטלפילד 2142 זהו עוד מוד של המשחק, לא יותר.. אין שינויים משמעותיים, עזבו אתכם מעלילה, גם במשחק הקודם אין בדיוק עלילה, אלה תוקפים את אלה ולמי זה משנה למה העיקר שיש מלחמה. אני מדבר איתכם על זה שאין הבדל משמעותי בין הגרסאות, יש את אותו ממשק, את אותם הקולות, אותם אפקטים, אותם חוקים, אותו מנוע גרפי, אותה שיטת ניקוד, אותם מקשים וכן הלאה. או במילים אחרות,  מי שיחק בבטלפילד 2 "ישחה" ב- 2142 כמו דג במים. שלא תבינו אותי לא נכון, יש שינויים ושיפורים בין הגרסאות: כמו העובדה שהוסיפו רשימת חברים ומעתה אתם יכולים לראות אם חברים שלכם מחוברים ולהיכנס איתם לאותו השרת. ויש גם שינויים של תצוגה : למשל הבונוסים והכלי המלחמה כולל נשקים עברו שינוי, לפחות כלפי חוץ אם לא שינוי מהותי.

למרות שיש בבטלפילד את האפשרות לשחק במשחק לשחקן יחיד, האפשרות הזו לא נותנת לכם כמעט כלום, מלבד את האפשרות להתאמן במשחק בלי ששחקנים מנוסים יותר יפריעו לכם ללמוד לשחק. ולמה אני אומר שזה לא נותן כלום? בגלל שאין ניקוד על משחקים שלא בשרתים רשמיים של המשחק ולפיכך אין התקדמות בדרגות ופתיחה של בונוסים.

 

Image


הבוטים במשחק לשחקן היחיד, הם בוטים ברמת אינטיליגנצייה  גבוהה יחסית, הם יודעים לשחק כמעט כמו שחקן אנושי, ולפעמים אפשר להתבלבל ולחשוב שאתם משחקים נגד בני אדם. עם זאת עדיין קל יותר להרוג אותם.ברגע שמתחברים אל הרשת מתחילה החגיגה, יש כמה מפות אבל בגדול החוקים אחידים: יש נקודות מפתח על המפה שמי ששולט בהן מנצח את המשחק. משימה חדשה לחלוטין שהכניסו היא מפת הטיטאן: הטיטאנים הם כלי תעופה אסטרטגיים עם מגנים חזקים, כדי לחסל את הטיטאנים ,אתם צריכים לשלוט בצוהרים של טילים מיוחדים לחיסול טיטאנים. או לפלוש לטיטאן ולחסל שם המון עמדות עד שמגיעים לכור הראשי. המשימה של הטיטאן שונה משאר המשימות בכך שבה מה שנמדד זה רמת החיים של הטיטאן ולא כמות ההריגות. השליטה במשחק נראית הרבה יותר מסובכת ממה שהיא, ביחס למורכבות שהמשחק מציג, הלחצנים והשליטה במשחק פשוטים מאוד. 

 Image

 המשחקיות זה ההבדל הגדול לדעתי בין בטלפילד 2 לבטלפילד 2142 הוא האיזון שבין חיילי הרגלים לשאר היחידות. במשחק החדש יש הרבה יותר איזון, ואם אתם אוהבים לשחק FPS  נטו בלי סימולאטורים של טנקים ומטוסים, אז אתם תצליחו  לשרוד יותר זמן וליהנות טיפה יותר מאשר בבטלפילד 2. אבל  שלא תבינו אותי לא נכון, אם בא מולכם טנק או מפציץ אתכם מטוס ואתם חיילים רגליים, בד"כ אין לכם הרבה מה לעשות, ויכול להיות מצב שבו תיכנסו לספון בדיוק שהפצצה נופלת או טנק מתייצב מולכם ושלום לספון.תקשורת עם השחקנים:  אם אני ארצה להשוות בין בטלפילד 2142 ובכלל למשחקים כמו אנמי טריטורי בתחום הקשר בין השחקנים, אני אוכל לראות שהשחקנים של בטלפילד כמעט ולא מתקשרים דרך הקונסולה ולא כותבים זה לזה, יותר מזה, רוב השחקנים כמעט ולא מפתחים שיחות של פקודות דיבור אוטומטיות, חוץ מ-No can do ו-Affirmative. לעניין הזה יש שתי סיבות: א. הממשק של הדיבור האוטומטי והכתיבה ממש לא נוח. ב. יש את הטים ספיק מובנה אל תוך המשחק ומי בכלל צריך להתכתב שאפשר לדבר, עכשיו רק צריך שכל העולם ידבר שפה אחת.  

 Image

 מאחר ואין עלילה משמעותית במשחק, הדבר היחיד שמעודד אנשים לשחק בטלפילד מלבד המשחקיות זה השגת נשקים ויכולות חדשות, ואכן ככל שאתם עולים יותר ויותר דרגות וככל שאתם משחקים טוב יותר כך הסיכויים שלכם להשיג נשק איכותי עולה. נקודה למחשבה לגבי נשקים: כדי להרוג שחקן צריך לרסס אותו בגוף בצרור איכותי ביותר, שלרוב הנשקים הראשוניים שאתם תקבלו כמעט ולא פוגעים, ועל זה החבר הגיימר אמר בכעס: " איך זה יכול להיות שבשנת 2142 שיש את כל הנשקים הכי איכותיים שיש בעולם ולחייל יש רימוני AMP ויכולת להיות בלתי נראה, לא הצליחו לייצר נשק כמו שצריך שפוגע ממטר. ותחשבו על זה.  

 Image

 

 סיכום
למי ששאל אותי על ההבדל בין בטלפילד 2 לבטלפילד 2142, אני יכול להגיד שלמרות שעל פניו שני המשחקים הם אותו משחק, ובטלפילד 2142 הרבה פחות מציאותי. יש הבדל משמעותי במשחק 2142, הבדל שקשה מאוד להסביר את המקור שלו, כי זה בטוח לא הבאגים שתיקנו (גם בבטלפילד 2142 יש מלא באגים). וזה בטוח לא הקטע של העתידניות שממש לא עושה לי את זה. המשחק פשוט יותר טוב לדעתי, אני אישית נהניתי הרבה יותר לשחק בו מאשר בבטלפילד 2 ואפילו הצלחתי לתת ליצירתיות שלי ביטוי בהריגות מגניבות. לבטלפילד יש גם את הקטע של משחקים שמנוהלים על שרתים של EA ולכן אי אפשר לפרוץ אותם וזה אפילו עושה לי הרבה יותר טוב לשחק במשחק שאין בו צ'יטרים או אנשים שלא קנו את המשחק. קחו למשל את אנמי טריטורי, בשלוש שעות משחק ששיחקנו בשרת חדש לחלוטין, העיף האדמין שלושה אנשים שהוא זיהה כצ'יטרים ובין לבין הצ'יטרים קלקלו את המשחק. בבטלפילד זה לא היה קורה. מה שכן מדאיג אותי לגבי בטלפילד זה שיום אחד יתחילו לבקש תשלום חודשי על משחקים ואז אני אאלץ ע"פ הקוד האתי שקבעתי לי להחרים את המשחק. וחבל זה דווקא משחק נחמד. אני חייב להוסיף עוד משהו, שבדיעבד אני מצטער שאני הייתי זה שביקר את המשחק, כי מרוב שעניין הדרגות ממכר, מצאתי ששיחקתי בערך פי שלוש יותר ממה שצריך לשחק כדי לפרסם ביקורת על המשחק ובדיוק שיש לי לחץ של ביקורות. תיזהרו זה ממכר.

  Image  

ציונים:
גרפיקה: 10
עלילה: 5
מוזיקה: 7
משחק: 9
אינטליגנציה: 9
 ציון כולל: 8.5.

Image

  הביקורת נכתבה ע"י עזרא, נערכה ע" רועי א .

עידכון אחרון ( Tuesday, 21 November 2006 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker