מבזקים
המשחק F.E.A.R. Perseus Mandate Demo הוא משחק FPS מעולה, שני בסדרת משחקי F.E.A.R

לפרטים נוספים ולהורדת המשחק F.E.A.R. Perseus Mandate Demo

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Raiden V: Director's Cut הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 05 December 2017

ביקורת למשחק Raiden V: Director's Cut

על המשחק
המשחק Raiden V: Director's Cut הוא משחק ארקייד קלאסי שמתאים למשחקי המכונות משנות השמונים-תשעים, במשחק אתם משחקים בתפקיד מטוס קרב שטס מרבית הזמן קדימה ומפוצץ כל מה שזז, אוסף בונוסים, נלחם במגה-יריבים ועובר שלבים. המשחק Raiden V: Director's Cut הוא סופר ידידותי למשתמש ומתמקד בעיקר במשחקיות הפשוטה.

Image

גרפיקה
המשחק  Raiden V: Director's Cut מציג גרפיקה ברמה טובה, אומנם אין זו הגרפיקה האיכותית ביותר שראיתי, ועם זאת סביבת המשחק עומדת בציפיות שלי ממשחק מהסוג של Raiden V: Director's Cut, היריבים, הפרסים והבונוסים ברורים, המטוס שלכם ומרבית הכלים של היריבים נראים ריאליים ויש תחושה קלילה של מנוע פיסיקלי שעובד מאחורי כל המערכת. בסך הכל המשחק רץ ממש חלק, זמני הטעינה היו קצרים והמעבר בין שלב לשלב היה מהיר מאוד, או במילים אחרות: משחק קליל שהפלייסטיישן 4 הפעיל בקלות.

Image

 

סאונד
הסאונד של המשחק הוא חצי מכה: המוזיקה של המשחק רועשת והיא מתגברת על הדיבוב, מה גם שבאמצע משימה אין לכם באמת את האפשרות להנמיך את המוזיקה ולנסות להבין מה אומרים לכם בדיבוב. המוזיקה עצמה היא די נוראית, רעשנית ביותר ומזכירה את המוזיקה של המשחקים משנות התשעים העליזות. אם כך אז למה רק חצי מכה? כי הדיבוב לא באמת משנה למשחק. צריך לשים את הדברים על השולחן ולהגיד את האמת, במשחק כמו Raiden V: Director's Cut באנו לשחק כדי להנות, לעבור כמה שיותר שלבים ולא באמת מעניינת אותנו העלילה, מבחינתנו אין הבדל אם הטנקים שאנחנו הורסים הם של חייזרים, סינים, רוסים או כוחות המורדים. העיקר שהם מתפוצצים בקולי קולות. למשחק יש אפקטים חביבים, ורצוי להנמיך את המוזיקה כדי להנות מהאפקטים.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
העלילה של המשחק Raiden V: Director's Cut היא די פשוטה: חייזרים השתלטו על כל כלי הנשק האסטרטגים בכדור הארץ, חוץ מהמטוס שלכם, שצריך להשמיד בטיסת סולו את כל ארסנל הנשק העולמי, פלוס התגבורת החייזרית. את המשימות אתם מקבלים בדרך אגב תוך כדי טיסה, כי אתם טייסים סופר גאונים, וכנראה יכולת הקשב וריכוז שלכם מאוד גבוהה, כי אתם מצליחים לנהל שיחות \ להקשיב לשיחות כשהמוזיקה מאפשרת לכם בקושי לשמוע הברות. בצידי המסך מופיע התמליל של השיחות בכתב זעיר, וברור שטייסים מוכשרים שכמותכם יכולים להתמודד עם כל יריב בזמן שהם קוראים ספר..

נו, עכשיו באמת. העלילה של המשחק לא באמת משנה, המשחק Raiden V: Director's Cut הוא משחק שבו אתם טסים קדימה וחולפים על פני אלפי יריבים. אם זה טנקים, מטוסים, תותחים, ג'יפים, עמדות שמירה, נגמשים, חלליות ומה לא. למעשה כל מה שיכול לירות ויכול להתפוצץ נחשב ליריב. וכל מה שיוצא מהיריבים צריך לאסוף. הכלל הזה היה תקף לגבי כל משחקי הארקייד בשנות התשעים, הוא תופס גם על Raiden V: Director's Cut.

Image

 

המשחקיות של Raiden V: Director's Cut ממש פשוטה, היופי במשחק הוא שהוא מחולק לרמות, והשחקן יכול לבחור מהרמה הקלה ביותר שמתאימה לילדים בני שלוש ועד לרמה הקשה ביותר שמתאימה לשחקנים פרו עם הפרעות מזוכיסטיות באישיות. בכל שלב תוכלו להחליט שבחרתם רמה גבוהה מידי או נמוכה מידי ולשנות את הרמה של המשחק. זה מאפשר לשחקנים שונים לשחק באותו המשחק. כך למשל שחקן בוגר יכול לבחור רמת קושי בינונית, ואז אם אחד הילדים בסביבה מבקש גם הוא לשחק, אפשר להוריד לו את הרמה ולאפשר לו לשחק.

מבחינת הילדים המשחק Raiden V: Director's Cut הוא בין המשחקים הנדירים שבהם אתם יכולים להשאיר ילד בן 4 מול המסך ולגלות אחרי שעתיים שהוא התקדם שלושים שלבים. בתנאי ששמתם אותו ברמה הכי קלה בה היריבים לא יורים עליכם. המשחק נותן לשחקנים גם את האפשרות להמשיך בכל שלב, כמו שפעם היו מוסיפים אסימון, וזה מאפשר לשחקנים שנפסלו לשמור על ההתקדמות שלהם, במקום להתחיל את השלב מחדש. במילים אחרות המשחק Raiden V: Director's Cut הוא משחק מעולה לגיימרים מתחילים ולילדים שמעוניינים יותר במשחקיות ופחות בעלילה.

Image

המשחקיות של Raiden V: Director's Cut בנוייה על כך שיש לכם אינסוף יריות רגילות, וכמות מוגבלת של סופר נשקים. ככל שתתקדמו יותר במשחק ותאספו יותר בונוסים אז גם היריות הרגילות שלכם יהיו יותר קטלניות ויצטרפו אליכם מטוסונים לוויינים שיעזרו להם להילחם ויגנו עליכם בפני פגיעה. אך  אם בכל זאת תיפגעו, תאבדו את כל היתרון שצברתם וכך תמצאו את עצמכם עם אותן יריות סטנדרטיות די עלובות שהתחלתם איתן מהתחלה, ועם המון מוטיבציה להחזיר לעצמכם את היריות המגניבות שהיו לכם עד שהמטוס נפגע.

בכל שלב יש עשרות אם לא מאות יריבים, אלו יריבים חולפים שיכולים לתת לכם בונוס אם אתם משמידים אותם, אבל אתם לא באמת חייבים להשמיד את כולם. לעומת זאת בסוף כל שלב יהיה גם בוס, הבוס יהיה בדרך כלל כלי מלחמה גדול במיוחד, שיתפוס רבע מסך ויפגין כח אש מרשים ביותר. החשוב מכל בבוסים הוא שלא ניתן להתחמק מהם וחייבים לעבור אותם בכדי לסיים את השלב, לכן ככל שתהיו קטלניים יותר כך תסיימו את השלב מהר יותר.

המשחק מתחיל בבחירת מטוס ונשקים, אין לכם באמת שום אינדיקציה מה יהיה טוב יותר וכאן מגיע התור של הניסוי והטעייה, תנסו מה שמתאים לכם, מה שנראה לכם הכי אפקטיבי, הכי מתאים לסגנון המשחק שלכם ולא פחות חשוב - מה שהכי מגניב, זה בטח מה שמתאים לכם.

Image

המשחק Raiden V: Director's Cut מציג לכם שני פאנלים: בפאנל השמאלי הוא מציג סטטיסטיקות, הודעות שקשורות למשחק, דרגה של נשקים, רמות אדרנלין, ומצב התחמושת. בעוד בפאנל הימני המשחק מציג לכם את כל מה שאמור להיות קשור למשחקיות, בדרך כלל סרטונים של אנשים שמדברים איתכם בשיחת וידאו והמון טקסט סתמי, נוסח "האוייבים באים, תהרוג את כולם", או כמו "לך תחסל את כל הרעים, למרות שכבר פינינו את כל האנשים והיה יותר קל לזרוק פצצת אטום". באמת, אני באופן אישי לא הצלחתי לעקוב אחרי הטקסט, וגם לא מצאתי סיבה. מעבר לכך יש בפאנל הימני גם ראדאר קטן וממש לא נחוץ שמראה לכם את היריבים שנמצאים על המסך. חסר תועלת, אבל חמוד.

 

Image

 

סיכום
המשחק Raiden V: Director's Cut הוא משחק ארקייד חביב, המתמקד בעיקר במשחקיות הפשוטה של לטוס קדימה, לירות בכל מה שאפשר ולהתחמק מכל מה שיכול להרוג אתכם. זהו משחק עם המון סטייל אישי, על אף שהגרפיקה עצמה אינה מרשימה במיוחד. המשחקיות עצמה מהנה והבדלי הרמות הרב שיש מאפשר לשחקנים מגיל 3-100 לשחק במשחק, כל אחד ברמה שלו. למשחק יש אומנם עלילה, אבל למי שיש מעט דמיון אין צורך אמיתי בעלילה במשחקים מהסוג הזה. בסך הכל מדובר במשחק קליט, קליל, פשוט לתפעול שמתאים לכל גיל.

ציונים
גרפיקה: 7
סאונד: 6
משחקיות:9
עלילה: 6
דרגות קושי: 10

ציון סופי: 7.6

 

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker