מבזקים
הד הרצי הודיעו היום שהמשחק Hitman Contracts נכנס למבצעי 1+1, כאלה מבצעים אנחנו אוהבים!


 

powered_by.png, 1 kB
L.A. Noire Remastered- PS4 ביקורת הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Wednesday, 29 November 2017

 L.A. Noire Remastered- PS4

הקדמה
שיחקתי לראשונה באל איי נואר (L.A. Noire) כשהייתי בן 12. מאז שהייתי צעיר אהבתי יותר משחקי point and click ישנים של שנות ה-90, כמו grim fandango, סאם ומקס, בלייד ראנר ואי הקופים, אז כששיחקתי בפעם הראשונה אני מאוד נהניתי מהמשחק. המשחק היה שונה לגמרי מכל משחק ששיחקתי בו, בעיקר בגלל האטמוספירה האדירה שהוא מכניס אותך אליה, ובמהלך המשחק אתה באמת מרגיש כמו בלש, שחוקר את עיר המלאכים, לוס אנג'לס. אין ספק שאת המשחק יצרו אנשים מוכשרים ביותר, ששאבו השראה מכמה מהסרטים האהובים עליי, The naked man וChinatown הקלאסיים. על המשחק עצמו ארחיב בהמשך, אבל כששמעתי לפני כמה חודשים שרוקסטאר הולכים להוציא גרסה מחודשת, לא כל כך התרגשתי, בעיקר כי לא הרגשתי צורך, חוץ משיפור מסיבי שהיה נחוץ בגרפיקה של הפרצופים, אבל בכללי, לרוקסטאר הייתה עבודה קשה יותר מהעביר את המשחק מ-720p ל-4K מבחינת רזולציה, כי הגרפיקה של המשחק לא הזדקנה יפה בכלל. לאחר כמה חודשים המשחק יצא וזכיתי לבקר אותו, דבר שעשיתי ביותר משמחה, עקב ההיסטוריה המאוד חיובית והנוסטלגית שלי עם המשחק, וכשקיבלתי אותו והתחלתי לשחק, שקעתי שוב פעם בזכרונות הנוסטלגיים ובתחושה שאני באמת בלש, שבא לחקור את החקירה הכי גדולה והפעם מזווית של מבקר ששואל את השאלה: "איפה בדיוק יש פה שיפור?"

 

Image

 

 

גרפיקה:

ובכן, מהר מאוד הגעתי לתובנה שלעומת הפרסום של רוקסטאר, הגרפיקה לא השתנתה בכלל. שום טקסטורות לא נעשו חדות יותר, שום באגים ידועים לא תוקנו, בעיית ה-pop-in הנוראית שהורגשה חזק במשחק הראשון עדיין קיימת, והבעיה העיקרית, שהיא ההלבשה של הפרצופים על הגוף של האנשים. למה זאת בעיה? הפרצופים והבעות הפנים בNoire לא נבנו במחשב, אלא נעשו דרך 32 מצלמות שהקיפו את השחקנים שדובבו את הדמויות, והלבישו את הפרצופים על המודלים במשחק. זה יוצר בעיה חמורה של עומק בפרצוף, שנראה כמעט שטוח, למרות שעדיין, גם בשנת 2017, זה מרשים. בסופו של דבר, המשחק מכוער. מכוער מאוד. אבל גם אני מכוער, וזה לא אומר שאין בי דברים יפים.

 האטמוספירה שהמפתחים בנו למשחק פשוט ממגנטת, ואי אפשר שלא להתהפנט ביופי שטמון בלוס אנג'לס של שנות הארבעים. בנוסף לכך, היופי טמון בפרטים הקטנים. כל פריט לחקירה עוצב בצורה קפדנית ביותר, על מנת שהשחקן יוכל לבחון את החפץ ב-360 מעלות, לעומקו המלא. אני חייב לציין, שכשזה מגיע לעיצוב הפרטים הקטנים, LA Noire הוא מבין הטובים. זה מוזר, אבל לא יכולתי שלא להתרשם מעיצוב של שולחן עם שתי צלחות אוכל אחרי ארוחה, ששימש כרמז עבה באחת מהחקירות שלי. בסופו של דבר, המשחק נראה מכוער. לצערי הוא לא הזדקן יפה, ולצערי רוקסטאר רצו כסף בהשקעה מינימאלית, אז הם החליטו לא לגעת בכלל בגרפיקה של המשחק, אולי בגלל שהסטודיו שפיתח את המשחק כבר לא קיים, ומכרו אותו המשחק אומנם עובד באופן כללי בסדר, אבל אין שיפור גרפי כמו שקיוויתי שיהיה.

 

Image

 

עלילה:

העלילה מתרכזת בשוטר המתחיל קול פלפס, ששירת עבור הצבא האמריקאי בתקופת מלחמת העולם השנייה, ולאחר המלחמה בחר להיות לוחם למען הצדק במשטרת לוס אנג'לס. לאחר שהפגין כישורי חקירה טובים בפטרולים שלו, הוא מקודם למעמד של בלש ובמהלך המשחק הוא מתקדם לתיקים השונים במשטרה, שהם תנועה, רצח, פשע מאורגן והצתות. המשחק מאוד ליניארי מבחינת סיפור, והוא בנוי מקייסים שונים שצריך לפתור עם הפרטנר שלך לחקירה.

 

Image

 

 אני אגיד כבר עכשיו, כל. קייס. מעניין, לא משנה אם עוסקים בקבוצה היותר מעניינת או פחות מעניינת, כל קייס מציג סיפור מרתק שרק מחכה שהשחקן יחשוף אותו ויגלה סיפורים שלמים מאחוריי חפצים קטנים ושקרים גדולים. העלילה מאוד מציאותית, והיא עוסקת בנושאים בוגרים מאוד, וגובלים בדברים כמו גזענות ושוביניזם, דברים שהיו מאוד מקובלים בשנות ה-40, ומוצגים בצורה פרונטאלית במשחק. הכתיבה מצויינת, אין רגע אחד משעמם, העלילה תמיד על הרגליים, תמיד מתקדמת לעבר מציאת מבצע הפשע, וזה לפי דעתי מדהים.  בנוסף לעלילה, שמתפתח בה טוויסט שרומזים אליו עוד מתחילתו, ניתן למצוא בכל קייס עיתונים, שחושפים סצנות קטנות שמספרות שיפור משל עצמן על כמה מהדמויות במשחק. אישית לא מצאתי את הסיפורים הללו מעניינים במיוחד, אז לא אספתי באדיקות את העיתונים, אבל נחמד שזה קיים אני מניח.

Image

 

משחקיות:

כפי שכבר ציינתי, LA Noire לא דומה לשום דבר ששיחקתם בו. המשחק מכיל שלושה סוגים שונים של משחקיות: יש את שלבי הנהיגה והיריות בעיר הגדולה, שיותר מזכירים את הסנדבוקס של GTA (אותה מפיצה), שבדרך לזירות פשע או אזורי חקירה אתם יכולים לעצור לרגע ולטפל בפשעי רחוב עם אלימות, למרות שאתם לא מחוייבים לכך כלל וכלל, ואתם יכולים לבקש מהפרטנר שלכם לנסוע עד לנקודה שאתם קובעים על המפה, שזאת שיטת ה-Fast Travel של המשחק. אוסיף ואומר, שלמרות שאני שמח שהחלקים האלו כלולים והם עוזרים לתחושת הלחימה בפשע בשטחים, קשה מאוד לשלוט על הנשק, ואני חושב ששיפור היה מאוד עוזר.

החלק השני הוא חקירה של מקומות שונים. אתם תסיירו באזור מסויים (המשחק מיידע אתכם על שטח האזור לפי מוזיקה מותחת שמתנגנת בתוכו) ותחפשו רמזים (כל פעם שתמצאו חפץ שניתן לבחון אותו, בין אם הוא רמז או לא, המשחק ינגן צליל), ותוכלו לבחון את החפצים לעומק. אם מדובר נגיד בנייר, אז תוכלו לקרוא את תכניו, אם מדובר בנרתיק, אז תוכלו לפתוח אותו, ואם מדובר בגופה, תוכלו לבחון אותה.

Image

 

החלק השלישי, שאותו מבקרים הכי אהבו, הוא חלק החקירות, שבו הטכנולוגיה המיוחדת של הקלטת הפנים של LA Noire באמת באה לידי ביטוי. ככל שתאספו יותר רמזים, יהיו לכם יותר אנשים שתצטרכו לחקור, וככל שתאספו יותר רמזים, תוכלו לשאול כל נחקר יותר שאלות. לאחר שתשאלו שאלה והנחקר יענה תשובה, תצטרכו לענות בהתאם ליכולת קריאת הפנים שלכם. אם הנחקר משקר תראו אותו מזיז את חלקי פניו כאילו חטף כרגע שבץ מוחי, דבר שלפי דעתי מאוד מוגזם, אבל עוזר לזהות האם הדמות משקרת או דוברת אמת. יעמדו בפניכם שלוש אופציות לבחירה, שמשום מה שמם שונה במעבר מהמשחק המקורי לגרסת החידוש: Good Cop- הדמות דוברת אמת או לפחות לא משקרת. Bad Cop- הדמות משקרת או לא ממשיכה את החקירה, אבל אין לכם איך להוכיח שהיא משקרת. Accuse- הדמות לחלוטין משקרת וגם יש לכם הוכחות לתפוס את הישבן העלוב שלה על חם.

 

אני שמח להגיד שכל החלקים במשחק עובדים בהרמוניה, ויוצרים את החוויה המושלמת של חוקר בלוס אנג'לס של לפני 70 שנה. אישית אני הכי נהניתי מחלקי החקירה, שלפי דעתי פשוט היו הכי מושקעים על ידי המפתחים והם באמת מאמצים את התאים האפורים. בנוסף, תוכלו גם לאסוף מכוניות, וכדי להשלים את המשימה הצדדית הזאת תצטרכו להיכנס לכל המכוניות השונות בעיר (משימה קצת קשה שהפרס שלה מאוד לא שווה את זה), וכפי שציינתי, את העיתונים לאיסוף.

Image

 

סיכום
המשחק LA Noire הוא משחק תפקידים מגוף שלישי בו אתם משחקים בתפקיד בלש בשנות החמישים, זוהי גרסה מחודשת למשחק שנועדה עבור שחקני הפלייסטישן 4. אני מאוד נהניתי מ-LA Noire, המשחק רץ חלק, המשחק מהנה, והמשחק נשמע טוב (לא מצאתי צורך לפתוח עוד סעיף לסאונד, אבל אגיד מראש שהפסקול מותאם בצורה פנומנלית והוא בקלות 10/10). אבל נהניתי מ-LA Noire, ולא מLA Noire Remastered, כי לא היה פה שום רימאסטר. הדבר היחיד שראיתי ששונה מהגרסאות הקודמות הוא שיש יותר קייסים, שהיו DLC על הפלטפורמות הקודמות. אני מאוד ממליץ על המשחק לחובבי משחקים קצת יותר רציניים ואוהבי בוטים. לעומת זאת, אם אתם אנשים שאוהבים לקחת את הזמן שלהם במשחק, או כאלו  שמחפשים גרפיקה מהפכנית, L.A. Noire זה אולי לא המשחק הכי טוב עבורכם.

 

ציונים

גרפיקה: 4/10

עלילה: 9/10

משחקיות: 9/10

סאונד: 10/10

לא ניכרת השקעה רצינית בשדרוג המשחק במעבר בין הגרסאות, מעבר לתאימות לקונסולת ה-PS4

ציון סופי לLA Noire Remastered: 8/10

 

 

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker