מבזקים

יצאה ביקורת לגרסת הבטא של המשחק Tabula Rasa: משחק RPG מגניב נוסח Guild Wars מבית NCsoft בו אתם משחקים חייל עתידני הלוחם בחייזרים המאיימים להשמיד את האנושות וכמו תמיד גורל האנושות, או לפחות חלק גדול ממנו מונח ביידים שלכם...

לקריאת הביקורת

 

powered_by.png, 1 kB
El-Matador Preview הדפס דואל
הערכת משתמש: / 3
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Friday, 28 July 2006

מבוא
כמעט כל משחק שמגיע אלי לביקורת גורם לי לקפץ באושר כמו ילד קטן שקיבל צעצוע חדש, אם גובה הזינוק מלמד על עוצמת השמחה אז אפשר לחלק את הקפיצות שלי לשלוש קטגוריות:
 משחקים מגניבים שאני שמח לקבל לביקורת, משחקים מגניבים שאין עדיין לאף אחד ושאני שמח מאוד לקבל לביקורת ומשחקים מגניבים ביותר שמאוד מאוד רציתי ואין עדיין לאף אחד ולי יש אותם ביד לביקורת.

אם ניקח בחשבון שלא הכרתי כל כך את המשחק El Matador  לפני שקיבלתי אותו, נוכל להגיד שהקפיצות שקפצתי היו בגובה מופרז יחסית למשחק לא מוכר. אבל אולי תחושת הבטן הטובה שהייתה לי לגבי המשחק, היא זו שגרמה לי ממש לרחף באוויר. אם כך בואו נראה מה שוות אצל גיימר ותיק תחושות הבטן.

 Image

 אנשי כנופיות שמחפשים על מי לירות

הסיפור
במשחק אתם משחקים שוטר ממחלק הסמים, שמנסה לחסל את ראש קרטל הסמים, ואיתו את כל ארגון הסמים, וזוהי משימה ממש לא פשוטה, קרטל הסמים מבוסס טוב מאוד, האנשים שלו חמושים היטב ונמצאים בכל מקום ובכמויות אדירות.

 

 Image

סביבה אינטראקטיבית: הבטון בעמודים מתפרק שיורים בו. 

דרישות מערכת
 
דרישות המערכת המינימאליות הן: מעבד 1.5GHz, כרטיס מסך עם לפחות 128Mb זיכרון, 512Mb זיכרון ו-2.5Gb פנוי בהארד דיסק. אני אישית שיחקתי עם מעבד 3.0GHz, כרטיס מסך ראדון 9800 ו-512Mb זיכרון. במשחק עצמו לא היו לאגים משמעותיים, אבל משך הטעינה של השלבים או של המשחק עצמו היה גבוה יחסית, וכן אני יודע אני חייב להרחיב את הזיכרון.

 

 Image

סביבה מגוונת: והפעם ג'ונגל 

גרפיקה
על הגרפיקה יש לי הרבה מה להגיד, המשחק בנוי בשיא הטכנולוגיה של 2006, ויש בו את כל האופציות הגרפיות הכי חדשניות כגון: שליטה באופציית ה-HDR, שליטה בפילטרי טקסטורה ובפילטר אנסטרופי עד לרמה של X16. עוד אופציה גרפית מתחשבת שניתן לשלוט בה היא נתזי הדם: השחקן יכול להחליט שדם זה יותר מידי בשבילו ולבטל את האפקט הגרפי של נתזי הדם. הגרפיקה במשחק מרשימה למדי, הדמויות נראות אמיתיות והנשקים גם כן, הסביבה של המשחק עצמה משרה אווירה של סביבה אמיתי ומושקעת ואפשר להגיד שהגרפיקאים עשו עבודה יסודית ואיכותית.

הסביבה הגרפית גם היא מקבלת אצלי ציון לשבח: לא עוד לחימה בסביבה שגרתית של בתים בנויים, או יערות עד. שלושת הפרקים שנתתי לפריוויו היו שונים זה מזה לחלוטין והסביבה הייתה מגוונת ושונה בכל פרק. עכשיו תוסיפו למחמאה שלי גם את האפקט של שובלי הכדורים ותגיעו למסקנה שמבחינה גרפית יצאתי מרוצה.

 

Image  

ככה נראה "זמן הכדור"  כמו במקס פיין

סאונד
גם מכיוון הסאונד יש לי חדשות טובות: המשחק תומך בEAX ומאפשר שליטה ב-HW mixing. הופתעתי מאוד לגלות שחוץ מאופציות הסאונד הרגילות, במשחק הוסיפו את האופציה לשלוט בעוצמת קולות הסביבה: ועוצמת הקולות של האנשים: שני פילטרי קול מגניבים שכיף שיש אותם. על המוזיקה במשחק יש לי להגיד פחות דברים טובים, היא אומנם משתלבת היטב עם אווירת האקשן, אבל היא לא כל כך מגוונת ואחרי כמה שעות של משחק קיבלתי שטיפת מוח רצינית, למעשה עוד ברגעים אלה שעה אחרי שסיימתי את כל הפרקים שניתנו במשחק, אני עדיין שומע את מוזיקת הרקע מהדהדת באוזניי.

 

 Image

קטעי מעבר חביבים, הפעם זה בנמל. 

המשחק והשליטה במשחק
אוקי, כאן אני מדבר איתכם על המשחק אבל קחו בחשבון ששיחקתי בגרסה מצומצמת מאוד של המשחק: בשלושה פרקים בלבד. בואו נתחיל משאלת השאלות, האם אחרי ששיחקתי בפרקים האלו הייתי רוצה להמשיך ולשחק במשחק המלא? כן!!! ללא כל ספק הפריוויו גירה אותי להמשיך ולשחק במשחק המלא, עכשיו אפשר להרחיב יותר על המשחק.

המשחק El Matador הוא למעשה משחק FPS מגוף שלישי בדומה למקס פיין, ואם מדברים על מקס פיין אז גם במשחק זה יש את האפשרות ל"זמן כדור" בה השחקן יכול לעוות את מרחב הזמן ולקחת יתרון על פני יריביו שהופכים להרבה יותר איטיים. השליטה במשחק די נוחה: הלחצנים הם כמעט אותם לחצנים שגרתיים בכל משחקי ה-FPS והמצלמה לא עושה "צרות" כמו המצלמה שמשתגעת ב-GTA SA ודומיו, עם זאת לא מצאתי דרך נוחה לשנות את זוויות המצלמה ואת כל המשחק שיחקתי עם מבט מהגב של השחקן, לא שזה הפריע לי יותר מידי אבל מידי פעם רציתי גם להציץ על הפנים היפות של השחקן שלנו- אולי מתוך הרגל.

הנשקים במשחק זו אחת הבשורות המגניבות יותר שיש: אני ספרתי 29 נשקים שונים בשש קטגוריות שונות, כולם נשקים אמיתיים וגם התענוג שלי היה תענוג אמיתי, גיליתי שככל שהנשק ברמה גבוהה יותר בקטגוריה, כך הוא הופך להיות ליותר מדויק וקטלני. כך שאם מטפטפים את הנשקים לאורך המשחק עם ההתקדמות בשלבים, תמיד נוסף אלמנט השמחה מזה שמקבלים נשק חדש לאוסף, עכשיו אם תיקחו בחשבון שיש משהו כמו 28 שלבים למשחק, זה אומר שהתוכנית המקורית היא ככל הנראה (וזו השערה), לתת נשק חדש כל שלב- איזה כיף!

 Image

 ממממ...אין לי מה להגיד פשוט אהבתי את הנוף.

הבוטים במשחק: הבוטים במשחק ראויים לצל"ש, הם לא עשו לי חיים קלים בכלל, וזה אומר שהם התחבאו, קפצו לפני וריססו צרורות, התקמפרו במקומות לא צפויים, הכינו מארבים קטלניים ובאו עלי בכמויות. למרות שכדי להרוג בוט ממוצע לא היה צריך לפגוע בו יותר מידי פעמים, רמת הדיוק של הנשקים והעובדה שלפעמים הבוטים יורים עליך ממקומות מסתור (בעיקר בג'ונגל), הקשו עלי את הלחימה והכריחו אותי לפתח סגנון לחימה ייחודי כדי לשרוד. אם תשאלו אותי עכשיו, תחושת הבטן שהייתה לי בהתחלה לגבי המשחק הייתה מוצדקת, זהו משחק שנהניתי מאוד לשחק בו.

חידות קשיים ועיכובים: לא יצא לי במסגרת המשחק המצומצם ששיחקתי בו להיתקל בחידות קשות כמו בטומב ריידר או כמו ב-PREY, שזה חבל אבל גם לא אומר כלום על שאר הפרקים. היתרון הברור של משחק ללא חידות הוא משחק רציף ללא קטעים מתסכלים שבו לא נתקעים ומבזבזים זמן על איך לעבור דרך דלת או למצוא את המעבר לשלב הבא. החיסרון הוא שכולם אוהבים להרגיש מידי פעם חכמים אחרי שהם גילו איך לעבור מכשול, ואני מקווים שבגרסה המלא יהיו פה ושם כמה מכשולים שיאלצו אותי לחשוב. 

 

 Image

לוחמה שמגיעה למעמקי האדמה. 

סיכום
El Matador, מקבל אצלי הרבה קומפלימנטים בזכות ולא בחסד. עכשיו, לקבל אצלי הרבה קומפלימנטים זה טוב כי קומפלימנט הוא קומפלימנט וכולם רוצים אחד, אבל מעכשיו המשחק יצטרך להצדיק את הקומפלימנטים שקיבל. במהלך הפריוויו לקחתי בחשבון שאני מבקרים משחק שעדיין לא יצא לאור ולכן אם היו באגים (וקיבלתי רשימה של באגים אפשריים) הייתי מאוד סלחן. שייצא המשחק המלא ואני מקווה שאקבל גם אותו לביקורת, אוכל להגיד לכם עד כמה שיפרו את המשחק ולענות על שאלת השאלות: האם הייתי משחק במשחק זה פעם נוספת אחרי שגמרתי אותו או שהתייאשתי באמצע. בדיוק מהסיבה הזו, בחרנו לא לתת למשחק ציון ולחכות לגרסה המלאה .

מבחינה גרפית, עלילתית, משחקית וכמות הנשקים El-Matador עונה על כל הציפיות, ואפילו עובר אותן בהרבה, ההמלצה שלי היא תהיו ערים לגבי חדשות לגבי המשחק הזה כי תחושת הבטן שלי (וראיתם שהיא עובדת) היא שזה הולך להיות אחד המשחקים המדוברים יותר בעונה הקרובה.    

נסקר ונכתב ע"י Falcon 

עידכון אחרון ( Friday, 28 July 2006 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker