מבזקים

חברת המשחקים SEGA הכריזה על שיתוף פעולה עם Obsidian במטרה ליצור את משחק -RPG של הדור הבא

לכתבה המקורית

לדיון בפורומים

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Assassin's Creed Origins הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 25 November 2017

ביקורת למשחק Assassin's Creed Origins

על המשחק
המשחק Assassin's Creed Origins הוא משחק תפקידים מגוף שלישי בעולם פתוח, בו השחקנים משחקים בתפקיד דמות היסטורית בשם בייקר, אחד הרוצחים הראשונים, שבמקור בכלל לא היה מתנקש, אלא בתפקיד שומר העם. על אף שהמשחק נחשב למשחק נוסף בסדרת משחקי Assassin's Creed, Assassin's Creed Origins מציג משחקיות ועלילה כמעט עצמאיות לחלוטין שפותחות למעשה את הצוהר לסדרת משחקים חדשה, בערך כמו שהיה בסיפור חייו של אזיו אודיטורה. המשחק Assassin's Creed Origins מביא לשחקן את מצרים העתיקה בתקופת קלאופטרה, תקופה בה הייתה השפעה יוונית חזקה על השלטון במצרים.

Image


גרפיקה
הגרפיקה של המשחק איכותית בדומה לכל שאר משחקי Assassin's Creed שיצאו לקונסולת הפלייסטיישן 4. במשחק לא נצפו באגים והשליטה במצלמה הייתה לרוב נוחה, למעט מקרים מסוימים בהם ניתן היה לשפר את זוויות המצלמה. המשחק מאפשר לשחקנים לנוע על פני מפות אדירות, ולגמוע שטחים נרחבים בלי שיצטרך לעצור ולטעון את הזיכרון. המקרה היחידי בו המשחק באמת עושה הפסקות לטעינה היא במעבר בין מצב הצפייה מהאוויר (עם העיט), אל השחקן. בסך הכל אפשר לאמר שהמשחק מנצל את כל יכולות הקונסולה וגורם לה לעבוד קשה אך בלי להיתקע.
אני ער לעובדה שיש תלונות של גיימרים אחרים על גליצ'ים רציניים ובאגים במשחק, ובכן בגרסת הפלייסטיישן 4 לא יצא לי לראות באגים או גליצ'ים רציניים (אנשים מתים פתאום, דמויות חצי קבורות בחול, ספינות מעופפות), ויכול להיות שהסיבה לכך שלא נחשפתי לגליצ'ים היא: א. עניין של מזל. ב.עניין של עדכון גרסאות. ג.עניין של חוקיות הגרסה, שכן גליצ'ים הם הרבה פעמים מאפיין של גרסאות פרוצות, בעיקר בגלל שהפירצה מסתמכת על גרסת הפעלה ישנה ולא מעודכנת.

Image

 

סאונד
הסאונד של המשחק Assassin's Creed Origins איכותי ביותר, למעשה הסאונד של המשחק Assassin's Creed Origins גם הוא מבוסס על זה של סדרת משחקי Assassins Creed, כך ששחקנים עם אוזן חדה, שמכירים את סדרת המשחקים יבחינו בכך שהדמיון הגדול ביותר בסדרת המשחקים מהמשחק הראשון ועד המשחק הנוכחי, נמצא בתחום הסאונד. יוצרי המשחק לא חסכו בסאונד ואני לא אתפלא אם הלכו עד למדבריות בכדי להקליט קולות של גמלים או סופות חול, והתוצאה היא סביבת משחק שנותנת לכם להרגיש כאילו אתם באמת מסתובבים במצרים העתיקה.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
עלילת המשחק Assassin's Creed Origins מתרחשת במצרים העתיקה, בתקופה שבה הכיבוש היווני משפיע על הפרעונים והרבה כאוס נכנס לממלכה. אתם משחקים בתפקיד בייקר (Baker), איש שהוא מדג'י: שומר מיחידות העילית של הפרעונים שהפך עם הזמן גם לשומר החוק והצדק של העם. בייקר הוא איש חביב ואב למופת, שמחנך גם את בנו להיות מדג'י, אך לתוך שגרת החיים היום יומית מתפרצים אנשי המשטר המושחתים שמחפשים איך לא - ארטיפקטים, שהם חפצי קסם עתיקים שהשאירו הקדמונים ואמורים לאפשר למחזיקים בהם להפוך לשליטים בלתי מעורערים. נשמע מוכר? כמובן, התפוח המטה ושאר חפצי הקסם גם הם מופיעים במשחק כחפצי קסם שמלווים אותו לאורך ההיסטוריה.

Image

 

השינוי בחייו של בייקר, קורה ביום שבו אנשי המשטר המושחתים - חובשי המסכות מנסים להכריח אותו לפתוח את הדלת לחדר האוצרות. כשקלף המיקוח שהם מחזיקים בידיהם הוא בנו של בייקר. לא אפרט את נסיבות האירוע, אך בעקבות מאורע זה בייקר נוטש את תפקידו כמדג'י והופך באופן בלתי רשמי לאחד האססינז הראשונים, כשהוא מנצל את כל יכולתיו ללוחמה סמויה בכדי להילחם בשחיתות השלטונית. לאורך מסעו בייקר הוא דמות מאוד אהודה הנתמכת על ידי העם, אנשי הדת ואפילו על ידי קליאופטרה.

זה הסיפור מהצד של בייקר, אך כידוע סיפורי האססינז קריד מתרחשים ברטרוספקטיבה, ותמיד יש מישהו באנימוס שחוקר את עברו. הפעם בתוך האנימוס יושבת אישה בשם לילה חליל, היא נכנסת לתוך האנימוס מרצונה החופשי, ואפילו מקריבה מעצמה בכדי להמשיך ולחקור את הסיפור של בייקר. אז מה המניע של לילה ומה תהיה הנטייה הטבעית שלה? בתחילת המשחק לילה מצטיירת כמי שמאוד רוצה להתחבב על אבסטרגו, ברשותה של לילה יש גם המון מידע מסווג על דזמון מייל וחבריו ואפילו על חברי אבסטרגו ממשחקים קודמים. כל אלו הופכים את דמותה של לילה לדמות הפחות צפוייה במשחק ומשאירים לעלילה מקום להתפתח.

Image

 

השליטה במשחק השתנתה, אני רואה את מרבית השינויים לטובה, בעיקר בגלל שמהרבה בחינות שינוי בשליטה של המשחק נותנת לכם תחושה שאתם מתעסקים עם משחק חדש לחלוטין ולא עם משחק המשך בסדרה. אני באופן אישי אוהב שינויים בשליטה של המשחקים בעיקר בגלל שזה מאתגר אותי וגורם למח לעבוד שעות נוספות. עם זאת לא כל הגיימרים שמכירים את סדרת המשחקים יאהבו את השינויים ויזדקקו לארבע-עשר שעות משחק בכדי להתרגל לסט הלחצנים. הדבר שהכי הפריע לי בשליטה במשחק זה המעבר ל"ראיית נשר" ומעבר לעיט שלכם סיווה. שתי הפעולות מבוצעות על ידי אותו המקש, רק שכדי לקרוא לעיט צריך ללחוץ לחיצה קצרה וכדי להשתמש בראיית הנשר המיוחדת לאססינים יהיה עליכם ללחוץ לחיצה ארוכה. זה די מבלבל, בעיקר בהתחלה ומצריך לא מעט הסתגלות.

מנגנון הקרבות במשחק מתאימה את עצמה לסגנון הלוחמה של המדג'י, לוחם שמשתמש בחרב ומגן, כמו גם בחניתות וחץ וקשת. זהו סגנון לחימה שונה במעט מזה שהתרגלנו אליו במשחקים הקודמים, והוא נותן משקל גבוה למספר היריבים בו אתם נלחמים בו זמנית, כמו גם ללוחמת הטווח שמשתלבת כגורם מאוד משמעותי בקרבות הרגילים.

Image

 

גם בעלי החיים לוקחים חלק פעיל בלוחמה של המשחק Assassin's Creed Origins, חושבים לחצות נהר? תבדקו טוב עם סיווה העיט שלכם שאין היפופוטמים או תנינים שינסו לטרוף אתכם בדרך. רוצים לשדרג את הציוד? קחו בחשבון שכדי להשיג את חומרי הגלם עור של אריה ופרווה של נמר תצטרכו להרוג קודם חיות מסוכנות אלו. מצרים העתיקה מסתבר היא לא רק מקום שוקק חיים, אלא גם שוקק בעלי חיים, ואתם תוכלו למצוא במרחק מטרים ספורים מהעיר איילות, צבאים, פלמינגו, נשרים, תנינים, תנים ונמרים ומה לא. כל אלו יכולים להסיט את המשחקיות שלכם ממשחק של אססין לזה של צייד מפאר-קריי, אז מה עושים? מתמקדים במשימות החשובות ועל הדרך הורגים כל מה שזז.

למשחק Assassin's Creed Origins נוסף גם הגמל, מסתבר ואת זה לא ידעתי, שבגמלים כמו במכוניות יש גם עניין של דגמים, וכמו שאתם משפרים מכונית, אתם יכולים לשפר את הביצועים של הגמל שלכם או לקנות גמל יותר טוב, במחירים שיכולים להגיע גם לפי אלף מהמחיר של הגמל הסטנדרטי. וזה לא נגמר רק בגמלים, יש גם סוסים מסוגים שונים..

Image

 

שיפור רציני שהמשחק עבר זה בתחום הציוד, אם בעבר הציוד שלכם קיבל את הדגש על העיצוב והרקע ההיסטורי שלו, אז במשחק הנוכחי הדגש הוא על אפקטיביות. יש פריטים רגילים ופריטים מיוחדים, ואת כל הפריטים אתם יכולים לפרק לחומרי גלם, למכור או  לשדרג תמורת סכום רציני בנפחיה. ההבדלים בין הפריטים השונים מאוד ברורים מבחינת מספרים נטו, כמו מי עושה יותר נזק או מי מגן יותר, אבל על השחקן גם לקחת את ההשפעה על סגנון הלחימה, מאחר ושימוש בחנית יאפשר לו טווח עם יריבים שמצריכים שימוש בטווח התקפה ארוך וחרב תאפשר שימוש איכותי במגן.

עץ הסקילים שלכם הוא טיפה טריקי, הסקילים שלכם מחולקים בין כאלו של לוחם, צייד או נביא, העניין הוא שחלק מהסקילים הוא פאסיבי וחלק הוא אקטיבי, כך שיהיה הרבה יותר קל להפעיל סקיל ולשכוח ממנו, אבל לפני שאתם בוחרים להשקיע נקודת סקיל, הייתי ממליץ לעבור על כל עץ הסקילים ולבדוק איזה סקיל מתקדם מתאים לסגנון הלחימה שלכם, ולא רק להתמקד בסקיל שאתם יכולים להשיג כרגע. אני באופן אישי אוהב גם להשקיע בתחילת המשחק בסקילים שנותנים בונוס לנקודות הניסיון, כך הדרגה שלכם עולה מהר יותר ואתם זוכים ביותר סקילים. זה למעשה גם הטריק, לפעמים כדאי לכם להשקיע בעץ סקילים שלא מתאים לסגנון הלחימה העיקרי שלכם, כדי שההתפתחות שלכם במשחק תהיה יותר מהירה.

המשחק Assassin's Creed Origins מביא איתו גם משחקיות של מתחת למים, אתם תוכלו לחקור מבנים שונים מתחת למים ולמצוא אוצרות אבודים. בדקתי את הזמן שהדמות של בייקר יכולה להחזיק מתחת למים, זה בערך אותו הזמן שגם אני יכול לעצור את הנשימה, כך שהמנגנון צלילה מאוד ריאלי, רק שבניגוד אלי בייקר שוחה כמו דג מתחת למים.

Image

 

מזמן לזמן יגיעו למשחק מאורעות מיוחדים, כאלו שמצריכים רמת מוכנות גבוהה מהשחקן, אבל מבטיחים גם פרס, בדרך כלל חפץ נדיר ביותר. מעבר לכך המשימות הללו הן בבחינת בונוס לשחקנים. במשחק יש גם חנות בה תוכלו לרכוש תיבות או חפצי קסם, זו חנות שבה תוכלו לרכוש פריטים דיגיטליים תמורת כסף אמיתי. אני אישית לא מתחבר לז'אנר של תשלום בכסף אמיתי על פריטי משחק ומאמין יותר בעבודה קשה ומחקר של סביבת המשחק. לרכוש פריטים תמורת כסף נראה לי טיפה כמו צ'יט, אבל מי אני שישפוט אם יש חברות משחקים שמוכרות ושחקנים שקונים?

יש משהו אחד שממש אהבתי במשחק הנוכחי ושלא היה קיים בכל שאר המשחקים, זו ההמשכיות של המשחק: במשחקים הקודמים אתם הייתם צריכים להגיע לנקודה מסויימת ושם הייתה מתחילה המשימה וכל העולם סביבכם היה מתאפס. במשחק הנוכחי יש המשכיות, אתם יכולים להתחיל משימה שכבר סיימתם ולגלות את זה תוך כדי משימה, כך למשל אם תהרגו את היעד שלכם, הוא יחכה לכם מוטל מת על האדמה כדי שתחקרו אותו, במקום לרדוף אחריו או במקום שהוא יקום לתחייה ויהיה עליכם להתחיל את המשימה מאפס.

 

 

 

סיכום
המשחק Assassin's Creed Origins הוא משחק תפקידים מגוף שלישי בו אתם משחקים בתפקיד הדמות ההיסטורית של בייקר המצרי, ובתפקיד לילה חליל בחורה צעירה ושאפתנית בת ימינו. המשחק מציג משחקיות שונה במעט מזו שלמדנו להכיר במשחקי האססינז קריד הקודמים, ועלילה מרעננת. המשחק Assassin's Creed Origins מאפשר לשחק הצצה אל התרבות המצרית, ולמעשה מקים לתחייה את מצרים העתיקה ולא רק את מצרים העתיקה, אלא גם את כל ההולוגריפים והסיפורים שעומדים מאחוריהם.
מבחינת המשחקיות, בניית הדמות, ציוד הדמות ואינטראקציה עם הסביבה המשחק מציג רמה מאוד גבוהה של משחק בוגר ולמוד ניסיון. כל אלו הופכים את המשחק Assassin's Creed Origins למשחק שפשוט כיף לשחק בו, בלי קשר אם אתם עוקבים אחרי המשימות או אם אתם בוחרים לשוטט להנאתכם ולהתנכל לרעים.

 

ציונים
גרפיקה 9
סאונד: 10
משחקיות: 9
עלילה: 10

ציון סופי: 9.5

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker