מבזקים
כרגע התבשרנו שהוכרז תאריך יציאה רשמי למשחק אססינס קריד 3 (Assassin's Creed III) למחשב הביתי: 23 בנובמבר 2012, כמעט חודש אחרי שתצא גרסת המשחק לקונסולות. המהלך נועד להגן על עותקי הקונסולה היקרים יותר שנפרצים פחות - מפני פיראטיות ועם זאת לאפשר להמוני הגיימרים לקבל את המשחק לקראת הקריסמס.
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Just Dance 2018 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 23 November 2017

ביקורת למשחק Just Dance 2018

על המשחק
המשחק Just Dance 2018 הוא משחק ריקודים, בו בית השחקנים הופך לרחבת הריקודים ומצלמת הקונסולה מודדת את ביצועי השחקנים ומעבירה להם פידבק. זוהי הגרסה הרביעית בסדרת המשחקים מאז שנת 2015, והיא מכילה שירים נבחרים משנים עברו, כמו גם שירים עדכניים שמנוגנים בימים אלו ברדיו. למשחק Just Dance 2018 יש פן חברתי, זהו משחק שניתן לשחק ולחלוק עם חברים ועם רקדנים אחרים מרחבי העולם. גרסת 2018 מכילה התאמה לאוכלוסיית הילדים.

Image

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק איכותית ביותר, המשחק מכיל המון סדר, עוד אפילו יותר מהמשחק הקודם, והסדר בא לידי ביטוי בגרפיקה הנקייה ובמיקום של הפריטים. אחד השינויים הגדולים בתחום הגרפיקה הוא באיזור שמותאם כולו לילדים. ניכר שעבור יוצרי המשחק יצירת איזור הילדים הייתה משימה תכנונית חדשה ומקיפה שכוללת לא רק את עיצוב איזור הילדים, אלא גם את התוכן בשירים שנבחרו לילדים ואת האופן בו הילדים מוצגים. בנוסף, קיבלתי תחושה שבמוד הילדים המשחק Just Dance 2018 מצליח לזהות ילדים קטנים טוב יותר מאשר המשחק הרגיל.

Image

סאונד
הסאונד של המשחק איכותי ביותר, כצפוי ממשחק שגולת הכותרת שלו היא ריקודים ושירים, לרשות השחקן עומדים מאות שירים אותם הוא יכול לרקוד, בלי שהאפקטים או קולות הרקע יתנגשו או יפריעו למשחקיות. עם זאת, הסאונד הוא אולי התחום היחידי במשחק שמצאתי הרעה לעומת משחקים קודמים, הסיבה לכך היא שבמשחק Just Dance 2018 אין יותר את האפשרות של הקריוקי, אותו רמקול קטן וחמוד שהיה מקליט אתכם שרים ונותן ציונים. מדוע הוציאו את הרמקול קריוקי? הניחוש שלי הוא שהרמקול היה ממש לא מדוייק ונותן לכם ציון סביר גם אם אתם מדברים עם דודה רוחמה בטלפון על שפני הסלע בהרי יהודה. סיבה נוספת יכולה להיות חוסר ישימות: על אף שהרמקול היה מקשיב לשחקנים, בפועל הוא לא היה מקליט והשחקנים לא היו מקבלים פידבק מהשירה, עוד סיבה היא צנעת הפרט: שחקנים שנמצאים מול המצלמה מודעים לכך שמצלמים אותם, אבל עם המיקרופון ההקלטה יכולה להיות האזנת סתר, ולמען האמת, אין לי מושג מה הסיבה האמיתית. אבל, למרות שהוציאו את המיקרופון, עדיין השאירו את מוד הקריוקי, ואתם תוכלו לשיר עם המשחק לפי סימון המילים.

Image

המשחק והשליטה במשחק
אחרי שנדמה היה שאי אפשר היה לחדש כלום ברחבת הריקודים, אחרי שגרסת 2017 הביאה סדר מופתי לעולם ה-Just Dance, הגיעה גרסת 2018. גולת הכותרת של המשחק Just Dance 2018 היא ללא ספק רחבת הריקודים לילדים. כל מי שיסתכל בביקורות הישנות שהוצאנו עוד משנת 2015 יוכל לראות שמה שהיה חסר בכל גרסאות המשחק הקודמות הייתה התייחסות הולמת לילדים, ובכן במשחק Just Dance 2018 ההתייחסות המיוחלת מגיעה בסופו של דבר.

עולם הילדים של Just Dance 2018 הוא עולם תמים מאוד, מכיל בעיקר שירים נוסטלגיים, קצביים ושירי ילדים, במרבית השירים הדמויות גלויות פנים, והגרפיקה והאנימציות נראות כאילו יצאו מתוך תוכנית לילדים. בנוסף רף זיהוי הפנים עולה, ורף התחרות יורד, מה שאומר שהמשחק הופך להרבה פחות תחרותי ויותר ידידותי לילדים. ליתר ביטחון ובהתאם לחוק, לא ניתן לשמור סרטוני וידאו שנוצרים ברחבת הריקודים של עולם הילדים, בישראל לא יבינו כל כך למה אסור. לכו תסבירו לישראלים איך מתנהגים אנשים במקומות כמו בלגיה.

Image

המבחן האמיתי לעולם הילדים של המשחק Just Dance 2018 הוא במבחן הילדודס, אחרי הכל, לא משנה עד כמה רחבת הריקודים מעוצבת יפה, בשורה התחתונה משנה כמה המשחק עניין את הילדים. התוצאה בפועל היא שהזאטוטים התאהבו באופן מיידי במשחק, והצליחו לרקוד מספק ריקודים ברצף. בשעה מסויימת הבנו שמה שקרה לנו בסלון זו השתלטות עויינת של קטנטנים על הקונסולה, ולכן שלפנו את נשק יום הדין: מקלחות ולמיטה. לא עזר במיוחד.

לגבי האלגוריתם של זיהוי הפנים, ניתן להגיד כי הוא השתפר במעט (או שפשוט הילדים גדלו), אך עדיין כשמופיעים מספר פרצופים דומים, כמו אחים, או שילוב של מבוגר עם זאטוט, עדיין יש מקרים בהם המשחק מתבלבל מאוד. המשחק גם מצליח להתבלבל מצלליות והשתקפויות של אור, כך שאם יש חלון שמאיר על הרצפה, או מנורה שמשתקפת במראה, המשחק עלול להתבלבל.
התופעה הזו קיימת כבר משנת 2015, ואני באמת תקווה שבגרסה הבאה של המשחק ישנו את הסגמנטציה לכזו שמבוססת למידה עמוקה ומסוגלת להבחין בין ילד, מנורה דולקת וכיסא נדנדה.

Image

הדבר החכם ביותר שיוצרי המשחק עשו, היה להוסיף עקומת למידה למשחק, זה אומר שבמקום לזרוק עליכם מליון תפריטים עם 3000 שירים וקטגוריות, יוצרי המשחק מגבילים את השחקן בתחילת המשחק ומאפשרים לו לרקוד רק מתוך תפריט מאוד מצומצם. רק אחרי שתשחקו מספיק ותצברו ניסיון יפתחו לכם שאר תפריטי הריקוד. בנוסף אתם תקבלו משימות יומיות ומשימות אישיות שיעזרו לכם להכיר את המשחק יותר. למשל האפשרות "מוד הזעה" או כמו שאני קורא לו מוד "שריפת שומן" הייתה קיימת במשחק הקודם ומעולם לא השתמשתי בה, כי אני לא בדיאטה, אבל בגלל שהמשחק ביקש ממש יפה, וגם נתן אתגר לרקוד שלושה שירים במוד שריפת שומן, אז פתחתי בפעם הראשונה את האפשרות הזו ושיחקתי בה, ולמען האמת, אני כבר מרגיש רזה יותר... טוב סתם :).

Image

אם תשאלו אותי מה הסוד של המשחק Just Dance 2018, אני אענה תגמול הולם, למשל אם תרקדו מעולה ותגיעו לחמישה כוכבים במשחקים הקודמים - לא יהיה לכם בשביל מה להמשיך להתאמץ. במשחק הנוכחי הוסיפו עוד בונוס: במקום להוסיף כוכב שישי הכוכבים הופכים לצבעוניים, הפתעות מהסוג הזה מחכות לשחקנים בכל פינה ועובדות חזק, בעיקר על ילדים.

אם מדברים על תגמול אמיתי, אז במשחק Just Dance 2018 הכניסו מכונת הפתעות שדומה למכונות המסטיקים, על כל 100 מטבעות זהב שתצברו תוכלו להוציא הפתעה אחת, וזה יכול להיות אווטאר, שיר חדש או אפילו עוד מטבעות, אני לא יודע מה ההבדל האמיתי בין האווטארים שהיינו מקבלים בגרסת 2017 לאלו שמקבלים במשחק הנוכחי. אבל איכשהו, עצם העובדה שמכניסים מטבעות וירטואלים למכונה ומוציאים הפתעה מדליקה את הילדים וגורמת להם לרקוד עוד ועוד רק כדי לזכות בעוד מטבעות זהב. בסך הכל המשחק מעמיד בפני השחקנים כ-240 הפתעות שונות, שהן שוות ערך ל-240000 מטבעות זהב. ומטבעות זהב לא מקבלים בקלות במשחק הזה..

Image

כמו משחקים קודמים, המשחק Just Dance 2018 מכיל גם הוא בונוס בצורת 90 יום חינם בשירות ה-Unlimited, זה אומר שהשחקנים יכולים לשחק כמה שהם רק רוצים בכל שיר שיש, ובכל שיר שיהיה כי זוהי רשימה מתחדשת ולכן בפועל  מדובר במאות שירים שונים, לאחר שיסתיימו ה-90 יום, יהיה על השחקנים להחליט עם הם רוצים להמשיך את המנוי או להסתפק בחבילה הבסיסית. מרגע שתפתחו את חבילת ה-Unlimited שלכם יופיע מונה שבו רשום כמה זמן נותר לכם לסיום שלושת החודשים. ההמלצה שלי היא לחרוש את המוד כל עוד המנוי פתוח, ישנה אפשרות חדשה במשחק, וזו האפשרות להכניס שירים לתוך רשימת השירים המועדפים שלכם. בסוף תקופת הניסיון של ה-Unlimited תבדקו כמה שירים אתם אוהבים לרקוד מתוך הרשימה, ויהיה לכם קל יותר להחליט אם אתם רוצים להאריך את המנוי או אם לא.

למשחק Just Dance 2018 יש עוד מגוון גדול של אפשרויות משחק, אותן ראינו גם בשנה הקודמת, הדגשים במשחק הנוכחי הם על תחום הכושר ועל משחקיות ההרפתקה, מהסיבה הזו תוכלו לראות הרחבה ממשית של קטגוריות כמו משימות חייזרים, ואתגרים שבעבר היו מצומצמים מאוד. לעומת זאת המשחק Just Dance 2018 העלים כמעט לחלוטין את האפשרויות ליצור תחרות, או קו-אופ בין בני הבית.

עוד יתרון של המשחק Just Dance 2018 היא הגישה המהירה לפרופיל השחקן, מה שהיה במשחקים קודמים בגדר איזור לא ברור בתחום המשחק, הופך במשחק Just Dance 2018 לאיזור שקל להיכנס לתוכו וברור מה ניתן לעשות בו.

Image

 

סיכום
המשחק Just Dance 2018 הוא משחק ריקודים בו נמדדים ביצועי השחקנים באמצעות מצלמת הקונסולה, המשחק מביא את כל הלהיטים העדכניים ביותר, רמה גבוה יותר של סדר בכל הקטגוריות, טוטוריאל ברור, משחקיות משופרת והכי חשוב: התייחסות לילדים ויצירת קטגוריה שלמה בה ילדים יכולים להרגיש, להנות ולשחק כמו ילדים. המשחק עדיין סובל מכשלים טכניים בזיהוי הדמויות, והעביר את תחום הסאונד שינמוך קטן בכך שהפסיק לחלק נקודות על קריוקי בזמן ריקודים. בסך הכל Just Dance 2018 הוא משחק ריקודים מעולה, הטוב ביותר שאני מכיר בתחום, ולמעשה בסך הכל כשהילדים נתקעים מול המסך, הם עושים פעילות גופנית, דבר שנדיר למצוא במשחקים בימנו.

ציונים
גרפיקה: 9
סאונד: 8
משחקיות: 10
שיפורים מגרסה קודמת: 9

ציון סופי: 9.0

עידכון אחרון ( Thursday, 23 November 2017 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker