מבזקים
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק WWE 2K18 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 18 November 2017

ביקורת למשחק WWE 2K18

על המשחק
המשחק WWE2K18 הוא משחק היאבקות אומנותית, זהו משחק המשך בסדרת משחקי WWE, ונבנה על גבי הפלטפורמה של המשחק הקודם 2K17. המשחק מציג מנוע גרפי חדש, סביבה קטנה אותה השחקן יוכל לחקור ולהתרשם במה שקורה מאחורי הבמה, והמון, אבל המון סוגי קרבות בהם תוכלו להתנסות.

Image

גרפיקה
בגדול הגרפיקה של המשחק WWE2K18 היא גרפיקה איכותית, אותה כבר ראינו במשחקים קודמים, כשמשווים את הגרפיקה של המשחק WWE2K18 לזו של 2K17, מוצאים לצערי רגרסיה מסויימת במספר תחומים. ראשית, אני לא מצאתי את האפשרות לעצב דמות נשית; זו אפשרות שהייתה זמינה רק ב-2K17, והכילה מעט באגים שתקעו את המשחק, אבל אפשרות זו הייתה קיימת. תחום עיצוב הדמות עבר באופן כללי שינמוך רציני, ולשחקנים יש פחות פרמטרים בהם הם יכולים לשלוט בעיצוב הדמות. מצד אחד מדובר בשינמוך והפיכת מערכת עיצוב הדמות ליותר פרימיטיבית. אך מצד שני מדובר בהתייעלות, שכן עם המערכת החדשה ניתן לבנות דמות חדשה בפחות משתי דקות, למהלך הזה יש גם השפעה על אופי הדמות, בה נדון בהמשך.

הדבר השני שהפריע לי בתחום הגרפיקה במשחק היו הבאגים: המון באגים, כמו דמויות שנתקעות באוויר, דמויות שחלק מהן הופך להיות שקוף, מקטעים בהם המצלמה משתגעת והמסך מתחיל לקפוץ בגלל שיש קיר שחוסם את שדה הראיה. אם זה לא מספיק, אז כשהשחקן שייצרתי מדבר הוא נראה כמו פסיכופט, התנועות שלו מוגזמות ומשהו בעיניים לא מסתדר, שהמשכתי לשחק ראיתי שתנועות מוזרות בפנים זה לא מאפיין בלעדי לדמות שלי, אלא תופעה שקיימת עבור חלק ניכר מהדמויות איתן תדברו בקריירה שלכם. יוצרי המשחק מדברי על מנוע גרפי חדש שמפעיל את המשחק, אולי כדאי לתת להם זמן בכדי להוציא עדכונים שיתקנו את הבאגים.

Image

 

סאונד
הסאונד של המשחק WWE2K18 גם הוא ממשיך את הטרנד שראינו ב- 2K17, שזה אומר סאונד בסך הכל סאונד איכותי שנותן דגש משמעותי על רשימת ההשמעה של השירים, ושהאפקטים, הקריינות, קולות הקהל והמוזיקה נותנים תחושה אמיתית של זירת קרב. עם זאת בתחום הסאונד נחלתי אכזבה לכל מה שנוגע לדיאלוגים של הדמויות: הייתי מצפה ממשחק שתופס מעל 50 ג'יגה בקונסולה שלי להיות מסוגל לדובב את הדמויות, אחרי הכל כמה מקום בזיכרון יתפסו כמה טראקים של קריינות? התוצאה הסופית היא שכל קטעי הדיבוב בקריירה שלכם יראו כמו המשחקים היפנים בהם יש טקסט והדמויות זזות "כאילו מדברות", והדמות שלכם תוכל להמשיך לזוז במשך חצי שעה ברציפות עד שתעשו "הבא", גם אם הטקסט שהדמות אומרת בפועל הוא "כן".

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
המשחק WWE2K18 הוא משחק היאבקות אומנותית, בעולם שבו הקרבות כולם מבויימים, אבל לכם כשחקנים יש את האפשרות לקבוע את תוצאת הקרב (במרבית הקרבות), ולדאוג לכך שהשחקן האהוב עליכם יהיה הזוכה באליפות. החיסרון הגדול ביותר עליו דיווחנו במשחק 2K17 היה השליטה ברוורסלים, בהכרעה בהצמדה (pin down) ובסבמישנז, השליטה הייתה נוראית, כזו שגורמת לשחקנים להפסיק לשחק במשחק מתוך תסכול. החדשות הנפלאות עבור המשחק WWE2K18 הן שהשנה מישהו ב-EA התאפס על עצמו והתחיל להכיר בטעות הנוראית שנעשתה, ולכן ניתנה לשחקנים האפשרות לשלוט בסבמישנז. אני אומר התחילו להכיר בטעות, בגלל שהמצב לא תוקן במלואו, אז בואו נתאר את המצב.

הרוורסלים: הרוורסלים נותרו אתגר שמקנה יתרון למי שמכיר את המשחק על פני שחקנים חדשים, הבעיה ברוורסלים היא ששחקן ממוצע לא יכול להגיב מספיק מהר להופעה של ההוראה ללחוץ R2, בכדי להצליח ברוורסל, ואם תלחצו כל הזמן R2, תקבלו את ההודעה "מהר מידי" והרוורסל יכשל. שחקנים שמכירים את התרגילים ומאומנים במשחק ידעו מתי ללחוץ על המקש לפי התזמון של התרגיל ולא לפי הופעת הפקודה על גבי המסך, וזה כאמור נותן יתרון לשחקנים ותיקים (ולמחשב) על פני חדשים.

Image

 

הסבמישנז: זו האפשרות שלכם לרתק את האויב ולגרום לו להיכנע על ידי כך שאתם מכאיבים לו מאוד (מעקמים יד, רגל, וכן הלאה). בעבר השליטה בסבנישנז הייתה נוראית, בלתי נסבלת, זוועתית. והבשורה הטובה היא שיוצרי המשחק הוסיפו את האפשרות  לשלוט בסבמישנז באמצעות הקשה מהירה על רצף נכון של לחצנים. זו אפשרות הרבה יותר פשוטה, נוחה וגם אם אתם מפסידים בה אתם יכולים להאשים את עצמכם ולא להרגיש שהמשחק סידר אתכם. ההשערה שלי היא שמאחורי המהלך של הכנסת השינוי בשליטה היו לא מעט מאבקי כח, כי עדיין ברירת המחדל היא האפשרות הישנה, ואתם תצטרכו לבחור באופן יזום את האפשרות החדשה. מה גם שאם תבחרו באפשרות החדשה בקריירה שלכם, זה לא ישפיע על הקרבות מחוץ לזירה.

ההצמדה: כאן אין חדשות טובות, לצערי הרב השליטה בהצמדה נותרה נוראית, אפשר עדיין עם מספיק ריכוז להצליח להחלץ מהצמדה אבל יכולים להיות מצב אבסורדי ששחקן גוסס, בלי חיים בכלל יצמיד שחקן עם 95% חיים וינצח אותו, זה לא הגיוני. לעומת זאת הבוט של המחשב, הוא אלוף האלופים בהחלצות מהצמדה, וגם אם תורידו לו את החיים לאפס, תעשו עליו שני פינישרים וחתימה, הוא עדיין יצליח להחלץ מההצמדה, גם ברמה הקלה ביותר, ולא פעם אחת, אלא עשר פעמים ברציפות! את הרוורסלים עוד אפשר ללמוד ואפשר להתמודד איתם, אבל הקטע הזה שהמחשב מרמה כל כך בהצמדות, זה קטע שהורס את החשק לשחק מול הבוטים של המחשב ופוגע קשות בעיקר בקריירה.

Image

 

אז אם הבנתם אותי לא נכון אני אבהיר: המשחק WWE2K18 הוא משחק מעולה למי שמעוניין לשחק כנגד שחקנים אחרים, וזה יכול להיות שחקנים אחרים מרחבי העולם באפשרות האונליין, ויכול להיות גם כנגד שחקנים מבית. למעשה המשחק מאפשר לכם לשחק בקבוצות של ארבע מול ארבע באותה הקונסולה, שזו ממש חגיגה אמיתית, אתם יכולים לבחור לשחק בטורנירים או כל סגנון משחק אחר ולהנות ממש. היתרון במשחק עם שחקנים אחרים הוא שהם יכולים לרמות הרבה פחות מהבוטים של המשחק ויש הרבה יותר צחוקים. למעשה אם תשאלו אותי, המשחק WWE2K18 הוא משחק סופר חברתי שמתאים לקבוצות של שחקנים שרוצים להעביר את הזמן בכיף, או ללפחות שני אחים שמעוניינים לשחק יחד במשחק.

בניית השחקן במשחק הפכה לאומנות שלמה, אם בעבר הייתם משקיעים את האנרגיות שלכם בלקבוע את גוון הרשתית בעין של השחקן, אז כיום אתם יכולים לבוא אל המשחק וליצור דמויות מאפס רק על ידי כך שאתם בוחרים להן מאפיינים. למשל שחקן שיהיה טנק, יהיה שחקן גדול וכבד ונקודות היכולת שלו יתחלקו בהתאם לפי המאפיין הבסיסי שתבחרו עבורו, למעשה המאפיין הבסיסי יקבע גם את הגודל והגזרה של הדמות. לעומת זאת, אתם יכולים בתוך כל קבוצה לבחור אם השחקן שלכם יהיה קצת יותר שמן או רזה, למשקל הסופי של השחקן תהיה גם כן השפעה קטנה יותר על היכולות שלו.

Image

 

היתרון הגדול שהמשחק מציע, היא האפשרות לבנות דמות מהר, שעדיין יהיו לה את כל המאפיינים הדרושים, ולהיכנס מהר לתוך הקריירה. זה עוזר בעיקר אחרי שתתחילו לבנות את הדמות השנייה והשלישית שלכם ותגיעו למסקנה שעניין בניית הדמות מיצה את עצמו.
להפתעתי יש שיפור משמעותי בעלילה של הקריירה ואני מצאתי את עצמי מתקדם עוד שלב ועוד שלב כי בניגוד למשחקים קודמים יוצרי המשחק WWE2K18 הצליחו ליצור סיפור מעניין סביב הדמות שלכם. עוד דבר משעשע בקריירה זו האפשרות לבחור דרך: אתם תוכלו להיות לוחמים חזקים שבאים לידי ביטוי בזירה, לוחמים עם פה גדול שבאים לידי ביטוי בראיונות הטלוויזיונים או לוחמים מלוכלכים שעושים כל טריק מסריח כדי לנצח. זו האפשרות המצחיקה יותר שגם תיצור לכם קריירה עם יותר הפתעות ואתגרים. בגדול התחלת המשחק תהיה די סלחנית לטעויות שלכם, אחרי הכל ה-NXT זו הליגה שנועדה להכשיר שחקנים ל-WWE, בשלבים הראשונים ילמדו אתכם את הצעדים הבסיסיים ביותר, אלה שאיתם תוכלו תיאורטית לנצח כל קרב, רק אחרי שתשתפשפו כהוגן תוכלו לנסות צעדים מורכבים וקשים יותר.  

בנוגע לראיונות הטלוויזיונים: זו אפשרות שמזכירה את המשחק Monkey island, רק שעל השחקן לחשוב מהר ולענות מהר ככל האפשר ומה שהכי חשוב שהמשפט הבא שתגידו יתחבר למשפט הקודם. אל תשאלו אותי למה, אולי זה בגלל הגבלת הזמן, או בגלל שאני לא הכי מתחבר לסגנון, אבל בראיונות הרגשתי כאילו חזרתי לבגרות באנגלית.

Image

 

בקריירה יש גם קטע מוזר, שמבקשים מכם ללכת בכל פעם לחניון בכדי להעביר יום, כאילו רצו לתת לכם להרגיש בעולם פתוח, שהוא לא באמת פתוח, ואין יותר מידי מה לעשות או דמויות לדבר איתן, לכן לא ברור לי למה לא מאפשרים לכם להעביר יום ומכריחים אתכם ללכת עד החניון כדי להעביר יום. מצד שני יש משחקים שבהם אין אפשרות לשמור את המשחק עד שלא תגיעו לנקודת שמירה, מה שעלול לגזול מכם לפחות חצי שעה, כך שאני לא מתלונן באמת על השתי דקות שלוקח לי להגיע לחניון..

מבחינת תוכן ואפשרויות המשחק WWE2K18 הוא משחק על גבול האינסופי, לרשות השחקן עומדת האפשרות לשלוט במליון פרמטרים במשחק, כל כך הרבה שלפעמים נדמה שאפשר לבלות שעות מול התפריט בלי להגיע לזירה. מעבר לאפשרויות השליטה המרובות שעומדות לרשות השחקן, תהיה לכם גם האפשרות לשחק במשחקים עם מספר שחקנים עולה לפי קטגוריות: אחד על אחד, שניים על שניים, איום משולש, ארבע דרכים קטלניות, שישה אנשים, שמונה אנשים. מעבר לכך תהיה לכם גם האפשרות לשחק במשחק שיאתגר את יכולות שלכם - Handicap, במשחק הקלאסי Royal Rumble, או לפתוח טורניר. כל אחת מהאפשרויות הללו גם היא נפתחת לעוד כמה תתי אפשרויות, כך למשל האחד על אחד נפתחת לעוד 14 אפשרויות משחק שונות כמו כלוב הברז, איש הברזל, האיש שעומד אחרון וכן הלאה, ואם זה לא מספיק, אז האפשרות האחרונה היא "מותאם אישית" מה שאומר שאתם כשחקנים יכולים לבנות לעצמכם את מערכת החוקים.

בשורה התחתונה, כשחקנים שבאים לשחק כשחקן יחיד יש לכם קרוב למאה אפשרויות משחק שונות, וזה עוד לפני שנגעתם בבניית הדמות, בקריירה, או במשחק הרשת. תנו לכל אפשרות משחק חצי שעה בכדי לנסות אותה, ותגיעו לחמישים שעות משחק, ואפילו לא דיברנו על האפשרות לשחק עם שחקנים שונים.

מבחינת שחקנים, יש לכם את האפשרות לשחק עם סט השחקנים הבסיסי איתו התחלתם, אבל לרשותכם עומדים גם שחקנים לרכישה, תמורת נקודות שתצברו תוך כדי משחק. למרות שהפיתוי היה גדול מאוד לרכוש דמויות כמו טריפל C משנת 2001, שווה להתאפק בשלבים הראשונים של המשחק, כי אותן נקודות ישמשו אתכם כדי לבנות את הדמות שלכם בקריירה ולהקנות לה יכולות מיוחדות. לדעתי התחום הנשי הוזנח מעט במשחק הנוכחי, ואין נציגות הולמת, על אף שיש לא מעט שחקניות נשיות שיכלו לקחת חלק במשחק. האם זה בגלל שקהל היעד של המשחק מעדיף שחקנים מוכרים? אולי, לי יש תחושה שהולך לצאת DLC שישלים את החור השחור הזה.

Image

 

 

סיכום

המשחק WWE2K18 הוא משחק האבקות אומנותית, מרביתה בזירה. המשחק WWE2K18 מביא השנה משחקיות משופרת במעט, עלילה הרבה יותר טובה לשחקן היחיד ועולם תכנים מורכב ביותר. המשחק WWE2K18 מתאים לשחקנים שאוהבים את ז'אנר משחקי ההיאבקות, ובעיקר לשחקנים שאוהבים לשחק עם שחקנים אחרים, מרחבי הרשת או באותה הקונסולה, לשם כך המשחק תומך במשחק של עד שמונה שחקנים בו זמנית, אפשרות נדירה עבור משחקי הפלייסטישן. המשחק מול הבוטים במשחקים האוטומטיים יכול להיות מתסכל והוא פוגע בהנאה של שחקנים שמעוניינים לשחק לבד, או בכאלו שמנסים לפתח קריירה. על אף שמדובר במשחק מאוד מושקע ומורכב, היינו מצפים לעוד שיפורים בתחום המשחקיות, הדיאלוגים של הסאונד ובתיקוני באגים בתחום הגרפיקה. שחקנים שיבחרו לשחק במשחק WWE2K18 יוכלו לבלות מאות שעות מול המשחק לפני שימצו את כל האפשרויות, אבל שחקנים שיהיו מתוסכלים מהשליטה במשחק יזרקו את השלט אחרי כמה שעות בודדות. קחו בחשבון שהמשחק שוקל בסביבות 57 ג'יגה כולל עדכונים.
נ.ב. אלקסה בליס יצאה להם יותר דומה לשירי מימון מאשר לאלקסה המקורית (ראו תמונה).

ציונים:
גרפיקה: 8
סאונד: 8
משחקיות: 7
מגוון וסגנונות משחק: 10
עלילה: 9

ציון סופי: 8.1

 

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker