מבזקים
הודלף לנו באופן לא רשמי כי יצרנית כרטיסי המסך ATI מתכוונת להוזיל באופן משמעותי את שני כרטיסי המסך המובילים שלה מהדגמים3870 /3850. על פי ההדלפה העלות החדשה של הכרטיסים תהיה סביב המחיר 150$, או בעברית בסביבות 500-600 שקל לכרטיס המסך מהמתקדמים ביותר. ההוזלה צפויה להיות בימים הקרובים, אבל מעניין כמה זמן יקח לשוק הישראלי "לעדכן" את המחירים בהתאם להוזלה. אז אם מנסים לדחוף לכם מחיר שהוא יותר גבוה מ-600 שקל לכרטיס מסך, תגידו: אנחנו לא פראיירים!
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Spelunker Party הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 24 October 2017

ביקורת למשחק Spelunker Party
יש מילים שקשה לתרגם לעברית, Spelunker למשל זה חוקר מערות, אבל לא רשמי, אלא יותר חובבן, בערך כמו שמטפסי הרים מתמודדים עם צוקים בשביל האתגר. ה-Spelunker אוהב למצוא מערות חדשות, רצוי בתוליות או כאלו שרגל אדם לא דרכה בהם אלפי שנים, והפנטזיה של כל Spelunker היא למצוא גם מערת אוצר, דוגמה קלאסית הן מגילות קומראן שנמצאו במערות מסתור בהרי מדבר יהודה. מערת הנטיפים לעומתם הינה דוגמה קלאסית למערה בתולית שנוצרה הודות לפעילות החלחול באבן הגיר ותודות לכך שלא דרכה בה רגל אדם במשך עשרות אלפי שנים.

Image

על המשחק
Spelunker Party הוא משחק אינדי בו אתם משחקים בתפקיד חוקרי מערות, המשחק מתחיל בעולם שמזכיר טיפה את אינדיאנה ג'ונס: מלכודות קוצים, אבנים מתגלגלות וכל שאר המוטיבים מסרטי ההרפתקאות, אך מהר מאוד זירת המשחק מתמלאת בשלל מפלצות, מנגנונים ומלכודות מקוריות ביותר. המטרה העיקרית במשחק היא לחקור, לאסוף אוצרות ולהתקדם בשלבים, המטרה המשנית היא להנות על הדרך מעלילה וחברים שתפגשו.

Image

 

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק Spelunker Party חביבה ומאוד ילדותית, כזו שפונה אל ילדים ובני נוער צעירים. המפלצות במשחק פשוט חמודות והדמות שלכם נראית כמו בובת בד. מידי פעם יהיו במשחק קטעי מעבר בתלת-מימד, בסך הכל הגרפיקה עושה את העבודה ומתאימה לקהל היעד אליו המשחק פונה. מעבר לכך המשחק רץ חלק, בלי לאגים, באגים, גליצ'ים או תופעות מוזרות בגרפיקה.

Image

 

סאונד
הסאונד של המשחק מזכיר את משחקי הארקייד הקלאסיים. המוזיקה, האפקטים והצלילים שמשמיעים כשהדמות עוברת שלב או מתה, יצאו כאילו היישר משנות התשעים בהן שלטו משחקי הארקייד. המוזיקה עצמה משתלבת היטב במשחקיות ותורמת רבות למשחק. מעבר לשליטה באפקטים ובמוזיקה אין לשחקנים יותר מידי אפשרויות בתחום הסאונד, והרמקולים נבחרים כברירת המחדל של המחשב.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
המשחק Spelunker Party הוא משחק ארקייד דו מימדי בו אתם תשחקו דמות של חוקר\ת מערות, המשחק בנוי בסגנון של שלבים מסתעפים, כשכל שלב פותח עוד כמה כיווני משחק שונים, עם מלכודות ויצורים אופייניים לסביבה שנפתחה. על פי סגנון המשחק, העלילה, עיצוב הדמויות והרמה, המשחק נועד לבני נוער צעירים, נניח בין הגילאים 10-14. מוקדם יותר המשחק קשה מידי, מאוחר יותר המשחק לא מספיק מאתגר.

השליטה במשחק מחייבת שימוש בשלט, גם למשתמשי ה-PC, שחקנים שיתעקשו להשתמש במקלדת יגלו שהם לא יכולים להמיר מקשים ושהקומבינציה שהמקלדת מאפשרת להם להשתמש היא קומבינציה לא פשוטה בכלל שמחייבת אותם למתוח אצבעות ולעזוב מקשים מסויימים, לפעמים חיוניים, כדי להשלים מהלך. עם שלט המשחק פשוט יותר, ועדיין השלט לא היה החסם הגדול עבורי במשחק..

Image

 

אז למה Spelunker Party הצליח לעצבן אותי?  מה יכול להיות במשחק כל כך תמים שיגרום ללחץ הדם של בן אדם בוגר להמריא?  התשובה טמונה בניסיון הגיימינג העשיר שלי: לאורך כל שנותי כגיימר לא נתקלתי במשחק שבו הדמות כל כך שבירה; נפילה קטנה מגובה חצי מטר והדמות מתה. קפצתם קדימה ויש שיפוע (ירידה)? הדמות מתה. ירדתם מהסולם חצי מילימטר לפני הזמן? הדמות מתה. עכשיו, אני לא יודע מה אתכם, אבל שנותנים לי דמות שיכולה לקפוץ אני קופץ איתה גם כשלא צריך, במקום ללכת - קופץ. למה? ככה. במשחק Spelunker Party התוצאה הרת אסון ותשעים אחוז מהפעמים שהדמות שלי הלכה לעולמה זה היה בגלל קפיצה מגובה מגוחך.
תשאלו אותי: אתה לא לומד? אז קודם התשובה היא "לא כל כך מהר". ותסכימו איתי שקשה לשנות הרגל של שנים על גבי שנים של גיימינג שבו דמויות קופצות מבניינים ונשארות בלי שריטה.  

השם של המשחק Spelunker Party מרמז על כך שיש מסיבה של שחקנים ולא מדובר בעוד משחק לשחק היחיד. המשחק מאפשר לשחקנים לשחק זה עם זה ברשת פרטית, או דרך האינטרנט, במפה ספציפית או במפה אקראית, עם אנשים זרים או עם חברים. מבחינת ארגון המשחק ממש מאורגן יפה, רק חיסרון קטן: נכון לזמן הביקורת לא הצלחתי למצוא שחקנים לשחק איתם ברשת, אני מניח שהסיבה העיקרית לכך היא שלא ניתן להתחיל משחק לבד ושיצטרפו שחקנים, ולכן לשחקנים אין סבלנות לחכות שיתחברו עוד שחקנים כדי להתחיל משחק. התוצאה כמו שהזכרתי מקודם היא שממה של שחקנים, אין עם מי לשחק ברשת וחבל.

Image

 

אם מתעלמים לרגע מגובה הנפילה המרגיז, המשחקיות של Spelunker Party היא בסך הכל משחקיות טובה, כזו שמעודדת את השחקנים לנסות שוב ושוב את אותו השלב. השחקן נכנס למערה ובה יש לו חמש נסיונות לעבור את כל השלבים ולצאת מהצד השני. לא ברור לי למה יוצרי המשחק הקפידו לחלק את המערה לשלבים, כי בפועל זה שעברתם שלב לא נותן לכם כלום: אם  אתם מתים חמש פעמים תצטרכו להתחיל את המערה מהשלב הראשון, ואם עברתם את כל השלבים - אז מה אכפת לכם שהיו נקודות ציון בדרך?

מרבית השלבים במשחק אפשריים ביותר, על אף שישנם כמה יש שלבים קשים במיוחד, היתרון של משחק עם עוד שחקנים הוא בגישה למקומות שמחייבים שיתוף פעולה, למשל יש קירות שיפתחו רק אם שחקן אחד יעמוד על מתג, ואז שחקן אחר יוכל לקחת את האוצר שמאחורי הקיר. ככלל אצבע אפשר להגיד שרמת הקושי של המשחק עולה עם ההתקדמות בשלבים, אבל עם העלייה ברמת הקושי כך תקבלו גם אביזרים שיהפכו את המשחק לקל יותר. כמו למשל חליפת כבאים שתאפשר לכם להיפגע פעם אחת מאש - בלי להיפסל.

Image

בכל פעם שתסיימו שלב, הדמות שלכם במשחק תוכל לחזור לבסיס, בבסיס אתם תוכלו לשדרג את הדמות, להעצים את המלווה שלה, לחזק חפצים שמצאתם, להתבונן במיקום שלכם בדירוג העולמי ולהשכיר את שירותי הכלב-גשש, שימצא לכם חפץ קסם תמורת "רק סוכרייה אחת". העניין הוא שכל סוכרייה עולה 5000 מטבעות זהב, אז או שיש בעולם של Spelunker Party  אינפלציה מטורפת, או שהכלב אוהב סוכריות מיהלומים. חפצי קסם וציוד תוכלו למצוא גם במסעות שלכם במערות, חפצי הקסם יופיעו יותר כמו פאזל שצריך להשלים, וכדי להשיג את הפריט יהיה עליכם למצוא את כל חלקי הפאזל. דרך אחת למצוא את כל החלקים היא לשחק עם עוד אנשים ולהגיע למקומות שאפשר להגיע אליהם רק בקו-אופ, הדרך השנייה היא לחזור שוב ושוב על אותו השלב, כדי למצוא עוד חלקי פאזל.

סיכום
המשחק Spelunker Party הוא משחק ארקייד שמיועד לילדים ובני נוער, רצוי לשחק במשחק עם שלט, לבוא אל המשחק בגישה של משחק חדש לחלוטין, עם פיזיקת נפילות שונה מכל מה שהכרתם ועם המון מלכודות ומפלצות שיעשו הכל כדי למנוע מכם לעבור את השלב. בסך הכל המשחק Spelunker Party לא מציב בפני השחקנים אתגרים שהם בלתי אפשריים, אלא אתגרים שמצריכים מיומנות, תרגול והמון סבלנות. העלילה של המשחק קיימת במהומם אי שם ברקע, ולשחקנים ברור שסנטר של המשחק זה האתגר שכל שלב מציב ולא העלילה. הסאונד והגרפיקה של המשחק סבירים לחלוטין וממצבים את Spelunker Party בשורה הראשונה של משחקי הארקייד.

ציונים
גרפיקה: 8
סאונד: 8
עלילה: 7
משחקיות: 7
שליטה במשחק: 6
משחק רשת: לא זמין לאורך כל משך הביקורת

ציון סופי 7.3

עידכון אחרון ( Thursday, 26 October 2017 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker