מבזקים
הנה תמונות מסך חדשות וחמות מהמשחק Tabula Rasa של ריצרד גריסון והפעם העדכון האחרון כולל הוספה של שלושה זנים חדשים של יצורים היברידים
לצפייה בתמונות
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Total war: Warhammer 2 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 10 October 2017

ביקורת למשחק Total war: Warhammer 2

בלי להגזים ועם 1400 שעות Total War: Shogun 2  הוא המשחק ה-הכי משוחק בספריית הסטים שלי, אבל אחרי האסון שנקרא Total war: Rome 2  די ויתרתי על התקווה ש Creative assembly  תצליח אי פעם להוציא משחק יציב בסדרה הזאת, האכזבה הייתה גדולה כפליים כי Rome2 היה אמור להיות משחק מדהים ולמרות זאת הפך לאסון עד לרמה שלא רציתי לקנות את Attila  עד שהציעו לי אותו בחינם.

תמיד רציתי לראות מה אפשר לעשות עם משחק אסטרטגי לא בתקופה היסטורית אלה בעולם הפנטזיה כמו למשל ב “Middle earth”  או בעולם של Witcher  ואכן קיבלנו לפני כשנה וחצי משחק בעולם של WarHammer  שהיה ללא ספק לקח את המשחק לכיוון אחר וזה הכיוון שהוא היה זקוק לו, המשחק לקח את הסדרה למקומות שאף תקופה היסטורית לא יכלה והמשחק עבר את כל הציפיות שלי, עכשיו שנה מאוחר יותר המשחק השני בסדרה הגיע, האם הוא טוב ולוקח את הסדרה צעד קדימה שוב? או האם זה עוד אסון שלוקח את הסדרה 5 צעדים אחורה? בואו ואספר לכם.

Image

לכל אלה שחדשים לסדרה המשחק הראשון והשני של Warhammer הם דרך מצויינת להכנס לסדרה למרות שהמון דברים לא מוסברים לשחקן מההתחלה, לכן אני מאוד ממליץ להעביר את דרגת הקושי של המשחק ל Easy , אפילו לי, שחקן משחקי אסטרטגיה ותיק, היה קשה להיכנס למשחק, ולקח לי יום יומיים עד שהתחלתי להבין ולהכנס למשחק בכל הכוח ולבנות את האימפריה שלי.

המשחק מחולק לשני חלקים, חלק ראשון הוא של הקרבות בזמן אמת והחלק השני של ניהול המפה והתורים. בקרבות בתלת מימד אתם שולטים בצבאות קטנים במטרה להביס את כוחותיו של האויב, הקרבות הם גרסה לא ישירה של אבן נייר ומספריים אז צריך תמיד לדאוג שהצבא הוא מאוזן, לדוגמא: ארטילריה תדאג שצבאות הגנתיים יזדרזו לתקוף אותך, קשתים מדללים את צבא האויב כאשר הוא מתקדם אליך,  חניתות ידאגו לכך שהצבא שלך מוגן מיחידות פרשים, פרשים יכולים להשמיד בקלות קשתים לא מוגנים או לתקוף צבאות מאחורה ולהפיל להם את המורל בצורה דרסטית שלא לדבר על כך שגם יש יחידות שעפות ויחידות של מפלצות ענק שצריך שיטות מיוחדות בשביל להביס אותן.

אך בנוסף לכך במשחק יש גיבורים ואדונים, במשחקים קודמים גנרלים היו מקבלים יכולות מיוחדות כמו האפשרות להעלות את המורל של החיילים שלהם, אבל גנרל בWarhammer 2  מוסיף להם עוד תבלינים בשביל ליחד אותם ולהפוך את הנוכחות שלהם ליותר קריטית מאי פעם: גיבורים שמתמחים בקסם מקבלים קסמים נוספים, גיבורי לוחמה יקבלו התקפות ואפילו כלי רכיבה כמו סוס או אורק. גיבור אחד יכול להיות הפקטור שקובע את גורלו של קרב שלם, הם יכולים לבדם להשמיד יחידות חלשות בקלות וככל שתחזקו אותם יותר הם הופכים לכוח שאי אפשר לעמוד בפניו ולהפוך את הקרב מהפסד לנצחון.

 Image

 

עוד הבדל בין גיבורים לאדונים הוא בכך שאדונים מובילים צבאות בזמנים שגיבורים יכולים לעזוב אותם ולעבוד לבד, הם ה"מרגלים" של המשחק, ולא רק שאפשר שהם יהיו בצבא עצמו בתור לוחם בקרב, הם גם יכולים לפגוע בצבאות האויב או לגרום למרד בערים עוינות ובנוסף לכך להתנקש באדונים וגיבורים של צבאות אחרים(כל זה בחלק של המפה עצמה ולא בקרבות).

ערים באות שוב במחוזות, כלומר עיר היא לא תלויה בפני עצמה אלה כל הערים במחוז תלויות אחת בשנייה, אפשר גם לתת בונוסים מסויימים למחוז רק בתנאי שכולו נכבש על ידך או על ידי הכוח ששולט בערים. גם הרבה יותר קל לבנות את הכלכלה ועל הסדר הציבורי כששולטים בכל המחוז ועם זה באה ההחלטה של על איזו עיר כדאי לשלוט ואיזו אפשר להשמיד ולהוריד מהמפה. תמיד צריך לשמור על הסדר הציבורי בכל עיר שנשלטת, כי אם עולה מרד שיכול לכבוש את העיר זה יכול להרוס את כל האיזון הכלכלי שיש לכם, לכן לשמור על כל הפאקטורים האלה חייב תמיד להיות בין השיקולים הגבוהים ביותר. בנוסף לכך תמיד צריך לשמר את  הפאקטורים של Chaos, balance, order  שהם כמו הדת במשחקים הקודמים בסדרה, תמיד צריך לשמר אותם בשביל האיזון.

אחד הדברים האדירים שהוסיפו למשחק הוא השוני בין הממלכות השונות, כלכלה של כל גזע היא שונה מגזע לגזע, למשל הכלכלה של האלפים האפלים בנויה על עבדות, עבדים מתים אחרי זמן מה ולכן צריך למלא את כוח העבודה על ידי כיבוש, אבל אם יש בעיר יותר מידי עבדים זה יכול לסכן את העיר במרד, ואי אפשר לבנות מבנים עד שהעיר מתפתחת ולכן אין כלים לשמר את העבדים עד לשלב מאוחר יותר, זה שכל גזע הוא שונה ומשחק בצורה שונה לחלוטין, גורם לכל חדש שתפתחו קאמפיגן להרגיש כמו משחק בפני עצמו.

 Image

 

בנוסף לכך, Total war: Warhammer 2  הוא המשחק הראשון בסדרה שמנסה לספר סיפור, הוא פשוט אבל מובן לחלוטין, הסיפור מדבר על כך שלב העולם הוא לא יציב וכל הגזעים השונים מנסים לכבוש ולדאוג לסוף אחר לעולם, עם כל הדמויות והאזורים זה באמת מרגיש כמו סיפור עם טוויסט ממש יפה בסוף שאותו אני לא אגלה.

המשחק מגיע עם 4 סוגים שונים של גזעים – האלפים הגבוהים, האלפים האפלים, אנשי הזיקית ו  Skaven

כל גזע פועל ומשחק בצורה שונה ואפילו לכל גזע יש תנאי אחר לנצחון, משהו שאומר שצורת משחק עם כל גזע היא יחודית בפני עצמה. אחת הבעיות הגדולות של כל המשחקים חוץ מ Shogun2  הייתה שאחרי זמן מסויים במשחק אתם הופכים לבלתי מנוצחים, עם חצי מפה כבושה, צבאות מלאים וכלכלה שאי אפשר לעמוד בה, בShogun2- שמו את realm divide  שגורם לכל האוייבים להבין שאתה חזק בפני עצמך והם כולם מתאחדים נגדך, זה הוסיף אחלה טוויסת שהפך את המשחק המאוחר לקל יותר, בשאר המשחקים אתם הופכים לחזקים מידי. פה גרמו לכך שיש תנאים לנצחון, תנאים כאלה שגם אם אתה כובש חצי מפה, האוייב שלך עדיין יכול להביס אותך וזה הופך את המשחק להרבה יותר מעניין מאשר סתם לכבוש שטחים, באמת שצריך לחשוב לגבי הכל פה.

Image

 

האם אני אוהב הכל במשחק? לא הכל האמת, אני מתגעגע לדברים מהמשחקים הקודמים, האופציות להצבת הצבא הן הרבה יותר מוגבלות, זה רק הלוחמים מקדימה והקשתים מאחורה או ההפך, אדונים מובילים צבאות אך אי אפשר להוציא אותם מהצבאות, למרות זאת היתרון הוא שאם מגייסים יחידה היא ישר נכנסת לצבא במקום ללכת מרחק מהעיר לצבא, ולמרות שזה המשחק ה 11 בסדרה, יש עדיין בעיות התחברות והרבה מאוד לאגים במולטיפלייר, באמת לא מבין למה הבעיה הזאת קיימת כי מדובר בבעיה שקיימת בערך מהרגע שהמשחק קיים, ונכון שאפשר לסדר אותו אבל אני חייב לציין, ולפי דעתי ההתחלה לכל הקאמפיינים היא קצת קשה וצריך קצת איזון, וכן קצת מוזר לי שמשחק שיצא רק לפני שנה בסדרה הזאת מקבל כבר משחק המשך בלי שיהיו משחקי אמצע: בדרך כלל היו כמה משחקים בין שני משחקים, כמו למשל בין רומא הראשון לשני בסדרה, אבל ההבדל והשיפורים הוא שמיים וארץ.

למרות כל התלונות, המשחק לא נפל לי אפילו פעם אחת, המשחק רץ לי ממש טוב במחשב ועל אולטרה קיבלתי 50-60 פריימים ולפעמים נפילות ל 30 כשהיה הרבה אקשן על המסך, היוצרים באמת הביאו משחק שהוא שונה לחלוטין ממה שהיינו רגילים אליו, למרות שאני כן מאוד אשמח אם הם יוכלו לחזור לתקופות היסטוריות  כי זה כן מה שמשך אותי ועוד הרבה מאוד מעריצי היסטוריה למשחק הזה. ולכל קאמפיין יקח הרבה זמן לסיים אותו, אני מדבר על עשרות שעות, ולמרות שיש הרבה מאוד דברים שאני מתגעגע אליהם, יש דברים שהוציאו מהמשחק הנוכחי - כמו למשל שינויי מזג אוויר, שהם לא חסרים לי בכלל.

Image

 

אני אסכם – Total war: Warhammer 2  הוא משחק טוב, זה נראה טוב והמשחק הזה מקבל ממני את האישור של "שווה לקנות".

ציון סופי : 9/10

 

ביקורת מאת דוד קורייב

 

 

 

עידכון אחרון ( Tuesday, 10 October 2017 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker