מבזקים

הבטא למשחק RIFT נפתחה ועדיין לא מאוחר מידי להרשם ולהיות בין הראשונים שמשתתפים במשחק ההרפתקאות מבית Trion. מרושם ראשוני ניתן להגיד כי המשחק ריפט או "קרע" הוא אחד ממשחקי ההרפתקאות בסגנון MMO המושקעים יותר שעתידים לצאת בזמן הקרוב, אז למה אתם מחכים??

 

powered_by.png, 1 kB

ביקורת למשחק Endless Space2 - בטא הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 15 May 2017

ביקורת למשחק Endless Space2 - בטא

על המשחק
המשחק Endless Space2 הוא משחק אסטרטגיה בחלל, בו השחקן שולט באומה שלמה בעידן שבו מתנהל חקר חלל אינטנסיבי, הן מצדכם והן מצד אומות לא מוכרות. במשחק יהיה על השחקן לבחור בין  אופציות צבאיות לאופציות דיפלומטיות, כאשר ביצועי השחקן יכולים להמדד בשני אופנים: ניצחון צבאי או ניצחון בנקודות. Endless Space2 הוא משחק של קולוניאליזם, מחקר ועימותים צבאיים והכל מנקודת המבט של המפקד העליון. 

Image

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק אומנם איכותית, אך היא לא מצדיקה את דרישות המערכת הגבוהות יחסית בתחום הגרפי, עבור משחק שבו באמת קשה להבחין בתרומה של שיפורים גרפיים שהוכנסו. עם זאת, הרושם שהמשחק מותיר הוא של סביבה גרפית מאוד נקייה, בלי פיקסלים שבורים ועם המון משטחים מבריקים, כיאה לעולם עתידני. הכח של המשחק Endless Space2 טמון דווקא בעיצוב ולא באיכות הגרפית, שכן סביבת המשחק, הכוכבים והיצורים בהם תפגשו, או יותר נכון - בעיקר היצורים שתפגשו, ויופיעו כציור שלצידו טקסט נדיב שצריך לקרוא, כל אלו יכולים לעורר את הדמיון של השחקן ולסחוף אותו עמוק אל תוך ההרפתקה. עכשיו תסכימו איתי שכדי להציג תמונה איכותית ולצידה טקסט לא צריך כרטיס מסך חזק במיוחד?

Image

 

סאונד
הסאונד הוא השחקן השקט במשחק, אחרי הכל מדובר במשחק אסטרטגיה, שיותר קרוב למשחק שח מאשר משחק פעולה רגיל, ולכן אתם גם לא צריכים לצפות ליותר מידי אפקטים שיסעירו אתכם. אומנם, במהלך הקרבות יהיו קולות לחימה, אבל הרושם הוא שהאפקטים שהוכנסו למשחק הם יותר בכדי לצאת ידי חובה מאשר בכדי לסחוף את השחקנים. המוזיקה של המשחק לעומת האפקטים, מושקעת ביותר ומאפשרת לשחקנים לשבת מול המסך במשך שעות על גבי שעות בלי לשים לב שיש שהזמן חולף.

דרישות מערכת מינימאליות:
מערכת הפעלה: ווינדוס 7 ומעלה, 64 ביט בלבד.
מעבד: אינטל: i3 מדור שלישי, i5  מדור שני, AMD: סדרת A6
זיכרון: 4 ג'יגה ראם.
כרטיס מסך: NVIDIA 550Ti/AMD Radeon 5800
אכסון בכונן קשיח: 8 ג'יגה.
רזולוציה מינימאלית 1280x720
כרטיס קול ומערכת תומכי DirectX11
חשוב מאוד: אין תמיכה בכרטיסי מסך מובנים של אינטל!

 

דרישות מערכת מומלצות:
מערכת הפעלה: ווינדוס 7 ומעלה, 64 ביט בלבד.
מעבד: אינטל: i3 מדור חמישי, i5  מדור שלישי, AMD: FX4170
זיכרון: 8 ג'יגה ראם.
כרטיס מסך: NVIDIA GTX 660/AMD Radeon 8000
אכסון בכונן קשיח: 8 ג'יגה.
רזולוציה מומלצת 1920x1080
כרטיס קול ומערכת תומכי DirectX11
חשוב מאוד: אין תמיכה בכרטיסי מסך מובנים של אינטל!

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
נתחיל מהשליטה במשחק, יכול להיות שנתקלנו בקשיים בהתמודדות עם המשחק בגלל שהמשחק נמצא בגרסת הבטא שלו, או אולי בגלל שלא פתחו את הרמה הבסיסית למשחק עבור שחקנים שאינם בקיאים בעולם של Endless Space2. אבל הייתה חסרה לנו מאוד ההדרכה הבסיסית של איך שולטים במשחק ומה עלינו לעשות. אני לא מדבר על הדרכה כמו "כדאי לך לתקוף את העם הזה" או "לך להתיישב בכוכב הכחול", אני מדבר על ההדרכה הכי בסיסית, כמו איך בונים מבנים או איך מציידים את החלליות שלכם בכלי נשק כדי שלא יהפכו לבשר תותחים.

בסופו של דבר נמצא מדריך למשתמש בקישור הבא: http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/392110/manuals/User's_Manual_-_Endless_Space_2.pdfאם אתם מתכוונים לשחק במשחק אני ממליץ לכם בחום לקרוא בעיון רב את המדריך ולשנן אותו, כי זה מה שיכול לעשות את ההבדל בין ניצחון מוחץ להפסד צורם. קחו בחשבון גם שבמשחק הכפתורים לא ברורים, אבל כמעט על כל פריט שתלחצו תוכלו לקבל הסברים ארוכים ומפורטים.

Image

 

מילת המפתח במשחק היא סבלנות, המון סבלנות ועוד סבלנות. רמת האנגלית שהמשחק מציג לקוראים היא די גבוהה, ואפשר להתייחס אל המשחק כאל שיעור מעולה באנגלית, גם אחרי שתסיימו לקרוא את המדריך בלינק שצרפתי, במהלך המשחק יקפצו לכם אינספור הודעות והסברים על כל פריט וסביבה. העצוב בכל הסיפור הוא שנותנים לכם הסברים כאילו פתחתם ויקיפדיה, אבל הדרכה פשוטה או אפילו המלצה - את זה לא תמצאו.

רמת המורכבות שהמשחק Endless Space2 יכול להגיע אליה היא גבוהה מאוד ומהשחקן נדרשת לא רק יכולת הבנה מעל הממוצע, אלא רצוי שיהיה מצויד גם בזיכרון חד ויכולת למחויבות (או במילים אחרות בהמון זמן פנוי), הסיבה לכך היא פשוטה: בשלבים מתקדמים של המשחק אתם תייצרו מערכות יחסים מורכבות עם עמים אחרים, תשלחו חלליות לכל רחבי הגלקסיה ותשפיעו על הפוליטיקה הפנימית שלכם, כולל על מערכת החקיקה. אם תשכחו חללית סתם כך ליד כוכב עוין - תוכלו לאבד אותה, אבל אם תשכחו להסיר חוק שהרגיז את העם או לתפעל את הנציגים שלכם בפרלמנט - תוכלו לאבד את השליטה.

Image

 

העמים בהם אתם יכולים לשלוט הם מאוד מגוונים, ולמעשה זה נראה שהיוצרים של המשחק התאימו אומה לסוג אופי של בני-אדם, כך שכל שחקן יוכל למצוא עם איתו הוא מזדהה. בין העמים תוכלו למצוא את:
הורטיו: דמויי אדם, מקורם ב"הורטיו" אחד עשיר ביותר שמצא טכנולוגיה מתקדמת באמצעותה שכפל את עצמו ויצר עם שלם של קלונים ועוד עם שלם של עבדים שמשרתים אותו, השאיפה שלו - למלא את היקום בעצמו. התכונה הבסיסית של ההורטיו היא ציידי גנים - נמצאים בשאיפה לגלות עוד ועוד מאגרי גנים (יצורים חדשים) בהם יוכלו לבצע מניפולציות.
סופונז: הסופונים הם יצורים חכמים ושוחרי שלום, אלו החייזרים האפורים עם העיניים הגדולות, שלפי המקורות אלופים במדע. הם אולי לא מצטיינים בקרבות, אבל נמצאים תמיד בחזית המדע לטוב ולרע. הסופונים מצטיינים בכל סוגי המדע ולכן הם מקבלים בונוס בתחום המחקר המדעי.
וודיאני: חובבי טכנולוגיה, פנאטים דתיים. הוודיאני הם השילוב ההרסני ביותר שיש בין אומה שעמדה על קץ כיליון בשל התמכרות לטכנולוגיה, לפנאטיות דתית. הוודיאני משוטטים בחלל בחיפוש אחרי טכנולוגיות חדשות, ועמים אותם יוכלו להמיר לדת שלהם, או להשמיד.

Image


לומריס: סוחרים דמויי אדם, הלומריס הם אומה של סוחרים ממולחים שמתבססת על שגשוג כלכלי כמנוף גדילה עיקרי, הלומריס הם אמפיבים, מה שמאפשר להם גישה למקומות בהם הם נהנים מבלעדיות בסחר עם יצורי מים. הלומריס מתנהלים כאומה שבטית, בה להסכמה בין כל השבטים יש חשיבות עליונה ביכולתם לקחת החלטות חשובות.
קרברים: חרקים מרושעים, הקרברים הם החייזרים הרעים מסרטי הפעולה, מדובר באומה של חייזרים שמנצלת את המשאבים של הכוכב בה היא נמצאת עד תום ואז נודדת כדי להתלבש על כוכב אחר. הקרברים הם אומניבורים, ואינם בוחלים באכילת יצורים תבוניים, כמו גם צמחים, חרקים וכל צורת חיים זרה.
אנשי האימפריה: בני אדם, חייבים להיות בני אדם בסיפור, אנשי האימפריה מתנהלים לכאורה כמשטר דיקטטורי, אבל כידוע בני האדם תמיד חייבים לעשות צרות ולכן ברגע שמתרחקים טיפה ממרכז הכח של האימפריה מגלים ניצני עצמאות ויוזמות מקומיות..

Image

מבחינת משחקיות, המשחק מתנהל על פי תור, זה אומר שכל עוד לא סיימתם את התור - העמים האחרים פאסיביים, ואתם יכולים להמשיך לנהל את האסטרטגיה שלכם, לתת פקודות ולהורות על בניית מבנים. כדי שדברים יתבצעו אתם צריכים לסגור את התור ואז הזמן זז, אבל אתם הופכים לפאסיביים ומאבדים את היכולת להגיב. הקרבות של המשחק הם סימולציה שנגזרת מהכוחות של היחידות והטקטיקה שבה הכוחות פועלים. כמנהיגים אתם תוכלו לצפות בסימולציה של הקרבות, או פשוט לקפוץ לתוצאה של הקרב. אפשרות מבורכת, כי בשלב מסויים הקרבות הופכים למשעממים - בגלל שמדובר בסימולציה ולכם אין את האפשרות להגיב.

 

המשחק Endless Space2 כשמו כן הוא, משחק שעוסק בחקר החלל, כשחקנים יצפו מכם לדעת לקחת את ההחלטות כמה רחוק לשלוח את החלליות שלכם למחקר, באילו כוכבים כדאי להשקיע ומאילו איזורים כדאי להתרחק. להתפתחות הטכנולוגית כאומה יהיה גם מחיר פוליטי: אם תשקיעו במדע אז הכח של המדענים יגדל, אך לעומת זאת תשקיעו את מרבית נקודות המחקר ביכולות צבאיות - אז כוחם של אנשי הצבא יגדל גם בפרלמנט. אתם כמנהיגים תצטרכו לדעת למצוא את דרך המלך, בין מלחמה ושלום, בין מחקר, צבא ודת. לא שונה בהרבה מהאתגרים של המנהיגים של ימינו.

Image

 

סיכום
המשחק Endless Space2 הוא משחק אסטרטגיה מושקע לשחקנים שאוהבים לקרוא, לחקור, ללמוד ולחשוב. זהו משחק שמצריך המון סבלנות, ומתגמל את השחקנים בצמיחה ופריחה של התרבות בה הם משקיעים. השליטה במשחק אינה פשוטה ומצריכה המון סבלנות, בעיקר בגלל שנכון ליום כתיבת הביקורת עדיין אין למשחק טוטוריאל רציני. הגרפיקה של המשחק מצליחה להכניס את השחקנים לאווירת המסע בין כוכבים וניכר שליוצרי המשחק יש דמיון מפותח בנוגע לכל מה שקשור לעיצוב דמויות. מאחר ומדובר בגרסת בטא למשחק אנו לא נותנים ציונים, אך האומדן שלנו הוא שהציון הסופי של המשחק המלא יהיה בסביבות 80.

עידכון אחרון ( Monday, 15 May 2017 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
סקרים
המשחק של כל הזמנים
 
מי מחובר
Site by: MtK

eXTReMe Tracker