מבזקים

יצא עדכון לרשימת המשחקים הכי חמים שיש, הפעם מרבית המשחקים פחות מוכרים ומפורסמים אבל מביני עניין ישימו לב שיש ברשימה החדשה כמה משחקים מעולים ששווה לשים עליהם יד...

לרשימת המשחקים המלאה

 

powered_by.png, 1 kB

ביקורת למשחק Dragon Quest Heroes II הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Wednesday, 03 May 2017

ביקורת למשחק Dragon Quest Heroes II

על המשחק
המשחק Dragon Quest Heroes II הוא משחק פעולה מגוף שלישי, בסגנון משחק תפקידים, המתרחש בעולם משחקי Dragon Quest, בו מפלצות חיות לצד בני אדם, וקסמים הם עניין של מה בכך בכל קרב פשוט. במשחק אתם תשחקו בדמות צוער באוניברסיטה לאומנויות לחימה, שנקלע בזמן הנכון ובמקום הנכון ללב הקרב הראשון בממלכה מזה אלפי שנים. במהלך הקרבות המתנהלים בסגנון Hack and Slash תוכלו להילחם בכמויות אדירות של מפלצות מכל הסוגים ומכל המינים, וכמובן שיהיו גם בוסים, המון בוסים קשוחים ומאתגרים. המשחק הוא כמעט תעתיק מדוייק של קודמו: Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight, ואני באופן אישי שמחתי מאוד להרגיש שאני ממשיך לשחק באותו עולם קסום ומוכר.  

Image

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק Dragon Quest Heroes II מזכירה מאוד את זו של Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight, ושאני אומר מזכירה מאוד אני מתכוון גם לעיצוב של הדמויות, גם לרמה הגרפית הכללית ולרמת המפרט וההצללה, וגם לעיצוב של ממשק השליטה במשחק. השמירה האדוקה על הסביבה הגרפית גרמה לי להרגיש שאני יודע כמעט הכל על המשחק, ואפשרה לי להתקדם במשחק בקצב מהיר יותר לעומת שחקן לא מנוסה.

Image

 

סאונד
גם אפקטי הסאונד של המשחק Dragon Quest Heroes II דומים מאוד לאלו של Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight, ואפילו השמות של הקסמים וקריאות הקרב של הגיבורים נשארו ללא שינוי. השמירה על האפקטים, עוזרת גם היא להתמצא בסביבת הלחימה, ולשחקנים מנוסים יהיה קל מאוד לדעת מתי הם משכו אליהם את תשומת הלב של אחת המפלצות, מאיפה יורים עליהם כדור אש, האם הם הצליחו לחסל את אחד הבוסים ואיזה דמות מבין הגיבורים פצועה וזקוקה לעזרה מיידית.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
כפי שהזכרתי כבר יותר מפעם אחת, המשחק  Dragon Quest Heroes II  מזכיר מאוד את Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight. התחושה שלי היא שפשוט לקחו את אותו צוות פיתוח, עם אותם כלים ואמרו להם להשתמש בארגז הכלים הקיים והדמויות הקיימות, בכדי לייצר משחק שבו הדבר היחיד שיהיה חדש, זו העלילה. להגיד את האמת: כל עוד העלילה איכותית והמשחקיות ממשיכה להיות מהנה, אני לא מתלונן. למשחק יש דמות ראשית, זו תהיה הדמות שלכם ואתם תוכלו לבחור אם היא תהיה דמות של בן או בת, כמו גם לתת לה את השם. במידה ובחרתם בדמות אחת, הדמות מהמין השני תשחק לצדכם כ-NPC, וכשחקן שניתן לתפעל בקרבות.

במרכז העלילה של המשחק Dragon Quest Heroes II עומדת נבואה על קרבות עקובים מדם שיחריבו את העולם כמעט עד היסוד, הנבואה כל כך קשה וכואבת, עד שבמשך אלפי שנים בני האדם נמנעו מכל קונפליקט וחילקו את העולם לשבע ממלכות כאמצעי זהירות. להגיד את האמת: תקופה של אלפי שנים בלי קרבות זה הישג מרשים ביותר, בעיקר שמסתכלים מנקודת מבט ישראלית..

המשחק מתחיל בביקור משפחתי בעיר זרה, כשבמהלך הביקור נשמעים קולות מוזרים ואתם מגלים שהעיר נתונה בהתקפה, של לא פחות מאשר צבא הממלכה שלכם, ובראשו הנסיך סזאר שהוא במקרה גם חבר ילדות טוב.

Image

אחרי שתבלמו את ההתקפה, העלילה תתגלגל ותיקח אתכם עד לכס של הקיסר הגדול שיטיל עליכם ועל שאר בני החבורה שלכם את המשימה לגלות מדוע סזאר החליט לתקוף, ובעזרת המידע הזה לנסות למנוע את המלחמה הנוראה עליה מסופר בנבואת הזעם.

מרגע שתצאו מהעיר, כל המפלצות שתפגשו יהיו מפלצות עויינות, והן יהיו פזורות בכמויות אדירות, כאלו שיאפשרו לכם ללכת שעות על גבי שעות במעגלי חיסול מפלצות בלי לשים לב איך הזמן חולף ואיך אתם עולים דרגות במהירות. מערכת הקרבות בנויה כמערת Hack and Slash, זה אומר בגדול "הרוג ככל יכולתך", ושהמשחק יזרים לכיוון שלכם אינסוף יריבים חלשים שניתן לחסל במספר מכות, ושמידי פעם יהיו בוסים בינוניים ולעיתים יותר נדירות גם בוסים חזקים במיוחד.

מלבד העלילה השינוי הגדול ביותר שהמשחק עבר הוא במערכת הקרבות. והשינוי המשמעותי מכל הוא שמהיום אתם לא יכולים לזמן סתם כך מפלצות חזקות שיעמדו לצדכם, אלא רק מפלצות חלשות יחסית. במפלצות החזקות תוכלו לעשות שימוש זמני מאוד שיתן לכם ריכוז כח משמעותי, אבל שוב לזמן קצר: אם למשל בעבר הייתי מעמיד גולם שישמור על המעבר והוא היה חוסם בגופו את מרבית המפלצות, אז במשחק Dragon Quest Heroes II אתם יכולים לזמן גולם ולשחק במקומו לעשר שניות, אחרי עשר שניות הגולם נעלם ואתם תופיעו במקומו בחזרה. יש גם מפלצות שישמשו אתכם כמו פצצות וברגע שתזמנו אותם הן יגרמו לנזק משמעותי אצל היריב ויעלמו. השינויים הללו משפיעים מאוד על המשחק והמשחקיות, כי עכשיו השחקנים יכולים להשען פחות על מפלצת חזקה שלכדו ולהפעיל הרבה חשיבה אסטרטגית, כולל מתי להפעיל את המפלצות ואיך להתמודד עם נחילים אדירים של מפלצות השועטות לכיוונכם.

Image

 

עוד שינוי משמעותי ברמת הקרבות זו האפשרות להחליט אם אתם רוצים לעבור מקרב אל קרב, או לקחת צעד אחורה ולעצור את זרימת העלילה כדי לשפר את הדמויות ולהתחזק. אני יכול להגיד לכם שכל עוד לא תלחצו על האפשרות Evac, תמיד תוכלו להמשיך את המערכה ולהתקדם לקרב הבא. האפשרות הזו משפרת את המשחק, בעיקר בגלל שהיא מאפשרת לשחקן לשמור את המשחק ברגע שהוא מגיע להישג אסטרטגי משמעותי, מה שבמשחק הקודם לא ניתן היה לעשות. האפשרות לשדרג את הדמויות היא יותר בגדר תזכורת, בעיקר מאחר ודרגה או שתיים שתעלו לא יהיו הבדל משמעותי במשחק.

Image

את העלילה של המשחק Dragon Quest Heroes II אתם תוכלו לרוץ מהר מאוד, או לסחוב במשך כמה שבועות של משחק, הכל תלו בכם ועד כמה אתם מעוניינים להחזיק את המשחק לעומת כמה אתם סקרנים לדעת מה יקרה בהמשך ואיך העלילה תתפתח. את הדמויות שלכם אתם תוכלו לחזק בשלוש דרכים עיקריות: לימוד של יכולות (סקילים) תמורת נקודות ניסיון, רכישה\מציאה של חפצי קסם ואינטראקציה עם דמויות NPC שהתפקיד שלהן הוא לחזק את הגיבורים. מערכת הסקילים של המשחק Dragon Quest Heroes II דומה מאוד לזו של המשחק הקודם, עם כמה מגבלות קטנות שהוכנסו על הסקילים, כנראה גם כן בכדי לאזן את המשחק ולמנוע מצב שבו אתם מייצרים דמות

חזקה מידי.

סביבת המשחק של Dragon Quest Heroes II מאוד מוכרת, זה אומר שאותן דמויות אפילו נמצאות מאחורי אותם דלפקים: הזקן האלכימאי, המפתח שרירים שמוכר כלי נשק, הזקנה שמוכרת כדורי אנרגיה, הנזירה שאצלה שומרים את המשחק ואפילו פקידת הקבלה עם המחשוף הנדיב נמצא ומחכה לכם בחיוך מלא, כאילו כולם בני משפחה אחת גדולה שנודדים ממשחק למשחק. שוב, לי זה מאוד עזר לדעת בשנייה מה יש בכל דוכן ולאן אני צריך ללכת שאני רוצה לשמור את המשחק למשל, תתייחסו לזה כמו אל כפתורים שמשמשים את השחקן ותבינו כמה זה נח לזהות דוכנים לפי דמויות מוכרות.

אגב, אם אי פעם שיחקתם במשחק מסדרת משחקי Dragon Quest, אז המשחק Dragon Quest Heroes II יתגמל אתכם בנדיבות רבה בהתאם למשחק בו שחקתם. שחקני Dragon Quest Builder למשל יוכלו לקבל במתנה את פטיש הבנייה האגדי, שנותן בונוס של +40 להתקפה. שדרוג משמעותי על תחילת המשחק.

המשחק Dragon Quest Heroes II תומך במולטיפלייר בסגנון קואופ של עד ארבעה שחקנים, זה אומר שאין גרסת מולטיפלייר מלאה עם שרת חיצוני בו כל השחקנים יכולים להיפגש ולדבר, אלא התקשרות עם שחקנים אחרים דרך P2P, זה נחמד אם מכירים את השחקנים איתם רוצים לשחק, אבל יכול להיות גם כלי שימושי במידה ונתקעתם במשימה קשה מידי, או שאין לכם מושג מה צריך לעשות כדי להתקדם.

Image

סיכום
המשחק Dragon Quest Heroes II הוא משחק פעולה מגוף שלישי בסגנון Hack and Slash, בו אתם משחקים בתפקיד קאדטים שנחלצים להציל את העולם ולמנוע מנבואת זעם נוראה להתקיים. המשחק מצטיין בעלילה איכותית וקולחת, המשחקיות מהנה והשליטה במשחק פשוטה. הגרפיקה של המשחק גם אם אינה שוברת שיאים, יוצרת עולם מרהיב, ילדותי, מכשף ופנטסטי כאחד. המשחק מצטיין בשפע מפלצות ומאפשר לשחקן לרוץ את העלילה או לבחור לשבת ולהילחם בכמה מפלצות שרק ירצה. בסך הכל זהו המשך ראוי לסדרת משחקי Dragon Quest וחובבי הסדרה ייהנו מכל רגע. שחקנים חדשים פשוט ילמדו לאהוב את הסדרה בפעם הראשונה.
המשחק
Dragon Quest Heroes II נותן תמורה מלאה להשקעה הכספית, וגם גיימרים צעירים, אפילו צעירים מאוד יצליחו למצוא בו עניין, אחרי הכל - במשחקי Hack & Slash לרוב אתם מנצחים, השאלה היא איך מנצחים: ניצחון ארוך ומייגע, או KO חזק ומהיר כמו שחקני PRO.

ציונים
גרפיקה: 8
סאונד: 8
עלילה: 10
משחקיות: 9

ציון סופי: 8.7

 

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
סקרים
המשחק של כל הזמנים
 
מי מחובר
יש לנו 8 אורחים מחובר(ים)
Site by: MtK

eXTReMe Tracker