מבזקים

PurePwnage שיחררו מערכה נוספת על חיי הגיימינג שלהם 

 
להורדת הסירטון

 

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת לבטא של המשחק For Honor הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 04 February 2017

ביקורת לבטא של המשחק For Honor

אז כמעט אחרי שנה וחצי של סרטונים, סיפורים והבטחות סוף כל סוף קיבלנו את הבטא של For Honor  והאמת שדי שכחתי מהמשחק הזה עד שהציעו לי לשחק בו לפני כמה שבועות, אמרתי לעצמי "למה לא? אני הרי אוהב היסטוריה וקרבות מהתקופה הזאת" ולקחתי את המשחק והחלטתי לנסות.

Image

אז נתחיל ואדבר על מה שכן אהבתי:

גרפיקה
הגרפיקה מדהימה, לפני כחודש שדרגתי את הכרטיס מסך במחשב שלי ל-GTX1080  וקניתי מסך חדש למחשב שתומך בכרטיס ומאז כל משחק שאני משחק הוא כמו לראות יצירת מופת של לאונרדו דה-וינצי.

הלוחמים נראים מדהים וכל פרט קטן שהוכנס הוא לא מיותר, האנימציות מדהימות ולא נראות מסורבלות, וזה מרשים מאחר ומדובר בלראות לוחמים עם סגנונות לחימה שונים נלחמים זה בזה.

Image

סאונד
הסאונד אדיר: ויקינג עם גרזן נשמע כמו ויקינג עם גרזן, סמוראי עם קטאנה נשמע כמו שסמוראי צריך להשמע (או לפחות כך הייתי מדמיין אותו), הלוחמים הקטנים גם הם משפיעים על אווירת הלחימה והסאונד, המוזיקה היא בין סבירה ללא קיימת שזה בסדר, כי כך שומעים את האויב בא.

מערכת הקרבות והשחקנים.
זאת אדמה ניטרלית האמת, ממש אהבתי את הרעיון בתיאוריה אבל בפרקטיקה היישום הוא לא משהו. המערכת מרגישה לי כמו קומבינציה של Dark souls, Devil Man Cry  ו Metal gear rising
אז המשחק מאוד מרגיש כמו Dark souls , איך שהשחקן הולך, רץ ונלחם, בעיקר מאחר ומדובר במשחק שאתה לא סתם הולך וחותך כל דבר שזז כי זה יגרום לך למות מהר יותר מלהגיד "מה לעזאזל אני עושה" , זה עובד כך שאתה צריך לדעת מתי להגן ולתקוף וגם מתי לקפוץ לצד ולברוח.

החלק שדומה ל DMC ו MGR הוא צורת ההגנה וההתקפה, זה שיש 3 כיווני התקפה ואתה יכול לחסום אותם אם אתה מגן לכיוון הנכון עם הגויסטיק, מהלך שיכול להוביל אומנם לשבירת המגן אבל גם מאפשר להפיל את היריב או לתת לו הרבה מכות.

Image

בתחילת המשחק על השחקן לבחור את הדמות שלו, הבחירה נעשית בין שלוש דמויות עיקריות ואז שלוש תת-דמויות, בוחרים בין ויקינגים, אביר וסמוראי ואז בוחר איזה סוג של לוחם, למשל ויקינג עם גרזן ענק או עם חרב ומגן, סמוראי עם קטאנה או עם חנית ואביר עם חרב ארוכה לבין אביר עם נבוט.

ברמת העיקרון יש דימיון באופן בו תשחקו, בלי קשר בדמות שתבחרו, ההבדל העיקרי הוא בכמות המכות והנזק שכל דמות עושה: הויקינג הוא ה"טנק" שיכול לעשות נזק עצום וגם לקבל נזק עצום אבל קצב ההתקפה שלו מאוד איטי. האביר הוא הניטרלי והסמוראי הוא מהיר ועושה נזק גבוה יחסית אבל נהרג מהר.

בנוסף לכך יש לך את הדרך של לעצב לעצמך את השחק, את התג שלו בשביל היופי, להרוויח כסף ולקנות לו בגדים שמקנים יכולות מיוחדות, או אפילו סתם לשינוי רק במראה, מה שאהבתי פה שזה נותן לך לגרום לך לייצר שחקן משלך, שיהיה מיוחד וייחודי משלו ולא להרגיש כאילו כל אחד הוא העתק של האחר.

עכשיו נעבור למה לא אהבתי:

הסיפור פשוט לא קיים פה: בהתחלה נותנים לנו רקע קטנטן שפעם היו קיימות שלושת הממלכות האלה, ואז הייתה רעידת אדמה שהרסה הכל וגרמה להם להלחם אחד בשני. שתי השאלות שעולות לי מזה הן:
א. איך לעזאזל אבירים, ויקינגים וסמוראים נמצאים קרוב אחד לשני? כאילו אבירים וויקינגים לגיטימי אבל מה לעזאזל עם היפנים, הם נמצאים במרחק של 2 אוקיינוסים ויבשת מאירופה + כל השלושה לא היו לדעתי באותה תקופת זמן, אבל אני לא אתעכב על השאלה הזו יותר מידי כי בסך הכל זה משחק.

ב. לא מסבירים מדוע ולמה הם התחילו להלחם? האשמות? מלחמה על משאבים? מי? למה? מה?! פשוט חור שחור בעלילה מבחינתי.

Image

כמות המודים במשחק:
כמו שאמרתי, הסיפור לא קיים, אז הייתי מצפה שנקבל הרבה מודים מהמשחק הזה, ולצערי קיבלנו רק 3, Domination, dual 1v1 dual 2v2.
הם כיפים, אל תבינו אותי לא נכון אבל אתה משתעמם מהם מהר. והבעיה היא שוב שמאחר וכנראה לא נקבל סינגלפלייר אז כנראה זה כל מה שנקבל, ולצערי אם זה יהיה ככה, זמן החיים של המשחק הזה יגמר מהר. אני רק מקווה שבמשחק המלא שלא כמו בבטא יהיו עוד המון מודים מרתקים יותר.

החלק האחרון שאני יחסית סקפטי לגביו הוא היישום של מערכת הקרבות. על הנייר זה ממש מגניב, אבל בפועל בגלל שהקרבות מתחילים ונגמרים ממש מהר זה מגיע לרמה של: "אתה לוחץ על הכפתורים בפאניקה עד שאתה מאבד את עצמך" ואז כולך  תקווה שאתה עדיין חיי, הצלחתי להבין את העיקרון מהר אבל שמדברים על המשחק ברשת זה שונה לחלוטין.  שלא לדבר על כך שכאשר שני שחקנים תוקפים אותך זה אפשרי אומנם להלחם אבל ממש קשה לשרוד.

דבר אחד שאני כן רוצה להוסיף בנוגע לעקומת הלמידה של המשחק והאופן בו מלמדים את השחקנים לשחק: הטוטוריאל מושקע ברמה פסיכית ובאמת שהמשחק הזה נחמד וידידותי לכל שחקן, גם לשחקנים חדשים לחלוטין שלא נגעו קודם במשחק.

 

סיכום
בשורה התחתונה מדובר בביקורת בטא למשחק, ואם תשאלו אותי בשלב הזה אני חייב לציין שאני לא כל כך בטוח לגבי מידת ההצלחה העתידית של המוצר הסופי של המשחק: מצד אחד אנחנו מקבלים משחק שמביא רעיון חדש לשולחן, אבל החשש שלי הוא שכל מה שראיתי בבטא זה גם מה שנקבל במשחק, ואז יהיה חסר לי הרבה תוכן ועניין שהמשחק צריך לייצר כדי להחזיק את השחקנים נאמנים. עם דגש על כמות המודים והמשחקיות שלהם.  

אני מקווה שאוכל להשיג את המוצר הסופי ולתת דעה סופית. ובינתיים, אם הבטא גרמה לכם לאהוב את המשחק לכו על זה, אם לא או לא ניסיתם אז חכו לביקורות של המשחק המלא, זאת דעתי לפחות.

ביקורת מאת
דויד קורייב.

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker