מבזקים
חברת HP השיקה מחשב אולטרא-נייד עסקי ראשון, HP Folio, בעל עיצוב דק במיוחד ומשקל קליל, לניידות מלאה ללא מגבלות של ביצועים ולאיכות תצוגה ושמע מובילה. המחשב החדש מציע אפשרויות אבטחה חזקות המותאמות לדרישות של משתמשים עסקיים, ומצויד בנוסף בסוללה שמספקת 9.5 שעות של עבודה רציפה.

המחשב האולטרא-נייד החדש HP Folio משלב בין המעבדים החדשניים ביותר של Intel, כונן קשיח מהיר ללא חלקים נעים (SSD) ומערכת הפעלה Microsoft Windows® 7 - שמבטיחים במשולב ביצועים גבוהים מאוד ואמינות יתרה. לאלו מצטרפים צג HD בגודל 13.3 אינץ' בטכנולוגיית BrightView, מערכת שמע Dolby Advanced ומצלמת רשת HP TrueVision HD.

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק רנואר Renoir הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 21 January 2017

ביקורת למשחק רנואר Renoir

על המשחק
המשחק ראונר (Renoir) הוא משחק קווסט בלשי מגוף שלישי בסגנון ארקייד. במרכז המשחק רוח של בלש שחוקר את מקרה הרצח שלו עצמו, אחרי שהגיע לשיא הקריירה ועמד בחזית הלחימה כנגד משפחות הפשע. המשחק הוא משחק חשיבה - פאזל בו השחקן מקבל מסך או סדרת מסכים עם חידה ועליו לפתור את החידה וכך להתקדם למסך הבא.

Image

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק סבירה פלוס, נתחיל מהעיצוב של המשחק שמכניס את השחקנים לתוך עולמם האפרורי של הרוחות. בעולם כזה צבעים הם דבר נדיר והם מופיעים רק כשיש להם חשיבות עליונה. בסגנון הגרפי הזה אין יותר מידי חדשנות והוא דומה מאוד ללא מעט משחקים בהם הרוח רואה את העולם בשחור - לבן.
מבחינת האפשרויות הגרפיות העומדות בפני השחקן, המשחק אומנם לא מציג יכולות מפותחות יותר מידי, כמו למשל שליטה באנטיאלייזינג או תמיכה בתלת מימד או ב-4K שלא קיימות במשחק זה, אך עם זאת, התפריט הגרפי של המשחק מאוד נח והוא מאפשר לשחקנים להתאים את הרמה הגרפית לזו שתתאים למערכת ההפעלה שלהם.
עכשיו מבחינת דרישות מערכת, אני חושב שדרישות המערכת כל כך נמוכות שאפילו מחשב בגיל חמש שנים יוכל להריץ את המשחק על הרמה הגבוהה שלו, להיפך זה יהיה קשה עד גבול הבלתי אפשרי לדעתי למצוא בימנו מחשב שלא עומד בדרישות המערכת של המשחק רנואר. במילים אחרות, אם המחשב שלכם מסוגל להריץ משחקי דפדפן, הוא יוכל להריץ גם את המשחק הזה..

Image

סאונד
הסאונד של המשחק סולידי ביותר. נתחיל מהקריינות של המשחק שעושה את העבודה על הצד המקצועי ביותר ונותנת טקסט נקי וברור שמאפשר לכם לשמוע ולהבין מה הקריין אומר. זה אומנם נשמע כמובן מאליו, אבל תסמכו עלי ששמעתי מספיק משחקים בהם בלי הכתוביות הייתי הולך לאיבוד. מבחינת התוכן של הטקסט, על אף שהמשחק מדבר על שנות ה-40 של המאה שעברה, עדיין הטקסט הוא טקסט עדכני וברור, אין מילים מוזרות שנשמע כאילו יצאו מתוך מחזה של שייקספיר ויגרמו לכם לפתוח מילון כדי להבין את כוונת המשורר.

המוזיקה של המשחק נעימה ביותר והיא מלווה את המשחק בערך באותו קצב מלודי שהכרנו מהמשחק מקס פיין (בקטעי המעבר). האפקטים במשחק אומנם די מצומצמים במספר, אך עדיין הם ברורים ואיכותיים.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
המשחק רנואר (Renoir), הוא משחק בסגנון קווסט בלשי מגוף שלישי, משמעות הדבר הוא שאתם משחקים בתפקיד בלש, ושעליכם לעבור ממסך למסך ולמצוא את הרמזים שיעזרו לכם לעבור למסך הבא. סיפור הרקע של המשחק מזכיר מאוד את זה של המשחק Murdered Soul Suspect: בשני המשחקים אתם משחקים בתפקיד בלש שנרצח וחוקר את מקרה הרצח שלו עצמו, ובשני המקרים מדובר בעלילה שמתרחשת אי שם בתחילת המאה הקודמת, ואפילו לבלש שחוקר את מקרה הרצח שלו יש שם דומה: Ronan, לעומת Renoir.

Image

 

במשחק רנואר האויב הגדול ביותר שלכם הן המנורות: זה מזכיר לי משחק ב-Playstation move שבו אתם אמורים להרוג רוחות רפאים עם פנס, וגם מסביר למה שמפחדים בחושך אז מדליקים את האור.. במידה והדמות שלכם או של אחת מהרוחות האחרות נוגעת באור, היא נשאבת לתוך המנורה. אם זו הדמות שלכם שנפגעה המסך מתאפס, אם זו אחת הרוחות האחרות במסך שנפגעת, אז רק היא מתאפסת.

המשחק מזכיר מאוד משחקי תכנות: במשחק יש את הדמות שלכם שהיא הדמות הראשית ורוחות עוזרות בהן אתם יכולים לשלוט בעקיפין, כדי לפתור את החידות במסך אתם צריכים לתפעל את כל הדמויות בו זמנית. אתם עושים זאת על ידי כך שאתם מקליטים עבור כל אחת מהדמויות את סדר הפעולות בו היא תעבוד, ומנסים לסנכרן את כל הדמויות במסך בו זמנית.

Image

 

אחרי שהסתיימה מלאכת ההקלטה, יש את ההרצה שבה כל הדמויות במסך עושות את מה שהקלטתם להם לפי התיזמונים שקבעתם מראש. ואתם רואים איך הדמויות מתנהגות בפועל לעומת מה שחשבתם שהם יעשו, או במילים אחרות: אם לא תכננתם הכל בדיוק כמו שצריך יהיו לכם כמה שלבים של ניקוי באגים שבהם תגלו שאחת הדמויות תקועות בגלל שמנורה מסוימת נשארת דלוקה, וזה הורס לכם את כל התיכנון.

אם אתם ממש גאונים, תוכלו לפתור את מרבית המסכים בריצה אחת ובניסיון אחד. אם אתם ממש חדים תוכלו לעבור את המסך בריצה אחת אבל אחרי כמה וכמה נסיונות. כל מי שימצא את עצמו מתקשה במשחק יגלה שהוא יכול גם לחלק את המשימה במסך לכמה שלבים: בשלב אחד הצלחתם להרים את הידית של הדלתות, בשלב השני סגרתם את הסוויץ של האורות ובשלב השלישי העברתם את הדמות שלכם מעבר למכשול. הכל תופס, העיקר שתצליחו לעבור שלבים ולא תיתקעו במשימה אחת.

Image

לפני כמה פסקאות אמרתי שהדמות שלכם מחפשת רמזים, אני חושב שזו הגזמה ביחס למשחקי בלשים: אין כאן רמזים אמיתיים שקשורים לעלילה או מסקנות מרחיקות לכת שעליכם להסיק מהעובדות שהציגו לכם. כל המשחק מתבסס על היכולת הבסיסית של השחקן להבין איך עובדים מתגים ולתזמן בו זמנית פעולה של כמה דמויות. אין יותר מידי חשיבה אנליטית, אין צורך בזיכרון.

מבחינת עלילה במשחק, העלילה מועברת לשחקנים בקטעי מעבר מאויירים ובטקסטים שהדמות שלכם מפזרת תוך כדי משחק במקביל להנחיות הכלליות. להגיד את האמת, העלילה לא משהו, ואין גירויים חזקים במיוחד שיגרמו לשחקן להגיד "אני רוצה להמשיך לשחק עוד ועוד רק כדי לדעת מה יהיה ההמשך של העלילה". מה שכן יגרום לכם להמשיך לשחק במשחק עוד ועוד זה האתגר שכל מסך מציב בפניכם.

Image

 

כשבוחנים את עקומת הלמידה של המשחק או במילים אחרות את התקדמות דרגות הקושי, מגיעים למסקנה שהמשחק אומנם מתחיל ממש טוב ללמד את השחקנים איך לשלוט בדמויות ואיך לבצע פעולות מורכבות, וזו נקודת זכות. אבל מהר מאוד המשחק לנקודה שבה הוא לא מצליח לחדש יותר מידי לשחקנים ומציב בפניהם שוב ושוב אותן וריאציות על אותו מסך ועל אותם מנגנונים מוכרים. אין יותר מידי חשיבה יצירתית בבניה של הפאזלים של המשחק ובשלב מסויים התחלתי לאבד את הסבלנות ושאלתי את עצמי מתי המשחק יתחיל להיות קשה באמת. מה שנכון לגבי משחקים מסוג הזה שמחשיבים את עצמם למשחקי חשיבה, הוא ששחקנים ישתדלו לסיים את המשחק רק כדי להגיד "הצלחתי להתמודד בקלות עם כל האתגרים שהציבו לפני ולא נתקעתי או נזקקתי לעזרה".

השליטה במשחק מאוד פשוטה, היא מזכירה חצי שליטה במשחקי FPS: שימוש במקשי ה-WASD, Ctrl, Shift. להגיד את האמת, הרבה זמן לא השתמשתי במקשים האלו, מאז שנטשתי את משחקי ה-FPS במחשב לטובת PRG כאלו ואחרים בפלייסטישן, וזה הרגיש מוכר ומוזר כאחד לעשות שימוש בכפתורים הללו ולא לצורך משחק FPS קלאסי.

Image

לסיכום
המשחק רנואר (Renoir), הוא משחק קווסט בלשי מגוף שלישי, המשחק מציג גרפיקה ברמה סבירה וסאונד איכותי, מגוון של חידות פאזל שמבוססות על רעיון מרכזי אחד חביב במיוחד, כזה שיגרום לחלק חדש במח שלכם להתחיל ולפעול. העלילה של המשחק גם היא סבירה, אין בה תפניות או הפתעות מיוחדות והיא אינה משתלבת בפתרון החידות שבמפה. זהו משחק שיאתגר אתכם, אלא אם כן אתם מספיק חכמים כדי לפתור את כל השלבים בלי לחשוב יותר מידי.

ציונים:
גרפיקה: 8
סאונד: 9
עלילה: 7
משחקיות: 7

ציון סופי: 7.8

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker