מבזקים
מהדורת הזהב המכילה את המשחק Mediveal II Total War וחבילת ההרחבה Kingdoms עתידות לצאת השבוע למדפים בישראל וכפי שאנחנו מכירים את חבילות זהב הן בד"כ משתלמות ביותר. 
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Watch Dogs 2 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 17 December 2016

ביקורת למשחק Watch Dogs 2

הקדמה
יש כלל לא כתוב בעולם משחקי המחשב, שהשחקנים נוטים להזדהות עם הדמויות אותן הם משחקים. זוהי גם הטענה הגדולה ביותר של המתנגדים לאלימות ופשיעה בעולם הגיימינג, מתוך נקודת הנחה שהמשחקים הם גם מחנכים, ולפיכך משחקים אלימים הם לא חינוכיים.
מצידה השני של הטענה יש את יוצרי המשחק, הם מנסים שהשחקנים דווקא יתחברו כמה שיותר לדמות אותה הם משחקים, ולכן בדרך כלל הדמויות יהיו באותו טווח גילאים כמו אלו של השחקנים, בחלק מהמשחקים לשחקנים תהיה האפשרות לקבוע את הגיל של הדמות אותה הם משחקים ובמקרים רבים רואים גם את התבגרות הדמות יחד עם התבגרות קהל המעריצים. חריגות בנוף הגילאים הן דמויות ממשחקי פעולה\תפקידים, בהן דמות מבוגרת נתפסת כעוצמתית (מכשף לדוגמא).

במשחק Watch Dogs הראשון הכירו לנו דמות בוגרת יחסית בשם איידן פירס, המשחק היה לדעתי מעולה, פשוט משחק טוב. אבל באופן מפתיע חלק ניכר מהגיימרים הצעירים ששיחקו בו נתנו למשחק ציון נמוך יחסית. לכן לא כך הופתעתי כאשר במשחק החדש הופיעו דמויות צעירות יותר, שפונות אל קהל צעיר של שחקנים, שהוא קהל היעד העיקרי של המשחק.

Image

על המשחק
המשחק Watch Dogs 2 הוא המשחק השני בסדרה, ונחשב להמשך של המשחק Watch Dogs שאת הביקורת שלו תוכלו לקרוא כאן Watch Dogs. בעוד שבמשחק הקודם מוצגת לנו הדמות של איידן כדמות האקר בוגר, מיומן ואפילו אגדי שנלחם במערכת ה-ctOS צעירה שנמצאת רק בשלבי הקמתה, במשחק Watch Dogs 2 היוצרות מתהפכות והפעם אתם תשחקו בתפקיד מרקוס, האקר צעיר שנמצא בתחילת דרכו ולעומת זאת מערכת ה-ctOS היא כבר מערכת בוגרת ומבוססת שנדירים הם ההאקרים שמצליחים לפרוץ אותה. אם זה לא מספיק, אז למשחק מצטרפים עוד האקרים שמחקים גם הם את איידן פירס האגדי ומתחרים בכם על היוקרה.

Image

 

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק איכותית ביותר והמשחק רץ על הפלייסטישן4 חלק בלי לאגים ובלי להיתקע. אם משווים את הגרפיקה של המשחק הנוכחי למשחק הקודם, אפשר להגיד שהשיפור המשמעותי הוא בתחום התפריטים וקטעי המעבר, בעיקר את אלו עם העיצוב הגאוני בסגנון שמזכיר את ה"גרפיקת האקרים" שאנשי קוד מקצועיים היו מייצרים על העורכים שלהם בעזרת אותיות וסימנים. מסתבר שבכל מה שקשור לעיצוב וגרפיקה המילה רטרו היא ממש לא מילה גסה כשנושא המשחק הוא אנשי מחשבים או האקינג.
על אף כל האיכויות הרבות של המשחק, הצלחנו למצוא מידי פעם באגים בהם דמויות שקעו לתוך הקרקע, או נתקלו במחסומים בלתי נראים ולא יכלו להמשיך להתקדם. מבחינה גרפית המפה של המשחק יותר מידי ריאליסטית ואובייקטים לא מובלטים בה במיוחד, מה שמצריך מידה מסויימת של הסתגלות בכדי להתמצא בקלות במפה ובמשימות שניתן להוציא דרך המפה. גם סימון ה-GPS למיקום התחלת וסיום המשימות לא השתפר באופן משמעותי כפי שהיינו מצפים אחרי הביקורות הקשות על איכות סמן ה-GPS במשחק Watch Dogs הראשון. 

 

Image

סאונד
מבחינת סאונד המשחק מציג יכולות גבוהות של סאונד איכותי המחשב את המיקום שלכם ואת השפעת הסביבה על עוצמת ואפקטי הסאונד, כך למשל כשתיכנסו למנהרה תשמעו את ההד שנשמע ברכב שנוסע במנהרה, וכשתקבלו שיחת טלפון השיחה תישמע בדיוק כאילו היא עוברת דרך הטלפון, בניגוד למקרים בהם הדמות נמצאת לידכם.

באופן עקרוני המוזיקה של המשחק נוחתת עליכם אקראית, אולם כיאה למשחק שבו הסלולרי הוא הכלי המרכזי של השחקן, אפשר להוריד אפליקציה בה השחקן יכול לבחור את סגנון המוזיקה המועדף עליו. בין סגנונות המוזיקה יש פופ, אלקטרוני, רוק ואפילו מוזיקה קלאסית, רק לבחור ולהפעיל את רשימת ההשמעה. האפקטים במשחק נשמעים חזקים ועוצמתיים, אם זה הגלגלים שמתחככים בכביש או הפיצוצים כשאתם מרימים את צינורות המים באוויר.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
המשחק Watch Dogs 2 הוא משחק פעולה מגוף שלישי בו אתם משחקים בתפקיד מרקוס האקר צעיר ומוכשר העושה את תחילת דרכו בארגון החתרני DEDSEC, המשחק מציג את עולם האקינג מזווית ראייה צעירה יותר, ולפיכך הבעיות איתן השחקן מתמודד בתחילת דרכו עוסקות יותר באיך להשיג רייטינג ועוקבים ופחות בסיפורי נקמה אישיים ובמניעים אישיים. במילים אחרות, אם איידן פירס מהמשחק הראשון היה "מקס הזועם", אז DEDSEC בתחילת המשחק הם חבורה של בני נוער פאנקיסטים, אנרכיסטים אנטי-ממסדיים.

השליטה במשחק והממשק של המשחק כולו מזכירים מאוד את המשחק Watch Dogs, כולל עץ הסקילים שנראה אותו הדבר וכן האופן בו מתנהלים הקרבות והנהיגה על הכביש, שהיא כשלעצמה תענוג אחד גדול. מאחר ונהיגה היא לא מרכז הסיפור במשחק, אז כבר משלבים מאוד מוקדמים של המשחק אתם מקבלים את האפשרות להשתמש (לגנוב\לחטוף) ברכבי ספורט מהירים ורכבי יוקרה, אני איכשהו מעדיף במשחק Watch Dogs 2 את האופנוע כאמצעי תחבורה, אבל השחקנים יכולים לדלג ממקום למקום במהירות על ידי מעבר בין נקודות ציון על המפה ו-Fast travel.

Image

 

ההבדל אולי המשמעותי ביותר מבחינת משחקיות בין Watch Dogs 2 לקודמו הוא האופן בו נשמר המשחק: אם במשחק הקודם הייתם חייבים ללכת לבית הבטוח כדי לשמור את המשחק ומפסידים את כל מה שבדרך, במשחק Watch Dogs 2 יש רצף צפוף של שמירות אוטומטיות והשחקן יכול לצאת מהמשחק מתי שבא לו ולחזור בדיוק לאותה נקודה בה יצא מהמשחק.

כהאקרים מקצועיים יש לכם את האפשרות גם לחולל צרות על ידי כך שאתם פורצים לרשת ה-ctOS, שעובדת לפי עיקרון ה-Internet of Things, שאומר שכל מכשיר אלקטרוני מכיל גם רכיב שמאפשר שליטה של המשתמש דרך האינטרנט. אתם כהאקרים יכולים לבחור אם לעשות במכשיר הנשלט שימוש רגיל (למשל לפתוח ולסגור שער), או אולי ליצור מצב של עומס יצר ופיצוץ. בחלק מהמקרים אתם יכולים להפוך את המכשירים לפצצות קרבה, שיפגעו ביריבים שלכם ברגע שיתקרבו יותר מידי. מניסיון אני הגעתי למסקנה שכל מכשיר שמהממם את היריבים הוא אפקטיבי רק למקרים בהם אתם צריכים לעבור ממקום למקום בזמן קצר. במפות בהן עליכם לבלות זמן רב כדי לפתור חידה, עילוף היריבים שלכם לא יהיה אפקטיבי, מאחר והם יקומו כעבור כמה דקות, או ברגע שדמות NPC אחרת תעיר אותם.

Image

היריבים במשחק מפגינים אינטליגנציה גבוהה ביותר, הם עושים את החיים של השחקן המתחיל לקשים ביותר: הם מחפשים את מחולל הצרות, גם מחוץ לשטח הסגור בו הם נמצאים וימצאו אתכם מהר אם לא תסתתרו טוב. במצבי לחימה הבוטים יעשו הכל כדי לאגף אתכם מכל כיוון אפשרי ולא לאפשר לכם להתקמפר במקום מסתור אחד. אני לא אומר שזה לא בלתי אפשרי למצוא מקום התקמפרות אידיאלי, אבל הדינאמיקה הבסיסית של המשחק בנויה על כך שאת מרבית היריבים לא תחסלו בקרב פנים אל פנים. במידה וכן נקלעתם לקרב רציני, קחו בחשבון שבדרגת הקושי הרגילה ה-Aim assist חזק מאוד ובכל כניסה-יציאה מהכוונות הכוונת שלכם תעבור אוטומטית לראש של יריב, גם אם הוא לא היה כל כך קרוב לכוונת..
עוד מקום בו הבוטים של המחשב מפגינים יכולות משופרות זה הכביש: לא כל עבירה קטנה אוטומטית מדליקה את השוטרים, ובמהלך מרדפים רכבים של אזרחים מנסים להתחמק מכם ולא ממשיכים לנסוע על הכביש במסלול שיוביל להתנגשות בטוחה. ההשפעה של ההתנהגות הכל כך הגיונית הזו היא אדירה: הרבה יותר קל לנהוג בכביש, מאחר והסיכוי שתתנגשו במישהו יורד משמעותית.

עוד חידוש משמעותי במשחק הוא שהגיבור הראשי כבר לא לבד; אתם חלק מקבוצה, שלכל דמות בקבוצה יש את היכולות, התסביכים והרצונות שלה ולכן הדינאמיקה במשחק היא הרבה יותר חברתית וצעירה. חלק מהעניין של להיות חלק מחבורה זה גם להיות נגד חבורות אחרות, במילים אחרות המשחק מרחיב את המשחקיות לשני אגפים חברתיים: האחד הוא במסגרת המשחק, ובו אתם מנהלים יריבות כנגד קבוצות האקרים אחרות. והשני הוא חברתי ברשת העולמית, שבה אתם יכולים לראות שחקנים אחרים מהרשת ולפתוח במשימות משותפות לשחקני Watch Dogs 2.

גניבת הכספים הייתה פעם משימה ארוכה ומיגעת במשחק Watch Dogs: הייתם צריכים לפרוץ נייד של דמות, ללכת לכספומט ושם למשוך סכום נאה של 500 דולרים. במשחק Watch Dogs 2, לגנוב זה הרבה יותר פשוט: ההעברה הבנקאית היא מיידית לחשבון שלכם ואתם יכולים לפרוץ ניידים של עשרה דמויות בו זמנית, התגמול הוא אומנם קטן יותר - בסביבות 50 דולר, אבל חוסר הצורך בלחפש כספומט הופך את עניין הגניבות להרבה יותר נגיש.

Image

המרדפים ברכבים יכולים להפוך למרדפים אפיים, העניין הוא שיוצרי המשחק לא בונים על כך שתצליחו להתחמק מהמשטרה רק באמצעות נהיגה מטורפת וחסרת מעצורים, כי בדרך כלל הניידות יהיו יותר מהירות מכם ואם זה לא מספיק אז בדרגת 3 כוכבים גם ילווה אתכם מסוק שישב לכם על האף כמו קרצייה. הדרך האמיתית להתחמק מהשוטרים במשחק היא לדעת למצוא את הסימטה החשוכה ולהסתתר ברכב בזמן, כמובן שאם תנצלו את היכולת שלכם לשלוט בעיר דרך מערכת ה-ctOS, תוכלו לנפנף מעליכם בקלות כמה שוטרים.

חשוב לציין, חלק גדול מהמשחקיות נשען על משחקיות רשת עם שחקנים אחרים, ובכדי לממש את כל מה שהמשחק מציע לכם תהיו חייבים להיות בעלי חשבון פלוס, שחקנים ללא חשבון פלוס עדיין יוכלו לשחק את המשחק לשחקן היחיד, אך יחוו אינטראקציה מוגבלת עם שחקנים אחרים מהרשת וכל משימות הקו-אופ והפלישה למיניהן יהיו סגורות עבורם. המשחק מציע לכם במתנה יומיים של התנסות בחשבון הפלוס, זה לא מספיק זמן לדעתי כדי להחליט אם אתם רוצים או לא רוצים להשקיע בפלוס. אבל יותר טוב מכלום.
להסביר עד כמה אנחנו לא חושבים שתשלום לחשבון הפלוס מוצדק אנחנו לא צריכים. אם התשלום לפלוס היה מוצדק, חברות המשחקים וסוני לא היו צריכים לקחת כבת ערובה את משחק המולטיפלייר (שהיה חינם לאורך כל דור הפלייסטישן3) ולאלץ שחקנים שרוצים להמשיך לשחק מולטיפלייר לשלם על זה.

Image

 

לסיכום
המשחק Watch Dogs 2 הוא משחק פעולה מגוף שלישי בעולם פתוח שבמרכזו דמות ההאקר המתנגד לאח הגדול הממסדי. המשחק מציג גרפיקה וסאונד איכותיים, עלילה משובחת המחוזקת עם רוח מרדנית צעירה ומשחקיות מאתגרת. היריבים במשחק מפגינים רמה גבוהה של אינטליגנציה ומאלצים את השחקן לפעול במשנה זהירות בכל פעם לפני שהוא נכנס לעימות חזיתי. המשחק מציג עולם דמיוני בו הכל נשלט והכל נצפה על ידי האח הגדול, אבל מעביר המון ביקורת גם על העולם הממשי בו אנו חיים ובלי שנדע מרגלים אחרינו ענקים כמו פייסבוק, גוגל, חברות משחק וממשלות דרך המכשירים הסלולריים, מכשירי הקולנוע הביתיים וכן גם דרך מצלמות הקינקט והפלייסטיישן.
בכדי להנות מכל מה שמשחק מציע עליכם להיות בעלי חשבון פלוס.

 

האם המשחק שווה את הכסף
המשחק מומלץ לרכישה, השחקן יקבל בתמורה שעות רבות של משחקיות מעולה ועלילה איכותית.

 

ציונים
גרפיקה: 8
סאונד: 10
משחקיות: 9
עלילה: 9
אינטליגנציית יריבים: 10

ציון סופי: 9.2

 

עידכון אחרון ( Wednesday, 21 December 2016 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker