מבזקים
SEGA מודיעה על הוצאת המשחק Football Manager  לשתי פלטפורמות: FM Handheld ל-PSP ואת 2006 FM ל-Xbox 360 את המשחקים ניתן לרכוש כאן: PSPXbox
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Lego Star Wars: The Force Awakens הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Wednesday, 27 July 2016

ביקורת למשחק Lego Star Wars: The Force Awakens

 

הקדמה
טוב הייתי צריך להיות ערוך לזה, הרי ברור שברגע שיצא סרט גדול כמו מלחמת הכוכבים, משחק תואם בגרסת לגו זה רק עניין של זמן. אז למען האמת הייתי חצי ערוך: פיניתי לי זמן ודאגתי לראות את הסרט מספר פעמים, רק כדי להבין יותר את הבדיחות שירוצו במשחק.
אבל לא הייתי מוכן לשני דברים: לשינוי המהותי במשחקיות שהמשחק מציג ולכך שהאחיינים שלי ישרצו לי בבית כל היום וירצו גם הם לשחק בלגו.


Image


על המשחק
המשחק לגו מלחמת הכוכבים: Lego Star Wars: The Force Awakens, הוא משחק בו מסופרת העלילה של הסרט מלחמת הכוכבים הכח מתעורר, רק בגרסה הלגואית, עם רמת פירוט גבוהה יותר לכל סצנה אפשרית והם הרבה יותר הומור, מכל סוג אפשרי. במשחק אתם תשחקו בתפקיד שחקנים מתחלפים - בהתאם לסצנות בסרט ולעיתים אף יצא לכם לשחק בתפקיד דמויות צדדיות שלא הייתם שמים לב שהן בכלל נמצאות בסרט, או כמו שקוראים להם בשפה המקצועית: ניצבים.
המשחק מתנהל המשחק פעולה מגוף ראשון, שהכלל הראשון הוא כמעט הכל ניתן לפירוק, והכלל השני הוא שחלק ממה שניתן לפרק צריך גם להרכיב, למשהו חדש כמובן.

Image

גרפיקה וסאונד
שני הסעיפים הללו לא עברו שינוי משמעותי מאז ששיחקתי בגרסה האחרונה של משחקי הלגו, ובצדק: הרמה של הגרפיקה הייתה ונשארה גבוהה מאוד עוד מהמשחק הראשון. בדיוק כמו האיכות של הסאונד. המפתחים של המשחק יצרו לעצמם פלטפורמה מעולה שלתוכה הם משחילים את העלילה והתוכן שמסביב ויש להם באופן קבוע משחק עם גרפיקה ברמה גבוהה וסאונד איכותי.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
ראשית חשוב לי להבהיר ששיחקתי רק בכעשרה משחקי לגו שונים ולא חרשתי את כל המשחקים האפשריים. ובכל זאת אני  ארשה לעצמי להגיד שאני מבין טיפה במשחקי לגו בפלייסטישן. הרושם הראשוני שקיבלתי מהמשחק איך שהוא התחיל היה שיש כאן משהו חדש, ושהמשחק הנוכחי שונה משאר המשחקים, ובכן הרושם שהתקבל היה נכון ואני אפרט גם למה:

ראשית המשחקיות עצמה השתנתה מאוד, לתוך המשחק נכנסו אלמנטים של FPS, פתאום אתם צריכים להכניס את הדמות שלכם מאחורי מחסה כדי לנהל קרבות עם היריבים. האמת, שאלו בדיוק אותם הקרבות האותנטיים שהתנהלו בסרט מלחמת הכוכבים: דמות אחת עומדת מאחורי קיר והדמות השנייה מגניבה ירייה על החיילים שמסתערים. קלאסיקה מלחמת הכוכבים וכל הכבוד לגרסת הלגו שהצליחו לשלב את החלק הזה במשחקיות.

Image

 

מעבר לכך יש את המשחקיות שהפכה להיות להרבה יותר קולחת, זה לא אומר שאין מקום לטריקים שיגרמו לכם לחשוב, אני כן אומר שאתם תתקעו פחות בחיפוש אחרי הפתרון שיוביל אתכם להמשך המשחק. למה? זה לא ברור, אבל התחושה שלי היא שפשוט הפעם ניסו את המשחק על שחקנים אמיתיים ובדקו אייפה הם נתקעים ושתלו עזרות בהתאם.

הרמזים של המשחק אגב, היו פעם סתם מציקים, אבל במשחק לגו מלחמת הכוכבים הרמזים גם מתגמלים במטבעות שנופלות מהם, כך שאם פעם שחקנים נמנעו מלהתקרב אל נקודות הרמז, היום

הם ניגשים באופן אקטיבי ומפעילים אותן.

Image

עוד דבר שהיה מאוד מהותי לי והשתנה במשחק, זו העובדה שבמשחקים הקודמים לא יכולתם להגיע לרמה של "True Jedi" בסיבוב הראשון, כי מחצית מהדברים שנותנים מטבעות היו נעולים ואתם הייתם צריכים לחזור למפה ולשחק עם כל הדמויות שהיו נעולות (במשחק חופשי), כדי להשיג את הרמה של True Jedi, ולהיות מתוגמלים בלבנת בונוס. במשחק הנוכחי לעומת זאת, אתם יכולים להשיג מספיק מטבעות כבר על הדרך בעלילה, בתנאי שאתם תשחקו ממש טוב ולא תפספסו הזדמנויות לאסוף כסף.

אל תוך המשחקיות הכניסו גם הרבה יותר אתגרים שמצריכים שיתוף פעולה, כמובן שאם אתם משחקים בשניים זה דבר אחד, אבל שיתוף פעולה יכול להיות גם עם בוטים של הקונסולה וגם עם דמויות של "ניצבים", שיבואו לעזור לכם. כך למשל Wicket יכול לזמן עוד שלושה מבני מינו כדי שיבואו לעזור לו לדחוף מכשול גדול וכן הלאה.

הממשק עצמו של המשחק כולו השתנה, אם זה איך שמוצגים החיים ואיך שהכסף נאסף ואפילו הוסיפו נקודות אדרנלין. לכל דמות מסתבר יש יכולת לשגר התקפות מיוחדות, והתקפות שכאלו נראות ממש מגניב חוץ מכך שהן עושות המון נזק. לצורך העניין לדמות שלכם יש מד אדרנלין וכשהוא טעון מספיק הדמות שלכם תוציא כמעט אוטומטית התקפה מיוחדת (ירמזו לכם על איזה כפתור ללחוץ כדי שההתקפה תצא באמת אל הפועל). בנינו, אין אתגר שאי אפשר לעבור בלגו. זאת אומרת שגם נגד הבוס הכי גדול אתם יכולים למות אינסוף פעמים ורק כמות הכסף שלכם תלך ותפחת, כך שלכאורה הדמות שלכם לא צריכה התקפה מיוחדת שתציל אותה בשעת משבר. אבל ההתקפות המיוחדות כל כך מוצלחות, שאני מאושר שיש אותן.

Image

 

כמו שהזכרתי קודם אפילו איסוף הכסף השתנה והוא תלוי בכמות האדרנלין שצברתם: בתוך הקרב תתחילו לקבל בונוסים על כסף שתאספו, הבונוסים יכולים להגיע אפילו עד X4, כשההיגיון אומר שיותר קשה לאסוף כסף תוך כדי קרב מאשר בנוחות של אחרי הקרב.

גם בבנייה יש שינויים :כמו בכל משחקי לגו, גם במשחק Lego Star Wars: The Force Awakens השחקנים צריכים לבנות מכשירים ואביזרים שעוזרים להם להתקדם במשחק. החידוש הגדול במשחק הנוכחי הוא שלשחקנים יש מספר אופציות בנייה עם אותן קוביות. זה אומר שני דברים: קודם שמעכשיו יש חשיבות לרצף הבנייה, כי לפעמים מכשיר אחד גורם לכך שניתן יהיה להשתמש במכשיר הבא. והדבר השני הוא שכדי לבנות את המכשיר השני תצטרכו להרוס את המכשיר הראשון. זו תוספת נחמדה למשחק בגלל שהשחקנים צריכים למצוא את הסדר הנכון הנכון לבנייה, גם אם מדובר בבחירה פשוטה בלי יותר מידי אופציות.  

Image

 

המשחק Lego Star Wars: The Force Awakens עוסק כמובן בשאלת השאלות, לאן נעלם לוק ואיך מגיעים אליו, אבל ככל הנראה כדי להכניס את השחקנים למוזה הנכונה, המשחק מכיל בהתחלה מערכה בה מתואר הקרב על אנדור, בו מחסלים את הקייסר ודארת' ווידר חוזר להיות ג'די (שובו של הג'די).  מכאן והלאה המשחק די נצמד לעלילה, כמובן שיש כמה תוספות שהמשחק דואג לנפח בעזרתן את גודל המפות ואת המשחקיות, אבל אם ראיתם את הסרט (מומלץ) תדעו פחות או יותר למה לצפות

המשחק ללא ספק קורץ גם לשחקנים שהם אוהדים שרופים של סדרת הסרטים, אחרי הכל מי לא רצה לתפעל בעצמו את R2D2, או את BB8?  להטיס את הפאלקון ולהילחם בחלליות של היריב? ובכן המשחק מאפשר לשחקנים לשחזר באופן חלקי סצנות שלמות מתוך הסרט, ולקבל תחושה כל שהיא שגם בעולם של הלגו לוחמה בכוחות הרשע זו לוחמה אותנטית של הכח בצד האפל.

Image

 

כדי להגדיל את העניין של השחקנים המשחק Lego Star Wars: The Force Awakens מציג 178 דמויות שונות אותן תוכלו לפתוח לאורך המשחק, חלקן תוך כדי המשחק וחלקן תהיו צריכים לרכוש. וזה לא הכל, כי יש גם כמות נכבדה ביותר של כלי משחית וטייס שתוכלו לפתוח במשחק במשחקיות שמוערכת לקרוב לאינסופית.  

מי שזכר את המשחק הקודם של Star Wars בוודאי שם לב שיש בין שני המשחקים מוטיבים שחוזרים על עצמם, כמו למשל המגנים שהחיילים מרימים או טילי הטורפדו שאפשר לגרור עם החללית ובאמצעותם להוריד אובייקטים חזקים במיוחד. ובכן, אם אני משווה בין שני המשחקים, אז אני יכול להגיד שהמשחק Lego Star Wars: The Force Awakens  הוא הרבה יותר טקטי ובנוי עם יותר אלמנטים של משחק פעולה, בעוד שבמשחק הקודם הלוחמה הייתה בעיקר אסטרטגית והצריכה המון סבלנות.

Image

 

חשוב להזכיר שגם במשחק הנוכחי יש את האפשרות לשני שחקנים, רק שכאן יש עוד שיפור גאוני: כשאתם לוקחים רובוט גדול במיוחד (בעיקר גבוהה), המסך לא מתחלק באלכסון ולרוחב, כמו שהוא נוטה לעשות, אלא נשאר קבוע חצי-חצי. אני יודע שבטוח שיש דרך להגדיר שזה ישאר ככה כל הזמן, אבל לעצלנים שבנינו: תעלו על וולקר ופשוט לא תסבלו מסחרחורות ומהשאלה באיזה צד אני עכשיו..

לסיכום
המשחק Lego Star Wars: The Force Awakens מציג לנו משחקיות לגו מחודשת, שמתקרבת יותר אל משחקי האקשן הקלאסיים ועם זאת הופכת את המשחק להרבה יותר פשוט וקולח ממה שהוא היה בגרסאות קודמות. המשחק מספר את סיפורו של הסרט The Force Awakens על הצד המבדר והמצחיק ביותר שניתן לחשוב עליו, ועם זאת עדיין נשאר נאמן למקור לגבי גורלן של דמויות או סצנות קריטיות בעלילה. המשחק התגלה כמגנט לילדים ובני נוער ובשל המשחקיות האינסופית שלו הצליח להדביק אל מול הקונסולה מספר בני נוער לכמות אדירה של שעות משחק.

ציונים
גרפיקה: 9
סאונד: 8
עלילה: 9
משחקיות: 10

ציון סופי: 9.0

 

עידכון אחרון ( Monday, 01 August 2016 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker