מבזקים

יצאה גרסת דמו ראשונית להורדה של המשחק Unreal Tournament 3 Demo
להסברים נוספים ולהורדת המשחק Unreal Tournament 3 Demo

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Star Ocean V : Integrity and Faithlessness הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 23 July 2016

ביקורת למשחק Star Ocean V : Integrity and Faithlessness

 

על המשחק
המשחק Star Ocean V: Integrity and Faithlessness הוא משחק מז'אנר משחקי ה- Hack and slash. במשחק אתם משחקים בתפקיד הגיבור הראשי פידל קמיוז, בנו של מורה לחימה גדול שממשיך בדרכו של אביו ומשמש כמורה הלחימה המקומי. המשחק מתחיל במציאות שבה כלי הנשק המצויים ביותר הם חרב וגרזן ולקוסמים יש יכולות להטיל קסמים, או סימנים. הכל נראה בדיוק כמו משחק מבוכים ודרקונים קלאסי, עד שמשום מקום נוחתת חללית ומשנה את העלילה מהקצה אל הקצה.


Image

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק מדהימה, לא פחות מזה. אני יכול לחתום לכם שזוהי הגרפיקה הטובה ביותר שראיתי למשחק בקונסולת הפלייסטישן4 משתי בחינות: הראשונה, זו האיכות של הגרפיקה והאובייקטים שנראו לי ממש אמיתיים. והשנייה זה העומס על המשחק: בניגוד למשחקים אחרים עם גרפיקה טובה, היה רושם ש-Star Ocean V פשוט לא העמיס על הקונסולה והמשחק לא רק שרץ חלק, אלא גם לא גרם לקונסולה עצמה להתחמם (כמו שמשחקים כבדים נוטים לעשות).
היה באג אחד יחיד שמצאתי בגרפיקה: דמויות יכולות להיכנס אחת בתוך השנייה במהלך קטעי

המעבר, בעיקר בגלל שלמשחק מוגדר באופן רגיל שדמויות ה-NPC מתרחקות אוטומטית מהשחקן וכך נמנעת חפיפה, ואילו בקטעי המעבר הן נשארות במקום (כפי שגם אתם אמורים לעשות כשמדברים אליכם) ולכן יכול להיות מצב מצחיק שתכניסו דמות בתוך דמות.


 

סאונד
הסאונד של המשחק איכותי, אומנם מוזיקת הרקע רועשת למדי, אבל זה עניין שסידרתי תוך חמש שניות: פשוט הולכים להגדרות הסאונד ומבקשים להנמיך את המוזיקה בלי לשנות את הדיבוב או האפקטים.
הדיבוב עצמו מאוד ברור ומלווה בכתוביות למי שפספס משהו. לדעתי כדאי להאזין לטקסטים, גם אלו שמושמעים שלא במסגרת קטעי המעבר, הם לא רק תורמים רבות לעלילה, אלא גם יכולים להיות מאוד משעשעים. האפקטים של משחק נשמעים מאוד משכנעים ובסך הכל מדובר במשחק עם סאונד ברמה די גבוהה.
Image

 

המשחק והשליטה במשחק
המשחק Star Ocean V מתרחש בממלכה בשם רסוליה, שנמצאת במצב מלחמה עם ממלכה בשם טרקור, באופן טבעי מלחמות מהסוג הזה מתרחשות בשדה קרב די קבוע בו הצדדים מתנגחים, אבל מה שקורה לאחרונה זה שהיריבים המציאו נשק אימתני שפוגע ממרחקים ומצייר טונות נזק. עובדה זו מכריעה את הכף והכוחות של רוסוליה  מתחילים לסגת, או בעגה הצבאית "לשפר עמדות".

בתוך כל המציאות המורכבת הזו אתם משחקים את דמותו של פידל, בנו של מורה לחימה אגדי, שמשמש גם הוא כמדריך לחימה בעיר קטנה שסובלת מהתנכלויות ונסיונות בזיזה חוזרים ונשנים.
הסיפור מתחיל בכך שפידל נקרא להגן על העיר ולאחר מכן מתבקש להעביר בקשת סיוע מהצבא כדי שישלחו לוחמים ראויים שיעזרו להגן על העיר.

Image

 

באופן די משעשע לטעמי הצבא שולח שלושה לוחמים, שביחד עם פידל מטפלים אחת ולתמיד בבעיית הבוזזים. עד כאן הסיפור שומר על אותו קו עלילה: לוחמים עם חרבות, קוסמים עם קסמים. אבל פתאום משום מקום מתרסקת לשדה הפתוח חללית ומתוכה יוצאת ילדה קטנה שנרדפת על ידי לוחמים עם נשקים ושריון מתקדמים. בשלב הזה אתם מוזמנים להרגיש מבולבלים ובצדק - כך מרגישות גם הדמויות במשחק, שלא מבינות איך משום מקום נפלה עליהם חללית ולמה כולם רודפים אחרי ילדה שנראית בת חמש.

Image

 

הגדרות המשחק נמצאות כולן במסך אחד, זה הופך את החיפוש אחר דברים שונים כמו "איפה הכיתוביות" להרבה יותר פשוטים. עם פתיחת המשחק תתבקשו להגדיר את דרגת הקושי של המשחק, שתשתנה בין "כדור הארץ" (קלה). ל"גלקסיה" (קשה). באופן כללי נגיד שמי שמעוניין יותר בעלילה ופחות בקרבות מאתגרים מוזמן ללכת על הגרסה הקלה.

הקרבות עצמם יכולים להיות די מאתגרים, בעיקר עם התקדמות המשחק ואז נוספים לקרב אלמנטים נוספים כמו צבירת מתח, שמקנה לכם בונוסים ומאפשרת לדמות שלכם להוציא מתקפות מיוחדות שעושות סופר-נזק. החיסרון היחיד בצבירת מתח הוא שמתקפה מוצלחת של היריב יכולה לגרום לכל המתח שצברתם להתפרק ולכם לאבד את האפשרות להוציא התקפות מיוחדות או לקבל בונוסים.

Image


השליטה במשחק Star Ocean V היא פשוטה מאוד, יש מכות פשוטות, מכות חזקות יותר ולכל סוג של מכה יש גם מכה קסומה. הדמות שלכם ננעלת באופן אוטומטי על היריבים מרגע שמתחיל הקרב, ולא בהכרח תרביץ לדמות הקרובה אליה, אלא לדמות עליה היא נעולה, מה שיכול להיות מטרד רציני במהלך קרב - בעיקר בקרבות בהם עליכם להגן על בן ברית בפני היריבים ואז הנעילה יכולה להרחיק אתכם מהיריבים שתוקפים את בן הברית. בדומה ל-Dragon Quest, גם במשחק Star Ocean V אתם יכולים להחליף בין הדמויות במהלך הקרב, עם זאת בסוף כל קרב הדמות שלכם תחזור להיות פידל.

קטע משעשע שיש במשחק הוא שדמות שמתה (התעלפה) במהלך הקרב תחזור באופן אוטומטי לחיים ברגע שיסתיים הקרב, זה די סטנדרטי עד כאן. העניין הוא שאם לא תלכו לתפריט הראשי ותחיו אותה, היא תחזור להיות מעולפת גם בקרב הבא. כך שאתם יכולים לטייל איתה כמה עשרות קילומטרים ברחבי כל המפה, אבל ברגע שמתחיל קרב הדמות המעולפת פשוט צונחת לקרקע עד שתחיו אותה.

Image

 

את הדמויות שלכם אתם תוכלו לשדרג על ידי כך שתעלו אותן דרגות ותרכשו להן ציוד משופר. החיסרון ברכישת ציוד הוא שלא כל מי שתרכשו עבורו שדרוגים ישאר איתכם בהכרח בהמשך המשחק, ולמעשה החבורה שלכם משתנה בלי הפסקה, כך שלרכוש ציוד עבור דמות שכרגע סיימתם איתה משימה - לא מבטיח לכם שיעזור לכם במידה והדמות עוזבת אתכם במערכה הבאה.

הארגון של עצי הסקילים ממש לא קלאסי ולא ברור, לקח לי איזה יום יומיים עד שהתחלתי להבין מה רוצים ממני וגם אז אני לא בטוח שלקחתי את ההחלטות הנכונות לבניית הדמות המושלמת. פשוט אין סכמה של סקילים, אלא יותר רשימת מכולת שאם תשפרו את הסקיל הנכון מספיק אז יכול להיפתח סקיל אחר. בקיצור, בניית הסקילים לא מאפשרת תכנון מראש, אלא יותר "מתחשק לי  להשקיע בכיוון הזה כי הוא נראה לי סבבה".

Image

 

מרבית הדמויות במשחק הן סביב גיל ה-20 פלוס מינוס. ואפילו אבא שלכם, שאמור להיות מבוגר לא נראה לי יותר מבן שלושים. קטע מעניין עם הדמויות הוא שככל שהדמות הופכת ליותר מבוגרת כך היא לבושה יותר פרובוקטיבי. כך למשל הילדה הקטנה לבושה בחליפה, שמלה ומעיל. מייקי שנראית בת 16 לבושה בבגדים די שמרניים אבל לא מוגזמים כמו הילדה. והפרופסורית פיורה ברונלי, שנראית בת 18+ היא כבר לבושה באופן שיגרום לבחורות במועדון חשפנות להסמיק. אז האם המשחק משדר סקס? ברור שכן, ברגע שיוצרים של משחק משקיעים כח עיבוד על תנועה עצמאית של השדיים, אפשר להגיד שהם רוצים לשדר לשחקנים משהו נוסף מעבר לאמינות של הגרפיקה.

מלבד הקרבות הרגילים יש גם קרבות עם בוסים, אלו קרבות קשים יותר באופן משמעותי, גם על הרמה הקלה ואם קרב מסתיים לא טוב (כולם בחבורה מתים), אז אתם צריכים להתחיל מהנקודה האחרונה ששמרתם את המשחק. כאן יש גם את האחריות של השחקן לדאוג לשמור את המשחק בכל הזדמנות אפשרית ולפני סיטואציות מסוכנות, או פשוט לא להיכנס לקרבות קשים לפני ששמרתם את המשחק. יש למשל ברחבי המפה פורטלים שחורים שמובילים למערות אוצר, בשלב האחרון הפורטלים מובילים אתכם לבוס שיכול להיות מאוד מסוכן לקבוצה. ההמלצה שלי היא לשמור את המשחק לפני שמחליטים לנדוד אל תוך הפורטלים הללו.

Image

 

המשחק עמוס בטכנולוגיית idiot proof, או במילים אחרות טכנולוגיה שנועדה מהשחקנים לעשות טעויות שיקשו עליהם להתקדם במשחק. למשל זה שאתם לא יכולים לקפוץ מצוק וליפול למותכם סתם ככה - זו טכנולוגיית idiot proof, אותו הדבר גם המגבלה שמגבילים אתכם בתנועה בזמן שאתם נמצאים בנקודה שחשובה לעלילה: הדמות שלכם פשוט מוגבלת לשטח תנועה מאוד מצומצם עד שתתקדמו בעלילה. באופן כללי הרושם הוא שיוצרי המשחק השתדלו שהמשחקיות תהיה כמה שיותר קולחת ולא תגרום לשחקנים לבזבז זמן על שטויות. כך למשל אין מעבר אמיתי בין מצב קרבות למצב שוטטות ברחבי המפה, ואם שחקן רוצה הוא יכול במרבית המקרים להתחמק מקרב ולהמשיך אל היעד המקורי שלו.

כחלק מהמגמה לשמור לכם על הזמן, הכניסו גם את כל המשימות הצדדיות לתוך מסגרת אחת אופציונלית ומודיעים לכם שאם אתם רוצים להתנסות בעלילה צדדית, אתם מוזמנים להיכנס לעיגול הזהב וללחוץ על המשרוקית. זה לדעתי ממש אחלה ועוזר לשחקנים להבין מה המשימה הראשית ומה משימה צדדית במשחק.

 

לסיכום
המשחק  Star Ocean V : Integrity and Faithlessness הוא משחק פעולה מגוף שלישי בסגנון ה-Hack and Slash, במשחק אתם משחקים בתפקיד פידל, מדריך לחימה צעיר שבאופן אקראי מגלה תגלית שיכולה להשפיע על גורל הממלכה. המשחק מציג עלילה מרתקת, משחקיות קולחת וגרפיקה מדהימה. ניכר שהמשחק עשה התאמה כל שהיא לדירוגי הגיל ומציג באופן פרובוקטיבי רק דמויות "בוגרות", אך עם זאת המוטו "יפים ואמיצים" מרוח לאורך כל המשחק. הקושי היחידי המשמעותי שהתמודדתי איתו היה בבנייה נכונה של הדמויות ובצורך לנבא איך תתפתח כל דיסיפלינה לפני שהשקעתי בה נקודות ניסיון. בסך הכל מדובר במשחק מעולה שעשוי טוב ונכון.

 

ציונים
גרפיקה: 10
סאונד: 9
משחקיות: 9
עלילה: 9

ציון סופי: 9.3

 

 

עידכון אחרון ( Saturday, 23 July 2016 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker