מבזקים
יצאה ביקורת למשחק Guild Wars Eye of the North, גרסת ההרחבה לסדרת משחקי ה-RPG עם עשרות תמונות מהממות.
אז אתם מוזמנים לקרוא את הביקורת כאן

ולהגיב בפורומים כאן
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Trials of the blood dragon הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Sunday, 26 June 2016

ביקורת למשחק Trials of the blood dragon

הקדמה
שהיינו בתיכון, בשיעור מחשבים לא בדיוק התחשק לנו לבצע את המטלות שהורו לנו לעשות, למען האמת המורים עצמם לא בדיוק הבינו מה זה דפדפן והיה קל מאוד לעבוד עליהם. אחד הטריקים שהיינו עושים היה לפתוח שני דפדפנים במקביל: אחד עם העבודה והשני עם משחק פלאש, וכשהמורה היה מתקרב היינו מחליפים מהר עם Alt+Tab בין הדפדפנים. אחד המשחקים האהובים יותר היה משחק עם אופנוע שהאופנוען היה צריך לעבור את המסלול רק על ידי כך שהוא נשען קדימה\אחורה ושולט במהירות, אחלה משחק.
כשהגיע אלי המשחק Trials of the blood dragon, המסך הראשון נראה לי בדיוק כמו אותו משחק מלפני עשר שנים, אפילו ברמת הגרפיקה שממבט ראשון לא היממה אותי. אבל כמבקר מנוסה אמרתי לעצמי "בוא ניתן למשחק עוד צ'אנס" ונראה מה בדיוק האמירה של יוביסופט עם המשחק Trials of the blood dragon.

Image

על המשחק
המשחק Trials of the blood dragon הוא משחק ארקייד מהסוג הטוב והישן המשלב אלמנטים של תנועה על פני מסך דו-מימדי, עם אלמנטים של נהיגה, איזון וניווט שהכרנו מאותו משחק מוכר עם האופנוע. המשחק עוסק במציאות עתידית בו יש קרב אדיר בין ארה"ב ליריבה המרה שלה ויאטנם הקומניסטית, ולמעשה מדובר במלחמת ויאטנם הרביעית, בה ויאטנם חזקה מתמיד ושולטת בשטחים נרחבים בעולם.
במסגרת המשחק יצא לכם לרוץ עם הדמות שלכם על פני מסכים מלאים במכשולים, להסיע אופניים, אופנוע, חליפת חלל ורכב משוריין. היריבים שתפגשו במשחק גם הם יהיו לא צפויים, שכן מעבר לחיילים הויאטנמים פתאום יצוצו יריבים מגוונים, כולל בוסים גדולים וקלאסיים כל כמה מפות.

Image

 

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק נראית במבט ראשון זוועה, כאילו המשחק רץ על PS2 בטלוויזיות הרחבות הישנות שהיו עושות פסים לרוחב המסך. אבל מרגע שתבינו שהגרפיקה היא כזו בכוונה, ושאל תוך הגרפיקה משולבים אלמנטים של וידאו ואפילו אלמנטים של תלת מימד, תגיעו למסקנה שהמשחק מנסה להוביל קונספט גרפי מאוד ברור שגורם לשחק להרגיש שהוא נמצא בעולם הזוי, בדיוני וסאטירי לחלוטין. המשחק מלא בקטעי וידאו קופצים ותמונות מפרסומות שמזכירות את שטיפות המח שהיו עושים (או אולי עדיין עושים?) לאנשים שצופים בטלוויזיה. חלקים שלמים מהמשחק נראים כאילו יוצרי המשחק מתארים לכם איך נראה העולם ברגע שלוקחים מנה שהיא על גבול מנת יתר...

Image

 

סאונד
הסאונד של המשחק איכותי ביותר, Trials of the blood dragon מציע לשחקנים מבחר גדול של טראקים אלקטרוניים, כיאה למשחק ארקייד איכותי, השחקן יכול לבחור את הטראק שילווה אותו לאורך המשחק ולהחליף טראק בכל פעם שחוזרים לבסיס. האפקטים והקולות כולל הקריינות ברורים מאוד ומשתלבים היטב במשחקיות.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
המשחק מתחיל בדיוק כמו אותם משחקי הפלאש הישנים והטובים: באופנוען שצריך לעבור מסלול, פשוט, פשוט, פשוט. בשלב הזה אתם שואלים את עצמכם אם מישהו שם לא נסחף ומנסה למכור לכם משחק פלאש כמשחק מלא.
מיד אחרי שתסיימו את המשימה יתחיל הסיפור האמיתי, בשלב הזה אתם מתחילים להבין שיוצרי המשחק גם בנו סיפור סביב האופנוען, אבל זה עדיין לא נראה מספיק. אני חושב שהרגע שבו התחילו להפוך לי את המסך לכל כיוון אפשרי והכניסו אלמנטים הזויים במסלול, היה הרגע שבו השתכנעתי שיש מולי משחק מושקע ולא עוד משחק פלאש.

המשחק Trials of the blood dragon מאפשר לשחקנים להסיע כמעט כל דבר שזז, אם זה MCV כבד או סתם עגלה במכרה, השליטה על כל כלי הרכב היא דומה. כולם למעט חליפת החלל ששם השחקן מאותגר מחדש.
באופן כללי השליטה במשחק היא פשוטה אך מצריכה מחשבה, בשלבים הראשונים יהיה לכם קל מאוד לסיים את המשחק עם הציון A, שזה אומר שעברתם את המסלול כולו ללא פסילה ובזמן שיא, אך ככל שתתקדמו יותר שלבים כך תאלצו להיות עם רפלקסים חדים יותר ולהפעיל יותר כח חשיבה שיעזור לכם להסתגל לשינויים במשחק ובסביבת המשחק.

Image

 

השלבים בנויים כך שכל מי שיש לו מספיק כישרון וסבלנות יוכל לסיים אותם. לשלבים יש הגבלת זמן ואין הגבלת פסילות, אבל ככל שתיפסלו יותר כך הציון שלכם יהיה נמוך יותר. גם הגבלת הזמן היא רק חלק ממנגנון הציונים, לפיכך גם אם תסיימו את המשחק אחרי הזמן שננקב לכם, זה יחשב לכם כאילו סיימתם את השלב, רק שהציון שלכם יהיה F.
הציון עצמו הוא לכאורה לא חשוב, אבל כשחקנים אתם מדורגים למול החברים שלכם, שחקנים אחרים מהארץ שלכם ולעומת שחקנים מכלל העולם וכולם רוצים תמיד להיות במקום הראשון. אני שמתי לב שככל שאני חוזר על אותו מסלול יותר פעמים כך אני עובר אותו יותר מהר באופן משמעותי. זה אומר שאם אני מקבל את הציון F בפעם אחת, בפעם השנייה אני יכול לקבל את הציון C או B. בשביל A צריך להתאמץ הרבה יותר...

Image

 

המשחק מביא איתו עלילה, שנראית כמו סאטירה אחת גדולה על התעמולה האמריקנית בשנות השישים. בעלילת המשחק Trials of the blood dragon האמריקנים נמצאים תחת איום של הקומניסטים כמובן, אבל גם תחת איום של כמעט כל מה שתיאוריית קונספירציה יכולה להמציא, כולל חרקים מהחלל ומפלצות ענקיות.
במשחק Trials of the blood dragon אתם משחקים בתפקיד שני אחים (רוקסנה וסלייטר): ילדים של מדענית ואיש צבא מצליח שנעלמים באופן פתאומי. למזלכם אנשי הצבא לוקחים אתכם תחת חסותם ועכשיו אתם השגרירים של הכוחות המיוחדים, שני ילדים חצי ביונים, שיודעים לרכב ממש טוב על אופנוע ולהסתנן לכל בסיס של היריב. על אף שבאופן רשמי השנה של המשחק היא 2019, המציאות שהוא מציג היא הזויה לחלוטין: הקרבות נערכים גם במסגרת מלחמת ויאטנם הרביעית, אבל ממשיכים למקומות כמו מיאמי, לחלל החיצון, לגהינום ולעוד מקומות שנראים יותר כמו הזיה של סלייטר.
איך שני ילדים על אופנוע מצילים את העולם? טוב זה חלק מהנרטיב ההזוי שבו הטובים נלחמים ברעים ומנצחים בכל מחיר, גם אם לפעמים כל מה שהם עשו היה להרים דגלים, אבל יש גם משימות בהן אתם גורמים לנזק ממשי לבסיסי היריב, או גונבים חפצים\מידע בעלי ערך רב.

Imageזה לא כל כך ברור מדוע, אבל המשחק משתמש המון בשפה לא נאותה: הוא עולב בשחקן כשהדמות שלכם נתקלת במכשול וגם בטקסטים המוקראים עצמם יש לעיתים מילים לא הכי ראויות. כשחקן ישראלי זה לא מפריע לי יותר מידי, ועדיין לא ברור לי אם זו אסטרטגיה שנועדה להעלות את הדירוג PEGI, או סתם סגנון כתיבה של היוצרים.

במהלך המשחק עלתה השאלה מי הייתה הדמות הראשונה בעולם המשחקים או הסרטים שהשתמשה בגרפלים (חוטים כמו ספיידרמן שמשמשים לאחיזה ולמינוף של הדמות). כי אם מי שהמציא את זה רשם על זה פטנט, אז הוא צריך להיות מליונר. כבר קשה לי לחשוב על משחק שאין בו את הגרפילים, ואפילו ב- Trials of the blood dragon אתם משתמשים בגרפלים כדי למנף את עצמכם מקצה של מסלול שבור לקצה השני.

Image

 

סיכום
המשחק Trials of the blood dragon הוא משחק לשחקן היחיד המציג משחקיות בסגנון ארקייד בה על השחקן לסיים מסלול בזמן קצוב. השחקן נדרש לשלוט במגוון גדול של כלי רכב לפי העקרונות של בניית מהירות נכונה ושמירה על האיזון. המשחק מציג עלילה די משעשעת, שאומנם לא הייתי בונה עליה סרט, אבל יכולה להיות מספיק מרתקת כדי שאמשיך לשלב הבא של המשחק. לכאורה המשחק עצמו אינו ארוך מידי, אך שחקנים שיתעקשו להשיג את הציון A בכל שלב ולהיות בראש הטבלה יבלו מול המסך שעות רבות בלי לשים לב.

ציונים
גרפיקה: 8
סאונד: 9
עלילה: 7
משחקיות: 9

ציון סופי: 8.3

 

עידכון אחרון ( Tuesday, 28 June 2016 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker