מבזקים

ים של משחקים שטף את המדפים ברחבי העולם ואנחנו לא נשארים אדישים, שימו לב לכמות האדירה של המשחקים החדשים שנוספו לרשימת " המשחקים הכי חמים שיש" ובינהם גם: Devil May Cry 4, Roogoo ו-Terrorist Takedown: Conflict in Mogadishu. 

 

לרשימת המשחקים המלאה

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Overwatch הדפס דואל
הערכת משתמש: / 2
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 13 June 2016

ביקורת למשחק  Overwatch

 

 

הקדמה

מבחינתי עולם המשחקים מתחלק לשלוש בלי קשר לז׳אנר של המשחקים עצמם: משחקים שמתרחשים רק ברשת להם נקרא גם מולטי, קיצור של מולטיפלייר. משחקים שמשלבים מולטי וסינגל (משחק לשחקן היחיד). וכאלו שמציגים רק משחקיות סינגל.

החיסרון הגדול ביותר של משחקי הסינגל זה שהם נפרצים בקלות ולכן גם פחות רווחיים. החיסרון של משחקי המולטי הוא בדרך כלל עלילה דלה ותלות בחיבור לרשת. בליזארד, ידועים כחברה שעושה הכל כדי להילחם בפיראטיות, המעשים שלהם כפי שמתוארים באגדות, הם ספק חוקיים ומלמדים על המון תעוזה. שקיבלתי את המשחק Overwatch שאלתי את עצמי שתי שאלות עיקריות: האם יהיה מוד גם לשחקן היחיד ואילו טריקים יכינו הפעם בליזארד לגיימרים סוררים. על השאלה הראשונה נענה במסגרת הביקורת, אבל כבר נוכל לגלות לכם שהשמועה אומרת שבליזארד אוספים כתובות מאק של שחקנים שמנסים לרמות וחוסמים אותם לעולמי עד, ומאחר ומדובר בכתובת מאק, אז גם פירמוט של המערכת ושינוי אי-פי לא יעזרו.

 

Image

 

על המשחק

Overwatch  הוא משחק יריות מגוף ראשון המתרחש כולו אונליין. נכון ליום הביקורת המשחק אינו מכיל מודים לשחקן היחיד ושחקני פלייסטישן 4 חייבים חיבור לרשת וחשבון פלוס כדי להתחבר לשרתים של המשחק. המשחק פותח ומופץ על ידי בליזארד למחשבים האישיים, לפלייסטשן4 ולאקסבוקס1. המשחק מציג מגוון גדול של דמויות העומדות לרשות השחקן ושם את הדגש על המשחק הקבוצתי.

 

Image

 

 

גרפיקה

הגרפיקה של המשחק Overwatch היא מבוססת אנימציה, הגרפיקה של קטעי המעבר וההצגה של הדמויות היא גרפיקה מעולה. לעומתה הגרפיקה של המשחק פשוטה יותר, ככל הנראה כדי לאפשר למשחק לרוץ חלק.

המפות של המשחק מעוצבות כך שיש עומס גרפי גבוה של פרטים, מה שהופך את סביבת המשחק למורכבת ביותר, ואם זה לא מספיק, אז התכנון של המפות לא מאפשר לשחקנים להתקמפר בנקודה אחת, אלא מחייב אותם להיות ניידים כל הזמן. הדמויות והמפות מאוד צבעוניות, בניגוד מוחלט למה שהתרגלנו ממשחקים פוסט אפוקליפטיים שמציירים מציאות אפרורית ומאובקת. במשחק Overwatch כאילו אומרים, הייתה קטסטרופה אבל החיים חייבים להימשך, ואם כבר להימשך אז רצוי בשלל צבעי הקשת.  

Image

 

 

 

סאונד

הסאונד של המשחק עמוס מאוד. קולות הירי של השחקנים האחרים מתערבבים להמולה גדולה ונדמה שקשה להבחין בין יריות שלכם לשל היריב. בקרבות של אחד על אחד לעומת זאת, ניתן להבחין בסאונד האיכותי ממנו מורכבת ההמולה. לעניות דעתי יהיו עוד שינויים בתחום הסאונד שיהפכו את סביבת הסאונד של הקרבות המאסיביים לפחות עמוסה.

 

Image

 

המשחק והשליטה במשחק

העלילה של המשחק היא די שטוחה ובמרכזה כדור הארץ בעתיד הלא רחוק מידי שנמצא תחת מתקפה כלל עולמית של רובוטים, כדי להציל את העולם הוקם כח בין לאומי שנקרא Overwatch, והכח אכן עמד במשימה ומיגר את הרובוטים המרושעים. שנים מאוחר יותר, כשהפשע השתולל ברחובות והשחיתות פשתה בכל ארגון, התחילו תושבי כדור הארץ להסתכל על חברי הכח בחשדנות, כאילו הם היו חלק ממעגל השחיתות. אם זה לא מספיק, אז מתקפה שנראית כמו תאונה מוחקת את בסיס הכח ומחסלת את המנהיגים, חברי הכח מתפזרים לכל עבר וזוהי לכאורה סופו של כח Overwatch, וכאן אתם נכנסים כסוכנים שנפוצו לכל עבר ונקראו שוב אל הדגל להילחם בכוחות הרשע. המשחק בונה עבור כל דמות גם רקע עלילתי משלה, שבמידה מסויימת מנסה לפצות על העדר עלילה מרכזית רצינית.

 

Image

 

 

מהרבה בחינות המשחק Overwatch מרגיש לי כמו ניסיון של בליזארד לייצר גרסת FPS למשחק דוטה. במשחק יש שתי קבוצות המורכבות משישה שחקנים. וכל שחקן יכול לבחור גיבור עם יכולות מיוחדות מתוך סט של 21 גיבורים אפשריים. לכל גיבור יש אומנם תכונות ייחודיות אבל באופן גס ניתן. לחלק את הגיבורים לארבע קטגוריות: התקפה, הגנה, טנק, ותמיכה. החוכמה הגדולה במשחק היא לדעת מה היכולות של היריב ולהחליף את הגיבור שלך לזה שהכי טוב נגדו, ומאחר ומדובר במשחק קבוצתי אז גם חשוב להיות מתואמים עם שאר אנשי הצוות ולא לגלות פתאום שכולם החליפו לאותה הדמות.

 

במשימות שמוטלות על הצדדים אין שום חידוש: בפני השחקן מוצגים אתגרים מוכרים כמו להגן על נקודה מסויימת או לתקוף אותה, או ללוות רכב מנקודה א לנקודה ב. הסבבים נמשכים כעדר דקות לכל סבב ובכל משימה מוצג השחקן הטוב ביותר, חידוש נחמד הוא שבמקום הקיל-קאם הרגיל מוצגים המהלכים הטובים ביותר של השחקן המצטיין וזו הזדמנות של שאר השחקנים להתרשם מהמהלכים ההרואיים שהפכו את השחקן למצטיין.

 

הדגש במשחק Overwatch הוא על איזון, או יותר נכון על חוסר איזון שנובע מהמורכבות של הדמויות, בדיוק מהסיבה הזו כששחקנים עולים דרגה הם מקבלים חבילות שמכילות סקינים, ושאר פיצ׳פקס שמעבר לקוסמטיקה של הדמות לא משפיעים על האיזון של המשחק. משמעות הדבר היא גם שלשחקן מנוסה לא יהיה יתרון סופר משמעותי על שחקן מתחיל כמו שראינו למשל בבטלפילד או COD.

 

מבין כל סוגי השחקנים, הכי בולטת לדעתי דמותו של הטנק: זוהי דמות גדולת מימדים, שיכולה לספוג טונה נזק, עם הגנה גבוהה במיוחד ושעיקר התפקיד שלה הוא למשוך את האש משאר חברי הקבוצה. יריבים חכמים יתעלמו מהטנק, ויורידו את שחקני ההתקפה או התמיכה ראשונים, אבל להתעלם מהטנק זו משימה קשה ביותר, בעיקר אם הוא מוביל אחריו את הקבוצה בקצב הנכון.

המשחק מאוד משתדל שהשחקנים ישמרו על קבוצה מאוזנת מבחינת הגנה, התקפה, טנק ותמיכה. לשם כך מקצים לכם זמן להחלפת הדמות בתחילת כל משחק, ומאפשרים לכם להחליף את הדמות גם במהלך המשחק.  

 

Image

 

 

הדמויות במשחק כמו שהזכרנו קודם מתחלקות לארבעה קטגוריות, לכל קטגוריה יש את המאפיינים הייחודיים שלה, אך היופי במשחק הוא ששחקן הגנה טוב יוכל לחסל יותר יריבים מאשר שחקן התקפה ממוצע.

שחקני התקפה יהיו זריזים ביותר, עם יכולות שיגור שיבלבלו את היריב והתקפה קטלנית. החיסרון של שחקני ההתקפה הוא שההגנה שלהם ממש חלשה ואין להם הרבה נקודות חיים. בדיוק מהסיבה הזו שחקני ההתקפה הם המותקפים הראשונים בכל מערכה, וזקוקים יותר מכל לריפוי של התמיכה.  בסך הכל יש שישה שחקני התקפה מהם ניתן לבחור אחד.

שחקני הטנק הם פשוט כמו טנקים, ענקים הבולטים בשדה הקרב עם המון נקודות חיים, כל עוד התומך של הטנק בחיים ומרפא אותו, אין באמת טעם לירות על הטנקים. מרגע שתבינו את זה הסיכויים שלכם לנצח עולים. בסך הכל יש חמישה שחקני טנק מהם ניתן לבחור אחד.

שחקני ההגנה מתמחים ביצירת מתחמים בהם לקבוצה שלהם יהיה יתרון על פני היריבים, התפקיד של שחקני ההגנה מצריך יכולת חשיבה קדימה והכרה של שדה הקרב, כולל דינאמיקת הלחימה. הצבה של טורט בנקודה אסטרטגית מצד שחקן הגנה יכולה לשנות את המשחק. ולעומת זאת מלכודת שנבנתה במקום בו לא יעברו היריבים היא פשוט בזבוז זמן. בסך הכל יש שישה שחקני הגנה מהם ניתן לבחור אחד.

שחקני התמיכה כשמם כן הם מספקים תמיכה בשדה הקרב, תמיכה יכולה להיות חיובית: העלאת יכולות של חברי הקבוצה או שלילית: פגיעה בתכונות של חברי הקבוצה היריבה. גם שחקני התמיכה צריכים להפעיל המון חשיבה, כך למשל הורדת ההגנה של הטנקים יכולה להיות קריטית לקרב, בעוד שפגיעה בהגנה הרעועה ממילא של שחקני ההתקפה תהיה חסרת משמעות. בסך הכל יש ארבעה שחקני תמיכה מהם ניתן לבחור אחד.

 

למשחק יש נכון ליום הביקורת ארבעה מודים, שניים מתוכם הם מוד של ליווי כלי רכב אל היעד שלו, בסגנון שהזכיר את המשימות במשחק Return to castle Wolfenstein, שני הסגנונות הנוספים הם לכידה ושליטה. בלכידה על קבוצת התוקפים להשתלט על נקודות שהקבוצה המגנה שומרת באדיקות. לעומת זאת שליטה הוא מוד יותר דינאמי מאחר ושתי הקבוצות מנסות לשלוט בשתי הנקודות בו זמנית וכמה שיותר זמן. בסך הכל המודים הקיימים למשחק הם מאוד סטנדרטיים ואינם מביאים בשורה חדשה לעולם הגיימינג.

 

Image

 

לסיכום
המשחק Overwatch הוא משחק יריות אונליין המתמקד במשחקיות קבוצתית, במשחק השחקנים מתחלקים לשתי קבוצות יריבות, כשהקבוצה המאוזנת והמלוכדת ביותר תהיה בדרך כלל גם זו שתנצח. יוצרי המשחק הסתמכו על מגוון הדמויות הנרחב והעדר דמות דומיננטית ברורה בכדי ליצור איזון במשחקיות ובכדי לעודד שונות בין הדמויות בתוך הקבוצה. למשחק אין עלילה עמוקה או גרסה לשחק היחיד ולאחר רכישתו תהיו חייבים לרכוש גם חשבון פלוס על מנת שתהיה לכם גישה למשחק הרשת.

בסך הכל Overwatch מציג משחקיות רשת אינטנסיבית ודינמית ביותר שמחייבת התמסרות של השחקנים למשחק הקבוצתי וללמידת יכולות הדמויות בפרט.

 

ציונים:
גרפיקה: 9
סאונד: 8
עלילה: 7
משחקיות ומשחק רשת: 10

 

ציון סופי: 9.0 

 

עידכון אחרון ( Sunday, 19 June 2016 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker