מבזקים
ביושוק, אחד המשחקים הטובים יותר שיצאו, מתברך בעלילה מקורית, גרפיקה מהממת וסוף מרגש. בדיוק הביושוק הזה הולך לצאת בקרוב מאוד (עוד ארבעה חודשים בערך). ההמרה לקונסולת ה-PS3 באה בעקבות ההצלחה של המשחק במחשב הביתי ובקונסולת ה-Xbox360.
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק- Battleborn הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 02 June 2016

ביקורת- Battleborn

"זה כמו Overwatch  אבל ממש לא דומה"

הקדמה
אהלן חברים, אני מתן והיום אני הולך לספר לכם על באטלבורן, משחק היריות מגוף ראשון מרובה המשתתפים ועוד מלא טייטלים אחרים החדש של Gearbox, אותם אתם כנראה זוכרים מבורדרלאנדס, שהייתה טרילוגיית משחקים מבריקה, וכל אחד היה יותר טוב מהשני.

 

Image

 

ראשית דבר
על באטלבורן שמעתי בהרחבה עוד מהימים שהוא רק הוכרז, בסוף 2014, אני זוכר שהייתי בחו"ל באותה תקופה שנקראת "פוסט E3" ששם כל המגזינים של הגיימינג מתרכזים בלראיין את היוצרים של המשחקים החדשים, כדי לשאול אותם על המשחקים החדשים והחמים שהם עומדים להוציא. אני קניתי את  מגזין Games Master  הבריטי, ובקצרה היה רשום שם " Oi mate, this bloody game is going to blow your flipping bollocks away mate! God save the queen!" או איך שהבריטים האלה לא מדברים, אבל בעיקרון הם הציגו אותו כמשחק הטוב ביותר שגירבוקס אי פעם עשו.
עכשיו, אני ממש לא מזלזל בגירבוקס, אף פעם לא זלזלתי, תמיד האמנתי ביכולת שלהם, אבל משום מה פחדתי מהמשחק הזה. חשבתי שהוא יהיה טוב כמו בגרות במתמטיקה יום אחרי גמר הצ'מפיונס, ודעתי דאז עמדה בדעה שגירבוקס צריכים להיצמד למה שהם עושים הכי טוב, שזה לייצר משחקי עלילה מגוף ראשון, כמו שראינו מבורדרלאנדס, BiA , והרחבות מחצית החיים (Half life) שהם הוציאו בתחילת דרכם. חששתי שהם לא יודעים לעשות מובא (Multiplayer online battle arena) בצורה טובה, וזה באמת קשה לעשות מובא שיצליח בגדול, במיוחד כשלול ודוטא שולטים בסצנה.
אי אפשר גם להתעלם מכל האנשים שקראו למשחק הזה "חיקוי של אוברוואץ'", למרות שבאטלבורן הוכרז כמה חודשים לפני המשחק של בליזארד, אבל אי אפשר היה ניתן להתעלם מהדמיון שנראה מהטריילרים ומסרטוני המשחקיות השונים שיצאו. הם היו נראים ממש דומים.
 


Image

קיצר
הגיע היום הגדול
קיבלתי את הקוד
ואחרי שעה משחק יכולתי להגיד רק דבר אחד: "זה ממש לא דומה ל overwatch!"
כן כן חברים, כאחד ששיחק בבטא של המשחק הנ"ל, המשחקים לא כל כך דומים כמו שניסו לגרום לאנשים לחשוב... קשה לי כל כך להסביר למה זה הרגיש לי כל כך שונה, אבל פשוט זה הרגיש לי שונה, בעיקר הדמויות, שיש לעבר שלהן יותר בשר בבאטלבורן לעומת העבר הדליל שמסופר על הדמויות באוברווץ'

אבל היום אנחנו נתעסק בבאטלבורן, משחק השעה, ואני יכול להגיד לכם מראש שהמשחק עבר את רוב הציפיות שלי, והוא משחק טוב מאוד, שמאוד נהניתי ממנו. אז הבה נתחיל:

אתם יודעים מה, אני הולך לנסות היום קונספט אחר, שאף פעם לא ניסיתי, ואני מאוד מקווה שתאהבו אותו, אני הולך לחלק את הביקורת שלי לנקודות ניטרליות על המשחק, נקודות חיזור ונקודות חולשה שהמשחק מציע, ובסוף אתן איזה ציון לקינוח ואשאיר אתכם להחליט האם המשחק מתאים לכם או לא, אוקיי, אז עכשיו באמת אני אתחיל:

Image

 

 

נקודות ניטרליות:

·         באטלבורן הינו משחק יריות מגוף ראשון שפותח על ידי גירבוקס, אותה חברה שעומדת מאחוריי הצלחות ענק כמו בורדרלאנדס, וכשלונות אטומיים, כמו דיוק ניוקם פוראבר וקולוניאלי מארינס.

·         בבאטלבורן ישנם ארבעה מצבי משחק שונים: 1. הקמפיין, שעליו ארחיב בעיקר בנקודות השליליות, כי הוא לא משהו בכלל. 2. אינקרז'ן- מוד משחק דמוי מובא, שמאוד נהניתי ממנו, וארחיב עליו גם כן בהמשך. 3. מלטדאון- שבו אתם אמורים להיאחז בנקודה שלכם, ופשוט לעזור לבוטים שלכם לעבור מנקודה א' לב' בלי שיפגעו. 4. קאפצ'ר, שכשמו כן הוא, זה Capture Points  בסיסי, אין כל כך על מה להרחיב, לפי דעתי לא שווה התייחסות במשחק הזה, ואני רואה את בסיס השחקנים למוד הזה מת במהירות.

·         לעומת בורדרלאנדס, מכיוון שאתם משחקים עם 24 דמויות שונות, אין לכם הזדמנות להחליף נשקים ולמצוא לוט שקשור לסוג כלי הנשק. אם לדמות שלכם יש מיני גאן, אתם תקועים עם המיניגאן הזה עד סוף הדרך.

·         יש 2 מפות לכל מוד משחק

·         אפשר לפתוח חבילות במשחק הזה שאתם מקבלים, ואם יהיה לכם מזל, תוכלו לקבל סקינים מגניבים וכל מיני שטויות מגניבות, שיכולות להוות קוסטומיזציה לדמות או שיפורים קטנים שבהם אתם יכולים להשתמש במהלך המשחק כדי לשפר את הדמות שלכם במעט, כמו בטרייה שתשפר לכם את איכות המגן.

·         המשחק, כמו מובא רגיל, הוא מבוסס שלבים, שבכל משימה/משחק אונליין, מד ה"הליקס" מתחיל מההתחלה. מד ההליקס מזכיר DNA, וכל פעם שאתם עולים רמה, תצטרכו לבחור אחד משני שיפורים קטנים לבחירה, שלאט לאט ישפרו את הדמות שלכם, כמובן, לכל דמות יש שיפורים שונים ששייכים אקסקלוסיבית לה. בנוסף לכך, ככל שאתם עולים שלבים, אז בשלבים מסויימים תיפתח יכולת מיוחדת חדשה שאתם יכולים להשתמש בה.

·         על מנת לפתוח דמויות חדשות אתה צריך לסיים אתגרים מסויימים או לעלות שלבים. ככה שאם לא הצלחת לבצע את האתגר, אתה עדיין תשיג את אותה דמות מעליית שלבים או מנסיון חוזר של המשימה המדוברת.

 

Image

 

 

חיובי:

·         המשחק פשוט כיפי. לפי דעתי, חובה לכל אחד שנהנה ממשחקים של גירבוקס (במיוחד מאלה שנהנו מבורדרלאנדס)

·         אין מיקרוטרנזאקציות בבאטלבורן! כל הכסף שאיתו אתם משתמשים כדי לפתוח חבילות, הוא נטו מורווח משעות משחק, ואתם לא יכולים לקנות "מטבעות כסף" או חבילות בכסף אמיתי. חבורת בטלנים, כדי שיהיה לכם דברים מגניבים תצטרכו לעבוד קשה.

·         מערכת הנדירות של חפצים ונשקים שהייתה בבורדרלאנדס חוזרת, והיא מוסיפה עומק למשחק, כי המטרה הכי גדולה כ Looter   היא להשיג את כל הנשקים והעיצובים הכי מגניבים שיתאימו לדמות שלנו.

·         אינקרז'ן, נקודת האור של המשחק הזה. כל כך כל כך כיף. אין אפילו צורך להרחיב על זה במיוחד, תדמיינו לכם שלוקחים מובא, שמים לכם בגוף ראשון, ויש הרבה יותר נשקים. בנוסף לכך, אתם יכולים להשתמש בכסף שהרווחתם באמצע המשחק כדי לבנות torrets  כדי שיעזרו לכם בלחימה, ולשדרג אותם מדי פעם.

·         קמפיין- ארחיב עליו קצת בשלילי, אבל חשוב להזכיר שזה משחק של גירבוקס, ככה שתצפו לעלילה קורעת, מגניבה, עם בוסים מעולים ושיתוף פעולה חובה.

·         הסלוגן של המשחק הוא "For every kind of badass" והמשפט הזה כל כך כל כך נכון. בין אם אתם אוהבים לשחק עם חרבות, סנייפרים, לייזרים, מניפות, חץ וקשת ולהרביץ עם אגרופים, כל דמות מרגישה שונה, וכל דמות מרגישה ממש כיפית. מצאתי את עצמי מתווכח הרבה עם חברים על איזה דמות היא יותר כיפית ואיזה דמות יותר מגניבה.

 

Image

 

שלילי:

·         אין אפשרות של טריידים במשחק, וזה חבל, זה היה יכול להפוך את הכלכלה במשחק להרבה יותר מעניינת והיה יוצר עוד קשר בין שחקני המשחק בעולם הרחב (למרות שלצערי, רוב העולם מתייחס לאוברווץ' במקום למשחק החמוד הזה)

·         איזון דמויות. בהשקת המשחק הייתה דמות ששמה בישראל היה "גליליה", והיא הייתה בלתי מנוצחת בהשקה, ומי ששיחק איתה זכה. אבל לאחר מכן גירבוקס שחררו הרבה דמויות חדשות (בפאקינג חינם) ולאט לאט המשחק התאזן, אבל עדיין יש דמויות חזקות יותר וחזקות פחות משאר הדמויות, וזה חבל, כי זה הורס את הכיף.

·         קמפיין- המשימות רפטטיביות, בעיקר "לך לפה, תגן על זה", ואם אתם מתים אז לכו לעזאזל ותתחילו את כל המשימה מההתחלה. זה רעיון איום ונורא והורס את כל הכיף לשחק. למזלי, בלי להשוויץ, אני שחקן מדהים, אז לא הייתי צריך להתחיל הרבה משימות מההתחלה. יש רק 9 משימות, לא ארוכות במיוחד, ולפחות בשש אתה צריך להגן על משהו, שזה משעמם, רפטטיבי והורס. המשימות חוזרות על עצמן. בנוסף לכך, בקושי ידוע לנו עבר על הדמויות שניתן לשחק, אבל הייתי ממליץ לכם לבדוק את הוויקיה של המשחק כדי לקבל מידע נוסף על הדמויות, זה די מעניין!.

·         קאפצ'ר ממש לא נחוץ במשחק הזה, לא שווה התייחסות.

·         זה ממש חשוב. אם אין לכם חברים לשחק איתם, או שאין לכם חברים, דבר ראשון, לבי איתכם, האחד/ אחת שלכם יגיעו מתישהו, לא צריך לדאוג. אבל המשחק זה ממש לא אותו הדבר בלי חברים

·         גרפיקות לא טובות בכלל. טקסטורות מעידן הפלייסטיישן 3, וזה לא מקובל בכלל בשנת 2016.

 

זהו! זה היה באטלבורן בקצרה, אני אישית די נהניתי מהמשחק, אבל לצערי רק מהמולטי פלייר שלו, ואני בטוח אמצא את עצמי משחק במשחק הזה יותר מאשר שאני אשחק באוברווץ'

ציון סופי לבאטלבורן: 7.5


 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker