מבזקים

GSC הכריזו על פיתוח המשחק S.T.A.L.K.E.R.2, המשחק יתמך בטכנולוגיה חדשה שתתאים אותו באופן האופטימלי ביותר לכל אחת מפלטפורמות המשחק.

לדברי היוצרים S.T.A.L.K.E.R. היה אחד המשחקים הנמכרים ביותר שלהם ולפיכך לא היה כל ספק שיצא המשחק S.T.A.L.K.E.R.2, השאלה הייתה רק מתי. לפי הצפי, המשחק החדש עתיד אפילו לעלות במכירות על קודמו.
תאריך היעד שהציבה החברה הוא שנת 2012.

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Total War: Warhammer הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 23 May 2016

ביקורת למשחק Total War: Warhammer

הקדמה
בצפון אני שקוע במלחמה שגוזלת לי את כל המשאבים עם לוחמי הכאוס, בזמן שממזרח אויבי הדבורפים משתלטים על שטחים כמו אש בשדה קוצים ומרגע לרגע הופכים לאיום יותר ויותר מסוכן, ועוד רגע אני מגיע למצב שאצטרך להיות מוכן לחזית נוספת, בעוד שבני בריתי הקרובים – בני האדם בגדו בי והתחילו לכבוש את שטחי בדרום ומעבר. ומי ששואל מה אני משחק – אני משחק את המשחק האחרון בסדרה Total war: Warhammer

Image

המשחק והשליטה במשחק
סדרת טוטאל וואר זו סדרת משחקי אסטרטגיה שלוקחת זמן בתקופות שונות בהיסטוריה (רק שהפעם זה בכלל בעולם אחר), כשהמוטיב החוזר בכל הסדרה הוא צבאות אדירים ומלכים עם תאבי כח. במשחקים האלה המטרה העיקרית היא לכבוש כמה שיותר שטחים ולנצח את האויבים שלך על ידי שימוש נכון בסביבה כך שתיתן יתרונות טקטיים לעומת היריב, השתלטות על שטחים כוללת גם דיפלומטיה, בניית בריתות וכיבוש ערים והפיכת השליטים שלהן לבובות שלכם. במשחק Total war: Warhammer יש גם את המשפחה והדמויות של הגנרלים אליהם אתם נקשרים עם הזמן, כמנהיג על אתם מחליטים איזה יחידות אתם לוקחים ומגייסים, איזה בתים לבנות, כמה מיסים לקחת מהתושבים, כל זה בשביל לגרום לכם להרגיש המלכים של אותה ממלכה, ויש באמת תחושה כאילו אתם מחליטים הכל כראוי לשליטים האמיתיים של הממלכה.

Image


Total war: Warhammer מביא איתו חידושים רבים מאוד מאחר ומדובר במשחק שלא מתמקד בהיסטוריה אלה ביקומו של וואר המר. מדובר על עולם חדש ובדיוני ולא פרק נוסף מדפי ההיסטוריה.  בפעם הזאת אנחנו יכולים לבחור בין : האורקים, דווארפים (גמדים), בני האדם, הערפדים ולוחמי הכאוס.

לכל ממלכה יש יחידות מיוחדות משלה ודרכי לוחמה משלה לדוגמא – לערפדים אין שום יחידות קשתים אבל כמות יחידות הלוחמים והמפלצות שלהם היא הרבה יותר גדולה מזו של הגמדים.

מבסיס הפילוג הגזעי בין העמים, נובעת גם העובדה שאי אפשר לכבוש את כל סוגי הערים במשחק. כי כאשר כובשים שטח מסוים שהאוכלוסייה לא קשורה לאכלוסיה שלכם, איך תוכלו לנהל אותה? לכן עומדות לפניך האפשרויות להשמיד את העיר לחלוטין ולבנות אותה מחדש, להרוס אותה ולנסות לבזוז דברי ערך או שפשוט להרוס אותה ולהמשיך. אפשרות של לוותר לאויבים לא מומלצת על ידי המשחק... הפעם במשחק Total war: Warhammer אין דת ולכן לא צריך לדאוג לגבי בניית כנסיות וכמרים שימירו את הדת של המקום הנכבש לזו של לדת הכובשים.

Image

 

חידוש נוסף שהוסיפו למשחק הוא בין החידושים האהובים עלי – המרגלים שמגייסים יכולים לשרת גם בתור יחידות בתוך הצבא. יש להם יכולות מיוחדות משלהם והם יכולים להשתמש בשיטות שלהם בשביל לנצח.

המרגלים של המשחק הם פחות או יותר אותם המרגלים ממשחקים הקודמים רק עם שמות שונים – יש את המרגלים שהם פשוט חוקרים את המפה ומחבלים בערים, יש את האלופים שהם מאמנים צבאות ופוגעים בצבאות האויב ויש את הפוליטיקאים שגורמים למרד ומהומות בערי היריב.

Image

 

עם הזמן הגנרלים והמרגלים מקבלים נקודות ניסיון ואיתן הם עולים רמות – מה שמאפשר מוסיף להם יכולות מיוחדות כמו כישופים ויכולות שיכולות לעזור בקרבות. מערכת הסקילים והדרגות זאת דרך מצוינת לשימור החיילים בחיים, מאחר והיא נותנת מוטיבציה לתת לגנרל לשרוד בשביל לראות כמה חזק הוא יכול להיות, וכשהם חזקים... תאמינו לי שזה כיף – הגנרלים עצמם הופכים לצבא של איש אחד שמחסלים יחידות בזו אחר זו בלי להניד עפעף.
מערכת הדיפלומטיה במשחק לא השתנתה כל כך שינויים: והיא אותה מערכת שבנויה מהסכמי חילוף,בריתות, בריתות הגנה והפסקות אש – למעשה לא נוסף שום דבר מיוחד.

Image

 

החלק השני של המשחק הוא של הקרבות בזמן אמת – קרבות שמתחוללים כאשר 2 צבאות נפגשים במפה. במצב הזה משוגרים למפת קרב בזמן אמת. שם קודם כל מגרילים מספר ורואים כמה נקודות קסם יש לגנרל שלכם. זהו שלב רנדומאלי לגמרי. ואז מכינים את המערך הצבאי. המטרה שלכם כמצביאים היא לגרום לכך שלחיילים שלך יהיו את היתרונות וליריב יהיו כמה שיותר חסרונות טקטיים, מה שיאפשר לכם לנצח בקלות.

האנימציה והגרפיקה בקרבות האלה היא פשוט מדהימה ומראה עד כמה המנועה הגרפי של הסדרה התפתח. הכל טוב ויפה אבל יש לפעמים נפילות פריימים (FPS) רציניות – פעם קרה לי שנפל לי ל 5 פריימים וזה היה סיוט.

הקרבות הם פשוט מחזה יפה וכיפי לשלוט בו. היחידות שלכם פועלות ומגיבות כמו שצריך והצבאות נלחמים בצורה יפיפייה, ותאמינו לי מניסיון העבר- זה לא עניין של מה בכך.. מבחינה גרפית קרבות המצור עברו שינוי עצום, כשמשווים למשחקים הקודמים אבל מבחינת משחקית אין שינוי גדול והשלבים נשארו אותם שלבים כבעבר:  בונים מגדלי מצור ובליסטראות בשביל לשבור את  השערים ולפרוץ את החומות ואם תופסים את הנקודה הראשית של העיר או מחסלים את עכל מגניה – ניצחתם והעיר שלכם.

דבר אחד שהיה חסר לי במשחק הזה הוא קרבות הימיים. זה משהו שהייתי ממש רוצה לראות בעולם Total war: Warhammer  ואני טיפה מבואס מאוד לראות שלא הוסיפו אותו עדיין.

המולטיפלייר של המשחק לא משתנה מאז הגרסה האחרונה: עדיין רצים אותם קרבות של עד 4 על 4 וקאמפיין שאפשר לשחק אותו עם עוד חבר איתו או נגדו.

Image


סיכום
אחר כמעט מאה שעות משחק אני חייב לציין שהופתעתי לטובה מהמשחק Total war: Warhammer. הוא הרבה יותר קל להבנה, מציג גראפיקה מדהימה והוא פשוט לקח את כל מה שלא היה טוב במשחקי טוטאל וואר מאז ומתמיד ושיפר אותם. המשחק ממכר בצורה מטורפת ואני ממליץ עליו מאוד. אני רק מקווה שתיקונים לגבי הגראפיקה והפריימים יבואו כמה שיותר מהר. המשחק שווה את הכסף אם אתה מעריץ טוטאל וואר, אם אתם אוהבים אסטרטגיה, אוהבים טוטאל וואר או מעריצי ווארהמר המשחק הזה הוא משחק חובה.
עדכון: לאחר כתיבת הביקורת נכנסו עדכונים שמשפרים באופן משמעותי את הבעיות בתחום הגרפיקה, התקנת העדכונים מומלצת בחום.

אם יש לכם מחשב חזק המשחק יראה יפיפה במחשב שלכם. אני עדיין רוצה לראות איך זה יראה על סדרת כרטיסי המסך החדש של גי טי אקס עוד כמה חודשים.

ציון סופי : 9.5/10

ביקורת מאת David Kutayev

 

דרישות מערכת מינימאליות
    Operating System: Windows 7 64Bit

    Processor: Intel Core 2 Duo 3.0Ghz

    RAM: 3GB

    Hard Drive: 35 GB

    Video Card: AMD Radeon HD 5770 1024MB | NVIDIA GTS 450 1024MB | Intel HD4000

 

דרישות מומלצות:
    Operating System: Windows 7/8.1/10 64Bit

    Processor: Intel Core i5-4570 3.20GHz

    RAM: 8 GB

    Hard Drive: 35 GB

    Video Card: AMD Radeon R9 270X 2048MB | NVIDIA GeForce GTX 760 2048MB

 

לגרפיקה מעל 60FPS
    Operating System: Windows 7/8.1/10 64Bit

    Processor: Intel Core i7-4790K 4.0 GHz

    RAM: 8 GB

    Hard Drive: 35 GB

    Video Card: AMD Fury X or Nvidia GTX 980 @1080P

עידכון אחרון ( Thursday, 02 June 2016 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker