מבזקים

יצאו תמונות מסך חדשות למשחק Conflict Denied Op's ואתם מוזמנים לצפות בהן כאן

 

לצפייה בתמונות
 

 

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק UFC2 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 16 April 2016

ביקורת למשחק UFC2

 

הקדמה
אומנויות לחימה היה תחום שמרבית חברי הכיתה עסקו בו בתקופת התיכון, באופן כללי אפשר היה לחלק את החוגים השונים לשתי קטגוריות: אומנויות לחימה שנראות ממש יפה ואפילו מגניב. ואומנויות לחימה שמלמדות להרביץ חזק וכואב. מבית הספר ולעולם הפלייסטישן, אפשר לתרגם את משחקי הזירה גם כן לשתי קטגוריות: משחקים שנראים ממש יפה ואפילו מגניב כמו WWE ומשחקים שמכסחים למתאבקים את הצורה נוסח UFC ומורטל קומבט.

Image

 

על המשחק
המשחק UFC, שהן ראשי תיבות של Ultimate fighting championship או אליפות הלחימה האולטימטיבית בעברית, הוא משחק שבו הלוחמים הטובים ביותר מרחבי העולם ממגוון אומנויות הלחימה הקיימות נפגשים בזירה אחת ונלחמי לפי חוקי ה-UFC, שחוץ מלשים כפפות על הידיים, להימנע מנשיכות ולא להוציא להורג בסוף את המפסיד, לא מגבילים את המתמודדים יותר מידי..
המשחק UFC2 יאפשר לכם לשחק עם מיטב המתאבקים העדכניים ביותר בקרבות מיידיים, בקרבות אונליין, אתם תוכלו להרכיב את הקבוצה האולטימטיבית, להשתתף באירועים המוניים המתרחשים בשידור חי או סתם להתאמן להנאתכם או לשחק במסלול הקריירה.

Image

 

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק מעולה, קודם כל מדובר בגרפיקה שלא מתחנפת ולא מנסה לעגל פינות: אם השחקן שעיר - אז כל שערה ושערה שיש לו על קצה האף במציאות תופיע גם במשחק. אם השחקן שמן - לא יורידו לו ולו חצי גרם. או במילים אחרות: נאמנות מלאה למקור. וזה מביא אותנו להשוואה עם WWE שלדעתי מציג במהלך המשחק גרפיקה פחותה ברמתה בהשוואה ל-UFC2. אני כמובן עושה את ההבדלה בין קטעי הוידאו לפני המשחק והגרפיקה של המשחק עצמו, כי כידוע קטעי הוידאו במרבית המשחקים מציגים גרפיקה משופרת באופן משמעותי ביחס לגרפיקה במהלך המשחק, והטענה שלי היא שב-UFC2 הגרפיקה במהלך המשחק היא קרובה לזו שרואים בקטעי הוידאו.

Image

 

יש במשחק קטע טיפה מצחיק עם הדם והמצב של הדמות: קודם כל הדם במשחק משפריץ בנדיבות, אני לא אומר שזה לא קורה גם במציאות, אבל במשחק זרמו עם האפקטים של הדם עד הסוף. המצב של  שתי הדמויות במהלך הקרב יכול להיות גרוע מאוד: הפרצופים שלהם יהיו מפוצצים לחלוטין והם יהיו מכוסים דם מכף רגל ועד ראש. אבל, ברגע שאחת הדמויות מנצחת, אז במהלך ההכרזה על המנצח המתאבק שניצח מופיע שלם ובריא בלי כתמי דם בכלל, ואילו המתאבק המפסיד נראה מכוסח לחלוטין. עכשיו כדי לשעשע אתכם תדמיינו את רוקי מנצח את הקרב שלו, ואז שהוא מוכרז כמנצח ומניף את הגביע הוא נראה שלם ובריא לחלוטין...

Image

 

 

סאונד
הסאונד והמוזיקה של המשחק די סטנדרטיים, לא מתבלטים במיוחד ולא מעיקים על השחקן, באופן כללי יש לי תחושה שאם אני אשמיע לכם קטעים נבחרים מתוך הסאונד של WWE וקטעים נבחרים מתוך UFC2, אתם תתקשו מאוד לקבוע בוודאות מאיזה משחק הגיעה הרצועת קול.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק

כדי להבין איך אוספים את כל הגיבורים והאלופים מכל אומנויות הלחימה השונות, ולא במסגרת בדיונית כמו מורטל קומבט, צריך לחזור לימי בית הספר: באותה התקופה הויכוח המרכזי היה איזו אומנות לחימה היא הטובה ביותר מבין כל אומנויות הלחימה השונות.
הדרך הפשוטה ביותר לקבל תשובה הייתה לערוך קרבות אחרי הלימודים, וכך היינו מתאספים מאחורי בית הספר לקרבות שנגמרו בדרך כלל בשבוע ריתוק אחרי שהמנהל היה תופס אותנו והשאלה הייתה לרוב נשארת פתוחה, עם יתרון לטובת לוחמי האגרוף התאילנדי.

למזלם של גיבורי UFC המנהל לא תופס אף אחד, ההפך הוא הנכון: הקהל והכרוז רק מעודדים אותם לכסח עוד ועוד את הצד השני. לחוסר מזלם של המתאבקים השופט מתערב באופן משמעותי מהמנהל, והקרב יכול להמשיך גם עד שהם לא נכנעים סופית או מתעלפים על הפרקט הקרב.

Image

 

אם לכל לוחם יש את סגנון הלחימה שלו אז לכאורה הייתם מצפים שתהיה שונות גבוהה בסגנונות הלחימה של שחקנים שונים, אבל בפועל מרבית השחקנים מרביצים בדיוק אותו הדבר. הסיבה המקצועית לכך היא שה-UFC יצר לעצמו סגנון לחימה יחודי בו משתמשים המתאבקים על מנת להתאים את עצמם ללוחמה חוצת אומנויות לחימה.

לכל שחקן יש את סט המכות הדי סטנדרטיות שלו, שמזכירות הכי הרבה את האגרוף התאילנדי, ובנוסף יש לכל דמות את המד חיים שלה כמו גם מד סיבולת. ככל שהדמות שלכם עייפה יותר, כך היא תרביץ לאט יותר ותהיה פחות אפקטיבית. הפתרון המיידי הוא להפסיק להתקיף ולעבור לעמדת התגוננות, זה לא אידאלי אבל זה מה יש.

Image

 

אחד הדברים שהיו חדשים לי במשחק זה האפקטים החולפים: שחקן יכול לחטוף סדרה של מכות בראש למשל, ולמשך כמה שניות הוא יהיה סופר פגיע באיזור הראש, אבל האפקט יכול להיות גם זמני ואם היריב לא תפס את המומנטום וניצל את החולשה, אז השחקן הפגוע יכול להתאושש ולהתגבר על הפגיעה. למה זה חשוב? כי כל המשחק בנוי על שלושה דברים: תקיפה בתזמון ובעוצמה הנכונה, התחמקות והגנה.
התקיפה היא לא אינסופית: כפי שהזכרנו קודם לכל שחקן יש את מד הכושר שלו ואם השחקן מבזבז יותר מידי אנרגיה בתקיפות אז התקיפות שלו נעשות איטיות וחלשות, מה שאומר שב-UFC2 מצפים מכם לתכנן נכון את ההתקפה ולא להוציא סתם התקפות שיבזבזו לכם את הסיבולת.
ההתחמקות היא הדרך הטובה ביותר להימנע מפגיעה, אבל גם המסוכנת ביותר, כי כשאתם עסוקים בלהתחמק אז אתם לא תוקפים וגם לא כל כך מגנים, שאתם מבצעים כמה תרגילי התחמקות לטווח קצר כדי לשחזר מעט את הסיבולת או כדי להתכונן טוב יותר להתקפה - זה סבבה, אבל אל תבנו רק על התחמקות כאסטרטגיה ללוחמה, בסופו של דבר יתפסו אתכם בפינה ומצבכם לא יהיה טוב במיוחד.


ב-UFC2 יש לכם שני סטים של הגנות: הגנה עליונה והגנה תחתונה, ההגנה לא מונעת לחלוטין נזק, ולכן שחקן שרק יגן במשחק יפסיד. אבל ההגנות בהחלט מונעות מכם לחטוף מכות פטאליות. השיקול אם להתגונן או לתקוף צריך להיות מורכב גם מהחישוב של כמה נזק אתם מוכנים לספוג בסיבוב המכות הקרוב וגם מהחישוב של כמה סיבולת נשארה ליריב. ההיגיון הבריא אומר שאם אתם פחות זריזים, אז כדאי לכם לחכות במגננה לרגע שבו היריב שלכם מתחיל להיות מותש, ואז כדאי לכם להוציא סט של התקפת.

Image

 

משחק רשת
שמדברים על משחק הרשת, הייתי מחלק את המשחק לשלוש קטגוריות עיקריות שמתרחשות אונליין: הראשונה זו המשחקים המהירים והאירועים. בקטגוריה זו השחקנים יכולים פשוט להשתתף במשחקים בלי הרבה משמעות לדמות והמשחקים האלו נעשים בעיקר בשביל הכיף. כמובן שאתם צוברים בהם לא מעט נקודות ניסיון, אבל אלו יותר קרבות מהסוג של "מה שקורה בווגאס נשאר בווגאס". האתגרים החביבים יותר הם האירועים החיים live events שנערכים מצד אחד במסגרת סיפורית וזמן מאוד מוגדרים,  ומצד שני הם סוג של משחק לשחקן היחיד.

בקטגוריה השנייה יש את המשחקים המדורגים, או את ה-Online Rivalries בו אתם יכולים לאתגר חברים מרשימת החברים שלכם. שני המשחקים נופלים לדעתי לאותה הקטגוריה, בעיקר בגלל שהאגו שלכם משחק שם תפקיד משמעותי וסביר להניח שלא תנסו לעלות סתם מול חברים או סתם למשחק מדורג לפני שתהיו בטוחים בעצמכם שאתם שולטים במשחק כמו שצריך.

בקטגוריה השלישית יש את שוק הפשפשים, או שוק ה-DLC, זה למעשה איזור שבו השחקנים יכולים להמשיך ולבצע רכישות של רכיבים הקשורים למשחק. ולמען האמת הדברים שמוצעים למכירה די קורצים לאנשים שאוהבים קרבות לחימה. קחו למשל את האפשרות לשחק בדמות של מלך הקונג-פו, הלא הוא ברוס לי. מי לא היה מוכן לשלם עשרה שקלים כדי שברוס לי האגדי יופיע אצלו בזירה? ומה  עם מייק טייסון במשקל כבד? (עוד מהתקופה שלפני שהתחיל לאכול אוזניים). כמובן שאם קשה לכם לבחור בין הדמויות השונות והבאמת מעולות שמציעים לכם תוכלו לרכוש עסקת חבילה של כל הדמויות האגדיות תמורת 81 שקלים, והם בזירת ה-UFC2 שלכם.

 

סיכום
המשחק UFC2 מביא את חווית המשחק הריאלית ביותר שתוכלו להפיק ממשחק התאבקות, הדמויות נראות אמיתיות, המהלכים ריאליים ואמיתיים ואפילו הדם משפריץ עם איזושהי מערכת היגיון שמזכירה מאוד קרבות זירה. המשחק מציג גם מגוון גדול של מודים שונים שיכולים להתאים למצבי רוח שונים: אם זה משחק ארוך ובניית קריירה, אם זה מעקב שגרתי אחרי המאורעות ברשת ואם זה משחק אקראי. לשחקנים שעוקבים אחרי הקרבות האמיתיים יהיה ערך מוסף למשחק וכמובן שאלו שאוהבים לחיות את העבר לא יתנגדו לשלם כמה שקלים נוספים כדי להכניס לזירה את טובי הלוחמים מהעבר.
בגלל שהמשחק כל כך ריאליסטי ולא מנסה להתייפייף ולעגל פינות, אני חושב שצריך לקחת יותר ברצינות את הגבלת הגיל שרשומה על האריזה.

האם המשחק שווה את הכסף
המשחק UFC2 ללא ספק נותן תמורה מלאה לשחקנים, אם אתם אוהבים את קרבות הזירה ולא מפחדים מספורט שמערב אלימות, אתם תהנו מאוד מהמשחק..

ציונים
גרפיקה: 10
סאונד: 8
משחקיות: 9
משחקיות רשת: 9

ציון סופי: 9.3

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker