מבזקים

יצאה ביקורת מושקעת ביותר למשחק וולפנשטיין, זאת אחרי ששיחקנו גם בגרסת המחשב הביתי –PC וגם בגרסת הקונסולה PlayStation3. מה חדש במשחק? מה ממש עצבן אותנו? איזו גרסה טובה יותר ואיזה ציון קיבל המשחק?

הכל תוכלו לקרוא בביקורת המלאה כאן

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק TOTAL WAR ATTILA Tyrants & Kings הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 29 March 2016

ביקורת למשחק TOTAL WAR ATTILA Tyrants & Kings

 

שנה אחרי יציאתו של Total war Attila  אנחנו חוזרים למשחק לאחר פאטצים והוספת כל הרחבות כולל הקמפיינים החדשים.

מדובר במשחק עם כל ההרחבות Attila Total War: Tyrants & kings

קודם כל לקמפיין הראשי נוספו ההרחבות הבאות:

Blood And Gore

Viking Forefathers

Kindoms of Sand

Celtic

Slavic Culture

Lambards

Image


מדובר בהרחבות שמוסיפות ממלכות למשחק בקמפיין הראשי- מדובר על ממלכות הויקינגים בדנמרק ושוודיה, ממלכות שנמצאות החצי האי ערב, ממלכות סלאביות מזרח אירופה וגם השבטים הקלטיים בצפון בריטניה.

בנוסף לכך ההרחבות של קמפיין חדש לחלוטין נקראות The last roman

The Age of Charlamene 

התקופות שמדובר עליהן הן המאה ה 5 לספירה והמאה ה 8 לספירה. התקופה שעיצבה את אירופה מרומאית לתרבות הנוצרית שאנחנו מכירים היום. החלק הראשון מספר לנו על התקופה שבא נפלה האימפריה הרומית המערבית – הביזנטים החליטו שהגיע הזמן להחזיר ולכבוש את רומא מאחר ומדובר במולדת האימפריה הביזנטית, ששולחת את צבאותיה בשביל לכבוש בחזרה את הנחלה ההיסטורית שלה. אך זה לא הולכם להיות מסע קל. הברברים שכבשו את רומא הם לא אותם ברברים שהרומאים כבשו לפני 400 שנים. הם למדו את השיטות הרומיות וככה כבשו אותה ואיתם תצטרכו להתמודד.

Image

לצידכם עומדים מספר צבאות אבל האופציות מתחלקות ל 2- או שאתם בוחרים להיות המשלחת הרומית שמטרתה לכבוש את רומא בחזרה – מה שאומר שאתם שבט רומאי נודד. או שאתם בוחר בממלכות הברבריות המיושבות שבניהן יש את – האוסטרוגוטים, ויזיגוטים, ואנדלים ועוד. זה שילוב מעניין ואני קיבלתי אותו בצורה ממש כיפית כי זה היה היפוך ב 180 מעלות ממה שהתרגלנו אליו במשחק המקורי. אתם מפתח מבנים רומים במחנה שלכם וגם משם אתם לוקחים את היחידות שלכם.

כאשר אתם כובש שטחים יש לכם 3 אופציות: או להשמיד את העיר, או לתת אותה לאימפריה הביזנטית או להתיישב ולהתחיל אימפריה משלכם. מגוון האופציות גורם למשחקיות חוזרת לבלתי נמנעת מאחר ויש רצון להפוך מכובש, ליוצר אימפריות ולמשמיד כמו הברברים עצמם.

Image

כאשר אתם בוחרים בברברים יש לכם ממלכה ברברית משל עצמכם. המשחק הופך לפחות או יותר מה שאנחנו רגילים אליו בסדרה. בניית מבנים שמתחלקת ל – רפואה, צבא, מזון וכסף. וצריך לאזן בינהם.

בוחרים בגנרלים שינהיגו את הצבאות שאנחנו רוצים לבנות ונכנסים לדיפלומטיה – אין פה משהו שאנחנו כבר לא רגילים אליו.

התקופה השנייה היא המאה ה 8 לספירה – התקופה של שרלמיין- אבא של אירופה.

אירופה נמצאת בכאוס מאז נפילת האימפריה הרומית. צבאות האיסלאם כבשו והמירו כ שני שליש מהעולם הנוצרי למוסלמי ורק 3 ממלכות הצליחו להביס אותם ולבלום אותם ובינהם הוא שרלמיין.

מדובר בתקופה שלאחר הבלימה המוסלמית. התקופה שבא שרלמיין רצה לאחד את אירופה מבפנים ולהחזיר אותה לימי הכוח שלה. אך מולו עומדים צבאות ברברים שנמצאים בשטחים אלה כבר 300 שנים. האם הוא יצליח? או שהוא יהיה עוד כובש כושל כמו שהיו לפניו?

לצידך עומדים האפשריות לבחור בין הממלכות האירופאיות שהיו קיימות באותה תקופה: פראנקים, לאמברדים ועוד. בנוסף לכך יש לכם את החליפות המוסלמית בספרד – בין הממלכות שיהיה קשה לשחק מאחר ותצטרכו להמיר את כל השטחים שתכבשו מנצרות לאיסלם. והאחרונים אלה הם השבטים הפגאנים במזרח.

Image

המשחקיות לא רואה משהו חדש פה אך כן מדובר בתקופה חדשה, העולם וצורת הכיבוש. המשחק חוזר לשורשיו בסגנון מדיאבל בכך שיש את האפיפיור ששולט באירופה, רק שהפעם הוא נותן משימות רק לממלכות שקשורות אליו כמו שרלמיין. בתמורה למשימות שלו מקבלים תמיכה כלכלית וחיילית ממנו.

המשותף בהרחבות הוא שמעכשיו להכל יש משקל. כל הפסד נחשב ועל כל הפסד האזרחים שלכם נהיים יותר ויותר כועסים כי הם מאבדים את המורל והאמונה בשלטון. משהו שצריך תמיד לקחת בחשבון לפני שנכנסים לקרב.

 

המשחקיות היא אותה משחקיות כמו שראינו בכל הסידרה. משחקיות שמשלבת אסטרטגיה בתורות ואסטרטגיה בזמן אמת, השחקן משחק בתור המלכם/מנהיג של ממלכה ששולט על הכל, בונה את הצבאות, בונה את כל המבנים, מחליט איפה לתקוף ומתי, ולאחר מכן כאשר 2 צבאות נפגשים בשדה הקרב מתחיל שלב הקרבות בזמן אמת על פני שדות קרב ב 3D.

כל ממלכה היא עם דת, ובנוסף לכך עם היתרונות והחסרונות שלה. הצבאות עצמם בכל ממלכה רואים שינוי ולא מרגישים כמו העתק של המשחק המקורי.

על המפה מנהלים את האימפריה ובוחרים איך לנהל אותה. מה לבנות, מה להרוס. במי להלחם ובמי לדאוג שיהיה בן ברית.

Image

הקרבות במשחק קורים בהתנגשות בין הצבאות. לפני כל קרב ממקמים את היחידות בשביל לתת לעצמכם כמה שיותר יתרונות ולהעמיד את האוייב בנקודת מוצא פחותה. ההתנגשות של הצבאות נראית ממש טוב אני חייב לציין.

הקרבות מסתיימים באם אחד משני התנאים הבאים מתקיימים: או שכל היחידות של האויב מתות/ נוסגות או שמשיגים את נקודת הניצחון מהאויב (כאשר מדובר בקרבות מצור)

קרבות המצור גם הם לא השתנו, עדיין צריך בליסטרות ומגדלי מצור בשביל לכבוש עיר. עדיין זה כיף לכבוש ערים עתיקות כמו רומא, פריז או לונדיניום והיוצרים עבדו קשה בשביל להראות דיוק היסטורי גדול. בדומה לקרבות המצור גם הקרבות  הימיים לא השתנו בהרבה, מאחר ומדובר באותה מערכת משחק.

מבחינת המולטיפלייר מדובר במולטיפלייר עם מפות חדשות ויחידות חדשות  פלוס הממלכות שמופיעות באותה ההרחבה אך חוץ מזה לא נעשו שינויים קריטיים שקל להבחין בהם. למרות שאני מציין שלא שונה הרבה במשחקיות הכוונה היא שנשארה אותה משחקיות כיפית מהמשחק המקורי, שאפשר לחרוש עליה במשך שעות על גבי שעות.

מבחינה גראפית המשחק ראה מספר שדרוגים מאז היציאה של המשחק המקורי, הטקסטורות השתפרו, החיילים נראים יותר טוב ורמת המפרט עלתה, כך שעכשיו פרטים קטנים שלא היו ברורים במפה שודרגו באופן כזה שניתן להבין בבירור מהו כל פריט ופריט. למרות שמדובר באותו מנוע גראפי מיציאת המשחק שנה שעברה. אם יש לכם מחשב חזק ואתם יכולים להיות בשיא הגרפיקה המשחק יראה מדהים בלי שום הגזמה.

Image

הדבר היחידי שאני יכול להתלונן עליו הוא עצם העובדה שהמשחק נשאר כמעט אותו הדבר, לא הכניסו שום דבר מהפכני בשביל לשנות את המשחק. אלא מדובר באותה פורמולה עבור שחקנים שרוצים עוד, אני באופן אישי הייתי מצפה לתוספות.

טוב, אז זה שהמשחק נשאר אותו הדבר זה לא בדיוק הדבר היחידי שמעצבן אותי. למעשה הדבר הנוסף שאני רוצה להצביע עליו זו עצם העובדה שה- Public order  הופך לסיוט בניהול ואני לא מבין למה, אני עושה הכל לפי מה שצריך והגעתי למצב שזה כל כך עיצבן אותי שהתחלתי להשתמש במודים. עכשיו, תסכימו איתי שאם שחקן מקצועי שכמותי  צריך מוד בשביל לשנות משהו בסיסי במשחק זה כבר אומר שיש פה משהו לא תקין ואפילו חשוד ביותר.

לסיכום אם בעבר רכשתם את המשחק אטילה ורוצים עוד ממנו, או רוצה את המשחק בתקופה היסטורית אחרת או בכלל מתעניין בתקופה ההיסטורית שההרחבות מציעות לכם אז אין ספק שאתם תוכלו להנות משעות רבות של משחק בזכות ההרחבות האלה. אם היססתם לקנות את המשחק לפני שנה אז לכו על ה Tyranty Edition  שנותן לכם את המשחק המלא ואת כל ההרחבות. ובסך הכל מדובר בהרחבות מעניינות וכיפיות.

אני חייב לציין שאפילו הקאמפיין עם שרלמיין החזיר אותי לשורשי המשחק של Mediavel 2  וזה משהו נדיר בסדרה מאז שינוי המנוע המשחקי.

ציון אישי שלי : 9/10

 

ביקורת מאת דוד קורייב

 

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker