מבזקים

קשה להאמין, בזמן הקצרצר שהינו כל חברי הצוות מפוזרים ברחבי העולם: בנופש על שפת הירמוח, באילת ובטיול שורשים בסיביר. בא גל אדיר של משחקים ושטף את הטבלה. כן עד שהספקנו לחזור לעצמנו הצלחנו לספור משהו כמו חמישים משחקי מחשב חדשים!!! כמובן שהדבר הראשון לעשות הוא להוסיף את כולם לרשימת המשחקים הכי חמים שיש.

לרשימת המשחקים הכי חמים

 

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורות למשחק Just Cause 3 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Saturday, 19 December 2015

ביקורות למשחק Just Cause 3

הקדמה
סדרת המשחקים Just Cause, היו אצלי תמיד ברשימת "משחקים שאני חייב לשחק, אבל אין לי זמן כרגע" זה אומר שיש לי את שני המשחקים הקודמים בסדרה ומשלל סיבות לא יצא לי לשחק בהם. אם כך, Just Cause3 (JC3) הוא המשחק הראשון בסדרה אותו יוצא לי לשחק, האם המשחק יצדיק את הבאז האדיר שהולך סביבו ברשת? והאם הוא יגרום לי לשלוף את שאר המשחקים בסדרה מהמדף? כל זאת ועוד בביקורת הבאה.

Image

על המשחק
המשחק Just Cause3  הוא משחק מגוף שלישי שמשלב אלמנטים של משחק יריות עם נהיגה, המשחק מתרחש באי דמיוני בשם מדיצי, שתאורטית נמצא במזרח התיכון (איטליה?), אבל פרקטית מרגיש יותר כמו דרום אמריקה. גם השם של הדמות שלכם "ריקו רודריגז", נשמע די דרום אמריקני, ובכל אופן, במדיצי יש מרד של תושבים לוחמי חירות כנגד שלטון אכזר דיקטטורי ומדכא, וריקו הגיבור חוזר כדי להציל את העם. במאבק כנגד השלטון כל אמצעי כשר ואתם תוכלו להתנסות בקרבות אוויריים עם כלי טיס שונים, בקרבות קרקעיים שיערבו גם כלים כבדים כמו טנקים ובלוחמה קלה שמשלבת אלמנטים קלאסיים כמו נשק קל עם גאדג'טים טכנולוגיים ייחודיים למשחק.
אם יש משהו נוסף שהמשחק ראוי לקבל עליו שבחים זו הסביבה המגוונת והמדהימה: בכל אחד מהאיים יש סביבה יחודית נופים שלא חוזרים על עצמם ופני שטח משתנים, מה שהופך את ההתניידות ממקום למקום לאתגר שמחייב את השחקן להתאים את אופן ההתניידות שלו לסביבה.

Image

 

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק פשוט מעולה, המונח גרפיקה משלב בתוכו גם את הגרפיקה עם כל אפקטי ההצללה והעיבודים הגרפיים וגם את המנוע הפיזיקלי שעושה את המשחק לכל כך מיוחד.
הגרפיקה עצמה, בנויה על אלמנטים מהמשחק הקודם ומזכירה מאוד את הגרפיקה של מקס הזועם: שילוב בין גרפיקה ריאליסטית של עיבודי וידאו, לגרפיקה שמבוססת על איורים. התוצאה כפי שהזכרנו קודם, מאוד איכותית ותורמת לתחושה שאתם מסתובבים בעולם אמיתי.
המנוע הפיזיקלי של המשחק זה דבר הזוי לחלוטין: מצד אחד כמעט כל פרט מחושב במשחק: למשל כשאתם ממריאים במסוק, הצמחייה סביבכם נדחקת לקרקע בפולסים שנראים ממש אמיתיים.
ומצד שני יש דברים הזויים במשחק, כמו למשל שריקו יכול לדחוף טנק כאילו אין לו משקל, או כמו העיזים, שגם אם תירו בהן טיל, הן  יפלו בזווית של 90 מעלות כאילו אמרתם להם "לשחק מת". שאר האלמנטים הפיזיקליים במשחק הם מופרזים טיפה יתר על המידה, אבל זה מה שעושה את המשחק לכל כך כייפי: הפיצוצים המרהיבים, הבלוני גז שעפים קילומטרים לפני שמתפוצצים, היכולת הנפלאה שלכם לזרוע הרס כל כך גדול והאפשרות לפרק, לגרור ולהרים כמעט כל אובייקט במפה. 

אם זה לא מספיק, אז קחו עוד שני אלמנים שמסבירים עד כמה הגרפיקה של המשחק מושקעת: ראשית הגודל של המפה הוא אדיר, ובכל זאת אתם יכולים לראות גם פרטים קטנים מקצה המפה. שנית, לכל מה שקשור לפיזיקה של המים, היוצרים עשו עבודה מדהימה, זו אולי בין הפעמים הראשונות שהתקשיתי מאוד למצוא פגמים בגרפיקה או בפיזיקה של הסביבה המימית שנוטה הרבה פעמים לפעול לפי תבניות סדורות ופחות להגיב למתרחש במשחק.

Image

 

סאונד
הסאונד של המשחק איכותי ביותר, הטקסטים די ברורים אם כי יכולים להיות חופרים לעיתים קרובות, המוזיקה של המשחק והמבטא של הדמויות ממקמים אותנו יותר באיזור איטליה-ספרד מאשר במזרח התיכון ה"קלאסי" הבעייתי. האפקטים של המשחק נשמעים אמינים ביותר, הם מושפעים מאוד מהמרחק ומציגים מגוון גדול של אפקטים לאלמנטים שהם בסך הכל דומים. כך למשל פיצוצי הרימון, בלון הגז וחביות הדלק שונים זה מזה.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
במשחק אתם משחקים בתפקיד ריקו רודריגז, לוחם מחתרת שחוזר אל עיר מולדתו אחרי שנים של גלות. כבר מהכניסה ההירואית על גבי כנף המטוס אתם יכולים להבין בדיוק איך הולך להראות המשחק: ים של אקשן מטורף ובלתי פוסק. על גבי הקרקע אתם פוגשים את חבר הילדות שלכם מריו פריגו, שככל הנראה מאז הילדות ועד היום השתחררו לו כמה ברגים, ביחד הם הודפים את כוחות המשטר ומגיעים אל דמות מפתח במשחק: המדענית דימה אל-מצרי, שמלבד העובדה שהשם שלה הוא שילוב של שם רוסי עם שם ערבי, היא מתגלה כמדענית מטורפת מהשורה הראשונה, ועם זאת אתם מתנדבים להיות הראשונים שמנסים את ההמצאות שלה.

דימה מגלה לכם שהגנרל סבסטיאנו די-ראוולו מתכנן משהו בסגנון להשתלט על העולם באמצעות חומר בשם בוואריום אותו הוא מפיק מהמכרות של מדיצ'י. הבוואריום, מלבד היותו מינראל מגנטי הוא גם סופר נפיץ ואת התכונה הזו אתם ככל הנראה הולכים לנצל עד תום.. מכאן והלאה המטרה של ריקו הופכת לכפולה: לשחרר את מדיצ'י משלטונו האכזרי של הגנרל די-ראוולו ולמנוע ממנו להשתלט על העולם באמצעות הבוואריום.  

Image

 

אחד הדברים היפים יותר במשחק, זה שהוא מעניין גם בלי העלילה, פשוט יש לכם אינספור משימות, חלק גדול מהן מזכיר מאוד את המשימות של FarCry4 כשאתם צריכים לשחרר מחוז מהאחיזה של כוחות השלטון. למעשה, אני כל כך נהנתי ממשימות הצד של המשחק, שקרה לי דבר מוזר: אחרי שלושים שעות משחק גיליתי שמצד אחד לא התקדמתי מילימטר בעלילה, ומצד שני שחררתי חלק נכבד ממדיצ'י.

אחד האתגרים הראשונים שעומדים בפני כגיימר הוא להסתגל לקונפיגורצית המקשים של כל משחק ומשחק, והמשחק Just Cause 3 הציב אתגר רציני, קודם כל בגלל שחוץ מהכיוונים של הג'ויסטיקים אף מקש לא היה במקום שאני רגיל אליו, ובכל זאת אני מעדיף לשמור על הסידור המקורי, מתוך נקודת הנחה שבסידור הזה היוצרים חושבים שתתקבל חווית המשחק האופטימלית.

Image

 

עקומת הלמידה של המשחק עצמה היא מעולה, המשחק מכניס את החידושים בזה אחר זה, ומתאים גם עבור שחקנים חדשים שלא שיחקו במשחקים קודמים בסדרה. לשחקנים שרוצים לשפר את יכולת המשחק שלהם יש אתגרים עם הדרכה שמסבירים טוב מאוד איך לבצע כל שלב במשחק. 

למי ששליטה פשוטה במשחק לא מספיקה לו, יש אתגרים בכל פינה. האתגרים יכולים להיות אתגרים מובנים במשחק, כמו למשל  להפגין יכולות נהיגה או טיסה מושלמות וכן הלאה, כשעל כל ביצוע איכותי אתם גם תקבלו בונוס של שדרוג הגאדג'טים שלכם, מה שאומר שההתקדמות שלכם בפתיחת השדרוגים תלויה רק בכם ופחות בדרגה או בשלב של המשחק בו אתם נמצאים.

Image


אתגר נוסף שניצב מול השחקן הוא להתעלות על שחקנים אחרים מהרשת, שהפגינו ביצועים טובים יותר משלו. היופי באתגרים האלו שהם צצים בכל פינה בהפתעה מוחלטת ושיש אותם בכמויות אדירות, כך למשל אם אתם הורגים שלושה יריבים בפיצוץ, המשחק אוטומטית ממקם אתכם במקום 32, ואומר לכם מי עשה יותר טוב מכם, כמובן שבפעמים הבאות תשתדלו יותר, כדי לטפס בסולם הדרגות הבין-גיימרים.

המשחקיות של Just Cause3 מזכירה תערובת של משחק יריות מגוף שלישי, GTA, ספיידרמן ובאטמן. ואת השניים האחרונים אני הכנסתי בעיקר בגלל היכולת המדהימה של ריקו להשתמש באותו מצנח פעמיים או לירות עם הגראפל יותר מפעם אחת ולהתנייד בקלות ממקום למקום. אם זה לא מספיק אז דימה המדענית המהוללת נותנת לריקו גם חליפת ריחוף, שבשילוב שלה עם הגראפלים הוא יכול פשוט לרחף כמו סופרמן עם פחד גבהים (צמוד לקרקע). זה לא פשוט ללמוד לעשות את זה, אבל ברגע שעליתם על העיקרון, אתם מגלים שיש לכם בידיים כלי מדהים שבאמצעותו אתם פשוטו כמשמעו טסים ממקום למקום.

כדי לתמוך בהשערה שריקו הוא סופר-גיבור, אני אצביע על כך שהוא סוג של טרול, או ענק ירוק שלא משנה כמה נזק הוא חטף, אחרי שתי דקות הכל חוזר להיות בסדר. אתם תוכלו לגרום לו ליפול על הראש מגובה 6 מטר, לחטוף שלושים כדורים, לספוג פיצוץ ועדיין ריקו ישאר בחיים, ולא סתם ישאר בחיים, אלא יחזור ל-100% בריאות אם רק תתנו לו לנוח דקה או שתיים. התכונה הזו מאפשרת לכם לשלב את הגראפלים כאמצעי לברוח מתוך קרב ולחזור לאותו הקרב חצי דקה אחרי שברחתם, כדי להתנקם ביריבים.

Image

 

באופן כללי הייתי מחלק את אזורי הלחימה במשחק לשלושה: אזורים עירוניים, אזורי לוחמה ואזורי הפסד. באזורים העירוניים כל פעילות שלכם תוכל לגרום לכך שיזמינו עליכם עוד ועוד כוחות ואתם תצברו כוכבי Heat, כמובן שכמו ב-GTA, ככל שיהיו לכם יותר כוכבים כך ישלחו עליכם  כוחות קטלניים יותר. לוחמה במה שמוגדר "איזור לחימה" לא תגרור צבירת כוכבים, אבל תהיה ללא ספק לוחמה אינטנסיבית. ולוחמה באיזורי הפסד, היא לוחמה באיזורים שאתם לא אמורים להגיע אליהם עדיין לפי קצב ההתקדמות שלכם בעלילת המשחק, ולכן אם לא תהיו גיימרים מוכשרים שכמותי תוכלו למצוא את עצמכם מתים שוב ושוב בלי שתגרמו נזק ליריב.

לרכבים יש חלק נכבד במשחק, הפיזיקה של הרכבים כמו גם המבחר שמעמידים לרשותכם לא תבייש אפילו את סדרת משחקי NFS או GTA, הנהיגה ברכבים פשוט מתגלה כחוויה מהנה, ואם זה לא מספיק, אז אתם יכולים לגנוב רכבים ולהוסיף אותם לארסנל הרכבים שלכם, או אפילו לשדרג רכבים ולהפוך אותם למכונות מלחמה קטנות. אבל רגע אחד, אם אתם צריכים מכונות מלחמה למה בכלל להתאמץ? טנקים ומסוקים מכל הסוגים פזורים לכם ברחבי המפה,  כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשתלט על אחד מהם ואתם יכולים לזרוע טרור בבסיסי האויב עם מיטב מכונות המלחמה שיש ליריב. היופי במשחק הוא שכדי להשלים משימות, אתם לא באמת חייבים לירות, או להשתלט על כלי נשק מתוחכמים, יש משימות שאתם תוכלו לסיים רק עם הגראפל. אם תבחרו להתאפק ולא לרסס את חיילי היריב זה כבר עניין שלכם.

Image

 

עוד אחד המאפיינים הטובים של המשחק, זו הכמות הנדיבה של ההומור הציני שנטוע בו: בואו נתחיל מכך שלרעים קוראים DRM, וכל גיימר ממוצע יודע ש-DRM זה הצד האפל של תעשיית המשחקים, הכוונה של יוצרי ה-DRM הייתה טובה בסך הכל: למנוע גניבת משחקים, אך בפועל מדובר באמצעי לעשוק את הגיימר ולהתעמר בו עם שלל הגנות ואמצעים שלעיתים לא נדירות פוגעים במשחקיות עצמה. לריקו עצמו יש הומור ציני ומשפטי מפתח אותם הוא זורק תוך כדי משחק, כמו למשל, אם תעיפו רכב מצוק, ריקו עלול להגיד "לפחות לא יהיו לו עוד בעיות חניה". ריקו גם זורק משפטים כמו "לא היה לו סיכוי" אחרי שהוא מחסל יריב וכל אלו הופכים את המשחקיות להרבה יותר משעשעת.

בכלל אם יש משהו שלא כל כך מובן לי במשחק זה למה צריך להרוס כל כך הרבה, נכון שזה כיף לא נורמאלי, אבל זה גם אומר שאתם משאירים את מדיצ'י עירומה וערייה מכל טכנולוגיה, מלאי דלק או קדמה. אבל מה שחשוב זה שהעם שמח ומאושר? לא? #חומר_למחשבה.

Image

 

סיכום
המשחק Just Cause3 הוא משחק יריות מגוף שלישי המשלב אקשן עם נהיגה ושליטה בכלי מלחמה שונים. המשחק מציג גרפיקה מעולה, סאונד איכותי, משחקיות אדירה ועלילה טובה. לשחק ב-JC3 זה דומה מאוד להרבה משחקים אחרים כמו FC4, Batman, GTA ועם זאת למשחק יש את הייחודיות והסגנון שלו שהופכים אותו לכל כך מיוחד. אחד הדברים הנדירים שהמשחק מציג זו משחקיות שמתעלה על העלילה, מה שאומר שפוטנציאל שעות המשחק שבו הוא אדיר.

האם המשחק שווה את הכסף
כן. ללא ספק מדובר באחד המשחקים הטובים יותר שיצאו בשנת 2015.

 

 

ציונים

גרפיקה: 10
סאונד: 9
עלילה: 9
משחקיות: 10

ציון סופי: 9.5

 

עידכון אחרון ( Monday, 21 December 2015 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker