מבזקים

יצאה ביקורת חדשה למשחק El-Matador ואתם כולכם מוזמנים לקרא אותה כאן

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק NBA2K16 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 30 November 2015

ביקורת למשחק NBK2K16

הקדמה
עונת ה-NBA  האחרונה הייתה אולי המותחת ביותר מזה עשור, בעיקר עבור הישראלים שעקבו בדריכות אחרי הקליבלנד קאבלירס, אותה אימן דויד בלאט. קליבלנד שקיבלה חיזוק משמעותי מלברון ג'יימס האגדי (שגם זה לגרסת משחק NBA על שמו), דידשה בהתחלה אבל התאוששה מהר ועם סיום העונה הצליחה לזכות באליפות המזרח וכמעט ניצחה גם את הגולדן סטייט ווריורס. אני אישית לא מכיר הרבה ישראלים חובבי כדורסל שפיספסו את ששת משחקי הגמר, עזבו אתכם שמדובר במשחקים מליגה אחרת. פתאום ה-NBA הפכה להיות עם תחושת שייכות ישראלית, אז זה נכון שהיו גל מקל ועומרי וכספי, אבל קבוצה שאוטוטו לוקחת את האליפות עם מאמן "ישראלי", זה אף פעם לא היה לנו..

Image

על המשחק
המשחק NBA2K16 הוא משחק כדורסל המאפשר לשחקן לשחק בכל אחד מחמשת הפוזיציות השונות בקבוצה, ומי שלא ניחש עד כה, המשחק הוא רפליקה של הליגה הטובה ביותר בעולם לכדורסל, הלא היא ליגת ה-NBA.

Image

 

גרפיקה
בתחום הגרפיקה לא מצאתי שיפורים מאז NBA2K15, והיו מקומות לשפר, בעיקר בפנים של המעודדות שהיו ועדיין נראות כמו זומבים מפחידים. תשמעו, המעודדות במשחק פשוט מכוערות ברמה שקשה להסביר, השיער שלהן מזכיר מטאטא סבתא ונראה שעיבודים גרפיים כמו אנטיאלייזינג, וטסלציה לא עובדים עליהן. אם היוצרים של המשחק היו מכניסים דמויות ממיין קראפט שיהיו בדמויות של המעודדות התוצאה הייתה יוצאת טובה יותר וזה ממש לא ברור לי למה לא שיפרו את החור הנוראי הזה בגרפיקה, ואיך זה יכול להיות שבסך הכל הגרפיקה של המשחק טובה ורק המעודדות נראות כל כך זוועה.

סאונד
גם בתחום הסאונד לא מצאנו הבדלים מהותיים מאז NBA2K15, פורד אמר פעם "אם זה לא שבור אל תנסה לתקן את זה". ככל הנראה זה הקו המנחה גם במשחק הנוכחי, כי בסך הכל הסאונד בסדר גמור ואין צורך להכניס שינויים מקיפים במה שכבר עובד טוב.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
השליטה במשחק השתפרה, לא מספיק לדעתי אבל עדיין השתפרה. כדי להסביר לכם את תחום השליטה במשחק נגיד שלחיצה על ריבוע למשל זה קליעה (או גם שימוש בג'ויסטיק הימני עם כיוון), אבל זה לא מספיק ללחוץ פעם אחת כדי לקלוע. הקליעות צריכות לבוא עם רגש, מה זה רגש? רגש זה תיזמון ורגש זה גם משך הלחיצה שלכם על הכפתור, רגש זה גם שילוב של הלחיצה שלכם עם התנועה של הדמות ועם הג'ויסטיק השמאלי. כך שאם שיחקתם פיפ"א והתרגלתם שעוצמת הלחיצה משפיעה על עוצמת הזריקה, כאן לחיצה לא נכונה יכולה לגרום לאיבוד כדור בגלל צעדים. ועוד לא התחלנו לדבר על מהלכים מיוחדים..

מה זה אומר על המשחק? השליטה המורכבת במשחק אומרת שלא מדובר במשחק שאפשר ישר לבוא ולהפגין בו סקיל ולנצח, אלא שיש מקום לפתח רגישות למקשים וללמוד מהלכים. זה נכון שתמיד יש יתרון למשחק מהיר מחשבה של מסירות מהירות וקליעה זריזה, זו דרך נפלאה לזכות בנקודות אבל גם דרך שבה אפשר בקלות לאבד את הכדור. כל שאר האפשרויות שאני מכיר, מצריכות למידה והפגנת שליטה במהלכים.

Image

 

בתחום השליטה במשחק יש גם דברים ששופרו באופן משמעותי. קודם כל הקליעה מהעונשין הפכה להיות אפשרית! כן תאמינו או לא אבל היוצרים של המשחק הבינו עד כמה המערכת שלהם לקליעה מהעונשין הייתה דבילית ועכשיו כל התהליך של הקליעה מהעונשין הפך להרבה יותר פשוט, מה שמעלה משמעותית את הסיכויים שלכם להצליח בקליעה.

מעבר לקליעת העונשין יש גם את המהלכים המיוחדים, זה נכון שעוד ב-NBA2K15 היו מהלכים מיוחדים שהשחקנים שלכם יכלו לעשות, אבל שמדברים על NBA2K16, השילוב של השחקנים בקבוצה הרבה יותר זורם, מה שמוביל למהלכים מדהימים תוך כדי משחק, גם בלי שתתכוונו באמת אלא בגלל שה-AI של הקונסולה ידע לזרום עוד שני צעדים קדימה ולהפוך את המסירה שלכם לדאנק חלומי, כמו שרואים בליגת ה-NBA.

אם תישאלו אותי, אז כחלק מהמהלכים המיוחדים גם המסירות השתנו, השחקנים שלכם מפגינים הרבה יותר סגנון במסירות והסיכוי עולה משמעותית שתראו מסירה לא סטנדרטית, ותוכלו להנות מזריקה חצי מסובבת מאחורי הגב. אם מדברים על מסירות, אז מדובר בתחום שראוי להרחיב עליו מעט: השחקנים שלכם במשחק ישתדלו להימנע מלמסור ליריב, זה אומר שהם יכולים "להיתקע" מאחורי הקו חוץ ולאבד את הכדור בגלל שעברו חמש שניות, וכל זה בגלל שהשומרים עשו עבודה טובה. זה נכון שעדיין אין מצב שבו אין איבודי כדור שטותיים, אבל התחושה היא שהשחקנים שלכם הרבה יותר חכמים והרבה יותר מוצלחים בזכות הפעלת שיקול דעת של מערכת ה-AI.

Image

 

בכלל מערכת האינטיליגנציה המלאכותית (AI) של המשחק היא אולי מהמערכות המפותחות ביותר שראיתי, המערכת יכולה להריץ משחק שלם בלי התערבות של "יוזר", בנוסף המערכת לא רק קובעת את רמת ההתערבות של השחקנים הבוטים במשחק (עד כמה אתם זקוקים לעזרה), אלא גם ניתנת לשינוי תוך כדי משחק.  במילים אחרות, אתם יכולים להחליט באמצע המשחק שקשה לכם מידי ומייד לגייס את ה-AI של המשחק לצידכם, באמצעות לחיצת כפתור פשוטה ובלי להתנצל יותר מידי.
אחד המאפיינים החזקים יותר של מערכת ה-AI, הוא שהמשחק של הקבוצות נגדן תשחקו מבוסס גם על המציאות, זה אומר שאם תשחקו כנגד קבוצה שאוהבת ליזום, הסיכוי שהקבוצה תהיה קבוצה יוזמת על המגרש הוא סיכוי טוב.

הפתעה נעימה שחיכתה לנו ב-NBA2K16 היו קבוצות מהעבר כמו גם מכבי תל-אביב. עכשיו אם דיברנו על צפייה בקאבלירז כחוויה חצי ישראלית, אז לשחק עם מכבי כנגד הקבוצות הכי טובות בליגת ה-NBA זה תענוג רצוף וחלום שמתגשם. עכשיו כשאתם בוחרים קבוצה אתם צריכים רק לשים לב לפרט אחד קטן: הדירוג של הקבוצה והשחקנים, כי במשחק NBA2K16, כמו במציאות לקבוצה עצמה יש המון השפעה על מהלך המשחק ושחקן טוב שישחק נגד שחקן ממוצע עם קבוצה טובה יותר בהרבה, יצטרך להתאמץ מאוד כדי לנצח.

עם אפשרות ה-MyCareer הלכו השנה טיפה יותר מידי רחוק; באופן כללי הסיפור הוא אותו סיפור על השחקן שצומח מאפס, והשחקן הזה הוא אתם. אבל השנה התחושה היא שהיוצרים של המשחק פשוט כתבו מראש סיפור וכמעט לא משנה מה תעשו, הסיפור שלכם ימצא את הדרך להשתלב בעלילה המקורית, כך שבפועל התחושה היא שאיבדתם חלק מהשליטה על העתיד של השחקן שלכם.

  Image

 

על משחק הרשת סיפרנו בהרחבה במסגרת הביקורת של NBA2K15, כאן אני רוצה להביא את החידוש שנקרא 2K Pro Am, שזו האפשרות שלכם לשחק בקבוצות של חמש על חמש, לעשות קסטומיזציה לכל פריט אפשרי, כולל המגרש הביתי שלכם, הלוגואים, הכיתוב ופרטי הלבוש, ואולי לא פחות חשוב: המשחק הוא כנגד שחקנים שמדורגים פחות או יותר באותה רמה שלכם, כך שלא אמור להיות מצב שבו קבוצה אחת משפילה לחלוטין את הקבוצה השנייה. אני באופן אישי פחות התחברתי לאפשרות הזו, אבל אני בטוח שאם יש קבוצה של חברים שנהנים מהמשחק , אז הם יוכלו להקים קבוצה או קלאן ולנסות להשתחל ל-Top10 בטבלת המובילים.

 

לסיכום
המשחק NBA2K16 הוא משחק הכדורסל הטוב והמפותח ביותר שאנו מכירים, למעשה יכולות האינטיליגנציה הגבוהה שמפגינים השחקנים (AI), מציבה את המשחק בחזית משחקי הספורט.
המשחק לא מציג הרבה שינויים בתחום הגרפיקה והסאונד. השינויים המשמעותיים שהוכנסו הם שינויים בשלושה תחומים: עדכון המשחק לליגה של ימינו, שינוי השליטה במשחק ועוד כמה שינויים בתחום המשחקיות (סגנונות משחק וכיו"ב). כתוצאה מכך שלא הוכנסו כמעט שינויים בגרפיקה ובסאונד, שחקנים עלולים להתבלבל ולחשוב שאין הבדלים בין NBA2K16 לבין NBA2K15, ולא כך הוא המצב, מעבר לתכנים הוכנסו מספר שינויים שנועדו לשפר את המשחקיות ואת השליטה במשחק.

ציונים: גרפיקה 8
סאונד: 8
משחקיות: 9
אינטיליגנציית יריבים: 10
משחק רשת: 9

ציון סופי: 8.8

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker