מבזקים
הד הרצי הודיעו היום שהמשחק Hitman Contracts נכנס למבצעי 1+1, כאלה מבצעים אנחנו אוהבים!


 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת להרחבה GW2: Heart of Thorns הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 17 November 2015

ביקורת להרחבה GW2: Heart of Thorns

הקדמה
לאחר הצלחתו המכובדת של המשחק ,Guild Wars אשר זכה לשבחים רבים בתקופתו, החליטה החברה ArenaNet לפתח משחק המשך, שיקח את הסדרה צעד אחד קדימה ומעבר לכל ההרחבות והתוספות שהוכנסו לה, מה שנקרא "דף חדש".  וכך בעצם התחילה הווצרותו של המשחק Guild Wars 2.
המשחק יצא עוד בשנת 2012 אך לא מזמן קיבל הרחבה גדולה חדשה בשם Heart of Thorns ושינה את המודל העסקי שלו ממשחק שיש לרכוש כדי לשחק למשחק חינמי, על נושא זה נרחיב בהמשך.
יש לציין, ההרחבה שתסוקר בסיקור מכילה אלמנטים מהמשחק המלא שניתנו רק לאלו שקנו את המשחק בעבר, או שיקנו אותו בעתיד. שחקנים "חינמיים" אינם יזכו להנות מהשפע שההרחבה מציגה, ולא מזה של המשחק המלא.

Image
על המשחק
המשחק Guild Wars 2 הוא משחק מז'אנר הMMORPG שפותח בידי החברה  .ArenaNet
המשחק מציג אלמנטים קלאסיים של משחקי MMO שתמצאו בכל מקום אחר, אך המשחק מציג גם הרבה אלמנטים שייחודיים לו וגם לוקח דברים טובים ממשחקים רבים ומשלב אותם במשחקיות שלו.
לדוגמה, תמצאו מערכת עליית דרגות מאוד פשוטה שתתן לכם יכולות מיוחדות כל כמה רמות אך לצידה תהיה מערכת הנשקים שמאפשרת לכם ללבוש שני סטים של נשקים בו-זמנית, שניתן להחליף ביניהם בזמן קרב.

Image

אחד הדברים האהובים ביותר במשחק הוא החופשיות הרבה שהוא נותן לשחקן, בין אם ביצירת סיפורו האישי, או ביצירת סטים של יכולות שלא מכריחות אתכם לנהוג בדרך אחת גם כאשר תבחרו דמות שבנויה לכך, לדוגמא, אם בחרתם בדמות הקשת, תוכלו לעשות דברים שבהרבה משחקים קשתים לא עושים, כמו לרפא.

לפני כחודשיים החליטה חברת המשחק להפוך את המשחק לFree To Play, במילים אחרות, החברה מאפשרת לכל השחקנים לשחק במשחק ללא לשלם. אבל יש קאץ' – הרבה אפשרויות במשחק ננעלו למשתמשים "חינמיים" ולא ניתנות לשימוש, אלא אם תקנו את המשחק (בעיקר לקראת סוף המשחק – מפות, משימות וכ'ו). אפשר להתייחס אל זה כאל מערכת דמו מורחב, אפשר אולי לראות בזה כישלון כלשהו של החברה לגייס מספיק שחקנים שיאכלסו את השרתים. טענה אחרת היא שהחברה הגיעה לרוויה בתחום השחקנים שמוכנים לשלם על המשחק ולכן פתחה לעצמה עוד נתח אוכלוסיית גיימרים כדי למקסם רווחים. בכל אופן, אם תרגיל כזה יחזור על עצמו, אנשים יתחילו לחשוב פעמיים לפני שהם קונים משחק איך שהוא יוצא.

Image


גרפיקה
המשחק מציג גרפיקה נהדרת ומאפשר אופטימיזציה נרחבת ביותר. לעיתים רבות הופתעתי מעומק המפרט הגרפי המתואר כשמוצגות יכולות מסוימות או אויבים מסוימים. לכל יכולת יש אפקטים שונים משמעותית, שלא חוזרים על עצמם, ועם זאת הכל מתחבר יחד עם הגישה הכללית של הדמות אותה אתם משחקים.

במהלך המשחק לא נתקלתי בבאגים גרפיים כלשהם כלל. הפעם השתמשנו בכרטיס המסך GT630 והרצנו את המשחק על 30FPS בהגדרות מדיום ברזולוציה של 1920X1080.
האמת, שציפינו לירידות  FPS במקומות מאוכלסים או באיזורים שבהם נלחמים המון שחקנים בו-זמנית, אך הדבר לא קרה ולא ראינו שום שינוי ברמות ה-FPS  שקיבלנו.

Image

סאונד
הסאונד של המשחק מרענן. יש מגוון גדול של נעימות שמתאימות לאזורים שונים במפה, ושוב, על אף שהיה מגוון גדול של נעימות, עדיין היה אפשר להרגיש שיש שייכות כלשהי בין הנעימות, כאילו שהן השתייכו לאותה התקופה, או התרבות.
הסאונד גם כן ידע להשתנות בזמן הנכון. בהליכות ומשימות קלילות הוא היה רגוע ובזמן קרבות ומשימות עם אקשן מסוים הוא ידע להקפיץ את האדרנלין ולתרום לתחושת האקשן והמתח.

 

Image
אז מה הוסיפה ההרחבה?
כפי שניתן לציין לפי שם המשחק, חלק ניכר מאוד מהמשחק סובב סביב מערכת ה-Guilds קבוצות שחקנים שפועלות יחד למען מימוש מטרותיהן. אחד הדברים שההרחבה הביאה עמה היה ה-Guild Hall מקום שייחודי לכל קבוצה בנפרד, ומאפשר לכל חברי הקבוצה להתאחד ולהתאסף – בין אם להתכונן להתארגן לפני משימה או סתם להתכתב ביחד, באמצע ליבה של אדמת Maguuma.
אדמתMaguuma  אף היא חדשה להרחבה, אדמת Maguuma היא ברוב חלקה ג'ונגל סבוך, אזור שטרם נראה במשחק, לפחות לא בהתמקדות כזאת. Maguuma מכילה בתוכה המון מקומות חדשים לחקור, משימות חדשות לעבור, תרבויות עתיקות לגלות ואויבים חדשים לפגוש. בין היתר, הוסיפו גם Dungeons חדשים בנושא הכללי של המפה, שנראים מעולה!

Image

לשחקנים החינמיים ישנה בחירה של 8 דמויות התחלתיות עם יכולות שונות ותנאים שונים במעט (סוגי בגדים ונשקים בעיקר). אך עם ההרחבה מגיעה דמות חדשה – הRevenant. הRevenant לובש שריון כבד, והוא המקבילה של חייל מלחמה.
יחודה של הדמות היא ביכולתה להטיל ערפלים על מנת לקרוא לדמויות העבר ולבקש את היכולת להשתמש בכוחם בקרב.
הדמות משתמשת בEnergy במקום בMana, כאשר יכולות מסוימות גורעות מהמד בהדרגתיות וחלקן בבת אחת, מה שהופך את ניהול האנרגיה למשמעותי בזמן המשחק.
Image

בנוסף לדמות החדשה, בהרחבה נוספו גם תתי-דמויות חדשים. תוכלו לתת לדמות שלכם, אשר הגיעה לרמה 80, תת עבודה אשר יוסיפו לדמות הנוכחית שלכם וליכולות שלה. כל תת עבודה מציגה יכולות חדשות, נשקים חדשים ושינויים לדמות הנוכחית שלכם.


ההרחבה אף מציגה מצבי משחק של שחקן נגד שחקן ועולם נגד עולם חדשים (מפות חדשות לכל מצב עם שינויים וטוויסטים בהם).
Image

במצב השחקן נגד השחקן (בעצם קבוצה נגד קבוצה), אתם מוקפצים ישירות לרמה 80, גם בכוח וגם בנשק שלכם, דבר שמאפשר לכם לצנוח ישירות לשדה הקרב ולאקשן הרב. המוד, ובעצם החידוש למצב הזה הוא מוד הStronghold שמאפשר לכם קרבות שחקנים נגד שחקנים עם שימוש בשחקני משחק שתצטרכו לזמן מבעוד מועד ובעזרתם לפרוץ למבצר האויב.

Image

במצב העולם נגד העולם אתם תלחמו כמו בקבוצה נגד קבוצה רק שהפעם הקבוצה שלכם היא כל העולם שאתם משחקים בו! קרבות ענק בין שלושה עולמות שנותן לשחקן אקשן ללא הרף. החידוש הוא בעצם המפה החדשה למצב, מפת  Borderlandsשזהו בעצם, ג'ונגל אחד ענקי וסבוך שמלא במכשולים טבעיים בדרך (שטח מלא אבנים, מעברי במבוק צרים, רוחות עזות ועוד).

הדבר המהותי האחרון שמציגה ההרחבה היא מערכת הMasteries  החדשה והיחודית.
המערכת שוב פעם מתרכזת בשחקנים שכבר הגיעו לרמה 80, לסוף המשחק (מבחינת רמה לפחות), ומאפשרת להם לשדרג את כוחם גם לאחר שהם אינם מסוגלים לעלות ברמות יותר. במשחק יש נכון להיום כ39 יכולות Masteries, חלקם מאפשרים לכם לקפוץ לגבהים עצומים, לשרוד נגד אמצעי התנגדות מודרניים ועוד.

Image


לסיכום
ההרחבה Heart of Thorns היא בהחלט הרחבה גדולה ומרשימה שנותנת רצון עז לקנות את המשחק ולהחשף לתוכן המלא של המשחק המופלא גם בהיותו משחק חינמי.
הגרסה החינמית מרגישה יותר כמו דמו שמאפשר לשחקנים חדשים לנסות את המשחק ולבחון אותו בעצמם, אני חושב ששחקן שישאב לתוך המשחק ויגיע כבר לרמות גבוהות בו ישקול ברצינות לקנות את המשחק, במיוחד עם יציאתם של הרחבות כמוHeart of Thorns.

הביקורת נכתבה ע"י
Richard Sysoev

עידכון אחרון ( Tuesday, 17 November 2015 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker