מבזקים

לכבוד השנה החדשה, אנחנו מביאים לכם לינק של  המשחק Nexuiz המלא להורדה. מדובר בגירסה העדכנית ביותר של משחק ה- FPS  החדש יחסית. מה שיפה במשחק הזה זה שהוא נמצא כל הזמן בפיתוח, ואת זה שהוא חינמי כבר אמרנו?

גודל הקובץ 190.57MB ובכדי להוריד אותו יש לבחור קודם את השרת הקרוב ביותר אליכם.

 

להורדת המשחק 

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Destiny: The Taken King הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 28 September 2015

ביקורת למשחק Destiny: The Taken King

הקדמה
The Taken King היא חבילת הרחבה שיצאה למשחק Destiny, לפיכך הביקורת למשחק Destiny: The Taken King תתמקד יותר בשאלה מה השתנה ובעלילה הפרטית של The Taken King, ופחות בסיפור הכללי של המשחק, מי שבכל זאת מעוניין לקבל רקע נוסף מוזמן לקרוא בבביקורת למשחק Destiny, וביקורת הבטא למשחק Destiny.

על המשחק
המשחק Destiny: The Taken King הוא משחק יריות רב משתתפים אונליין, בו העולם כולו הוא חדר צ'אט אחד גדול, או במילים אחרות, כולם רואים את כולם תמיד ואין דבר כזה מפות פרטיות. Destiny: The Taken King היא חבילת ההרחבה השלישית למשחק אחרי שתי החבילות:
The Dark Below, and House of Wolves, בניגוד לשתי חבילות ההרחבה הקודמות הרושם הוא ש- The Taken King היא חבילת הרחבה מושקעת שמחזירה את התהילה למשחק דסטיני.

Image


גרפיקה וסאונד
בתחום הגרפיקה כמו בתחום הסאונד לא הבחנתי בשינויים, לפחות לא בכאלה משמעותיים, הן הגרפיקה והן הסאונד היו איכותיים ונשאר איכותיים. או במילים אחרות: "If it works, don't fix it"
כמובן שיש המון הבדלים ברמת העיצוב של המשחק, אך לא מדובר בהבדלים שמשנים את הרמה או האיכות של הגרפיקה.

Image

על המשחק
נחלק את הקטגוריה הזו לשני חלקים: השליטה במשחק והעלילה. ראשית העלילה: The Taken King מציגה עלילה מרתקת למדי, בלי לעשות יותר מידי ספוייל נספר שאוריקס (ראם בעברית), מגלה שהרגתם את קרוטה הבן שלו והוא דורש נקמה. מה שמוסיף לעלילה קצת פלפל זו העובדה שאוריקס מצוייד במצודת חלל אדירה, בסופר-נשק מיוחד שקורע חורים בחלל והורג כל מה שסביבו ברדיוס אדיר, ואם זה לא מספיק אז יש גם את ה-Taken, שהם גרסאות צללים מושחתות של ה-Cabal   ושל ה-Hive, שאוריקס לקח בשבי והמיר לטובתו.

רק כדי לסבר את האוזן ולהדגים עד כמה הצבא של אוריקס מסוכן וחזק, נגיד שאת הקוסמודרום, אותו מקום שלקח ל-Cabal חודשים לכבוש, אוריקס כבש בתוך כמה שעות. אז יש לכם יריב מסוכן עם נשקים סופר קטלניים וצבא אימתני שמתפשט בכל רחבי הגלקסיה בקצב רצחני ומחכה לכם בכל פינה. מה צריך יותר מזה לעלילה טובה? אני אגיד לכם מה: מלחמה טוטאלית שבה היריבים שלכם נלחמים בצבאות ה-Taken, ואל תתבלבלו לרגע: צבאות ה-Taken לרוב ינצחו את הקרב בזכות העובדה שיש להם את כל סוגי היחידות ואת כל סוגי ההתקפות במשולב, ושני הצדדים יפנו להילחם נגדכם ברגע שתפלטו את הקליע הראשון.

 

Image

 

 

תנו לי רק לתת לכם טיפ קטן, כשתגיעו אל "הדרדנוט" אותו מבצר המלחמה של המרחף של אוריקס, אל תיבהלו מהמראה המוזנח והפח שהמקום הזה מציג. זה נכון שציפיתם לסופר טכנולוגיה ולחללית מצוחצחת, זה לא קיים. הדרדנוט נראית יותר כמו מערכת ביבים הרוסה למחצה, אבל בתוך הדרדנוט יש ים של אוצרות חבויים, אז אם יש לכם סבלנות וזמן - אל תלכו בעקבות הסמן, אלא תחקרו את החללית האדירה הזו, ואני מבטיח לכם שאם תהיו מספיק יסודיים וטובים תזכו לגמול הולם.

הממשק של המשחק עבר הסבה מקיפה. זה ממש לא במקרה, אבל שבוע לפני שהמשחק יצא, שוחרר יחד איתו עדכון Destiny 2.0, בגודל של כ-18 ג'יגה. מה זה אומר על המשחק? שכמעט כל פיקסל במסך עבר בדיקה, שיחזור ושדרוג, או במילים אחרות שיש המון שינויים קטנים מאוד שמצד אחד משפיעים מאוד על המשחקיות ומצד שני אם לא שיחקתם במשחק תקופה ארוכה יהיה קשה לכם להצביע על כולם..

 

Image

עם חבילת ההרחבה מגיעים גם כמה בונוסים נחמדים: ראשית אתם מקבלים את האפשרות להתאים את הדמות שלכם לרמה המינימאלית של המשחק, מדובר ברכיב שמקפיץ את הדמות שלכם ישירות לדרגה 25 וזהו תנאי הכרחי כדי שתוכלו לשרוד במשימות אם הדמות שלכם בדרגה נמוכה. להקפצה של הדמות יש את היתרונות שלה, כמו למשל האפשרות לשחק מייד בחבילת ההרחבה בלי לבזבז זמן על לעלות דרגות במשימות אחרות. אבל שימו לב שלהקפצה כזו בדרגות יש גם כמה חסרונות: החיסרון הראשון הוא שאתם מקפיצים רק את עצמכם, אבל לא את הסביבה התומכת, וזה כולל את האנקריפטרים, ספקי הנשק ואת הציוד שהייתם אמורים לאגור במהלך המשחק. כך שה-NPC סביבכם לא יהיו מפותחים דיים ויהיה חסר לכם ציוד בסיסי כדי לייצר נשקים מיוחדים.
החיסרון השני הוא שברגע שמקפיצים אתכם לדרגה 25 כל המשימות שדילגתם עליהם הופכות להיות לקלות מאוד, כך שעקרונית אתם לא חייבים להתחיל מייד את חבילת ההרחבה אלא יש באפשרותכם לרוץ את שארית העלילה. אז אם אתם יכולים לרוץ עלילה למה זה חיסרון? כי כשהמשחק קל מידי ההנאה שלכם נפגמת.Image

עם חבילת ההרחבה מגיעים גם בונוסים נחמדים כמו חללית Sparrow חדשה ויחודית לחבילת ההרחבה, תקבלו גם את האפשרות לשנות את הצבע של הדמות שלכם ולאות תודה והערכה תקבלו גם סמליל של "אב מייסד", אם זה לא מספיק אז כל הציוד שלכם עובר שדרוג משמעותי: אתם תקבלו נשקים ושריון שיתאימו למשימות בדרגה 25 וישפרו באופן משמעותי את הסיכויים שלכם לשרוד את הקרב הראשון בעלילת The Taken King
במייל מגיעה אליכם גם הודעה עם האופציה להתחבר לאפליקציה של באנג'י ולקבל בתמורה 2000 גלימרים, וזה לא הכל: המשימות במשחק סומנו כך שלשחקנים יהיה קל יותר לעקוב אחרי ההתקדמות של עצמם, אבל מי שבכל זאת לא מצליח למצוא את עצמו יכול להעזר בשירותי המכוונים של באנג'י והם כבר יספרו לו באיזה שלב בעלילה הוא נמצא, לאן הוא צריך ללכת ומה הוא צריך לעשות.Image

בממשק של השחקן הוכנסו שני שיפורים, שמבחינתי הם שיפורים משמעותיים: ראשית אין יותר רמה כללית של הגנה אלא רמת "אור" שהיא נגזרת גם של ציוד ההגנה שלכם, אבל גם של כלי הנשק. דרגת האור שלכם למעשה מנבאת את הסיכויים שלכם כגיימרים ממוצעים להצליח במשימה מסוימת, והיא גם משפיעה טיפה על השיקולים שלכם באיזה ציוד להשאיר עליכם ואיזה ציוד לפרק. השינוי השני המשמעותי הוא במערכת השדרוג של הנשקים: הרושם הוא שניתן משקל רב יותר לדרגות של הציוד והנשקים שלכם ולכן ניתן לשדרג אותם מהר יותר, כשלכל נשק או פריט שריון יש יכולת ייחודית, או אפילו כמה יכולות, שיפתחו בזו אחר זה עם כל דרגה שהפריט יעלה. תקנו אותי אם אני טועה, אבל לא זכור לי שבמשחק Destiny בלי חבילת ההרחבה של The taken king  התעסקתי כל כך הרבה בציוד ובנשקים. השדרוגים עם היכולות הייחודיות שוב משפיעים על שיקול הדעת שלכם ואתם מוצאים את עצמכם נקרעים בין קסדה שמאפשרת לזרוק רימונים רחוק יותר, ומחדשת אנרגיה לזריקת רימונים עם כל מכת סכין שתתנו, לבין קסדה שנותנת +10 לשריון ועוד +15 לאחת הדיסיפלינות.

את שתי חבילות ההרחבה הקודמות אני לא מכיר, אבל אפשרות חדשה עבורי במשחק היא להיכנס לקרבות P2P מאוזנים. החוכמה הגדולה של המפתחים של המשחק Destiny היא שהם מאפסים לחלוטין את היכולות של כל השחקנים מרגע שהם נכנסים לזירת ה-P2P. בזירה כולם שווים ואין מצבים לא נעימים בהם שחקן בדרגה 40 מרסק את כל השחקנים האחרים רק בגלל הפרשי הדרגות, אלא מה שקובע זה בעיקר הסקיל האישי של כל שחקן. Image

 

 

אחת ההפתעות הגדולות שחיכו לי במשחק לא היו קשורות רק למשחק עצמו אלא באופן כללי לחשבון הפלוס: גיליתי שחשבון הפלוס לא נחוץ ממש כדי לשחק במשחק דסטיני. איך גיליתי? ובכן התחלתי להוריד את העדכון למשחק כשעוד היה לי חשבון פלוס פעיל, וההורדה הייתה איטית מאוד, לאחר מכן התחלתי לשחק עם חשבון פלוס פעיל, אך לאחר יומיים הסתיים לי חשבון הפלוס. בנקודה הזו הייתי בטוח שלא יתנו לי לשחק יותר במשחק דסטיני, בעיקר בגלל שמדובר במשחק רשת, אפילו שקלתי לחדש את החשבון פלוס.
להפתעתי המרובה גיליתי שהמשחק עובד גם עובד, ולא רק שהמשחק עובד, הוא עובד בלי תקלות או בעיות חיבור לשרתים, בנוסף אני יכול לראות שחקנים אחרים ולתקשר איתם באופן מוגבל. אז מה אני לא יכול לעשות? להיכנס לקרבות נגד שחקנים אחרים ולהיכנס כחלק מקבוצת לחימה. שתי פעולות שבין כה וכה כמעט ולא הייתי עושה גם כשהיה לי חשבון הפלוס. אז על מה אני צריך בדיוק לשלם 250 שקל בשנה אם ההורדות איטיות והמשחקים שלי עובדים כמעט אותו הדבר גם בלי החשבון? שאלה טובה.

 

Image

סיכום
המשחק Destiny: The Taken King הוא משחק יריות רב משתתפים אונליין, בו השחקנים יכולים לשחק לבד, בקו-אופ אקראי, בקו-אופ קבוצתי או זה כנגד זה. המשחק מחייב חיבור לשרתים של באנג'י, אך חשבון הפלוס של סוני נחוץ רק לאלו שמעוניינים במשחק חברתי של שחקן נגד שחקן או קו-אופ קבוצתי.
אפשר להגיד שחבילת ההרחבה Destiny: The Taken King מביאה איתה המון שינויים קטנים וחשובים שהופכים את המשחק להרבה יותר נח למשתמש, ויותר חשוב מכך. חבילת ההרחבה מצליחה להביא עלילה מרתקת שמפיחה רוח חדשה במפרשי המשחק דסטיני. כל מי שנפרד מהמשחק בגלל שהיה לו משעמם, כל מי שלא הצליח להתחבר לעלילה הקודמת, יכול עכשיו למצוא את עצמו מרותק מחדש למול המשחק דסטיני, בזכות עלילה מעולה והמון סדר שהכניסו לממשקי השליטה והניווט בין המשימות.

האם חבילת ההרחבה שווה את הכסף?

כן, חבילת ההרחבה "The Taken King", גם מפיחה חיים חדשים במשחק, גם מביאה איתה המון שיפורים במשחקיות וגם משלימה את העלילה באופן שמשתלב מושלם עם הסיפור המקורי של המשחק.

ציון
הציון הכללי שאנחנו נותנים לחבילת ההרחבה הוא 90

עידכון אחרון ( Monday, 28 September 2015 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker