מבזקים
היום זהו היום האחרון לפעילות של ארגון ה-CPL, אין בן אדם אחד שמשחק CS ולא יודע על מה מדובר שאומרים CPL, אבל מהיום שלושת האותיות הללו הופכות להיסטורי. התחרות הקשה בעולם הקלאנים הכבידה על הארגון ולמרות השם העולמי והמקצועיות יצאה היום הכרזה על סגירה.
להודעה הרשמית: http://www.thecpl.com/?p=1920
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת אינדי- Unearthed: Trail of Ibn Battuta הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 24 August 2015

ביקורת אינדי- Unearthed: Trail of Ibn Battuta

שלום לכולם. אפתח את הביקורת עם סיפור קצר. עשיתי לי את הסיור היומי במרשתת וביקרתי בערוץ היוטיוב של ג'ים סטרלינג (שהוא די טוב, שווה בדיקה), שם הוא דירג את אותו המשחק, שאותו אני אבקר היום, Unearthed: Trail of Ibn Battuta במקום התשיעי ברשימת הגרועים של 2014. אף פעם לא שמעתי על המשחק, אז החלטתי לבדוק את העמוד שלו בסטים, וראיתי שהוא עולה רק דולר אחד(!). כמה ימים אחרי זה, דיברתי עם חבר בסקייפ והחלטתי בהחלטה פזיזה ולא חכמה במיוחד, לקנות את המשחק, הרי הוא עולה רק דולר אחד, אז מה כבר יש לי להפסיד? ובכן חברים, גיליתי שהפסדתי את שמחת החיים שלי. המשחק הזה נכנס לי לנשמה, ולא במובן הטוב, ולקח משם את כל הדברים הטובים שלי, דבר שגרם לי לא להתנהג כשורה באותו השבוע. אז, אתם בטח שואלים, "הו, מתן, ספר נא לנו, למה המשחק הרס לך את החיים?!" אז אני אענה לכם.

 

Image

סיפור
איבן בטטוטוטיטה או איך שלא מבטאים את שמו, מספר את הסיפור של ניית'ן דרייק (או לפחות חיקוי זול וערבי שלו) ושל אחותו, שאני אוהב לקרוא לה "האישה שאמור להיות לי אכפת ממנה אבל אני לא שם עלייה בגלל שהיא דמות כל כך ג'נרית ומשעממת", ציידי אוצרות שמנסים למצוא את הסיפור האמיתי של איבן בואטוטיבי, איזה בחור מרוקני שחי לפני הרבה שנים ומת. השניים נוסעים לאיזה מדבר שנמצא באמצע שום מקום, נכנסים למבצר המצרי הכי קלישאתי, אחותו נשארת בחוץ, חופרת לו באוזנייה, בלה בלה בלה, פותרים פאזלים קלים, בלה בלה בלה, בורחים מהמקום כי הוא הולך להתפוצץ, בלה בלה בלה, הוא מגלה שאחותו עומדת להירג, מוצא שבחור גדול, שרירי וקירח עם מבטא רוסי (כמה מקורי!) מחזיק בה, הבחור מכוון אל ניית'ן הערבי אקדח ואומר לו שהוא ירחם על חייו בשביל קרב אגרופים... רגע, מה?!?!?! אני יודע שהם עשו את זה על מנת לעשות את הסיפור בעל אקשן אבל זה הדבר הכי מטומטם שראיתי! איזה אדם יחליט להילחם עם סיכוי של 50% לנצח לעומת ניצחון של 100%? בכל מקרה, הם נלחמים, אנחנו מנצחים בקרב עם אנימציות פתטיות ואזור פגיעה מהגרועים שראיתי (שעליהם ארחיב בהמשך), אחותו של ניית'ן שולפת אקדח ויורה. עכשיו, אולי אתם חושבים שהיא הרגה אותו, אבל המטומטמת ירתה ברצפה. וואו. וזה לא הכל, הרבה דברים מטומטמים אחרים קורים, הם נוסעים למרוקו לפגוש איזה בחור עם תרבוש שמדבר הרבה בזמן שאתם פשוט לוחצים על W כדי להמשיך ללכת בסמטאות המתות של מרוקו, שאני חייב להגיד למפתחים, אם אתם לא יודעים לפתח סביבה (הסביבה הייתה יותר דוממת מבית קברות) עם הרבה אנשים שיכולה להרגיש חיה, אז אל תעשו את זה! במיוחד כשזה מה שניסיתם לעשות! אז ממשיכים ללכת, יש גנב, תופסים את הגנב, הגנב נהרג על ידי המשטרה משום מה, עושים התגנבות לרכב אדום ומאבדים את המשטרה. וכאן המשחק נגמר. כן, הסיפור כזה קצר. ברוך השם. ולמען חובבי המספרים, אתם יכולים לסיים את המשחק בחצי שעה אם תדלגו על כל הסרטים ותעשו את המשחק בלי להיפסל ואפילו ברבע שעה. אולי בגלל זה זה עולה רק דולר אחד. אה, ואחרי שסיימתי את המשחק גיליתי דבר איום ונורא, "  "to be continued. מסתבר שזה פרק אחד מסיפור שלם אבל תכף תבינו למה אין סיכוי שאיבן באלוטלי יראה את עצמו בפומבי עוד פעם.

 

Image

 

גרפיקה
הגענו לחלק הטוב לפי דעתי. המשחק נוצר ביוניטי, מנוע גרפי מאוד נפוץ אצל יוצרי האינדי וכאשר לא מנצלים אותו לרעה, אפשר להוציא ממנו תוצאות מעולות. עכשיו, זה לא הסיפור באיבן בחבוניבחביבי, הגרפיקות איומות ונוראות, איכות הטקסטורה יותר נמוכה מים המלח והאנימציות רובוטיות וקלאמזיות, במיוחד אנימציות הלחימה והפארקור, צפו בהם, צחוק מובטח. הסצנות גם נראות רע ואפילו יותר גרוע מהמשחק בעזרת הפילטר הקולנועי שהמפתחים הוסיפו שגורם לסצנות להיראות מטושטשות. הליפ סינק איום ונורא ונראה כמו משחק מ- 2004 ובעצם כל המשחק נראה כאילו יצא בשנה זאת ואפילו אז היה נחשב לגרוע. הרכבים נוראים, באמת שנוראים, המודלים גרועים! לא ראיתי במשחק נהיגה (טוב, המשחק לא משחק נהיגה ויכול רק לחלום על כך, אבל עדיין יש חלק שבו נוהגים, אז זה מספיק לי) מודלים כל כך גרועים לרכבים, וברחובות ה"סואנים" של מרוקו כל רכב שני נראה אותו הדבר וכל רכבי המשטרה נראים זהים. ולסיכום, לצורך המחשה, הגרפיקות של המשחק היו כל כך גרועות שאחרי שסיימתי את המשחק, הרגשתי שאני חייב לראות גרפיקות יותר טובות, ועברתי לשחק GTA 3.

משחקיות
סליחה, בעצם זה החלק הטוב. אז על מה אני אספר קודם... בואו נחשוב... על השליטה המדהימה? על הפארקור שגורם לך להרגיש כאילו אתה בעצמך חווה את הפארקור? או על משחק הנשק שיותר טוב מ- Red Dead Redemption?

למי שלא מכיר אותי, אני כבר ארגיע ואגיד שאמרתי את זה בציניות. למה הייתי חייב לעשות את זה בציניות? כי אם הייתי מנסה לתאר את כמה שזה גרוע במילים לא הייתי מצליח כי האנושות לא המציאה עדיין מילים כדי לתאר את התלאות שעברתי על מנת לסיים את המשחק הזה!!!!! ברצינות, אני ממליץ לכם להרחיק מכם נשקים קרים, חמים וחבלים כי מרוב ייאוש מהרוע של המשחקיות אתם תנסו להתאבד. אז על מה אני מדבר? אני מדבר על השליטה הנוראית במשחק פלט-פאקינג-פורמה, ברצינות, זה לא קשה לגרום לדמות שלך להישלט טוב. ויש גם את הפארקור, שחצי מהקטעים שלו ניסיתי להבין על מה המשחק נותן לי להיתלות ועל מה לא, וזה גרם לי ליפול למותי עשרות פעמים. עכשיו נעבור ליריות, דבר כה פשוט שאפילו סטיב אורקל לא יכול להרוס אותו, אבל יש מישהו שכן יכול להרוס אותו, והוא המפתח הסעודי שהחליט להפוך כל נשק לרובה אוויר שבקושי שולט כמו רובה אמיתי, ברצינות, אם חשבתי שב- Ride to Hell Retribution  יש שליטת נשק גרועה, הדעה שלי השתנתה כששיחקתי במשחק הזה, פשוט איום ונורא, במיוחד כשיש סשן בו אתם מנסים לירות בדברים זזים תוך כדי שאתם באופנוע, אז תארו לכם כמה קשה זה לפגוע במשהו. טוב, אמרתי כל כך הרבה דברים רעים על המשחק, הגיע הזמן להגיע למשהו –יחסית- חיובי.

Image

 

סאונד
עכשיו, כשאמרתי שהחלק הזה יחסית יותר חיובי מהשאר התכוונתי לזה שהוא פחות גרוע משאר המשחק. למה? כי אם יש דבר אחד שהמפתחים העתיקו נכון מאנצ'רטד זה הפסקול, פסקול לא רע, סטייל אנצ'רטד, אבל מאוד חוזר על עצמו ודי משעמם ואחרי חודש מאז ששיחקתי במשחק, אני לא זוכר שום דבר ממנו. עכשיו, לא ציפיתם שאני אדבר רק טוב על איבן ביאביאני, אז הנה החלק הרע. כל הדברים האחרים נשמעים איום ונורא! לסרט אילם יש אפקטים קוליים טובים יותר! הנשקים נשמעים כמו מישהו שעומד מאחורי מיקרופון ואומר "פיו פיו", הפיצוצים נשמעים כמו אותו בחור שאומר "קאבאבום" וכל השאר נשמע כמו שלבחור הזה הייתה הרבה עבודה לעשות. יש גם את הדיבוב, שנשמע כאילו לקחתם שורה של טקסט, שמתם באחד מהקוראים האוטומטיים באינטרנט, לקחתם את השורה והכנסתם אותה לקוד. הכל נשמע כל כך מת, כל כך מאולץ וכל כך מזוייף. מזהים אפילו את הניסיון הכושל של השחקן הראשי להיות מגניב כמו ניית'ן דרייק, אז הכל שם נשמע גרוע, ולסיכום, גם הסאונד פה איום ונורא (הפתעה, נכון?). נעבור לסיכום עכשיו, כי אני עומד לבכות מרוב שהטראומות חוזרות לי מפיסת הפופו הזה.

 

Image

 

לסיכום:

אל. תקנו. את. המשחק. הזה.

אל. תיקחו. את. המשחק. הזה. בחינם.

אל. תיקחו. את. המשחק. הזה. גם. אם. ישלמו. לכם.

משהו קורה למשחקי אינדי לאחרונה, כל אחד חושב שהוא מגניב יותר מהמקור, ואיבן ג'יבוטי מראה עד כמה הם נכשלים קשות. אני לא אומר את זה הרבה, אבל המפתחים האלה צריכים להתפטר מהתעשייה ולעבור לסניף של מקדונלדס, אולי שם הם יצליחו יותר. אתם יודעים מה, בעצם שיעברו לקונאמי, אולי זאת הדרך היחידה לגרום להם ליפול (לקונאמי).

המשחק גרוע בכל אספקט אפשרי, מההתחלה עד הסוף, וכשסיימתי את המשחק, וראיתי את הטריילר לחלק השני, במקום שתעלה לי תחושה של התרגשות, עלתה לי השווארמה מהצהריים, כי רציתי להקיא. אז אם אתם אנשים שמחים, עצובים, יפים, מכוערים, נחמדים, מעצבנים, נשים בהריון, אל תשחקו במשחק הזה, הוא יהרוס לכם את החיים, ויש לי בקשה אחת אחרי הביקורת הזאת, כי רוב הסיכויים שאני כבר מת מרוב צער אחרי ששיחקתי בו. אני מבקש מכם לקום מהכיסא, כן כן, אתה, קום מהכיסא כרגע, תרים את הידיים למעלה ותגיד "אלי אלי, ברצוני להודות למתן, שמנע ממני את הסבל לשחק העינוי הזה", זה מאוד ישמח אותי שם למעלה.

ציונים סופיים:

סיפור: 1/10

גרפיקה: 3/10

משחקיות: 1/10

סאונד: 4/10

ציון סופי (לא ממוצע): נכשל

 

 

ביקורת מאת: מתן עוז

 

עידכון אחרון ( Monday, 24 August 2015 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker