מבזקים

יוביסופט סגרה היום עסקה עם חברת Black Been, לפיה יוביסופט תפיץ את משחקי החברה במהלך השנים 2011-2012. חברת BB מתמחה במשחקים כמו מוטור-בייק וראלי, לפיכך יוביסופט רואים בעסקה זו הגדלה משמעותית בנתח השוק שאינו מיוצג כל כך טוב במשחקיה האחרים. הנהנים הגדולים מהעסקה יהיו האירופאים שיזכו להנות מהפריסה המוגברת של שלוחות יוביסופט באירופה.

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Batman Arkham Knight הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 13 July 2015

ביקורת למשחק Batman Arkham Knight

הקדמה
על זה שהפלייסטישן4 הרבה יותר טוב מהאקסבוקס1 אין כמעט ויכוח בקהילת הגיימרים הישראלית. ה-PS4 פשוט קונסולה חזקה יותר, ובלי כל הבונוסים המיוחדים שהיא נותנת למשתמשים האמריקנים, אין לה הרבה יתרונות אמיתיים לעומת ה-PS4. בדור הקודם של הקונסולות זה לא היה ככה, האקסבוקס הייתה דווקא הקונסולה החזקה והאיכותית יותר והפלייסטישן3 הייתה הפחות משודרגת באביזרים ועם גרפיקה חלשה יותר. היתרון המשמעותי ש-PS4 צברו על פני ה-Xbox One, נובע לדעתנו בראש ובראשונה מההחלטה של מייקרוסופט לצאת עם מוצר שהוא הסנטר של הבית ופחות ממוקד לגיימרים.
אז PS4 יותר טוב מאקסבוקס, הבנו. מה עם ה-PC? למשתמשי ה-PC יש המון יתרונות. בואו נתחיל מזה שהם לא צריכים לפרמט פעמיים בשבוע את ההארד דיסק בשביל להתקין משחקים חדשים, הם פשוט מתקינים עוד הארד דיסק.. נמשיך בזה שהמחשבים הביתיים החדשים הפכו למפלצות גיימינג עם כרטיסי מסך מטורפים, טונה של זיכרון ומעבדים מתקדמים שמשאירים אבק לקונסולות. עם זאת, כאשר אנחנו מדברים על מה עדיף יותר: משחק לקונסולה או משחק ל-PC, התשובה היא לא תמיד PC.

Imageהסיבה העיקרית לכך היא התאימות: בגלל השונות הגדולה שיש בעולם המחשבים, נוצרת בעיה של תאימות. שלא כמו עבור הקונסולות שהמפתחים יודעים בדיוק עבור איזה מפרט הם מפתחים את המשחק. כשמפתחים משחק עבור משתמשי PC צריך לבדוק המון מפרטים כדי לראות שאין התנגשויות דרייברים ותאימות לכל מערכות ההפעלה השונות עם התוספות האישיות של המשתמש. בואו נוסיף לכך את העובדה שמפתחי ה-PC מנסים לקחת את הגרפיקה על לקצה, ואז תבינו למה המשחק Batman Arkham Knight מקרטע על 90% מהמחשבים שהפעילו אותו ולמה לקח למשחקים כמו GTA שנה אקסטרה להיות מפותחים עבור שחקני ה-PC. יש לכך גם סיבה לא רשמית: שחקני PC נוטים יותר לפירטיות מאשר שחקני PS4, לא בגלל שהם אנשים רעים יותר, אלא בגלל שהתכנים הפיראטיים הרבה יותר זמינים למשתמשי PC. 

בשורה התחתונה, כשמשחק כמו באטמן יוצא, שחקני PS4 נהנים ושחקני PC אוכלים את הלב, עד שיוצאת גרסה יציבה ל-PC ואז המגמה מתהפכת..

Image

 

על המשחק
המשחק Batman Arkham Knight הוא משחק פעולה מגוף שלישי, זהו המשחק הרביעי בסדרת משחקי באטמן ארקהם, ונחשב לפינאלה הגדול של הסדרה (הפרק האחרון). על אף שמדובר במשחק מתוך סדרת משחקים, המשחק Batman Arkham Knight עומד בזכות עצמו ומביא עלילה שלמה שכמעט ואינה נשענת על אירועי העבר, וגם כשיש כאלו הדמויות האחרות "מזכירות" לכם את אשר היה.
במשחק אתם תוכלו לשחק בתפקיד באטמן או לחליפין בתפקיד אחד העוזרים שלו, במלחמה העיקשת ברוע האינסופי ששוטף את העיר, על אף שהמשחק מתחיל עם הדחליל (Scarecrow) כנבל הראשי במשחק, מהר מאוד אתם תגלו שנבלים לא חסרים ושהמשחק "פותח את כל הקלפים" ומשתמש כמעט בכל נבל שהוא יכול להביא, כולל להחיות מתים ולהמציא יצורים חדשים. המשחק מצליח להביא מגוון שונה של מצבי לחימה וסביבות שונות בהן על באטמן לנווט את דרכו, לשחקנים יצפו אתגרים מחשבתיים רבים והמון הפתעות בעלילה.

Image

 

גרפיקה
הרבה דובר על הגרפיקה של המשחק Batman Arkham Knight, ככל הנראה ההבדלים המשמעותיים נמצאים דווקא אצל משתמשי ה-PC, כי אומנם כשמסתכלים על הגרפיקה ב-PS4 שמים לב שמדובר בגרפיקה איכותית,  אבל בואו נישאר בפרופורציות: הרבה משחקים כולל FC4, Middle earth, ומורטל קומבט הגיעו ממזמן לשיא היכולות של הקונסולה והפיקו ממנה את המירב.  אז מה מיוחד במשחק באטמן? ובכן, אנחנו הגענו למסקנה שהמשחק Batman Arkham Knight פשוט לוקח את היכולות הגרפיות של המערכת צעד אחד יותר ממה שהיא מסוגלת לתת. זה אומר שהקונסולה אומנם תריץ את המשחק חלק, אבל תתאמץ מאוד (המאווררים עובדים כמו מטורפים) ובנוסף בכל פעם שתצאו ל-Share תגלו שהקונסולה בקושי זזה ולוקח לה חצי דקה להטעין את הפונקציה Share ועוד חצי דקה לכבות אותה. בשורה התחתונה הגרפיקה אכן טובה מאוד, מכבידה על המערכת ולא מגיעה לרמה שהציגו בתערוכות עבור משתמשי ה-PC.

Image

 

סאונד
הסאונד של המשחק איכותי, אתם כמובן יכולים לבחור את ההגדרות המדויקות של הרמקולים, כולל הרמקולים שיושבים על השלט: האם אתם מעוניינים שיעבדו או לא. המוזיקה של המשחק איכותית והולכת יד ביד עם הדינמיקה של המשחק, בדרך האיכותית ביותר שמוזיקה יכולה להעביר את הסטטוס שלכם במשחק, ולאורך כל המשחק לא יצא לי להיתקל במצב שבו יש סתם כך מוזיקה של אקשן בלי שיהיו אויבים בסביבה ולהיפך. אלמנטי הקריינות והדיבוב איכותיים במיוחד, כל הטקסטים המוקראים ברורים, שזה חשוב מאוד בכדי להבין את העלילה, וכמובן גם האפקטים נשמעים אמיתיים כל כך שאתם נכנסים עמוק לתוך המשחק ומרגישים שמדובר בסביבה אמיתית, וכל זה בזכות אפקטי הסאונד המעולים.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
גולת הכותרת של המשחק Batman Arkham Knight זו העלילה של המשחק ולכן נתחיל את הסעיף הנוכחי מהעלילה: מדובר בעלילה איכותית ובנויה כהלכה, עם המון הפתעות וטוויסטים שמצליחים להשאיר אתכם מרותקים מול המסך שעות על גבי שעות. לשחקן לכאורה יש את האפשרות לבחור לעצמו את העלילה ואת המשימות בהן הוא מעדיף להתקדם. אך כדאי להבחין בין משימות צד שתורמות בעיקר נקודות החשובות לפיתוח הדמות, לבין המשימה הראשית שבד"כ תחכה בסבלנות אין קץ לבאטמן הגיבור שיבוא להשלים אותה.

Image

 

השליטה במשחק לא פשוטה ולא טריוויאלית, לקח לי לפחות כמה שעות עד שהטמעתי לחלוטין את הסידור של הכפתורים. תוסיפו לכך את העובדה שככל שתתקדמו במשחק כך יתווספו לעם עוד גאדג'טים ועוד מהלכים ותבינו ששחקן שלוקח הפסקה לשבוע יכול ללכת לאיבוד בים המקשים והאביזרים. למזלנו למשחק יש טוטרינג מעולה שדואג להזכיר לכם את המקשים וגם לרמוז לכם על פתרון התעלומות מדי פעם.

אם השליטה במשחק יכולה להיות טיפה קשה בהתחלה, הניווט עם הדמות אל המטרה יכול להיות מתסכל, בעיקר לאור העובדה שבמרחקים קצרים הסימון על המפה הולך לאיבוד. לשם כך המציאו את המוד "בלש" שמאפשר לכם להיות צ'יטרים ולראות דרך קירות, לדעת מה קרה בחדר לפני חצי שעה ולאתר כפתורי פעולה וחפצים שקשורים לקווסט. כמו שהזכרנו קודם זהו מוד חביב שמאפשר לכם לראות את היריב דרך קירות, לכן בהמשך המשחק יש בוט מיוחד שיודע לזהות אתכם אם תשתמשו במוד יותר מידי זמן בקרבתו.

Image

 

הבטמוביל זו למעשה הבשורה הגדולה של המשחק, כלי רכב רצחני שלא רואה עמודי בטון ממטר. אם תשאלו אותי היה עדיף לגוטהם שישארו הונדליסטים ברחוב ורק שלא יגיע הבטמוביל. זהו רכב סופר הרסני ששום דבר כמעט לא עוצר אותו, או כמו שהיריבים מכנים אותו "מכונית טנק". אם תשאלו אותי, הבטמוביל הוא למעשה חיקוי של הרובוטריקים. לא נעים להגיד את זה ולכאורה ניסו להמציא את הגלגל. אבל השליטה בבטמוביל כמו גם המראה הכללי שלו והמצבים בהם הוא מתפקד גורמים לנו להרגיש שמדובר בעוד משחק ממשחקי הרובוטריקים (אחלה סדרה אגב). אחד השימושים היעילים יותר של הבטמוביל היא בחילוץ באטמן ממארבים לתוכם הוא נפל, לשם כך באטמן יכול לתפעל את הרכב באמצעות שלט רחוק ולשלוט בו כל עוד הוא בטווח קליטה.

הבריונים במשחק כמו גם הנבלים הגדולים, לא סותמים את הפה. זה אומר שיש לכם דיאלוגים 24/7, אתם יכולים לשבת ולהאזין לדיאלוגים, מרביתם משעשעים. אבל אחרי חמישה שישה משפטים תבינו שמדובר בדיאלוגי לולאה ולכן תעדיפו להתקדם הלאה ולהפסיק לבזבז זמן בלהקשיב לבוטים של המשחק.

האביזרים של בטמן, זה אוצר בלום, פשוט אינספור גאדג'טים שרק הולכים ומשתפרים עם ההתקדמות במשחק. עליה וקוץ בה, השימוש במרבית הגאדג'טים הוא לא הכי טריוויאלי, בעיקר בגלל שאתם צריכים ממש להתאים את הגאדג'ט לסיטואציה בה אתם נמצאים, והרבה פעמים תצטרכו לקבל הדרכה צמודה שתגיד לכם איך בדיוק באיזה אביזר אתם צריכים להשתמש ואיך אתם משתמשים באותו הגאדג'ט.

Image

 

היריבים של באטמן רק הולכים ומשתדרגים עם המשחק, למרות שגם המון מתפרע יכול להיות מסוכן אם אתם רצים לתוכו בלי הבחנה, היריבים האמיתיים הם אלו שמצויידים באביזרים מיוחדים משלהם או בכח אש חזק במיוחד. הבאסה הגדולה במשחק היא שבאטמן לא הורג באמת את היריבים שלו וגם אחרי שתרססו את היריבים שלכם עם הבטמוביל, עדיין תגלו שהם רק התעלפו ונמצאים במצב של חוסר הכרה. זה נכון שבטמן דוגל בטוהר הנשק, ויש לו עקרונות. אבל פאקינג משחק אחרון בסדרה, אז תנו לגמור אחת ולתמיד את כל הרעים... החיים של באטמן קצובים פר קרב, זה אומר שאתם מתחילים את הקרב עם X חיים ורק אחרי שתחסלו את כל היריבים החיים שלכם יתחדשו. מהסיבה הזו אתם תעדיפו הרבה פעמים את אסטרטגיית היתוש שעוקץ ובורח על פני אסטרטגיית השור הזועם שתוקף בהפתעה ובמלא העוצמה את היריבים. שבוחנים את האינטיליגנציה של היריבים, מגלים שבסך הכל מדובר ביריבים מאוד מתוחכמים שחותרים למגע שצריך ובורחים רגע לפני שהם הולכים להפסיד, מסתובבים בקבוצות ומנסים לחפות אחד על השני. טיפה התאכזבתי מהדרונים ברמה הנמוכה שעומדים ומחכים שתתפור אותם עם הבטמוביל. זה נכון שהם בוטים עד הסוף אבל הייתי שמח אם גם הדרונים ברמה הנמוכה היו מנסים לבצע תרגילי התחמקות.

Image

 

אחד הדברים המגניבים יותר במשחק זו האפשרות להחליף שחקן ולהלחם לצד עוד שחקן (בוט) באותה הזירה: מסתבר שבאטמן לא לבד בקרב האחרון. ואם כל הרשעים המרושעים התאגדו מצד אחד, אז מהמתרס השני יש את באטמן וחבורתו. חלק מהדמויות במשחק ישתלבו בעלילה הראשית, בעוד שכדי לפתוח את השאר יהיה עליכם לבצע משימות צד.

המשחק Batman Arkham Knight הוא משחק לשחקן היחיד, ואתם יודעים מה? טוב שכך! המשחק מלא באינספור משימות צד, חידות שפזורות ברחבי העיר ואלפי מסיחי דעת שלא היו מאפשרים לכם ליהנות מהם לו הייתם משחקים בסגנון קו-אופ. המשחק עצמו הוא משחק לא ארוך במיוחד וניתן לסיים את העלילה + חלק נכבד ממשימות הצד תוך כמה ימים, אבל אם היה מדובר במשחק קו-אופ, הייתם פשוט רצים את המפה וגומרים את המשחק תוך כמה שעות בלי להנות ממנו באמת.

Image

 

סיכום
המשחק Batman Arkham Knight הוא משחק טוב, אפילו מעולה. המשחק מגיע אלינו בשנה מעולה של משחקים איכותיים כמו Witcher, FC4, , MKX, Dying light, Mordor, שיכולים בכיף להתחרות כל אחד על קטגוריית המשחק הטוב ביותר של שנת 2015. המשחק Batman Arkham Knight המתנהל בסגנון משחק פעולה מגוף שלישי, מספר את סיפורה של העיר גוטהם תחת מה שנראה כמתקפה המשולבת הנוראה מכל שהעיר עברה. במשחק באטמן היוצרים מאפשרים לשחקנים ליהנות לא רק מכישורי הקרב וההתחמקות של באטמן, אלא גם משלל אביזרים, מנהיגה פרועה בבאטמוביל ומשליטה בדמויות משנה שמתבלות את המשחקיות והעלילה כאחד. הגרפיקה של המשחק Batman Arkham Knight טובה מאוד, היא מוציאה את המירב מקונסולת ה-PS4 ולפי שעה זו גם הפלטפורמה היציבה ביותר לשחק בה את המשחק על הרמה הגבוהה ביותר. (למעט כמה שחקני PC ברי-מזל ועתירי מזומנים). המשחק מציב בפני השחקן אינספור משימות ואתגרים שהופכים את הסיפור לאמיתי הרבה יותר. העלילה של המשחק איכותית ומפתיעה כאחד והיא מצליחה להרים את המשחק לגבהים שלא חשבנו שאפשר להגיע אליהם.

האם המשחק שווה את הכסף?
כן, ללא ספק Batman Arkham Knight הוא משחק איכותי ומושקע ששווה קניה.

 

ציונים
גרפיקה: 9
סאונד: 10
משחקיות: 9
עלילה: 10
אינטיליגנטצית יריבים: 9


ציון סופי: 9.7

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker