מבזקים
EA הכריזה שהמשחק "צמחים נגד זומבים 2" הוא המשחק המוצלח ביותר בהיסטוריית משחקי המכשירים החכמים, עם למעלה מ-16 מליון הורדות בחודש האחרון. מקריאת הנתונים שפרסמו EA על המשחק מבית פופ-קאפ עולה עדות מצמררת: בתקופה הקצרה שהמשחק קיים, שחקנים הספיקו לבזבז מול המכשירים החכמים שלהם למעלה מ-25 מליון שעות משחק! שהם בממוצע נזק של כמליארד שקלים. כמובן שאנו אומרים זאת כקטע של סאטירה, ואנו מאחלים בהצלחה ל-EA ופופ-קאפ עם המשחק המוצלח. עוד עובדות מסקרנות על המשחק תוכלו ללמוד בכתבה הרשמית כאן:

לקריאת הכתבה

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Heroes of the Storm בטא הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 02 July 2015

ביקורת למשחק Heroes of the Storm בטא

הקדמה

לאחר ההצלחה המסחררת של משחקי הMOBA  - Multiplayer Online Battle Arena, ביניהם, DOTA 2  ו  League of Legends, הגיע זרם עצום של משחקים בז'אנר ה-MOBA אשר מנסים גם הם לגנוב קצת מאור הזרקורים של המובילים בז'אנר: אותם אלו שצוינו מקודם.
 אבל כשמדובר במשחקים חדשים, חלקם מצליחים בצורה לא רעה בכלל וחלקם לא שורדים חודשים בודדים. בביקורת הנוכחית ננסה לנבא לאיזו קטגוריה משתייך המשחק
Heroes of the Storm :
לצד המצליחים או לצד הכישלונות?

 Imageעל המשחק
המשחק Heroes of the Storm הוא משחק בז'אנר הMOBA- מבית החברה Blizzard Entertainment שלאחרונה התחילה להכנס לז'אנר במלא המרץ. במשחק ישנם אלמנטים רבים אשר מוכרים לנו ממשחקים אחרים בז'אנר, אך עם זאת המשחק מביא גם לא מעט אלמנטים חדשים, שאני כגיימר רואה בפעם הראשונה ואלמנטים שכאלה בהחלט מכניסים קצת פלפל לנוסחה הידועה של משחקי ה-MOBA.

גרפיקה
הגרפיקה עצמה היא מעולה, בין אם מדובר בשלב בחירת הדמות למשחק או במשחק עצמו, הגרפיקה לא מאכזבת כלל.
כמו כן, במשחק יש הגדרות אופטימיזציה רבות אשר מאפשרות לכם להתאים את הגרפיקה למחשב שלכם וליכולות שלו.

במשחק לא נתקלנו בבעיות גרפיות שונות אך לפי העדכונים שהחברה מוציאה ניתן לראות שישנן עדיין בעיות גרפיות בהן שחקנים יכולים להיתקל וחלק ניכר מהעדכונים מוקדש לתחום הגרפיקה, מה שאומר שמעת לעת יש עדיין סיכוי שתיתקלו בתקלה גרפית.

Image

 

סאונד
הסאונד אף הוא אינו מאכזב כלל. בתפריט הראשי, בלובי או בשלב בחירת הדמות תהנו ממוזיקה שמכינה אתכם לקרב הגדול העומד לפניכם, ובמשחק תהנו ממוזיקה שיותר מכניסה אתכם לאקשן. הסאונד מהיכולות השונות של הדמויות מרגיש כאילו באמת פגעתם באויב שלכם, אף על פי שישנם מספר אפקטים שהבחנו שלא בדיוק מתאימים ליכולות שהפעלתם ונשמעים טיפה חלשים ביחס להתקפה בפועל.
כמו לגרפיקה, גם לסאונד יש מסך אופטימיזציה מפורט והאפשרויות לא נגמרות בלהגביר ולהחליש את הקול במשחק...

 

על המשחק
העלילה של המשחק היא ללא ספק דלה מאוד: מתחילת היקום ועד עתה, בחלקים שונים בגלקסיה, הגיבורים נלחמו נגד הרשעים. עד שקרעים משונים החלו להפתח בכל חלקי הגלקסיה, ושאבו לתוכם דמויות שונות לתוך תהום שנקראת "הנקסוס". בתוך הנקסוס נוצרים קרבות ממושכים בין הדמויות וזוהי למעשה זירת המלחמה האולטימטיבית. איש לא יודע כיצד הנקסוס נוצר, אף כי כוח רשע כלשהו היה חייב ליצור את הקרעים הללו.
Image

 

 

המשחק בנוי לקרבות של 5 שחקנים על 5 שחקנים. הוא מכיל מפות רבות עם מטרות שונות במעט לכל אחת מהן, כאשר אסטרטגיה, שיתוף פעולה והחלטות בין-רגע הם המרכיבים המרכזיים והחשובים ביותר בכולם.


Image

 

במשחק יש כמה וכמה אפשרויות משחק; Training, Versus AI, Quick Match, Hero League, Team League ו- Custom Games.

Training -  השחקן יתאגד יחד עם 4 שחקנים אשר נשלטים ע"י המחשב (AI) כנגד 5 אויבים אשר נשלטים ע"י המחשב (AI). נצחון לא יקנה לשחקן כסף או יחשיב זאת כמשחק במשימות היומיות.

Versus A.I – השחקן יתאגד יחד עם 4 שחקנים כנגד 5 אויבים אשר נשלטים ע"י המחשב (AI).

Quick Match – השחקן יתאחד יחד עם 4 שחקנים כנגד 5 אויבים אחרים.

Hero League – מרמה 30 יתאפשר לשחקן לשחק כיחיד או עם קבוצה מאורגנת מראש משחק כנגד 5 שחקנים. בדומה לranked game במשחקים שונים, המשחק יקנה לשחקן נקודות בעת נצחון או תשלול מהשחקן נקודות בעת הפסד אשר מבססים את המיקום שלו במערכת הדרגות של המשחק.

 

Team League  - מרמה 40 תאפשר לשחקן לשחק עם קבוצה מאורגנת מראש של 5 שחקנים כנגד קבוצה מאורגנת מראש של 5 שחקנים אחרים. המשחק דומה למשחקים בHero League בביסוס הדרגה של הקבוצה במערכת הדרגות של המשחק.

Custom Games – השחקן ייצור חדר משחק משלו ותתאפשר לו לבחור מפה, להזמין שחקנים שונים או להוסיף שחקנים שנשלטים ע"י המחשב (AI) כרצונו.

 

פרט לכך, נכון לעכשיו ישנן 7 מפות שונות למשחק, החלק היפה הוא שבכל מוד מלבד לCustom Games לא תתאפשר לשחקן אפשרות לדעת באיזו מפה הוא עומד לשחק עד שיתחיל שלב הטעינה של המשחק: אלמנט ההפתעה.

 

שבעת המפות במשחק הן: Tomb of the Spider Queen, Sky Temple, Garden of Terror, Haunted mines, Cursed Hollow, Dragon Shire, Blackheart's Bay.

בכל מפה ישנו טוויסט מסוים ומטרה שונה במעט מהשנייה. כמו שצוין קודם לכן, לשחקן אין אפשרות לדעת מה תהיה המפה חוץ מב- Custom Games ולכן יש להכיר את המפות לפני כן בצורה בסיסית (רצוי באימון).

Image

 

Tomb of the Spider Queen – במפה תצטרכו לאסוף מן קריסטלים אשר תצטרכו להחזיר לאחד משתי הנקודות האפשריות במפה, לאחר שתגיעו למקסימום נקודות שכתובות לכם בצד, תזמנו עכבישה ענקית בכל אחד משלושת המסלולים שתעזור לכם לתקוף את ההגנות של האויב, כמו כן, בזמן הזה שהעכבישות הענקיות מזומנות לאויבים לא תנתן האפשרות להחזיר את הקריסטלים שהם אספו לנקודות ההחזרה.

 

Sky Temple – במפה תצטרכו לכבוש את המקדשים ולהרוג את השומרים שלהם, למקדש שברשות הקבוצה שלכם יש פוטנציאל לעשות נזק להגנות של האויב, וכן להפך.


Garden of Terror – המפה מכילה מחזורים של יום ולילה. בזמן הלילה, מפלצות שונות ברחבי המפה יזומנו, כאשר תביסו אותם הם יזרקו זרעים, קבוצה שתאסוף 100 זרעים תוכל להפוך אחד מהשחקנים שלה לGarden Terror, מפלצת ענקית עם שלוש יכולות שונות בעלת כמות חיים גבוהה, המפלצת תעזור לקבוצה להרוס את ההגנות של האויב.


Haunted Mines – בשונה משאר המפות, המפה מכילה רק שני מסלולים. כל כמה זמן מפלצות יזומנו בתוך המכרה, השחקנים יצטרכו להכנס למכרה, להביס את המפלצות ואת הבוס, לאסוף את הגולגלות שהם זורקים בעת מותם. כאשר כל המפלצות מובסות במכרה יזומן גולם אחד לכל קבוצה, הכוח של כל גולם מבוסס על כמות הגולגלות שהיא אספה במכרה. הגלמים יעזרו לכל קבוצה להרוס את ההגנות של האויב.

 

Cursed Hollow – במפה תצטרכו להלחם על היכולת לאסוף tributes. כאשר קבוצה מסוימת אוספת שלושה tributes, הקבוצה הנגדית תקבל קללה אשר תגרום לכל היצורים שלה למות במכה אחת ומכל ההגנות שלה תשלל האפשרות להגיב להתקפה.

 

Dragon Shire – במפה תצטרכו להשתלט על שתי נקודות. כאשר קבוצה אחת שולטת על שתי הנקודות בו זמנית, תנתן לה האפשרות להפוך את אחד השחקנים שלה לDragon Knight – לו יש שלושה יכולות חדשות והוא בעל חיים גבוהים בהרבה. הDragon Knight  יעזור לקבוצה להרוס את ההגנות האויבות.

 

Blackheart's Bay – במפה תצטרכו לאסוף מטבעות ולהחזירם לספינה של הפיראט בלאקהארט, בכל פעם שקבוצה תגיע למקסימום שכתוב לה הספינה תשגר אבני בליסטרה לעבר ההגנות של האויב.

 המטרה שהנכם צריכים להרוס במשחק על מנת לנצח נקראת Core (ליבה).
מה שמפריד ביניכם לבין ה-
Core הם שני מבצרים, כאשר לכל מבצר יש מבנים משלו: שני מגדלים ((towers, שער ((gate, מזרקת ריפוי healing fountain)) ומצודה (keep). בשונה במעט משאר המשחקים, המגדלים מכילים תחמושת וכאשר תגמר להם התחמושת הם יפסיקו לתקוף את האויבים. השערים יאפשרו מעבר לקבוצה שלכם אך לא לקבוצה האויבת עד שיהרסו אותם. מזרקת הריפוי תאפשר לשחקן מהקבוצה לשתות ממנה ועל ידי כך לחדש מאנה וחיים באופן הדרגתי. המצודה גם כן תוקפת את האויבים.

אחד הדברים הייחודיים במשחק היא מערכת הexperience- (XP): במשחקים אחרים בז'אנר הMOBA, לכל שחקן יש את מד הXP- האישי שלו וכך הוא עולה רמות במשחק, אך לא כאן.
ב
Heroes of the Storm ישנו מד XP אחד לכל קבוצה אשר משותף לקבוצה כולה, וכל XP שהיחיד יקבל יתרם למד, כך שכל השחקנים בקבוצה אחת יהיו באותה רמה בכל זמן המשחק.

בנוסף למערכת ה
XP  המשותפת, במשחק ישנה מערכת חפצים מיוחדת, או בעצם אין: במשחק League of Legends לדוגמא, השחקן יכול לקנות חפצים אישיים עם הזהב שמשיג במהלך המשחק, אך במשחק Heroes of the Storm מערכת החפצים הידועה בכלל משחקי הMOBA שונתה למערכת שידרוגים, כל כמה רמות לשחקן תנתן האפשרות לבחור Trait אחד מרשימה מסוימת שתנתן לו. הTraits- נותנים שידרוגים מסוימים ליכולות האקטיביות של השחקן, ליכולות הפאסיביות של השחקן או אפילו יקבל חפצים שעושים משהו כאשר השחקן יפעיל אותם.
Image


עוד משהו קטן בנוגע ליכולות, ברוב המשחקים בז'אנר - השחקן מקבל נקודות שאיתם הוא יכול לקבל יכולת, או לשדרג יכולות שכבר קיבל. אך בHeroes of the Storm השחקן מקבל מהרמה הראשונה גישה לכל היכולות, ובאמצעות ה-Traits יוכל לשדרג אותם כרצונו.

במשחק ישנן דמויות חינמיות שמתחלפות מדי שבוע וכאשר תעלו רמות עם דמות שאינה ברשותכם, ההתקדמות שלכם תשמר לעד.

את כל הדמויות שתפגשו במשחק כבר ראיתם במשחקים שונים כמו World of Warcraft וStarcraft-, כך שאם אהבתם דמות מסוימת במשחקים השונים של Blizzard סביר להניח שתראו אותה במשחק, ואם לא תמיד יש את הסיכוי שתראו אותה בעתיד הקרוב כדמות DLC.


אך מחוץ למשחק לא הכל מדהים וזוהר. על מנת להשיג שחקנים חדשים תצטרכו לבזבז בין 2000 ל10,000 מטבעות כסף, וכאשר מקבלים בסביבות ה30 מטבעות אחרי משחק הדבר לא הופך את המשימה לקלה ביותר.
אז כיצד בכל זאת אפשרי לקנות דמות בלי לחרוש במשך ימים ולילות ארוכים? בכל יום תקבלו משימה יומית אחת כאשר תסיימו אותה תקבלו סכום מסוים של מטבעות, בנוסף, כל כמה רמות שתעלו עם השחקן שלכם מחוץ למשחק תקבלו סכום מכובד של מטבעות, כמו כן כאשר תעלו רמות עם דמות מסוימת מחוץ למשחק תקבלו גם כן סכום לא רע של מטבעות שבהחלט יעזרו לכם לקנות דמויות חדשות.
Image

 

וכמובן, שאיך אפשר בלי תחפושות לדמויות ו-mounts חדשים במשחק free to play. תרצו לקנות תחפושת לדמות שלכם? הנה הלכו להם 10 אירו. רוצים לקנות mount חדש? הנה הלכו להם עוד 10 אירו. מעת לעת ישנם הנחות של 50% לתחפושות רנדומליות, מה שקצת מדרבן את הרצון לקנות תחפושת חדשה ולתמוך באותו הזמן במפתחים.

 

לסיכום
המשחק Heroes of the Storm בהחלט מוסיף הרבה לז'אנר הMOBA ומהווה תחרות רצינית לשאר המשחקים בז'אנר. המשחק נותן לשחקן הרגשה של חידוש ותתאים לחלוטין לשחקני MOBA ותיקים ולכאלו שלעולם לא נגעו במשחקים בז'אנר בעבר. אז למה אתם מחכים? רוצו להוריד את המשחק!
הציונים ניתנו על גרסת הבטא, עלולים להיות שינויים בית גרסה זו לגרסה הסופית.

ציונים
גרפיקה:8
סאונד: 10
משחקיות: 10

עלילה:6


ציון סופי: 8.5

 

 

עידכון אחרון ( Thursday, 02 July 2015 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker