מבזקים
היום זהו היום האחרון לפעילות של ארגון ה-CPL, אין בן אדם אחד שמשחק CS ולא יודע על מה מדובר שאומרים CPL, אבל מהיום שלושת האותיות הללו הופכות להיסטורי. התחרות הקשה בעולם הקלאנים הכבידה על הארגון ולמרות השם העולמי והמקצועיות יצאה היום הכרזה על סגירה.
להודעה הרשמית: http://www.thecpl.com/?p=1920
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק WWE2K15 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 2
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 11 December 2014

ביקורת למשחקWWE2K15 - WWE 2015

הקדמה
טוק טוק דפיקה בדלת, אני פותחת ומי עומד שם אם לא "האדמין" בכבודו ובעצמו, בידו מעטפה ובלי לבקש רשות הוא פותח את המקרר, דוחף לתוכו את הראש כשהוא אומר, "הבאתי לך משחק לביקורת, מה אין לך בירה"? 
הבירה בקירור המהיר עניתי, איזה משחק?
WWE, ענה וכבר הספיק להכניס את הדיסק לקונסולה.
מה אני קשורה ל-WWE? שאלתי, מילא Just Dance או סימס4, אבל היאבקות?
את יודעת מה? בואי נעשה משחק אחד ואם לא תרצי אני לוקח את הדיסק והולך.
הסכמתי, המשחק עלה וכבר בתפריט הראשי הופיע חתיך עולם, שרירי וסקסי עם מבט שיכול להפיל ממותה מיוחמת. אמממ... חייכתי לעצמי באיפוק שנעלם שנייה אחרי שבחרנו שחקנים והמתאבקים נכנסו לזירה. איזה חתיך, פלטתי ואדמין חייך בזווית העין.
הקרב התחיל ואני כמובן הפסדתי, טוב זה היה צפוי - אחרי הכל אדמין מכיר את המשחק עוד מהתקופה שקראו לו WWF ואני הייתי עסוקה בללטוש עיניים בטנגות הצמודות של המתאבקים בתקווה שיש תרגיל שגורם להן להיקרע לגזרים..
"עוד משחק" אמרתי
"לא, אני צריך ללכת".
"נו בבקשה עוד משחק"...
אחרי שלוש שעות וארבע בירות האדמין הלך, הדיסק נשאר אצלי לביקורת...

Image

 


על המשחק
המשחק WWE 2K15 הוא משחק היאבקות מבית 2K, זהו משחק שמבוסס על תחרויות ההיאבקות מליגת ה-WWE ומעביר באופן די ריאליסטי את חווית ההיאבקות בזירה ומחוצה לה. בגדול המשחק מחולק לשלושה חלקים: בניית קריירה לשחקן אנונימי, זהו גם החלק עם "העלילה". קרבות זירה מקומיים. וקרבות זירה מרובי משתתפים. מבחינת תכנים היוצרים של המשחק מתבססים על דמויות ואירועים אמיתיים שקרו, כך שלשחקנים תהיה ההזדמנות לשחזר אירועים וקרבות היסטוריים ולשחק עם הדמות האהובה עליהם. המשחק הנוכחי מגיע עם חוברת הדרכה קצרה ועם ערכת DLC של סטינג.

Image

גרפיקה
את הגרפיקה אני מחלקת לשני חלקים: גרפיקה מחוץ לזירה וגרפיקה במהלך הקרבות בזירה: מחוץ לזירה ובעיקר בקטעי המעבר הגרפיקה פשוט מדהימה, אין דברים כאלה, המתאבקים נראים חתיכים מיוזעים ושריריים שקשה להאמין. לעומת זאת חלק מהקסם הולך לאיבוד בזירה. בואו נתחיל עם הדבר הראשון ששמתי לב אליו: "החבילה" של המתאבקים לא תאמה את הגודל והגבריות שהם מציגים, כאילו הם עברו סירוס או צנזור, תחליטו בעצמכם. באופן אישי אני די התאכזבתי. עדיין נותרנו עם מתאבקים שריריים בלבוש מינימאלי שמתחככים אחד בשני בזירה, שזה כשלעצמו די מדליק, אבל הרמה הגרפית באופן כללי יותר נמוכה מזו של קטעי המעבר והייתי שמחה לו גם במהלך הקרבות הרמה הגרפית הייתה נשארת גבוהה מאוד.
על אף כל זאת, בסך הכל המשחק מציג גרפיקה איכותית ביותר, עם כמה הצעות לשיפור שאפשר להכניס בדמויות...

Image

סאונד
משהו בסאונד לא היה נשמע לי תקין לחלוטין: אי סינכרון מושלם בין הגרפיקה והסאונד. ואז הגיע העדכון ששיפר באופן משמעותי חלק גדול מהבאגים בסאונד אבל לדעתי עדיין נותרו באגים שרצוי שיסדרו בעדכון הבא. יצא לי בזמנו לראות את WWE 2K14, ולמען האמת אני לא חושבת שיש הבדל כל כך גדול בין האפקטים והסאונד של המשחק הקודם לבין האפקטים שמוצגים במשחק הנוכחי. או במילים אחרות: היוצרים של המשחק פעלו לדעתי לפי העיקרון אם זה עובד, אל תנסו לתקן את זה.

Image

המשחק והשליטה במשחק
השליטה במשחק הייתה בהתחלה כמעט בלתי אפשרית: כל מה שידעתי לעשות היה לתת מכה (ריבוע), לתפוס (איקס) ולנסות לרתק את היריב (עיגול). הדרכה משמעותית שתעזור לי להשתלב במשחק לא קיבלתי וגם ההדרכה שניתנה ממש לא הייתה מספקת לדעתי. כאילו כל השחקנים כבר יודעים איך לשחק ורק אני סתומה. אז מסתבר שיצאתי אהבלה ובזבזתי שבוע שלם על לנסות ללמוד לבד את המהלכים כי למשחק מצורפת חוברת ובה יש הסבר מעולה על המהלכים הבסיסיים ועל המתקדמים כאחד. מה שהצליח להרגיז אותי יותר מכל הייתה מהירות התגובה שמצפים מכם כדי לעשות רוורסל או כדי להימנע מהפסד: אתם צריכים להיות סופר חדים, ממש מהירים וללכוד את הרגע הנכון על עשירית השנייה, עברה עשירית שנייה? אכלתם אותה.

Image

הדבר שהכי נהניתי ממנו במשחק הייתה הקריירה, או יותר נכון לבנות את הדמות שלכם, שאת הקריירה שלה אתם משחקים. בבניית הדמות עומדות בפניכם פשוט אינספור אפשרויות, החל מהגובה והמשקל של הדמות ועד להנעלה והקעקועים שיהיו לו על המרפק הימני. אני כישראלית גאה דאגתי שלאריה הקטנטן שלי יהיה את דגל ישראל חקוק על הגוף, ולבוש מינימאלי כמובן.
עכשיו בואו נגיד את האמת, הכניסו את דגל ישראל רק בגלל פוליטיקה ולא פוליטיקה לטובתנו, כי מיד מתחת לדגל ישראל יש גם את דגל הפלישתים; שאני רואה שמתוך 192 מדינות שיש בעולם בחרו בישראל ובדגל של אנשים שרוצים מדינה, אני מבינה שיש כאן המון פוליטיקה ופוליטיקה לא נקייה במיוחד. אבל בואו ננסה להסתכל על החצי הכוס המלאה לפחות יש כאן את הניסיון להתחנף ולשים את דגל ישראל, וברור לכולם שבלי הסכסוך היו שמים במקומנו את קטאר או מוזמביק.

השלב הבא בקריירה זה לשחק בקרב "סינון" כדי שידעו את מי להחתים, מה שמזכיר את הסינונים במשחק NBA, זו לא תהיה הפתעה גדולה אם אני אספר לכם שאתם מפסידים בקרב המכור מראש, אבל המאמן אוהב את איך שנלחמתם ולכן מחתימים אתכם על חוזה של טירונים. השלב הבא זה קרבות אימונים, כאלה שיאפשרו לכם לצבור נקודות גם כשתפסידו ובלי לפגוע בסטטיסטיקה של הדמות. במחנה האימונים אתם פוגשים בפעם הראשונה את האפשרות להשפיע על התכונות של השחקן (עוצמת מכה, עמידות, זריזות וכן הלאה) ומאוחר יותר גם על יכולות מיוחדות ועל סקילים. אחרי הביקור הדי מחזק שלכם במחנה האימונים תתחילו את הקריירה, אבל זה לא הסוף עם מחנה האימונים: פעם בשבוע אתם יכולים להיכנס שוב למחנה האימונים בכדי לשפר ולחזק את הדמות שלכם ובכך להעלות את הסיכוי שלה לנצח את הקרב הבא. אל תוותרו על מחנה האימונים.

Image

מי שיחפש יותר מידי עלילה לא ימצא אותה בקריירה שלי ובטח שלא בקרבות הזירה המיידיים. איפה שכן תמצאו את העלילה או חלקי עלילה זה דווקא בשיחזורים של קרבות ראווה היסטוריים (2K Showcase). השיחזורים בנויים ממש כמו סדרת טלוויזיה עם פרומו, קטעי וידאו, רקע על הסיכסוך ואפילו ראיונות עם הדמויות לפני שמתחיל הקרב. זה מדהים אבל מסתבר שישבתי לראות שעה שלמה של סרטוני WWE בלי לשים לב מרוב שהם ערוכים טוב. אחד הקרבות המשמעותיים והמרשימים ביותר הוא הקרב של John Cena עם CM Punk, רגע אמרתי שהקרב הוא משמעותי ומרשים? אולי במציאות, במשחק הקרב היה קל מידי ונראה יותר כמו התעללות ולא קרב בין אלוף לטוען לכתר האלוף.

Image

אפשרויות המשחק שעומדות בפניכם הן מגוונות מאוד, בסגנון החופשי אני הכי נהניתי מאחד על אחד בסגנון הקלאסי. אבל יש גם את האפשרות של "איום משולש", קרב של 4 אנשים, ואם זה לא מספיק לכם אפשר להעמיס את הזירה בשישה שחקנים שנלחמים שלוש על שלוש. הבלגאן שהולך בזירה בשלוש על שלוש זה כבר משהו שקשה מאוד לתאר, עם זאת אני בטוחה שאנשי הכאוס יבחרו באפשרות Royal Rumble שזה שלושים שחקנים שנכנסים אחד אחרי השני, כולם נגד כולם, כשהמטרה היא להעיף את כל המשתתפים האחרים מהזירה והמנצח לוקח את כל הקופה. בלגאן אחד גדול כבר אמרתי? סגנון המשחק המועדף עלי כפי שכבר הזכרתי הוא הסגנון הקלאסי, אבל מעבר לכך יש גם את האפשרות לשחק בחוקי אקסטרים או בתוך כלוב ברזל עם עוד חמישה שחקנים, כשההגדרה Hell in a cell, מתארת במדויק את מה שהולך בזירה. הגיעו החברים? תעשו טורניר, בשלושה סגנונות משחק שונים!

Image

את המשחק אתם לא מתחילים עם כל השחקנים זמינים, בכדי לפתוח את כל השחקנים יהיה עליכם לצבור שעות משחק וניסיון ומרגע שתבינו איך לשלוט במשחק זה יהפוך לאתגר אפשרי ביותר, בעיקר בגלל המגוון הגדול של סגנונות המשחק שעומדים לרשותכם.

 

סיכום
נתחיל מחסרונות ויתרונות:
יתרונות:
א. מתאבקים חתיכים.
ב. אתגר וסיפוק אדיר לנצח אורחים וחברים.
ג. מתאבקים חתיכים מתחככים זה בזה בלבוש מינימאלי.
ד. גרפיקה מדהימה בקטעי המעבר.
ה. המתאבקים המיוזעים ככל הנראה תקועים בפוזיציה שלא משאירה הרבה מקום לדמיון.
ו. בניית דמות הקריירה האישית ודגל ישראל.

חסרונות:
א. החבילה של המתאבקים ככל הנראה מצונזרת, נראים יותר כמו מתאבקות.
ב. גרפיקה סבירה אבל לא מרגשת במיוחד במשחק עצמו.
ג. תקלות בתחום הסאונד.
ד. הכנסת דעה פוליטית למשחק.

האם המשחק שווה את הכסף?
תראו, כל מי שבא\ה אלי כיום משחק\ת איתי ב-WWE2K15, לא בגלל שאין לי מגוון גדול של משחקים, אלא יותר בגלל שהמשחק מאפשר לשחקנים לשחק בקרבות קצרים ביותר, או אפילו לפתוח טורנירים שלמים. במילים אחרות מדובר במשחק מאוד חברתי, שמומלץ לכם בעיקר אם יש לכם חברים קרובים לשחק איתם.

 

ציונים:
גרפיקה: 9
סאונד: 8
עלילה: 7
שליטה במשחק: 8
מגוון המשחק העומד לרשות השחקנים: 10

ציון סופי: 8.4

 

 

 

עידכון אחרון ( Thursday, 11 December 2014 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker