מבזקים

יצאה ביקורת למשחק RainBow6 Vegas2, השייך לקטגוריית משחקי ה-FPS הטקטיים וכולכם מוזמנים לקרואת אותה בלינק הבא:

לקריאת הביקורת

לצפייה בתמונות המסך

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק GTAV גרסת PS4 הדפס דואל
הערכת משתמש: / 2
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 02 December 2014

ביקורת למשחק GTAV  גרסת PS4

הביקורת הנוכחית למשחק GTA V או בעברית GTA5, היא לא הביקורת הראשונה, אלא סקירה שמתמקדת בשאלה מה השתנה במעבר מגרסת ה-PS3 לגרסת ה-PS4, שבאמצע היה איזשהו מרווח זמן של שנה פלוס מינוס. מי שבכל זאת מעוניין לקרוא את הביקורת הבסיסית למשחק יכול לקרוא אותה כאן: ביקורת למשחק GTA V גרסת PS3.

Image

אז מה נשתנה? בואו נתחיל מהגרפיקה: כמו מרבית משחקי ה-PS4, גם המשחק הנוכחי מוגדר לעבוד על רזולוציה של 1080p ובקצב רענון של 30FPS, במהלך כל זמן הביקורת המשחק רץ חלק ולא הרגשנו נפילות FPS וכן לא חווינו תקלות גרפיות כלשהן.
 גם בתחום הסאונד GTA V מרחיב את הבשורה ומתאים את עצמו לעולם ה-PS4, כך למשל המשחק עושה שימוש ברמקולים של השלט שלכם ומצליח להפוך הרבה סיטואציות יום יומיות להרבה יותר אמיתיות.

Image

 

מה שכן הצליח להפתיע אותנו היה משך ההתקנה הארוך מאוד, אפילו מאוד מאוד מאוד ארוך, שזה אומר התקנה של לפחות ארבעים דקות, מספר לא מבוטל ממשחקי הקונסולות נגועים בחיסרון לא קטן:  המשחק העצום מותקן כולו על גבי ההארד דיסק המסכן, ובימים שכל משחק יכול להגיע למשקל של 50 ג'יגה, הארד דיסק של 500 ג'יגה נראה קטן יחסית. זה נכון שאפשר לקנות הארדיסקים של עד 4 טרה ושההתקנה היא קלי קלות. אבל התחושה היא שגם אלו יכולים להתמלא מהר מאוד.

Image

 

אחד השינויים מרחיקי הלכת שהכניסו במשחק GTA V הוא ללא ספק מוד ה-First Person Shooter, או בקצרה ה- FPS, המוד הנוכחי מאפשר לכם לשחק את המשחק מזווית ראיה של משחק יריות מגוף ראשון, אבל זה לא הכל. אתם תוכלו להתאים את מוד ה-FPS למה שהתרגלתם במשחקים אחרים, למשל אני התרגלתי לשחק מגוף ראשון כל עוד אני רגלי, וברגע שאני נכנס לרכב אני אוהב לתמרן במבט מגוף שלישי. זה בדיוק גם מה שהמשחק מאפשר לכם לעשות: לקבוע את מוד המשחק במצבים השונים, את שדה הראייה ועוד אפשרויות מתקדמות שמאפשרות לכם להתאים את המשחק GTA כמשחק שבנוי עבורכם באופן אישי.

Image

 

לא נעים לי להגיד, אבל השאלה שהעסיקה אותי במשך חצי שעה הייתה: "איך מפעילים את מוד השחקן מגוף ראשון במשחק GTA5"?  נשמע טיפשי, אבל בתפריט המשתמש יש רק כיוונונים של המוד ואין אפשרות למעבר ממוד למוד.
 אז מה שקרה זה ככל הנראה שכשהמורה הסבירה אני בדיוק דיברתי או ישנתי, אבל בסופו של דבר נכנסתי לאתר vg247.com וגיליתי לכלימתי שהמעבר ממוד למוד הוא הכי פשוט שבעולם: פשוט לוחצים לחיצה קצרה על משטח המגע של השלט והמוד מתחלף. עכשיו שלא תבינו לא נכון: ניסיתי גם ניסיתי ללחוץ על המשטח, אבל מסתבר שיש לכיוון שבו אתם לוחצים, למשך הלחיצה ולעוצמה שלה  השפעה על תוצאת הלחיצה, במרבית המקרים התוצאה הייתה שהדמות שלי שלפה נשק או פתחה את תפריט ה-GPS.

Image

 

אני חושב שמעבר לכך שמוד ה-FPS נותן לכם כשחקנים לחוות את המשחק כמו ששחקני FPS אוהבים לשחק, הוא גם מאפשר לכם לחזור על כל המשחק מזווית נוספת ולא סתם לחזור על המשחק באיכות גרפית טובה יותר. הוא גם מאפשר לכם לעלות לרשת מול שחקנים אחרים ולשחק במשחק כמו שאתם רגילים. לפני שנמשיך למשחק הרשת נגיד כמה מילים עם הסתייגות על מוד ה-FPS: ניכר שמדובר במוד חדש יחסית, כי אם יש באגים גרפיים אז רוב הסיכויים שתראו אותם במוד המשחק מגוף ראשון. קחו למשל את הפנים של הפרוצה ברגע שהיא נכנסת אליכם לרכב: הפה של חלק מהפרוצות נראה כאילו הרכיבו אותו באיקאה, והלשון שלה נראית כל כך ברורה שאתם בטוחים שהבחורה כרגע בלעה מוט זרחן של יום העצמאות. על אף שהמציאות לא רחוקה מהתיאור, אנחנו מתייחסים לתקלות גרפיות אלו כאל באגים של גרסאות ראשוניות ומקווים שיתוקנו בהמשך. בעוד אני כותב לכם והקונסולה הורידה קובץ עדכון, לכן חשוב להיות מחוברים לרשת עם המשחק ולדאוג להוריד ולעדכן את העדכונים.

Image

 

משחק הרשת עבר גם הוא כמה מתיחות פנים ושינויים. על אף שבגדול סגנון המשחק נשאר זהה והמשחק נשאר אותו משחק. יתרה על כך: שחקנים שירצו להעביר את הדמות שלהם מהקונסולה הישנה, בין אם זה PS3 או אקסבוקס360, יוכלו לעשות זאת ולייבא את הדמות עם הדרגות והרכוש שלה. זוהי אכן אפשרות מבורכת שמאפשרת לקלאנים להמשיך ולהתמודד כאילו לא מדובר במשחק חדש שהותקן אצלם לפני כמה שעות בקונסולה.

Image

 

מוד ה-FPS גם הוא קיים ועובד במשחק הרשת, למשחק במוד FPS יש את היתרון האדיר שפשוט הרבה יותר קל לכוון בו. אבל שחקנים צריכים לשים לב שלמוד FPS יש את החיסרון של זווית הראיה המוגבלת יחסית למשחק מגוף שלישי  ולכן יהיה לכם קשה יותר לראות מי עומד מעבר לפינה ומי מגיח מאחור.

Image

זה לא מספיק לכם נכון? לכן GTA5 הוסיפו עוד שינוי במשחק הרשת: השרתים של GTA5 יכולים עכשיו לתמוך ב-30 שחקנים. זה אומנם המון - אבל המפות ענקיות, אך אל חשש: ברגעים שכולם מתנקזים לנקודת עניין אחת הבלגאן חוגג שישו ושימחו.

שינוי שהוא ספק שינוי וספק עדכון מצאנו בתחום הרכבים: היוצרים הכניסו חזרה למשחק GTA5 רכבים קלאסיים שאהבתם ב-GTA4. ספק אם מרבית השחקנים ישימו לב לפרט השולי יחסית הזה, אבל עבור שחקנים שאהבו דגם ספציפי של רכב ופתאום הם רואים אותו דוהר על הכביש מדובר בחגיגה גדולה. אני אישית מרוב שמחה הצלחתי לדחוס במוסך שני רכבים אקסטרה, שאין לי מושג איך אני מוציא אותם.

 

Image

 

אמרנו שהעלילה לא השתנתה, אז פחות או יותר לא השתנתה: יש כמה תוספות כמו משימות צד כמו למשל משימה בה מייקל חוקר מקרה רצח, או פרנקלין שהופך לצלם טבע חובבן. כל אלו אומנם לא משנים את פני המשחק אבל מוסיפים תכנים מעניינים שיכולים להפתיע גם שחקנים שחשבו שהם מכירים הכל במשחק. אגב, על אף שהמשימה לא השתנתה, בגרסת ה-PS4 תוכלו לחזור על משימות ואירועים שהיו בעבר מטושטשים יחסית ועכשיו תוכלו לצפות בתמונה חדה שלהם; למשל החייזר שכלוא בקרח במשימת הפרולוג: מי שסטה מהמסלול והציץ מתחת לגשר גילה במשימה הראשונה שיש חייזר קפוא בנהר הקרח, בגרסת ה-PS3 החייזר נראה די מטושטש, ולעומת זאת בגרסת ה-PS4 החייזר נראה ברור ואני מוכן להבטיח לכם שאני חושב שראיתי אותו זז. אפרופו חייזרים, מי שיחפש מספיק טוב יגלה שגם בתחום הזה הוכנסו כמה הפתעות חביבות לשחקן...

Image

 

 לסיכום
המשחק GTA V מציג בעיקר גרפיקה ומשחקיות משופרת. המשחק בקונסולה החדשה מציג ברמת Full HD, בקצב רענון של 30 FPS, ובלי כל תקלות גרפיות ואחד השינויים הגדולים שהוכנסו בו זו האפשרות לשחק מגוף ראשון. מעבר לכל אלו גרסת ה-PS4  צופנת בחובה עוד המון בונוסים קטנים ששתולים בכל רחבי המשחק. לשחקנים יש את האפשרות לייבא את הדמויות שלהם מדור הקונסולות הישן ומשחק הרשת הפך לחגיגה ענקית של גיימינג תרתי משמע. יוצרי המשחק השכילו לנצל את היכולות המופלאות של קונסולת ה-PS4 והמעבר מגרסת ה-PS3 לגרסת הפלייסטישן4 מומלץ ביותר ומשפר משמעותית את חווית המשחק.  

האם המשחק שווה את הכסף?
כן, אם יש משחק שבלעדיו הקונסולה שלי לא תהיה מושלמת זה GTA. מומלץ. 

עידכון אחרון ( Tuesday, 02 December 2014 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker